Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
PIN Oluştur
Tüm alanlar zorunludur
IHG® Rewards Club'a bir otelde katıldıysanız, IHG® Rewards Club hesabınıza erişebilmek için 4 haneli bir PIN oluşturmanız gerekecektir.
Beklenmedik Sunucu Hatası
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Verdiğiniz bilgiler dosyamızdaki sizinle ilgili bilgilerle eşleşmiyor. Lütfen tekrar deneyin veya 1-888-897-0089 no.lu telefondan IHG® Rewards Club Hizmetlerini arayın.
IHG® Rewards Club hesabınızda, hesapla ilişkili bir PIN zaten var. Otomatik telefon sistemimizi kullanıyorsanız, PIN'iniz aynıdır. PIN numaranızı unuttuysanız, PIN'inizi IHG® Rewards Club hesabınızdaki e-posta adresine gönderebiliriz. Yardım için lütfen size en yakın IHG® Rewards Club Müşteri Hizmetleri ile irtibat kurun.
Girdiğiniz Kişisel Tanım Numarası (PIN) Teyidi geçersiz. Her iki numaranın da aynı olduğundan emin olun.
Your PIN is not strong enough. PIN'inizi değiştirmenizgerekiyor.
E-posta adresleri birbirine uymalıdır.
Üzgünüz, sistemimiz geçici olarak kullanım dışı. Lütfen tekrar deneyin veya yardım için IHG® Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibat kurun.
Girilen 4 haneli numaralar birbiriyle eşleşmelidir.
PIN'i Unuttunuz mu?
Tüm alanlar zorunludur
Beklenmedik Sunucu Hatası
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Üzgünüz, sistemimiz geçici olarak kullanım dışı. Lütfen tekrar deneyin veya yardım için IHG® Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibat kurun.
Profilinizde e-posta adresi yok mu?

PIN'inizi öğrenmek ve e-posta adresinizle profilinizi güncellemek için IHG® Rewards Club Müşteri Hizmetleri ile irtibat kurun. PIN'inizi aldığınızda ayrıca şu web sitesi üzerinden e-posta adresinizi de güncelleyebilirsiniz: www.ihg.com/updateemail.

Gizlilik Beyanı

Bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği bizim için çok önemlidir. İster bir oda ayırtın, ister bağlılık programlarımızdan birisinin üyesi olun, bize verdiğiniz bilgilerin gereğince yönetilip korunduğu konusunda bize güvenmenizi istiyoruz.

Bu Gizlilik Beyanını, kim olduğumuzu ve bilgilerinizi nasıl alıp yönettiğimizi daha ayrıntılı açıklamak amacıyla hazırladık.

Hakkımızda

InterContinental Hotels Group PLC'nin doğrudan ve dolaylı bağlı şirketleri de dâhil olmak üzere bu Gizlilik Politikası, InterContinental Hotels Şirketler Grubu (bu Gizlilik Beyanında topluca “IHG”, “biz”, “bize” veya “bizim” olarak anılacaktır) ve işimizin akışı içinde topladığımız ve kullandığımız bilgileri kapsamaktadır. "IHG", "biz", "bize", veya "bizim" sözcükleri InterContinental Hotels Group bünyesinde kişisel bilgileri işleyen ilgili şirkete atfen kullanılmaktadır.

Bilgileriniz ayrıca IHG markalı oteller tarafından da alınabilir ve kullanılabilir. Çoğu durumda bu oteller bağımsız kişilerin mülkiyetindedir ve bilgileri kullanmaları bu Gizlilik Beyanında özellikle belirtildiği hallerde bu kapsama dâhildir.

IHG ve IHG markalı otellerimizle ilişkilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıya tıklayın.

IHG Hakkında
IHG markalı oteller hakkında
IHG Hakkında

Yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren IHG markalı otelleri bulunan küresel bir ağırlama şirketiyiz. Ağırlıklı olarak markalarımızı bağımsız üçüncü taraf mülk sahiplerine franchise yoluyla vermekte ve otelleri onlar adına işletmekteyiz. Ayrıca temel bağlılık programımız olan IHG Rewards Club gibi otelimizin işletmesiyle ilgili çeşitli programlar yürütüyoruz.

IHG markalı oteller hakkında

Markalarımızı üçüncü taraf mülk sahiplerine franchise yoluyla vermekte ve otelleri onlar adına işletmekteyiz. IHG markasıyla faaliyet gösteren çoğu otelin mülkiyeti ve işletmesi, IHG ile otel işletme amacıyla IHG markasını kullanmalarına izin veren bir franchise anlaşması (bundan böyle "Franchise'lar" veya "Franchise Oteller" olarak anılacaktır) imzalayan bağımsız taraflara aittir. IHG markalı bir otelde kalmak için bizim üzerimizden rezervasyon yaparsanız bilgilerinizi ilgili otelle paylaşacağız. Ancak IHG, IHG markalı otellerin sahibi olmadığı veya bunları kontrol etmediği için, bilgilerinizi kullanmaları kendi gizlilik politikalarına tabi olacaktır ve sadece özellikle belirtildiği hallerde bu Gizlilik Beyanı kapsamına dâhildir.

Topladığımız bilgiler ve bunları kullanma ve paylaşma şeklimiz

Rezervasyon sistemimiz üzerinden rezervasyon yaptırdığınız, IHG markalı bir otelde kaldığınız, IHG® Rewards Club gibi bağlılık programlarımızdan birisine iştirak ettiğiniz veya kurumsal sitemiz üzerinden bizimle etkileşimde bulunduğunuz takdirde kişisel bilgileri alıp kullanıyoruz. Genellikle bu bilgileri doğrudan sizden alırız, ancak bazı durumlarda bilgilerinizi başka kaynaklardan da alabiliriz. Örneğin bazen promosyonlarımızda IHG Rewards Club üyelerinden IHG Rewards Club'a arkadaş önermelerini istiyoruz. Bu tür durumlarda üyelerimizden her zaman önerdikleri kişinin kişisel bilgilerinin bize iletilmesini kabul ettiklerinden emin olmalarını ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi almak istemeleri halinde söz konusu arkadaşlarını bu gizlilik politikamızı okumaya yönlendirmelerini istiyoruz. Ayrıca üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın kullandıkları piksel, web işaretçileri, izleme araçları ve benzeri araçlar yoluyla da bilgi alıyoruz.  Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Bazı durumlarda bilgilerinizi vermemeniz halinde hizmetlerimizden yararlanamamanıza karşılık, bize bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz. Örneğin yaptırmak istediğiniz rezervasyonu işleme koyamayabiliriz ya da bağlılık programlarımıza katılamayabilirsiniz.

