Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Seyahat Uyarısı | IHG

      IHG Seyahat Uyarısı
İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği
IHG Rewards Club Güncellemeleri
Topluluk Desteği
Sağlık ve Güvenlik
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği
İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği
İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği

 

Misafir ve müşterilerimizin şu anda ihtiyacı olan esneklik bağlamında, şu politikaları uygulamaya karar verdik:
  
31 ARALIK 2020'YE KADAR (DAHİL) YAPILAN REZERVASYONLAR İÇİN:

 

Hükümetin seyahat uyarısındaki sürekli değişiklikleri nedeniyle, para iadesiz/ön ödemeli rezervasyonlar yapan konuklar, rezervasyonu yapılmış seyahatlerinde değişiklik yapmak isteyebilirler.

31 Aralık 2020'ye kadar (dahil) yapılan tüm para iadesiz/ön ödemeli rezervasyonlar 31 Aralık 2020 tarihine kadarcezasız (varıştan 24 saat öncesine kadar) iptal edilebilir*

31 Aralık 2020 tarihinden sonra tüm para iadesiz/ön ödemeli rezervasyonlar rezervasyona konu fiyat şart ve hükümlerine tabi olacaktır.

Diğer fiyatlar, iptal seçenekleri de dahil olmak üzere, şart ve hükümlerde belirtilen esnekliğe sahiptir. Daha fazla bilgi için rezervasyonunuzun şart ve hükümlerine bakın.

Para iadesiz/ön ödemeli fiyatlar da dahil olmak üzere tüm rezervasyonlar (doğrudan IHG ile yapılan) ücretsiz olarak değiştirilebilir; – ancak rezervasyonun tarihinin değiştirilmesi farklı fiyatlara neden olabilir. Rezervasyonlarda yapılan değişikliklerin zaman dilimi ile ilgili ayrıntıları için rezervasyon onayındaki rezervasyon bilgilerini inceleyin.

 

Önemli bilgiler:

 

 • Oteller faaliyet gösterdikleri pazardaki yerel yasalara tabidir. Bundan dolayı, devlet mevzuat ve yönetmelikleri belirli durumlarda bu yasaları hükümsüz kılıp yerini alabilir (iadenin türü ve zamanlaması dahil).

 • Önceden depozito veya ödeme gerektiren bir fiyat teklifini iptal ederseniz, iadenizi mümkün olan en kısa zamanda işleme koymak için elimizden geleni yapacağız. Otellerin (yerel yasaların gerektirdiği yerlerde kupon halinde de olabilen) iadeleri işleme koymaları, iptal tarihinden itibaren yaklaşık 90 gün alabilir. Rezervasyonlar ücretsiz olarak değiştirilebilse de, farklı fiyatlar geçerli olabilir.

 • Özel etkinlik kısıtlamaları veya talebin yüksek olduğu haftalar gibi dönemlerde istisnalar geçerli olabilir; özel etkinliğin durumuna bağlı olarak politiklar otellere göre değişebilir.

 • Üçüncü taraf aracılığıyla yapılan rezervasyonlar: Çevrimiçi bir rezervasyon platformu (ör. Booking.com, Expedia) veya üçüncü taraf seyahat profesyonelleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlar durumunda, lütfen doğrudan onlarla bağlantıya geçin – bu şirketleri iptal politikamız konusunda bilgilendirmiş bulunmaktayız ve onların kendine ait hüküm ve koşullarına göz atmalısınız.

 • Groups & Meetings Grup Rezervasyonları: Groups & Meetings grup rezervasyonları için vaka bazında gerekli olan değişiklikleri müşterilerimizle birlikte yöneteceğiz. Otellerimiz, etkinlik tarihlerini başka bir zamana taşımak da dahil olmak üzere; her rezervasyonun şart ve hükümleri doğrultusunda grupların ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerimizi aktif olarak desteklemektedir. Daha ayrıntılı konuşmak için, lütfen rezervasyonun yapıldığı otel ile iletişim kurun - Eğer otele ulaşılamıyorsa, 1800meetings@ihg.com adresine e-posta gönderin.

