Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

En İyi Fiyat Garantisi Şart ve Hükümleri

Doğrudan bizimle rezervasyon yaptırdığınızda her zaman en düşük online fiyatı alacağınız sözünü veriyoruz. Başka bir yerde daha iyi fiyat bulursanız, o fiyatı uygulayacak ve en fazla 40.000 puan olmak kaydıyla, size 5 kat daha fazla IHG® One Rewards Puanı vereceğiz, dolayısıyla cüzdanınıza değil, konaklamanıza odaklanabilirsiniz.

 

En İyi Fiyat Garantisi programı (“Program”) bir InterContinental Hotels Group şirketi (“IHG”) olan Six Continents Hotels, Inc. tarafından yürütülmekte ve Programın tanımı bu şart ve hükümlerde (“Şart ve Hükümler”) verilmektedir. Talep formunu doldurmakla veya Programdan yararlanmaya çalışmakla, bu Şart ve Hükümleri kabul etmiş sayılırsınız. InterContinental Hotels Group şirketi çalışanları veya IHG markalı otel çalışanları Programdan yararlanamaz.

En iyi Fiyat Garantisi Anakara Çin, Macau, Hong Kong ve Tayvan'daki otellerde geçerli değildir.

 

  1. Program çerçevesinde (aşağıda ayrıca tanımlandığı gibi) IHG doğrudan kanallarını (markalı web sitesi, çağrı merkezi veya mobil uygulama gibi) kullanarak IHG markalı bir otelde otel odası rezervasyonu yaptırmanız ve rezervasyonu yaptırdıktan sonraki 24 saat içinde aynı otel odası, aynı sayıda misafir ve aynı rezervasyon tarihleri için daha düşük bir online fiyat bulmanız ve nitelikli bir garanti talep formu doldurarak göndermeniz halinde o otel konaklamanızda oda fiyatı için o düşük fiyatı uygulayacak ve size en fazla 40.000 puan olmak kaydıyla 5X IHG® One Rewards puanı vereceğiz.
  2. IHG, takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla herhangi bir bildirime gerek duymaksızın, bu Şart ve Hükümlerde dilediği zamanda değişiklik yapma ve/ya Programda değişiklik veya ilave yapma, Programı kısıtlama, askıya alma, bitirme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Program çerçevesinde EİFG talebine hak kazanıp kazanmadığınızı rezervasyon tarihinizde yürürlükte olan Şart ve Hükümler belirleyecektir. Program Şart ve Hükümlerinin yorumu, IHG'nin takdirine bağlıdır.
  3. Tahkim Anlaşması. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, işbu Şart ve Hükümlerden veya Programın teklifinden doğan her türlü ihtilaf, tahkim için American Arbitration Association'a (Amerikan Tahkim Derneği - AAA) götürülecektir. IHG.com Kullanım Şartlarının aşağıdaki hükümlerinin bağlayıcılığını kabul edersiniz: Sınırlı Sorumluluk, Tahkim, Sınırlama Süresi ve Grup, Toplu, Müşterek ve Temsili Hak İddialarından Feragat. Bu Tahkim Anlaşmasının amaçları açısından, Kullanım Şartlarında değinilen "Kapsanan Hak İddiaları"nın işbu Şart ve Hükümlerden veya Program teklifinden kaynaklanan ihtilaflarla ilişkili olduğunu kabul etmektesiniz. Bir hukuk mahkemesinde Kapsanan Hak İddiasında bulunarak bu Tahkim Anlaşmasını ihlal etmeniz halinde, bu Tahkim Anlaşması ile Grup, Toplu, Müşterek ve Temsili Hak İddiasından Feragat dâhil olmak üzere, bu Şart ve Hükümlerin yorumlanması, düzenlemesi, varlığı, uygulanabilirliği, geçerliliği ve kapsamı ile ilgili anlaşmazlıkları çözme yetkisi mahkemede (hakemde değil) olacaktır. Bununla birlikte, bir tarafın bu Tahkim Anlaşmasına uyması ve bir hukuk mahkemesine şikayette bulunmadan tahkim için başvuruda bulunması halinde, hakem; temeli oluşturan talebin keşfi veya esasları amacıyla, bu Şart ve Hükümlerin yorumlanmasıyla ilgili olarak tüm ihtilafları çözme yetkisine sahip olacak ancak, bu Tahkim Anlaşması ile Grup, Toplu, Müşterek ve Temsili Hak İddialarından Feragat dahil olmak üzere, bu Şart ve Hükümlerin düzenlemesi, varlığı, uygulanabilirliği ve geçerliliği ile ilgili herhangi bir anlaşmazlığı çözme yetkisine sahip olmayacaktır.