Bilgilerinizi nasıl aldığımız, kullandığımız ve paylaştığımız konusunda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

IHG markalı bir otelde rezervasyon yaptırır veya kalırsanız
Bağlılık programlarımızdan birisine katılırsanız
Kurumsal sitemiz üzerinden bizimle etkileşmeniz halinde,
IHG markalı bir otelde rezervasyon yaptırır veya kalırsanız

Aldığımız bilgiler: Rezervasyon sistemimiz üzerinden rezervasyon yaptırdığınız veya IHG markalı bir otelde kaldığınız zaman sizden bilgi alırız. Rezervasyon ve kalışınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • IHG® Rewards Club numarası veya sık uçuş numarası gibi, hizmetlerimizden veya programlarımızdan ya da program partnerlerimizin hizmet veya programlarından birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler ve;
 • Tercih ettiğiniz oda türü, otelle ilgili spesifik talepleriniz gibi, rezervasyonunuz sırasında tercih ettiğiniz kalış ve oda tercihleri gibi bilgiler.

Global rezervasyon ofislerimiz, web sitelerimiz üzerinden ya da doğrudan otelde veya mobil uygulamalarımız üzerinden rezervasyon yaptırdığınızda bu bilgiler doğrudan bize verilebilir. Örneğin bir online seyahat acentesi üzerinden rezervasyon yaptırdığınızda, ya da bilgi doğrudan Franchise otellerimizden birine verilmişse, bazı durumlarda bu bilgileri üçüncü bir taraftan alabiliriz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Sizden aldığınız bilgileri temelde otel rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için kullanıyoruz. Kalışınızdan önce bu, bilgilerinizi otele göndermenizi ya da size kalış öncesi mesajların gönderilmesini içerebilir. Kalışınızdan sonra size ayrıca kalış sonrası mesajlar, deneyiminizle ilgili görüşlerinizi öğrenmek için memnuniyet anketleri gönderebiliriz.

Rızanız olan, ya da yürürlükteki ilgili yasaların izin verdiği bazı durumlarda sizi ilgilendireceğine inandığımız ürün ve hizmetlerle ilgili olarak size pazarlama mesajları (ki bunlar kısa mesajlar veya otomatik arama teknolojisiyle yapılan çağrılar şeklinde de olabilir) gönderebiliriz. Ayrıca kalışınızla ilgili bilgileri web sitelerimizde veya üçüncü taraf web sitelerinde hedefli reklam göstermek veya size daha alakalı mesajlar göndermek için de kullanabiliriz. Buna ilaveten bu bilgileri ayrıca ürün ve hizmetlerimizi değerlendirmek ve iyileştirmek, yeni otel ve hizmet yerleri planlamak ve pazar araştırmaları yapmak için toplu trend ve istatistiki analiz amacıyla da kullanırız.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bilgilerinizi, rezervasyonunuzun yapılması için kaldığınız otelle paylaşacağız. Bilgilerinizi ayrıca işletmemizle ilgili hizmetlerin sağlanması, ayrıca ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesine yardımcı olması açısından, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarıyla da paylaşabiliriz. Örneğin pazar araştırması ve veri analizleri için üçüncü bir tarafı veya üçüncü taraf ürünlerini kullanabilir ya da birlikte çalıştığımız online partnerlerimiz ile veri paylaşabiliriz; bu nedenle biz veya bizim adımıza online partnerlerimiz sizinle iletişim kurabilir ve kendi platformları veya diğer web siteleri ya da platformlar üzerinden size reklam servisi yapabilir. Bazı durumlarda yerel rıza gereklerine tabi olarak üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar da çeşitli pazarlama kampanyalarımızda bize yardımcı olabilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir. Bilgilerinizi, ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için, IHG® Rewards Club partnerlerimiz ve diğer üçüncü taraflar da dâhil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz. Bu taraflar, gizlilik şartlarımıza uymayı kabul etmiştir. Kişisel bilgilerinizi bu şirketlerle paylaşmamızı istemiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizle veya IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde bulunabilir).

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla da paylaşabiliriz:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.
Bağlılık programlarımızdan birisine katılırsanız

Aldığımız bilgiler: Ana bağlılık programımız IHG® Rewards Club da dâhil olmak üzere, bağlılık program ve hizmetlerimizden birisine üyeliğinizin akışı içerisinde sizden bilgi alırız. Bu programlara kaydınız ve katılımınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz, doğum gününüz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • Üyelik numaranızın ve pin numaranızın yanı sıra havayolu veya oto kiralama partnerleri gibi program partnerlerimizden birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler;
 • Bağlılık profilinizde vermeyi tercih ettiğiniz kişisel konaklama ve destinasyon tercihleriniz gibi bilgiler; ve
 • IHG'nin sizinle nasıl irtibat kurmasını istediğiniz, ne tür bilgiler almayla ilgilendiğiniz gibi pazarlama tercihleri.

Global rezervasyon ofislerimiz ve müşteri ilişkileri ofislerimiz, web sitelerimiz, sosyal medya üzerinden, ya da doğrudan otelde veya mobil uygulamalarımız üzerinden bu bilgiler bize verilebilir. Bazı durumlarda bu bilgileri Franchiselerimizden birisi gibi üçüncü bir taraftan alabiliriz. Ayrıca ne tür pazarlama bilgileriyle ilgilendiğinizi tespit etmeye yardımcı olması açısından kamuya açık bilgiler gibi daha başka bilgi kaynaklarından da bilgi alabiliriz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Bilgilerinizi bağlılık programlarımızla ilişkili hizmetlerimizi sunmak ve yürütmek için kullanıyoruz. Bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için de kullanıyoruz.

Bu şunları içerebilir:

 • Bağlılık programına kayıt;
 • Puan kullanarak online aldığınız ürünün siparişi ve teslimatı;
 • Program veya hizmetlerimizden birine katılımınızla ilgili olarak size güncelleme, hesap ekstresi veya başka bilgilerin gönderilmesi;
 • IHG veya üçüncü taraf partnerleri veya bağlı şirketleri tarafından sunulan ürün ve hizmetlerle ilişkili olarak size pazarlama mesajları gönderilmesi (ki buna kısa mesajlar veya otomatik çağrı teknolojisiyle yapılan çağrılar da dâhil olabilir);
 • Sizi ilgilendirebileceğine inandığımız IHG ürün veya hizmetleriyle ilgili olarak size kişisel reklam veya mesajlar gönderilmesi ve
 • İstatistiki bilgiler, istatistiki analiz ve diğer araştırmalar.