 • *Çin Bölgesi, Hong Kong SAR, Macau SAR, ve Tayvan bölgesindeki tüm IHG otelleri kapsamındaki oteller hariçtir. Mevcut ve yeni ülke içi rezervasyonlar için olan iptal ücretleri, 30 Nisan 2020’ye dek olan konaklamalar için uygulanmayacaktır. Belirli Six Senses otelleri için istisnalar geçerlidir – ayrıntılar için Six Senses web sitesine bakın 

Bir rezervasyonu değiştirmek veya iptal etmek için, Konaklamanızı Yönetin bölümünü ziyaret edin veya Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri ekibimizi arayın.

 

Durumdaki değişimleri izleyerek bu politikayı gözden geçirmeye devam edeceğiz. 

 

 

1 OCAK 2021'DEN İTİBAREN YAPILAN YENİ REZERVASYONLAR İÇİN:

 

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılan tüm rezervasyonlar rezerve edilen fiyatın şart ve hükümlerine tabi olacaktır. 

İade edilmeyen ön ödeme veya diğer kısıtlamaları içerebileceğinden, rezervasyon yaparken lütfen şart ve hükümleri dikkatli bir şekilde kontrol edin.

Gelecekteki seyahatlerinizi güvenle planlamanıza ve rezervasyon yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Bu sebeple, misafirlerimizi gerektiğinde seyahat planlarını değiştirirken ve rezervasyon yaparken pek çok yolla destekliyoruz:

 

 • Şimdi Rezervasyon Yaptır, Sonra Öde: Yeni güncellenen bu fiyat esneklik ve tasarruf sağlar. Depozito gerekmemesi ve doğrudan rezervasyonlar için konaklamanızdan 3 gün öncesine kadar iptal imkanıyla, kendi şartlarınıza uygun seyahat edebilirsiniz. Misafirler, 30 Aralık 2020'ye kadarki konaklamalar için yapılan rezervasyonlarda (Çin Bölgesi hariç) En İyi Esnek Fiyatımız üzerinden %5 veya daha fazla indirimden yararlanır.

 • En İyi Esnek Fiyat: Bu fiyat, rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek adına maksimum esneklik sunar. Bu fiyat teklifi, doğrudan rezervasyonlar için (otellerin bireysel tesis politikasına bağlı olarak) varış gününden 24 saat öncesinde ve bazı durumlarda varış gününde (yerel otel saatiyle) 18.00’a kadar tamamen değiştirilebilir veya iade edilebilir.

 • IHG Rewards Club Üyeleri İçin Fiyatlar: IHG Rewards Club üyeleri için, bu Şimdi Rezervasyon, Gelecekte Ödeme ve En İyi Esnek Fiyat teklifleri konusunda ek indirimler mevcuttur.

 • IHG Rewards Club geceleri: Bu rezervasyonları, otel tarafından belirlenen dönemin öncesinde herhangi bir ücret ödemeden değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

 • Bu fiyatlar ve diğerleri, kendi hüküm ve koşullarına sahiptir.Buna, iadesiz ön ödeme veya diğer kısıtlamalar dahil olabilir. İptal ve değişiklik koşulları da dahil daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon sırasında belirli fiyat bilgilerine başvurun. Herhangi bir rezervasyon tarihinin değiştirilmesi, farklı fiyatlarla sonuçlanabilir.

Daha fazla bilgiyi buradan alın ve rezervasyon için ihg.com adresini ziyaret edin.

 

IHG Rewards Club Güncellemeleri
IHG Rewards Club Güncellemeleri
IHG Rewards Club Güncellemeleri


Üyelerimiz en sadık misafirlerimizdir ve bu günlerde, zamanı gelince, kaçamak yaparak bizimle konaklamaları için daha fazla neden sunmak istiyoruz. Gelişen durumu takip etmeye devam edeceğiz ve iptal politikamızı ve sadakat programımıza değişiklikler yapmayı değerlendirmeyi sürdüreceğiz. Bunu akılda tutarak, bu yıl üyelerimizin statülerini, puanlarını ve avantajlarını sürdürmelerini desteklemek üzere sadakat programımızda ek değişiklikler yapıyoruz.


Üyelik Statüsü:


 • Tüm üyelerin program statüsü Ocak 2022'ye kadar otomatik olarak uzatılacak ve üyelerin 2019 boyunca kazandıkları statünün tüm avantajlarından yararlanabilmeleri sağlanacaktır.

  • Spire Elite üyeleri için bu, 25.000 bonus puan Seçenek avantajını veya Platinum Elite statüsünü her yıl birine hediye etmeyi içerir.

