Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Holiday Inn Istanbul - Old City

Gencturk Cad. Sirvanizade Sok.

No 5. Vezneciler Fatih

 

Istanbul

34134 

Turkey 

Check In: 2ÖS

Check Out: 12ÖS

Check-in Yaşı: 18

ONLINE REZERVASYON YAPTIR
VEYA REZERVASYON ARA

Istanbul - Old City Gencturk Cad. Sirvanizade Sok. No 5. Vezneciler Fatih

Bizimle Avantajlı Rezervasyon Yaptırın

Konum Vurguları
Şehir Merkezi
Şehir Adı:
Istanbul
Şehir Merkezinden Otele Yol Tarifi:
Güney
Otele Mesafesi:
1.24 MI/ 2 KM
Yerel
En Yakın Kongre Merkezi:
Lutfi Kirdar

Atraksiyonlar

  • Dikilitaş
Görülecek Yerler

Görülecek Yerler

Sultanahmet Meydanı'ndan kısa bir yürüyüşle veya tramvay yolculuğuyla ulaşabileceğiniz görkemli Topkapı Sarayı Müzesi, 15. yüzyıldan itibaren 400 yıl boyunca Osmanlı padişahların ikametgahı olmuştur. Sarayda, cömertçe süslenmiş kasırlar, padişah ailesinin yaşadığı harem dairesi ile altın, gümüş ve değerli taşlarla donatılmış değerli nesnelerin sergilendiği Hazine dairesi bulunur.
Yapılacak Şeyler

Yapılacak Şeyler

Otelden kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Yerebatan Sarnıcı, İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak için 6. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edildi. İstanbul'daki su sarnıçlarının en büyüğü olan yapıyı, üzerinde dekoratif oymaların olduğu 300'ü aşkın sütun ayakta tutar. Asırlar önceki ustalıkla inşa edilen yapıdaki ahşap platformda yürüyerek sütunların, zemindeki durgun suya yansımasını izleyin.
Almadan/Yapmadan Gitmeyin

Almadan/Yapmadan Gitmeyin

Otele yürüme mesafesindeki Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Meydanı'nda yükselir. Bizans mimarisinin başyapıtı olan yapı, 4. yüzyılda önce katedral olarak inşa edilmiş, ancak yüzyıllar içinde onarımlar geçirip genişletilmiştir. Yapı, 15. yüzyılda camiye dönüştürülmüştür. Birden fazla kubbesi ve dört minaresi olan yapı, kalın duvarlarının ardında pek çok büyüleyici ve parlak mozaiğe ev sahipliği yapar.
İpuçları

İpuçları

İstanbul'un zengin sanat ve mimari dokusu, Bizans mozaikleri ve freskleri ile görkemli süslemelerin yer aldığı muhteşem Osmanlı camilerinden oluşur. 5 gün geçerli Museum Pass Istanbul ile tasarruf edebilir, Ayasofya ve Topkapı Sarayı gibi şehrin en gözde noktalarını sıra beklemeden ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Kartınızı zaman kaybetmeden internetten veya müze girişlerinden satın alabilirsiniz.