İstenen bilgilerin çoğunun verilmesi gönüllülük esasına dayanıyor olsa da, belirli bilgilerin verilmemesi size bazı hizmetleri verme yeteneğimizi olumsuz etkileyebilir ve/veya engelleyebilir.

Bazen promosyonlarımızda IHG Rewards Club üyelerinden IHG Rewards Club'a arkadaş önermelerini istiyoruz. Bu tür durumlarda üyelerimizden her zaman önerdikleri kişinin kişisel bilgilerinin bize iletilmesini kabul ettiklerinden emin olmalarını ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi almak istemeleri halinde söz konusu arkadaşlarını bu gizlilik politikamızı okumaya yönlendirmelerini istiyoruz.

Pazarlama tercihlerinizi nasıl yönetebilirsiniz: Online tercih merkezimizde tercihlerinizi yönetebilir ve bizden hangi pazarlama mesajları almak istediğinize karar verebilirsiniz. Buradan tercih merkezimizi ziyaret edebilir veya daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Buna ek olarak, kişisel bilgilerinizin hedefli reklamlarda kullanılmamasını da tercih edebilirsiniz. Buna nasıl yapacağınız konusunda daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Ayrıca sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını olduğu kadar Rewards Club Hesabınızdaki tercihlerinizi de düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bağlılık programlarımıza katılımınızın akışı içinde programın yürütülmesi ve istediğiniz ürün ve hizmetlerin size sağlanabilmesi amacıyla bilgilerinizi üçüncü taraf partnerlerimiz ve hizmet sağlayıcıları gibi üçüncü taraflarla paylaşmamız gerekebilir. Ayrıca reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar kullanıyoruz. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir. Bilgilerinizi, ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için, IHG® Rewards Club partnerlerimiz ve diğer üçüncü taraflar da dâhil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz. Bu taraflar, gizlilik şartlarımıza uymayı kabul etmiştir. Kişisel bilgilerinizi bu şirketlerle paylaşmamızı istemiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizle veya IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde bulunabilir).

Kurumsal sitemiz üzerinden bizimle etkileşmeniz halinde,

Aldığımız bilgiler: Kurumsal haberleri veya hissedar belgelerini almak için kayıt yaptırdığınızda sizden kişisel bilgilerinizi alıyoruz. Alınan bilgiler şunları içerebilir:

 • Kurumsal haberleri almak için kayıt yaptırırken adınız, e-posta adresiniz, mesleğiniz, ülke/bölge ve haberler bağlamında e-posta hizmeti tercihleri gibi bilgiler.
 • Hissedar belgelerinin alınmasıyla ilgili bilgiler, örn. adınız, soyadınız, posta kodu, hissedar hesap numarası ve hissedar iletişimleri için e-posta adresi ve parola.

Bu bilgiler kurumsal haberler veya hissedar belgeleri için kurumsal sitemizde kayıt yaptırırken bize doğrudan verilebilir.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Sizden alınan bilgileri, kayıt yaptırdığınız kurumsal haberleri ve hissedar belgelerini size göndermek için kullanıyoruz. Kurumsal haberlerle ilgili iletişim tercihlerinizi aşağıdaki "İletişim tercihlerinizi yönetmek” bölümü uyarınca değiştirebilirsiniz.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bilgilerinizi kurumsal sitemizde ve hissedarlarla ilgili görevlerimizde bize yardımcı olmak için bizim adımıza hizmet sağlayan üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bu hizmetler hissedar belgelerinin sağlanmasını içerebilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir. Kişisel bilgilerinizi bu şirketlerle paylaşmamızı istemiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizle veya IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde bulunabilir).

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla da paylaşabiliriz:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.

Örneğin yarışma veya çekilişlerimizden birisine katılmak istemeniz, bültenlerimize abone olmanız ya da diğer özel teklif ve promosyonlar almayı kabul etmeniz, mobil uygulamalarımızdan birisini indirmeniz veya diğer hizmetlerimizden birisine katılmanız halinde, kişisel bilgiler alıp kullandığımız zamanlar olabilir. Bu tür durumlarda katılmayı tercih ettiğiniz ilgili yarışmanın, çekilişlerin veya hizmetin yürütülmesi ve idaresi için sizden bilgi alacağız. Alınan bilgiler arasında adınız ve adresiniz gibi kişisel ayrıntıların yanı sıra belirli demografik bilgiler de bulunabilir. Her durumda bilgilerinizi, size aksini söylemediğimiz sürece bu Gizlilik Beyanında belirlenen genel ilkelerle tutarlı bir şekilde alacak, kullanacak ve güvenliğini sağlayacağız.

Ayrıca web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamalarımızı kullandığınız ya da IHG markalı bir otelde belirli hizmetlerimizi kullandığınız zamanlarda da sizden bilgi alırız. Bu tür durumlarda ülke bilgileriniz, İnternet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak alınabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda "Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma" başlıklı bölümde bulunabilir.

Veri transferi

Küresel kurumsal ofisler, rezervasyon ve servis merkezleri, veri merkezleri ve otellerden oluşan bir ağ üzerinden faaliyet gösterdiğimiz için, bilgilerinizi başlangıçta alındığı ülke dışında bir ülkeye ya da ikamet ettiğiniz veya uyruğu olduğunuz ülke dışına transfer etmek zorunlu olabilir. Rezervasyon veya diğer hizmetlerin sağlanması sırasında bize vereceğiniz bilgiler, bu hizmetlerin yürütülmesi veya kolaylaştırılması amacıyla, dünyanın çeşitli yerlerindeki IHG'ye ait veya bağlı olan kurumlara ve otellere aktarılabilir. Ayrıca Franchise alan kuruluşlar, partnerler ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar da dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, bu bilgileri üçüncü taraflara aktarmak gerekli olabilir.