  • Bu değişiklik, önümüzdeki haftalarda otomatik olarak üye hesaplarına yansıtılacaktır.

 • Daha kısıtlı seyahat planları ve üyelerin Elite seviye statüsü kazanabileceği daha kısa bir süre nedeniyle, bu yıl gerekli kriterleri (geceler veya puanlar) %25 veya daha fazla düşürdük, yani üyeler 2020 boyunca daha yüksek bir seviyeye hak kazanabilir:
ihgrc-2020-status-update-turkish-lvp-1440x450


Puan Son Kullanma Tarihi:


 • Programımızın anahtar bir avantajı olarak, Elite statüsüne (Altın, Platin ve Spire) sahip tüm üyeler için puanların süresi asla dolmaz.

 • Club üyeleri için puanların son kullanım tarihini 31 Aralık 2020'ye kadar durdurduk (normalde puanlar 12 ay boyunca kullanılmadığı takdirde geçersiz kılınırlar).


InterContinental Ambassador:


 • 15 Mart 2020 tarihindeki ücretsiz üç aylık üyelik uzatmasına ilaveten bunu üç ay süreyle daha uzattık. Ücretsiz üyelik uzatması böylece toplamda altı ay olmaktadır.

 • Üyeler ayrıca kullanılmamış Ücretsiz Hafta Sonu Gecelerinde de ilave üç aylık uzatma alacaktır; bu da üyelere bu sertifikaları kullanmak için altı ay daha fazla süre tanıyacaktır.

 • Uzatmalar, 15 Mart 2020 tarihinden sonra kayıt yaptıran veya üyeliklerini yenileyen üyeler için geçerli değildir.

 • COVID-19 ile ilgili işletme kısıtlamaları nedeniyle, 30 Haziran 2020 tarihine kadarki konaklamalarda Ambassador 'Avantaj Garantisi' askıya alınmıştır.


IHG Rewards Club kredi kartları yıl dönümü gecesi sertifikaları (ABD ve BK):


 • 2020'de kullanım süresi sona erecek olan yıl dönümü sertifikalarının son kullanım tarihlerini uzatmaktayız. 1 Mart 2020 tarihinden itibaren kullanılamayacak olan sertifikalar, artık 31 Aralık 2020’ye dek kullanılabilir. 

 • 2020’de düzenlenmiş olan sertifikaların 18 aylık bir kullanım dönemi olacaktır. 

 • Daha fazla bilgi vermek amacıyla kart üyeleriyle iletişime

 

Çin'deki üyelerimiz için, IHG Rewards Club statüsü hakkında en son bilgiler için burayı tıklayın.

 

Topluluk Desteği
Topluluk Desteği
Topluluk Desteği


Ağırlama sektörü yerel topluluklardaki rolüyle her zaman gurur duymuştur. IHG'de buna Gerçek Konukseverlik diyoruz ve ekiplerimiz bunu her gün dünyanın dört bir yanındaki misafirlere sunmaya çalışıyor.


Şu anda bunu normalde yaptığımız gibi yapamıyoruz ve ekibimiz çevremizdeki insanları desteklemek için yeni yollar bulmak zorunda. Binlerce otel arkadaşımız hızla değişikliklere uyum sağlıyor ve en çok ihtiyacı olanlara bir barınak sağlamak için ellerinden geleni yapıyor. Özellikle şu anda zorunlu işçilere ve cephe hattında çalışanlara ev sahipliği yapan oteller. Buna, sağlık hizmeti çalışanlarından, evlerinde kalan milyonlarca insana tedarik sağlayan ve onları birleştiren teslimat şoförlerine kadar tüm COVID-19 kahramanlarına bakmak dahildir:

Sağlık ve Güvenlik
Sağlığınız, Güvenliğiniz ve Huzurunuz
Sağlığınız, Güvenliğiniz ve Huzurunuz

 

Bir numaralı önceliğimiz sağlığınız, güvenliğiniz ve huzurunuzdur. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Doğru ve kapsamlı adımlar atmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile her ülkeye özgü gereksinimler için ilgili yetkililer dahil olmak üzere küresel ve yerel kuruluşlarla temas halindeyiz. 

 

Tüm otellerimiz, tüm yerel yasalar dahil olmak üzere, kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürlerine uymakla yükümlüdür. Ayrıca; otellerimize en iyi uygulamaları ve yönergeleri sağlıyor; bu kaynakları, kendi yüksek standartlarımızla uygun olacak şekilde COVID-19 temizliğine özgü ilave rehberlik, eğitim ve bilgilerle destekliyoruz.