    Grup, Toplu, Müşterek ve Temsili Hak Taleplerinden Feragatin uygulanamaz olduğu tespit edilirse, grup, toplu, müşterek veya temsili dava temelinde açılan tüm davalar yetkili yargı mercii olan bir mahkemede görülmelidir ve bu mahkeme, söz konusu talepler için münhasır mahkeme olacaktır.
  4. Tabi Olunan Hukuk.İşbu Şart ve Hükümler ile Program teklifi, ABD Georgia Eyaleti yasalarına tabi olacak ve bu Tahkim Anlaşması kapsamı dışında kalan tüm ihtilafların görüleceği münhasır mahkeme ABD, Georgia Eyaletinde bulunan federal veya eyalet mahkemesi olacaktır.
  5.  

    Program Nasıl İşliyor:

  6. Rezervasyon. Programdan yararlanmaya hak kazanmak için IHG web sitesi, çağrı merkezi veya mobil uygulama gibi bir IHG doğrudan kanalı üzerinden teyit edilmiş bir rezervasyon yaptırmış olmanız gerekmektedir. Rezervasyonun, seçilen oda türünde mevcut en düşük fiyatı bulmak için "Mevcut En İyi" fiyat arama özelliği kullanılarak yaptırılmış olması gerekir.
  7. Daha Düşük bir Fiyat Bul. Doğrudan IHG kanalında rezervasyon yaptırdıktan sonraki 24 saat içinde geçerli, IHG dışı bir web sitesinde daha düşük bir fiyat bulmanız ve bunu rezervasyonu yaptırdığınız otelde standart check-in saatinden 24 saatten daha fazla bir süre önce yapmış olmanız halinde online talep formunu ("Talep Formu") doldurup göndererek bize bildirin. IHG web sitesindeki veya mobil uygulamadaki fiyatı aynı otel, aynı oda türü, aynı tarihler, aynı sayıda misafir ve aynı iptal politikası için IHG dışı web sitesinde verilen fiyatla karşılaştırarak daha düşük olan fiyatı kontrol edeceğiz.
  8. Talebi işleme koyarken kontrol edeceğimiz şeyler şunlardır: IHG dışı web sitesi fiyatı:
    • 7.a. Fiyatı IHG kanalı üzerinden rezervasyon yaptırdığınız fiyatla aynı para birimi cinsinden vermelidir;
    • 7.b. Genel kamuoyuna açık olmalıdır, yani o fiyatı almak için üyelik yaptırmanız veya bir programın parçası olmanız, ya da bir web sitesinde oturumu açmanız istenmemelidir;
    • 7.c. Kontrol anında rezervasyona açık olmalıdır;
    • 7.d. Sadece rezervasyonu gerçekleştirmek için bir ödeme şekli sunmanız halinde rezervasyon yaptırılabilmelidir (ödeme şekli gerektirmeyen fiyatlar geçersizdir!); ve
    • 7.e. IHG web sitesi veya mobil uygulamasında sunulan güncel, en düşük fiyattan en az %1 düşük olmalıdır – bunda yuvarlama hataları hesaba katılır!
  9. Program sadece IHG dışı web sitelerinde yukarıdaki kriterlerin tamamına uyan fiyatlar için geçerlidir.

     