Kaynağı Avrupa Birliği ("AB") olan bilgileri AB dışında bir ülkeye aktardığımız hallerde gizlilik haklarınızı korumak için bu tür aktarımların dikkatle yönetilmesini sağlayacak adımlar atacağız:

 • IHG Group bünyesindeki aktarımlar IHG Group üyelerinin imzaladığı bir sözleşme (grup içi sözleşme yoluyla) kapsamında yapılacaktır; söz konusu sözleşme uyarınca her bir üye, IHG Group bünyesinde aktarılan bilgilerinizin yeterli ve tutarlı bir düzeyde korunmasından sorumlu olacaktır;
 • verilerinizi bize hizmet sağlayan diğer şirketler de dâhil olmak üzere IHG Group dışına aktardığımız hallerde bilgilerinizin korunması için söz konusu taraflardan sözleşmeyle taahhüt ve güvence alacağız. Bu güvencelerden bazıları, örneğin standart sözleşme maddeleri, AB'den Amerika Birleşik Devletleri'ne aktarılan kişisel bilgilerin korunmasına yönelik AB-ABD Gizlilik kalkanı gibi kabul görmüş sertifikasyon programlarıdır;
 • kişisel bilgileri sadece yeterli düzeyde yasal koruma sağladığı bilinen ülkelere, ya da gizlilik haklarınızı korumaya yönelik yeterli alternatif düzenlemelerin bulunduğu ülkelere aktaracağız ve
 • yasa yürütme organlarından veya yasa koyuculardan aldığımız bilgi istemleri, kişisel bilgiler açıklanmadan önce dikkatle doğrulanacaktır.

Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma

Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve biz, bilgi toplamak ve talep ettiğiniz veya katıldığınız hizmetleri size sağlayabilmek için web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda ve diğer iş alanlarında çerezler, pikseller, web işaretçileri, izleme araçları ve sair benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Yerel rıza şartlarına bağlı olarak bu ve eşlenmiş e-posta adresi gibi topladığımız diğer bilgileri, kullandığınız diğer cihazları (örneğin cep telefonu, tablet, diğer bilgisayar, vb. gibi) belirlememize veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın belirleyebilmesine yardımcı olmak amacıyla kullanabiliriz. Biz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ayrıca cihazlarınıza hedefli reklam servisi yapmak için cihazlar arası izleme yapabilir ve sizinle ilgili öğrendiğimiz diğer bilgileri kullanabilir. Topladığımız bilgileri ayrıca ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra, web sitemizi ziyaret ettiğinizde ve mobil uygulamalarımızı kullandığınızda deneyimlerinizi iyileştirmek için de kullanıyoruz. Bu konularda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

Çerezler ve diğer izleme teknolojileri

Çerez nedir: "Çerez", bir İnternet kullanıcısının web tarayıcısına veya cihazına yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır ve ilgili tarafı hem hatırlamak hem de ondan bilgi almak için kullanılır. Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde veya mobil uygulamalarımızı kullandığınızda size bir çerez atanabilir. İlgili yasanın izin verdiği bazı durumlarda çerezler ayrıca belirli e-posta kampanyaları için de kullanılabilir.

Ne tür çerezleri nasıl kullanıyoruz: Aşağıdakiler dâhil üç temel çerez türü kullanıyoruz:

 • Fonksiyonel Çerezler – Bu çerezler web sitesinin ve uygulamaların kullanımını destekler ve deneyiminizi zenginleştiren belirli özellikleri etkinleştirir. Örneğin rezervasyonunuzu kolaylaştırmak, bir sayfadan diğerine geçtiğinizde seçimlerinizi hatırlamak için fonksiyonel çerezler kullanırız. Fonksiyonel çerezleri ayrıca sizi aynı bilgileri tekrar tekrar girmekten kurtarmak için oturumu açma bilgileriniz ve otel tercihleriniz gibi şeyleri hatırlamak için de kullanırız.
 • Performans Çerezleri – Bu çerezler web sitemizi ve uygulamalarımızı desteklemek için ihtiyaç duyulan bilgileri toplar ve web sitemizi iyileştirmemizi, ziyaret ettiğinizde karşılaştığınız sorunları tespit etmemizi sağlar. Örneğin performans çerezleri web sitemize nasıl ulaştığınızla, ziyaretiniz sırasında web sitemizde nasıl dolaştığınızla ilgili bilgiler sağlayabilir. Bu çerezleri ayrıca web sitemize kaç ziyaretçi geldiği ya da reklamlarımızın ne kadar etkili olduğu gibi belirli istatistiki ve analitik bilgiler edinmek için de kullanırız.
 • Hedef Belirleme Çerezleri – Bu çerezler sizden, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmemize, ayrıca size sizi ilgilendireceğine inandığımız hedefli reklamlar sunmamıza yardımcı olan bilgileri almak için kullanılır. Web sitelerimizde ve uygulamalarımızda hedef belirleme çerezlerini çeşitli pazarlama inisiyatifleri ve kampanyaları için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki "Hedefli reklam" başlıklı bölüme bakın.

Çerezler ve nasıl kullanıldıklarına ilişkin daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: http://www.allaboutcookies.org/.

Üçüncü taraf çerezleri: Yukarıda belirtildiği gibi reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için bir dizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcı kullanıyoruz. Bu taraflar bilgi almamıza, size sizi ilgilendireceğine inandığımız reklamlar sunmamıza yardımcı olmak için bizim takdirimize dayalı olarak çerezler yerleştirebilir. Bazı durumlarda bu üçüncü taraflar ayrıca pazarlama uygulamalarımızla ilişkili olarak belirli istatistiki ve analitik bilgiler sağlayarak da bize yardımcı olabilir. Çerezler (ve diğer izleme teknolojileri) yoluyla toplanan bilgileri ayrıca kendi analitik ve pazarlama amaçları için kullanılmak üzere üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme: Web sitelerimizi çerezler olmadan ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz, ancak bazı durumlarda belirli özellikler ve fonksiyonellik kullanılamayabilir. Çerezsiz ziyaret etmek için tarayıcınızı tüm çerezleri reddedecek veya bir çerez oluşturulurken size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Her bir tarayıcı farklıdır, bu nedenle çerez tercihlerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın "Yardım" menüsüne bakın. Flash çerezlerini yönetmek için lütfen buraya tıklayın.