 

 • Otellerimize 24 saat yardım sağlamak için müdahale ekiplerinin harekete geçirilmesi.

 • Oteller, genel alanları (lobiler, asansörler, kapı kolları, umumi banyolar dahil) ve misafir odalarındaki yoğun temas noktalarını temizleme sıklığını artırmıştır.

 • Tüm otellere virüslere karşı etkili temizlik ürünleri ve protokolleri hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

 • Yiyecek ve içecek hizmetlerini, resmi öneriler doğrultusunda değerlendirmeye devam ediyoruz. Birçok otelimizde büfeler, ziyafetler, oda servisi ve catering ile ilgili yeni standartlar ve hizmet yaklaşımları uygulamaya konacaktır. Yiyecek ve içecek seçenekleri şu anda değişebilir, ancak misafirlerimizin esenliğini korumaya kararlıyız. Yemek seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili otele ulaşın.


Mr & Mrs Smith ile ilgili:


Mr & Mrs Smith otellerinin IHG Rewards Club Programı işbirliğinin bir parçası olduğunu, ancak IHG markalı oteller olmadığını lütfen unutmayın; bu nedenle IHG Way of Clean ve IHG Temizlik Vaadi bu tesisler için geçerli değildir. Mr & Mrs Smith otelleri mrandmrssmith.com/safety adresinde açıklanan ayrı sağlık ve güvenlik standartlarını takip eder.
 

Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma


Mevcut koşullar nedeniyle, bazı otellerimiz faaliyetlerini geçici olarak askıya almaktadır. Bu otellerde rezervasyonu yapılmış misafirlerle doğrudan IHG, seyahat acenteleri veya rezervasyon yaptıkları çevrimiçi rezervasyon platformu tarafından irtibata geçilecektir.

Her otel için kapanma süresi konuma göre değişecek ve her pazarın gereksinimlerine göre belirlenecektir.

 

Bazı oteller, misafirlerimizin ve otel personelimizin sağlık ve güvenliği için ve mevzuat ile mevcut en iyi uygulamalara uygun bir şekilde, değiştirilmiş veya azaltılmış hizmetler sunmaktadır, ör.: restoran ve bar hizmetlerinde azalma, alternatif misafir odası mobilyaları ve/veya olanaklar. Bu değişiklikler geçici olup, normal olanak ve hizmet seviyeleri mümkün olduğunca kısa bir sürede ve yasal gereksinimlere uygun bir şekilde geri dönecektir.

Ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlık için özür diler, normal çalışmalarımıza geri dönmeyi ve misafirlerimizi uygun bir zamanda tekrar tesisimizde ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğimizi bildiririz.

IHG Otel Meslektaşları: Lütfen sizi doğrudan istihdam fırsatlarına bağlayan ve yardımcı kaynaklar ve rehberlik içeren Otel Meslektaş İş Merkezimizi ziyaret edin.
 

TA_WhiteBox_370x157


Doğrudan rezervasyonu olan IHG Rewards Club üyelerinin  IHG® REWARDS CLUB HİZMET MERKEZLERİNİaramaları tavsiye edilir.
 

 

TA_WhiteBox_370x157


Dünya Çapında IHG İletişim Merkezleri 

https://www.ihg.com/content/tr/tr/
customer-care/contact-us.wwr_offices

 

TA_WhiteBox_370x157


IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri 
https://www.ihg.com/content/tr/tr/
customer-care/contact-us


 

Ekiplerimiz, herkes için Gerçek Konukseverlik sloganıyla hizmet etmekten gurur duyuyor. Bu, bize her gün rehberlik eden ve böyle zamanlarda daha da ön plana çıkan en temel felsefelerimizden biri.


Bize duyduğunuz güven ve destek için teşekkür ederiz. Sizi çok yakında bir IHG otelinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

 

Güncelleme: 19 Ekim 2020


Dikkat: IHG, konuklarımızdan herhangi bir sicil bilgisi toplamamaktadır. Sosyal güvenlik numaranız gibi bilgilerinizi soran, tanımadığınız bir kişiden / telefon numarasından gelen aramanın, IHG ile hiçbir bir ilgisi olamaz. Lütfen bu dolandırıcılık girişimini ilgili yerel makamlara bildirin.