  10. Programdan yararlanmaya UYGUN OLMAYAN fiyat örneklerine aşağıdakiler verilebilir:
    • 8.a. Genel kamuya açık olmayan fiyatlar (örneğin anlaşmalı fiyatlar, üye veya bağlılık fiyatları, grup fiyatları, kurumsal fiyatlar);
    • 8.b. Genel kamunun, belirli bir coğrafi bölgede oturmak, bir kullanıcı adı/parola girerek oturum açmak, belirli bir kredi kartını kullanmak, indirim kodu/kuponu kullanmak gibi ilave şartları yerine getirmeksizin göremeyeceği, ya da rezervasyon yaptıramayacağı veya ödeme yapıldıktan sonra e-posta veya telefonla onay/doğrulama gerektiren fiyatlar;
    • 8.c. Rezervasyon gerçekleşene kadar markayı veya oteli açıklamayan web sitelerindeki fiyatlar;
    • 8.d. İhale sitelerindeki veya benzeri bir süreci kullanarak rezervasyon yaptırdığınız fiyatlar;
    • 8.e. Oda ile ulaşım, oto kiralama, eğlence ve/ya kahvaltı dışı yemekler gibi diğer bileşenleri içeren paket fiyatları;
    • 8.f. Teyitli rezervasyonların tekrar satılmasına imkan veren internet sitelerindeki fiyatlar;
    • 8.g. Anında teyit sağlamayan, gerçek bir otel rezervasyonuyla sonuçlanmayan ya da gerçek zamanlı rezervasyon yapabilme imkânı sağlamayan internet sitelerindeki fiyatlar;
  11. Talep Gönderme: Doğrudan bir IHG kanalı üzerinden rezervasyon yaptırdıktan sonraki 24 saat içinde ve rezervasyon yaptırdığınız oteldeki standart check-in saatinden en az 24 saat önce online Talep Formu doldurup gönderin. Her otel odası rezervasyon teyit numarası başına sadece bir talep işleme konacaktır.
  12. Geçerli Talepler. Talebinizin geçerliliğini doğrulamamız halinde doğrudan IHG kanalı üzerinden yaptırdığınız rezervasyondaki fiyatı, kontrol saatinde IHG dışı web sitesinde bulunan daha düşük ortalama gecelik fiyata çekeceğiz ve size en fazla 40.000 puan olmak üzere, oda türünüz için uygulanan IHG® One Rewards puanının 5X (5 katını) vereceğiz ("5X Puan Ödülü").
  13. 5X Puan Ödülü sadece oda fiyatı üzerinden hesaplanacak ve otel odası portföyünüze işlenen diğer ücretleri kapsamayacaktır. 5X Puan Ödülünü almak için IHG® One Rewards üyelik numaranızın otelden check-out yapılmadan önce rezervasyona eklenmesi gerekir. Mil kazanma tercihli IHG® One Rewards üyeleri Puan kazanacaktır.
  14. Hak talebinin geçerliliği belirlendikten sonra rezervasyonunuzda yapılacak değişiklikler, Program avantajlarından yararlanmanızı engelleyecektir.
  15. Geçerli bir program talebinde 5X Puan Ödülü 40.000 puanı geçemez. 5X Puan Ödülünün başka türlü oda kalışınız için oda fiyatınız üzerinden kazanmış olacağınız puanlara ilave kısmı bonus puan olarak verilecek ve IHG® One Rewards üyelik düzeyi statüsünde hesaba katılmayacaktır. 5X Puan Ödülü başka türlü IHG® One Rewards Şart ve Hükümleri uyarınca otel kalışınızda kazanacağınız puanları etkilemeyecek veya bu puanlardan etkilenmeyecektir.
  16.  

    Sınırlamalar ve İstisnalar

  17. IHG, aşağıdaki nedenler dâhil, ancak onlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, Programdan yararlanma talebini reddetme ve mevcut veya gelecekteki otel kalışlarıyla ilgili olarak sağlanan Program avantajlarını kısmen veya tamamen geri alma hakkını saklı tutar:
    • 14.a. işbu Şart ve Hükümlerin ihlali;
    • 14.b. Talep Formunda herhangi bir bilginin yanlış beyanı veya bu Programın her türlü kötüye kullanılması;
    • 14.c. IHG One Rewards üyelik ayrıcalıklarının kullanılmasıyla ilişkili olarak herhangi bir ülke, bölge ya da yerel yasa veya yönetmeliğinin ihlal edilmesi;
    • 14.d. otel odası rezervasyonlarının devri veya tekrar satışı;
    • 14.e. ilgili rezervasyonla ilgili bir hak talebinin geçerli bulunmasından sonra o rezervasyonda değişiklik yapılması veya rezervasyonun iptali;
    • 14.f. bu Program veya IHG One Rewards programının herhangi bir kısmını ilgilendiren dolandırıcılık yapılması veya kötüye kullanılma;
    • 14.g. otel veya IHG personeline yönelik fiziki ve yazılı istismar veya sözlü taciz; ya da
    • 14.h. herhangi bir başka biçimde, Programın zararına hareketler; tüm bunları tespit tamamen IHG'nin takdirine kalmıştır.
  18. Bir Talep Formu doldurup göndermekle veya Program çerçevesinde geçerliliği onaylanmış bir hak talebinin avantajlarını kabul etmekle IHG'yi, ana şirketlerini, yan ve bağlı şirketleri, yöneticilerini, memurlarını, temsilcilerini ve çalışanlarını Programın kullanılmasından veya kötüye kullanılmasından kaynaklanan her türlü zarar ziyan veya tazminat talebine karşı korumayı ve bunlardan ibra etmeyi ve kurtarmayı kabul etmiş sayılırsınız. İbraya ilişkin bu bölüm New Jersey'de oturanlar için geçerli değildir.

 

Güncelleme 13 Nisan 2022