Üçüncü taraf çerezlerle ilişkili olarak, Digital Advertising Alliance (“DAA”) tarafından yönetilen Online Davranışsal Reklam için Öz Düzenleme Programına iştirak ediyoruz. Bu taahhüdün bir parçası olarak IHG, DAA tarafından konulan standartlara ve ilkelere uymayı kabul etmiştir. Hedefli reklamlar hakkında daha fazla bilgi almak ve/ya bu amaçlarla otomatik bilgi alınması seçeneğinin dışında tutulmak için lütfen http://www.aboutads.info/choices/ veya http://www.networkadvertising.org/managing/opt_out.asp adresini ziyaret edin. AB ve Kanada'da yerel EUDAA kuruluşları, benzeri bir "reklam tercihleri" programı yürütüyor: bakınızhttp://www.youronlinechoices.com (Avrupa) ve http://youradchoices.ca/ (Kanada). Bu hedefli reklam çerezlerini kabul etmezseniz, bu kabul etmeme tercihiniz bu tercihe eriştiğiniz web tarayıcıya veya mobil cihaza özgü olacaktır. Birden fazla cihaz veya tarayıcı kullanıyorsanız, kullandığınız her bir tarayıcı veya cihazda kabul etmeme tercihinizi ayarlamanız gerekecektir.

Diğer teknolojiler: Web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda, e-posta mesajlarımızda ve işimizin diğer alanlarında pikseller ve web işaretleyicileri (beacons) gibi diğer teknolojiler de kullanılabilir. Bu teknolojiler, ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra pazarlama çalışmalarımızı iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Hedefli reklam: Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve biz, web sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullandığınız, ya da üçüncü taraf web stelerini ziyaret ettiğiniz zaman birinci veya üçüncü taraf çerezleri, pikselleri ve web işaretleyicilerini kullanarak hedefli reklamlar gösterebiliriz. Bazı durumlarda bunlar kalıcı çerezler olabilir. Yukarıda Web sitelerimizin, mobil uygulamalarımızın ve diğer teknolojilerin kullanılması bölümünde de anlatıldığı gibi, biz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ayrıca, söz konusu cihazlara hedefli reklam servisi yapabilmek için çerezleri ve diğer bilgileri kullanıyor olabileceğiniz diğer cihazları ve web tarayıcılarını belirlemek amacıyla da kullanabiliriz. Bunu yapma amacımız size sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz reklamlar sunmanın yanı sıra, web sitelerimizin ve mobil uygulamalarımızın fonksiyonelliği ve performansı da dâhil olmak üzere, kendi ürün ve hizmetlerimizi geliştirmektir. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki "Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme" başlıklı bölüme bakın.

İzleme: Halihazırda sistemlerimiz tarayıcının "do-not-track" (beni izleme) sinyallerini tanımıyor. Ancak bu bölümde anlatıldığı gibi belirli izleme özelliklerini kapatabilirsiniz (örn. çerezleri kapatarak); ayrıca DAA ve Network Advertising Initiative (Ağ Reklamcılık İnisiyatifi) web sitelerinde verilen talimatları izleyerek hedefli reklamları kabul etmeyebilirsiniz.

Konum Bilgileri ve Hizmetleri
Mobil Uygulamalar
Online Kanallar
Konum Bilgileri ve Hizmetleri

Web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanarak yukarıda tanımlanan hizmetleri alırken ve size bu hizmetleri verme amacıyla, konum bilgilerinizi alabiliriz. Örneğin; mobil uygulamalarımızı kullanıyorsanız ve konum bilgilerinizi bizimle paylaşmayı kabul ettiyseniz, özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri size sunmak için bu bilgiler GPS veya Bluetooth teknolojileri üzerinden alınabilir. Web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanmanıza ilaveten, mobil cihazınıza yakın kablosuz ağlardan veya verici istasyonlarından, Internet protokol ("IP") adresinizden, ya da otellerimizde sunduğumuz diğer hizmetlerimizi kullanmanız sırasında konum bilgilerinizi alabiliriz. Konumunuzu "tweet" attığınızda olduğu gibi, sosyal medyayı kullanarak bize bilgi verdiğinizde de konum bilgilerinize erişebiliriz. Konum tercihleriniz cihaz düzeyinde ya da ilgili sosyal medya platformundaki ayarlar değiştirilerek ayarlanabilir veya değiştirilebilir.

Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalarımızı kullandığınız zaman sizinle ilgili bilgiler alırız. Cihazınızın üreticisi, işletim sistemi türü ve sürümü gibi bazı bilgiler otomatik alınırken, konum bilgileri gibi diğer bazıları ise sadece siz vermeyi kabul ederseniz alınır. Mobil uygulamalarla ilişkili olarak kişisel bilgilerinizi işleyip kullandığımız hallerde bunu aksi belirtilmediği sürece bu Beyanda ana hatları çizilen genel ilkelere uygun olarak yapacağız.

Mobil uygulamamızı kullanmanız halinde yürüttüğümüz etkinlikler veya promosyonlar konusunda size bilgi vermek için zaman zaman size mesaj da gönderebiliriz. Bu tür mesajları artık almak istemiyorsanız bunları cihaz düzeyinde kapatabilirsiniz. Uygun bildirimleri almanızı sağlamak açısından, işletim sistemi ve kullanıcı tanım bilgisi gibi cihazınızla ilgili bazı bilgileri almamız gerekecektir.

Telefonunuzdaki mobil uygulamalarımızın işlevselliğini daha iyi anlayabilmek açısından mobil analiz yazılımı kullanıyoruz. Bu yazılım uygulamayı kullanma sıklığınız, uygulamada gerçekleşen olaylar, toplu kullanım, performans verileri, uygulamanın nereden indirildiği gibi bilgileri kaydedebilir. Analiz yazılımında sakladığımız bilgiler ile mobil uygulama yoluyla gönderdiğiniz kimlikle ilişkilendirilebilir bilgiler arasında bağlantı kurmuyoruz.

Online Kanallar

Ayrıca web siteleri, sosyal medya ve bilgi paylaşım platformları gibi diğer online kaynaklardaki bilgileri kullanabiliriz. Bu bilgiler, hizmetlerimizi özelleştirmek ve iyileştirmek, sizinle daha etkili iletişim kurmak için kullanılabilir, çünkü müşterilerimizden birçoğunun iletişim kurmak ve bilgi paylaşmak için çeşitli medya kanallarını kullandığını biliyoruz.

Web sitemizde ve mobil uygulamalarımızda Facebook "Beğen" düğmesi gibi çeşitli sosyal medya özellikleri kullanabiliriz. Hizmet ve programlarımızla ilişkili olarak bu özellikleri kullandığınızda bazı bilgiler bizimle paylaşılabilir veya bize iletilebilir. Hesap ve gizlilik ayarlarınıza tabi olarak, hizmetlerimizden birisini kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, bu sosyal medya platformlarını kullandığınızda gönderdiğiniz mesajları görebiliriz. Bazı durumlarda şartlara bağlı olarak bu sosyal medya platformları konusunda sizinle irtibat kurabiliriz. Sosyal medya sitelerindeki mesajlarınız ile bu açıklamaları çevreleyen kontroller, bu üçüncü tarafların ilgili politikalarına tabidir.

