Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Holiday Inn İstanbul - Kadıköy

Yapılacak İşler Istanbul

Araştır Istanbul

Araştır Istanbul

Barış Manço Evi

Yusuf Kamil Pasa Sokak No 5 Moda, Kadikoy, Istanbul,

Moda semtindeki en meşhur evlerden biri şüphesiz dünyaca ünlü eski Türk rock sanatçısı Barış Manço'nun evidir. 1999 yılında vefat ettikten sonra, eşi tarafından evi müze haline çevrilmiştir.

Süreyya Operası

Caferaga Mah. Bahariye Caddesi No 29, Kadikoy, Istanbul, 34710

Kadıköy'ün meşhur Bahariye Caddesi'nde güzel ve eski bir ev bulunmaktadır. Altıyol meydanında bulunan boğa heykelinden başlar. Heykelden az bir yürüme mesafesinde, İstanbul'un en güzel Opera binasını göreceksiniz.

Tarihi Haydarpaşa Tren İstasyonu

TCDD Liman Isletmesi Mudurlugu, Haydarpasa, Istanbul,

Tarihi Haydarpaşa Tren İstasyonu, Türkiye'nin en büyük ve görkemli tren istasyonudur. 20. yüzyılın başlarında Alman mimarlar Otto Ritter ve Helmuth Cuno tarafından inşa edilmiştir. İstasyon neo-rönesans mimarisini yansıtmakla beraber, zamanın Türk-Alman ilişkilerini simgeleyen bir yapı haline gelmiştir.

KidZania Istanbul

Akasya AVM, Acibadem, Istanbul,

KidZania, 4 - 12 yaş arası çocuklar ve aileleri için güvenli, eşi benzeri olmayan ve gerçek bir eğitici çevre sunmaktadır. Çocuklar burada yetişkinlerin günlük hayatta işlerinde yaptığı hareketlerini rol icabı yaparak, keyifli vakit geçirmektedirler.

Istanbul Oyuncak Muzesi

Omer Pasa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokak, No 15 Goztepe Kadikoy, Istanbul,

İstanbul Oyuncak Müzesi, şair yazar Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında kurulmuştur. Müze, oyuncak tarihini 1700'lü yıllardan günümüze kadar ulaştıran meşhur örneklerden biri olmuştur.

Tarihi Moda İskelesi

Moda Iskele Caddesi, Moda, Istanbul,

Bu iskele, tarihi ahşap bir yapı olmakla beraber, aynı zamanda popüler bir cafe ve restorant olarak hizmet vermektedir.

Adalar

Buyukada, Istanbul,

Adalar, Prens Adalari, Istanbul Adalari ya da Kizil Adalar olarak bilinir. Istanbul'un Anadolu Yakasi'nin guney kiyilarinin aciklarinda, Marmara Denizi'nin kuzeydogu kesiminde yer alan ve kisaca Adalar olarak anilan takimadadir. Buyukada, adalarin en buyugudur. Eski Yunanca adi Prinkipos'tur (Πρίγκηπος). Prinkipos Yunancada "Prens" anlamina gelmektedir.

Kız Kulesi

Kiz Kulesi, Salacak Mevki Uskudar, Istanbul,

Kız Kulesi, hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan, İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizi'ne yakın kısmında, Salacak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş yapıdır.

Sultanahmet Meydani

Sultanahmet, Istanbul,

İstanbul’un yerli ve yabancı turistlerce ilk gezilen ve en kalabalık yerlerinden olan Sultanahmet Meydanının bilinen tarihi Romalılara kadar uzanır. Roma İmparatorluğu ve sonrasındaki Bizans İmparatorluğu devrinde hipodrom olarak kullanılan bu meydan, bugün de olduğu gibi şehrin toplantı, eğlence, heyecan ve spor merkezi olarak 10.yüzyıla kadar önemini sürdürmüş. Araba yarışları yanında, müzisyen toplulukları, dansözler, akrobatlar, vahşi hayvanlarla kavga gösterileri hep burada yapılırmış.

Gazhane Museum

Kadikoy, Hasanpasa Mahallesi Uhuvvet Street, Istanbul, 34722

Hasanpasa Gazhanesi, one of the important examples of the Ottoman industrial heritage, was opened in 1891 to meet the gas needs of the Anatolian Side. In 1993, when natural gas started to be used in Istanbul, it ceased production and was left idle. The historical buildings, which have been restored in accordance with their originality, were opened as a museum on Friday, July 9, 2021.

flower envelope