Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Holiday Inn Istanbul City

Yapılacak İşler Istanbul

Ayasofya, Mavi Camii, Topkapı Sarayı gibi önemli yapıları keşfedin. Alışveriş için Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı da ziyaret edilebilir.

Araştır Istanbul

Araştır Istanbul

ICEC LUTFU KIRDAR KONGRE MERKEZI

Taksım, Istanbul, Beyoglu 34000

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi (ICEC), Türkiye'nin önemli etkinlik mekanlarından biridir. Harbiye bölgesinde yer alan modern bir tesistir. State-of-the-art teknolojiye sahip olan bu merkez, çeşitli fonksiyonlar için uygun mekanlar sunmaktadır. Lütfi Kırdar'ın adını taşıyan bu merkez, ulusal ve uluslararası konferanslar, sergiler, ticaret fuarları ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

AYA SOFYA MUZESI

Ayasofya Cami Topkapi, Istanbul,

Hagia Sophia, İstanbul'da tarihi bir yapıdır. 537'de Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından kilise olarak inşa edilen bu eser, 1453'te camiye dönüştürüldü. 1935'te müze olarak kullanılmaya başlandı. Ayasofya, mimarisi, mozaikleri ve kültürel önemiyle tanınır. 2020'de tekrar cami olarak kullanılmaya başlanmasıyla gündemde. Tarih boyunca hem Bizans hem de Osmanlı kültürünün etkilerini taşıyan bu yapı, dini ve kültürel bir simge olarak öne çıkar.

Miniaturk

Miniatürk, İstanbul'da açık hava bir minyatür parkıdır. 2003'te açılan park, Türkiye ve dünyadan önemli yapıların minyatür modellerini içerir. Ayasofya, Selimiye Camii gibi eserlerin yanı sıra İstanbul Boğazı ve Galata Kulesi gibi simgeleri de barındırır. Ziyaretçilere tarihi ve kültürel bir gezinti sunan Miniatürk, eğlenceli ve öğretici bir deneyim sağlar. Park, minyatür modellerle Türk ve dünya tarihini tanıtmak amacıyla kurulmuştur.

TOPKAPI SARAYI

Topkapı Palace, İstanbul'da Osmanlı padişahlarının yaklaşık 400 yıl boyunca ikamet ettiği ana saraydır. 15. yüzyılda inşa edilen saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun siyasi ve idari merkezi olmuştur. Harem, Divan-ı Hümayun ve Ahmet III Kütüphanesi gibi önemli yapıları içeren saray kompleksi, çeşitli avlular ve bahçeleri içerir. Topkapı Sarayı, Peygamber Muhammed'in cübbesi ve kılıcı gibi önemli eserleri barındıran geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapar. 1924'ten beri müze olarak kullanılan saray,

SULTANAHMET CAMI

17. yüzyılda inşa edilen ve mavi çinileri ile ünlü olan Sultan Ahmet Camii, İstanbul'un sembol yapılarından biridir. Aktif bir cami olarak kullanılan bu yapı, tarihi zenginliği simgeler ve Hagia Sophia'ya yakın bir konumda yer alır.

DOLMABAHCE SARAYI

Dolmabahçe Sarayı, İstanbul, Türkiye'de Osmanlı İmparatorluğu'nun ana idari merkezi olarak hizmet verdi. 19. yüzyılın sonlarında inşa edilen saray, neoklasik ve barok tarzları birleştirir. Zenginliğiyle dikkat çeken saray, hem Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapmış hem de daha sonra Mustafa Kemal Atatürk'e ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde müze olarak halka açıktır ve Avrupa ile Osmanlı etkileşimini yansıtır.

KARIYE MUZESI

Kariye Müzesi, İstanbul, Türkiye'de yer alan tarihi bir dini yapıdır. Byzantion mozaikleri ve freskleriyle ünlü olan kilise, 4. yüzyıla dayanır ve mevcut yapısı büyük ölçüde 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Tarihi süreçte çeşitli dini amaçlar için kullanılan yapı, Osmanlı döneminde camiye dönüştürülmüştür. 1945'te müze olarak hizmet vermeye başlamış olan Kariye Müzesi, özellikle karmaşık dini sahneleri ve figürleri içeren Byzantion sanatının önemli örneklerini sergilemektedir.

flower envelope