Bu kaynaklardan alınan bilgileri kullandığımız hallerde her bir kaynak için bilgilerinizin nasıl kullanılmasını istediğinize ilişkin verdiğiniz izinlere saygılı olacağız.

Sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki "Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme" başlıklı bölüme bakın.

WI-FI hizmetlerinin (IHG Connect) kullanılması

IHG Connect WI-FI hizmetini (IHG Connect) kullandığınız zaman ilave bazı bilgileri alıp işleyebiliriz.

Ne tür bilgiler topluyoruz
 • Kayıt Bilgileri ve Kullanıcının Verdiği Bilgiler: IHG Connect'i kullanmak üzere kayıt yaptırdığınızda IHG Club numaranız da dâhil olmak üzere, sizinle ilgili kişisel bilgileri alabiliriz. Ayrıca IHG Connect'i kullandığınızda, örneğin bize müşteri hizmetleriyle ilişkili istekler gönderdiğinizde olduğu gibi, çeşitli yollarla bize kendinizle ilgili kişisel bilgiler verebilirsiniz.
 • Cihaz Tanımlayıcılar. IHG Connect hizmeti verilirken IHG Connect'e erişmek için kullandığınız bilgisayar, teknoloji veya sair bir cihazla ilgili bir cihaz tanımlayıcıyı (IP adresiniz, MAC adresiniz veya sair benzersiz bir tanımlayıcı gibi) otomatik olarak alabiliriz. Cihaz tanımlayıcı, IHG Connect'e eriştiğinizde cihazınıza otomatik olarak atanan bir numaradır ve cihazınızı bu cihaz tanımlayıcıyla tanımlayabiliriz. IHG Connect kullandığınızda cihaz tanımlayıcınıza bakabilir ve bu bilgiyi verdiğimiz hizmeti geliştirmek için kullanabiliriz. Cihaz tanımlayıcınızı, IHG Rewards Club numaranız gibi sizinle ilgili diğer bilgilerle ilişkilendirebiliriz.
 • Diğer cihaz bilgileri: Ayrıca cihaz türü, ziyaret ettiğiniz web siteleri, uygulamalar ve ziyaret gün ve saatleri, erişim veya IHG Connect kullanımı da dâhil olmak üzere, cihazınızdan alınan bazı bilgileri otomatik olarak kaydedebiliriz. Bu bilgiler genellikle takma adlı ve/ya toplu olmakla birlikte, bu bilgiler IHG Rewards Club numaranızla ve/veya diğer IHG hizmet hesap bilgileriyle veya kalıcı tanımlayıcılarla ilişkilendirilebilir. Bu veriler ağlarımızı yönetmemize yardımcı olur ve IHG Connect kullanımı konusunda bize bilgi verir. Ancak IHG Connect kullanırken gönderip aldığınız e-posta mesajlarının veya diğer elektronik iletişimlerin içeriğini almıyor ve işlemiyoruz.
 • Konum bilgileri: Hizmetimizi iyileştirebilmek ve özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri sunabilmek için, otellerimizde sunduğumuz WI-FI hizmetlerini kullandığınızda konumunuzla ilgili bilgileri alabiliriz.
Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz.

Verinin alındığı tarihte size aksinin açıklandığı, ya da yasa veya tarafınızca aksine yetki verildiği haller dışında kişisel bilgileri sadece bu Politikada ifade edilen amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz.

 • IHG Connect üzerinden aldığımız kişisel bilgileri hizmeti sunmak, sürdürmek, geliştirmek ve tüm özelliklerini sağlamak, istediğiniz hizmet ve bilgileri size vermek, yorumlara ve sorulara cevap vermek ve kullanıcılara destek sağlamak için kullanıyoruz.

IHG Connect üzerinden aldığımız kişisel bilgileri kullanıcılarımızın kullanım eğilimlerini ve tercihlerini anlamak ve analiz etmek, IHG Connect hizmetini iyileştirmek ve yeni ürün, hizmet, özellik ve işlevsellik geliştirmek için kullanıyoruz. İrtibat bilgilerinizi veya IHG Rewards Club numaranızı vermeniz halinde, size web kullanımınıza ve konumunuza dayalı kişisel kampanyalar gönderebiliriz. Bu kampanyaları almak istemediğinizi IHG Connect hizmetini kullanmak üzere oturumu açarken ya da IHG Rewards hesabınızda dilediğiniz zaman belirtebilirsiniz. Aşağıdaki 'Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme' başlıklı bölüme bakın.

Kişisel Bilgilerin profil oluşturmak için kullanılması

Çerezlerle ilişkili olarak yukarıda anlatıldığı gibi, Google ve Facebook ile hedefli reklam yayınlamamızı sağlayan üçüncü taraflarla ilişkilerimiz bulunmaktadır. Yukarıda Hedefli Reklamlarbaşlığı altında tanımlanan etkinliklere ilave olarak, siteler ve cihazlar arasında Facebook ve Google kullanıcılarını eşleştiriyoruz, bu da ilgilerinizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu bilgileri sizi en çok ilgilendiriyor olabilecek konular hakkında size bilgi verebilmek için pazarlama iletişimlerimizi uyarlamak için kullanıyoruz. Bu kampanyaları almak istemediğinizi IHG Connect hizmetini kullanmak üzere oturumu açarken ya da IHG Rewards hesabınızdan dilediğiniz zaman belirtebilirsiniz. Aşağıdaki 'Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme' başlıklı bölüme bakın.

Bilgilerinizin güvenliğini nasıl sağlıyoruz

Bize verdiğiniz bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini korumayı taahhüt ediyoruz. Bunu yapmak için, bilgilerinize yetkisiz erişimi, bilgilerinizin ifşasını, zarara uğramasını veya bilgilerinizin kaybını önlemek amacıyla teknik, fiziki ve kurumsal güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Bilgilerin alınması, iletilmesi ve saklanmasının tamamen güvenli olması hiçbir zaman garanti edilemez, ancak bilgilerinizi korumak için uygun güvenlik önlemlerinin alınması için gereken adımları atıyoruz.

Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme

Sizinle nasıl iletişim kuracağımız da dâhil olmak üzere, bize verdiğiniz bilgileri kontrol edebilmeniz için gerekli araçlara sahip olmanızı istiyoruz. Yanlışlık veya değişiklik olması halinde bilgilerinizi güncellemek için bizimle irtibat kurmanız da önemlidir. Bilgilerinizi nasıl kontrol edeceğiniz, sizinle nasıl iletişim kuracağınız ve bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğiniz, değiştireceğiniz veya sileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

İletişim tercihlerinizi yönetme
Bilgilerinizi yönetme
Californialı tüketiciler için özel bilgi
İletişim tercihlerinizi yönetme

Yukarıda tanımlanan hizmetlerin sağlanması sırasında biz, bazı durumlarda Franchise alan oteller, üçüncü taraf partnerler ve hizmet sağlayıcıları bir rezervasyonla ilişkili olarak, ya da bağlılık programlarımızın bir üyesi olarak, veya sunduğumuz diğer hizmetleri desteklemek amacıyla online dijital hizmetler üzerinden (örn. online reklamlar, sosyal medya iletişimleri gibi) sizinle iletişim kurabilir.

Bazı durumlarda, özellikle de IHG® Rewards Club veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “İletişim tercihleri” bölümüne tıklayarak iletişim tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. IHG Rewards Club üyeleri ayrıca IHG Rewards Club Hizmet Merkezlerimizden birisi ile irtibat kurabilir. Buna ek olarak, pazarlama mesajları listesinden çıkma seçeneği mesajın içine eklenecektir. Diğer tüm durumlarda, ya da belirli bir mesaj listesinden çıkmakta güçlük çekiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle ya da IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde).

Bir mesaj türü listesinden çıkmanızın (abonelik iptalinin), başka bir tür mesaj listesinden çıkmanızı sağlamayabileceğini lütfen unutmayın. Aynı şekilde, iletişim listemizden çıkarılmanız, Franchise şirketlerimizin bağımsız olarak yürüttüğü belirli iletişimlerin listesinden de çıkarılacağınız anlamına gelmez.

Bilgilerinizi yönetme

Bize verdiğiniz bilgilerin hatalı olması, değişmesi veya bu bilgilerin silinmesini istemeniz halinde bilgilerinizi global müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle irtibat kurarak güncelleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, özellikle de IHG® Rewards Club veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “Kişisel Bilgiler” bölümüne tıklayarak kişisel bilgilerinizde güncelleme ve değişiklik yapabilirsiniz. Diğer tüm durumlarda lütfen IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" başlıklı bölümde). Talebinize makul bir süre içinde cevap vereceğiz.

Bazı durumlarda bilgilerinizin bazı bölümlerini silmenin mümkün olmayabileceğini, bastırma amacıyla bilgilerin bir kısmına ihtiyaç olabileceğini lütfen unutmayın. Başka durumlarda sistemlerimizde kayıtlı olan veya bu Gizlilik Beyanında belirtilen hizmetlerle ilişkili olarak üçüncü taraflara sağlanan bazı bilgileri silemeyebiliriz.

Californialı tüketiciler için özel bilgi

California'da ikamet edenler kendi doğrudan pazarlama amaçları için kişinin kimliğiyle ilişkilendirilebilir bilgileri verdiğimiz kimi üçüncü tarafların bir listesini talep edebilir. Bir takvim yılında bir adet talepte bulunabilirsiniz. Talebinizde California'da ikamet ettiğinizi belgelemeniz ve cevap için mevcut California adresini belirtmeniz gerekir. Bu bilgiyi "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde verilen yöntemlerden birisiyle bizimle irtibat kurarak yazılı olarak talep edebilirsiniz. Cevap için lütfen otuz (30) gün süre tanıyın.

Çocuklar

Web sitelerimiz çocuklara yönelik değildir ve 18 yaşından küçük çocuklar hakkındaki kişisel bilgileri amaçlı olarak istemiyor veya almıyoruz. Reşit olmayan birisinin bilgilerinin uygun olmayan bir şekilde alındığı bilgisini alır veya bunun farkına varırsak, bu bilgileri silmek için ticari anlamda makul her türlü adımı atacağız. Sınırlı durumlarda çocuklara yönelik kampanya veya programlar yürütebiliriz. Bu tür durumlarda bilgi uygulamalarının ayrıntıları programın veya kampanyanın şart ve hükümleri içinde sunulacaktır.

Bilgilerinizin sistemlerimizde saklanması

Bilgilerinizi genellikle bu gizlilik politikasında anlatılan nedenler için makul ölçüde zorunlu olduğu sürece saklıyoruz. Bazı durumlarda yasa, yönetmelik, vergi veya muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak açısından zorunlu olması halinde işlem kayıtlarını (ki buna bilgileriniz de dâhil olabilir) daha uzun sürelerle saklıyoruz. Ayrıca muhtemel bir dava olabileceğine inanmak için makul nedenlerimiz varsa da bilgileri saklıyoruz.

Tuttuğumuz kayıtlara uyguladığımız bir veri saklama politikamız bulunmaktadır.

Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız

Bu Gizlilik Beyanı ya da verilerin gizliliği uygulamalarımızla ilgili soru veya endişeleriniz için lütfen bizimle irtibat kurun:

InterContinental Hotels Group
Attn: Privacy Office
Three Ravinia Drive
Atlanta, Georgia 30346

 • Telefonla: 1-770-604-8347
 • Faksla: 1-770-604-5275

Ayrıca privacyoffice@ihg.com adresine bir e-posta mesajı atarak Veri Koruma Görevlimiz ile de irtibat kurabilirsiniz.

Yerel yasaların izin verdiği ölçüde, yukarıdaki irtibat bilgilerini ayrıca IHG'nin elindeki kişisel bilgilerinize erişme talep etmek için de kullanabilirsiniz. Bu talepler yerel yasalara uygun olarak değerlendirilip işleme konacaktır.

AB veri koruma yasalarının geçerli olduğu hallerde dilediğiniz anda yerel veri koruma denetim yetkilisine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Ancak şikayetinizi denetim yetkilisine iletmeden önce sorunları bizimle çözmeye çalışmanızı rica ediyoruz.

AB veri koruma mevzuatı uyarınca haklarınız

AB veri koruma yasaları çerçevesinde kişisel bilgilerinizle ilişkili yasal haklarınız bulunmaktadır. Sahip olabileceğiniz her bir hak konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayın. Haklarınızı kullanmak için privacyoffice@ihg.com adresine e-posta mesajı atarak Veri Koruma Görevlimiz ile irtibat kurun.

 • Kişisel bilgilere erişmek için

Bizde kişisel bilgilerinizin olup olmadığını ve bunları kullanıp kullanmadığımızı teyit etmemizi ve bilgilerinizin bir kopyasını isteyebilirsiniz.

 • Kişisel bilgileri düzeltmek / sildirmek için

Yanlış bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizi sizden alış amacıyla artık kullanmamıza gerek olmadığına inanıyorsanız bu bilgileri silmemizi isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi kullanma olurunuzu geri almanız (bilgilerinizi kullanmak için daha önce sizden olur almışsak), bilgilerinizin meşru kullanımına itiraz etme hakkını kullanmanız ya da bu bilgileri yasalara aykırı bir şekilde kullanmamız ya da kişisel bilgilerinizi silmeye yönelik yasal bir yükümlülüğe tabi olmamız halinde bizden bu bilgileri silmemizi de isteyebilirsiniz.

Örneğin yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bilgilerinizi kullanmaya devam etmemiz gerektiği ya da yasal hak iddialarını belgelemek, kullanmak ya da savunmak için bilgilerinizi kullanmamız gerektiği hallerde olduğu gibi, isteğinizi her zaman yerine getiremeyebiliriz.

 • Kişisel bilgileri kullanmamızı kısıtlamak için

Aşağıdaki gibi bazı durumlarda bilgilerinizin kullanımını kısıtlamamızı isteyebilirsiniz:

 • bilgilerin doğru olmadığına ve doğrulamamız gerektiğine inandığınız hallerde;
 • bilgilerinizi kullanmamızın yasal olmadığı, ancak silmemizi istemediğiniz hallerde;
 • bilgilerin, alınış amaçları için artık gerekli olmadığı, ancak yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için bu bilgilere ihtiyaç duyduğumuz hallerde ya da
 • kişisel bilgilerinizi kullanmamıza itiraz ettiğiniz, ancak bu bilgileri kullanmak için daha geçerli nedenlerimiz olup olmadığını incelememiz gerektiği hallerde.

Kullanmamıza olur verdiğiniz ya da yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için kullanmamız gerektiği ya da başka bir birey veya şirketin haklarını korumak için kullanmamız gerektiği hallerde kısıtlama talebinden sonra da bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.

 • Kişisel bilgileri kullanmamıza itiraz etmek için

Veri korumayla ilgili temel haklarınızın ve özgürlüklerinizin kişisel bilgileri kullanma konusundaki meşru çıkarlarımızdan daha ağır bastığına inanmanız halinde, meşru çıkarlarımıza dayalı olarak haklı gerekçelere sahip olduğumuz bilgilerinizi kullanmamıza itiraz edebilirsiniz. İtiraz etmeniz, buna karşılık kişisel bilgilerinizi kullanma konusunda zorlayıcı meşru çıkarlarımız olduğunu gösterebilmemiz halinde bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.

Ayrıca bilgilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla kullanmaya son vermemizi de isteyebilirsiniz.

 • Bilgilerinizin başka bir kuruluşa aktarılmasını istemek için

Kişisel bilgilerinizi yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makineyle okunabilir bir formatta size verilmesini ya da doğrudan başka bir veri denetleyicisine (örneğin başka bir şirkete) aktarılmasını isteyebilirsiniz.

Bu hakkı sadece bilgilerinizi sizinle olan sözleşmemizi ifa etmek için kullandığımız, ya da bilgilerinizi kullanmak için sizden olur istediğimiz hallerde kullanabilirsiniz. Bu hak, tuttuğumuz veya işlediğimiz ancak dijital formda saklanmayan bilgiler için geçerli değildir.

 • Bulunduğunuz idari bölgenin dışına aktarmak için kullanılan kişisel bilgi önlemlerinin bir kopyasını alma hakkı

Kişisel bilgilerinizin Avrupa Birliği dışına aktarılmasının tabi olduğu önlemlerin veya bunlara atıfların bir kopyasını alma talebinde bulunabilirsiniz.

Ticari şartları korumak için veri aktarma anlaşmalarında düzeltme yapabiliriz.

Bu hakları kullanma talebinde bulunduğunuzda kimliğinizi kanıtlamanızı isteyebiliriz. Bunu yapma amacımız, sadece doğru kişiyle karşı karşıya olduğumuzdan ve bilgileri doğru kişiye verdiğimizden emin olmaktır.

Talebinizin temelsiz, tekrarlı veya aşırı olduğuna inanmadığımız sürece sizden ücret istemeyeceğiz. Ücretin zorunlu olduğu hallerde talebinizi işleme koymadan önce size bilgi vereceğiz.

Geçerli tüm taleplere bir ay içinde cevap vermeyi hedefliyoruz. Ancak talebinizin özellikle karmaşık olması veya birden fazla talepte bulunmanız halinde bu daha uzun bir zaman alabilir. Talebin karşılanmasının bir aydan daha uzun süreceğini düşünmemiz halinde durumu size bildireceğiz. Size daha hızlı cevap vermemize yardımcı olması açısından, ne almak istediğiniz veya ne istediğiniz konusunda daha fazla ayrıntı vermenizi isteyebiliriz.

Örneğin başkalarına olan gizlilik yükümlülüğümüzü etkilemesi durumunda, ya da talebi yasal olarak başka bir şekilde ele alma hakkımız olduğu hallerde istediğiniz şeyi her zaman yapamayabiliriz.

Bu Gizlilik Beyanında Değişiklik

Bazı durumlarda gelişen düzenleyici mevzuata veya işletmemizin ihtiyaçlarına uygunluk sağlamak amacıyla bu Gizlilik Beyanında değişiklik yapmamız gerekebilir. İlave bildirim konusundaki yürürlükteki yasal gereklere tabi olarak, işbu Gizlilik Beyanında yapılacak değişiklikler web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden ilan edilecektir. Ancak kişisel bilgilerinizin alındığı tarihte belirtilenden farklı bir şekilde kullanılmasına neden olabilecek değişikliklerin yapılması halinde, web sitemizde, değişiklik yürürlüğe girmeden 30 gün önce, bir duyuru yaparak veya size bir e-posta göndererek size bilgi vermek gibi uygun adımları atacağız.

Yürürlük Tarihi: 12 Mayıs 2018