Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Kullanım Şartları

 

InterContinental® Hotels Group

Şartlar ve Telif Bildirimleri

Gizlilik Beyanı

 • BU SİTEYİ KULLANMADAN VEYA BİR REZERVASYON YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN BU BAĞLAYICI HUKUKİ ŞARTLARI DİKKATLE OKUYUN.

  BU SİTEYE, HİZMETLERİNE, FONKSİYONLARINA, MATERYALLERİNE VEYA İÇERİĞİNE ERİŞMEKLE, BUNLARI İNCELEMEKLE, BAŞKA BİR YERE AKTARMAKLA, ÖN BELLEĞE ALMAK YA DA SAKLAMAKLA BU SİTEDEKİ TÜM ŞART VE HÜKÜMLERE VE DUYURULARA (BUNDAN BÖYLE “SÖZLEŞME” OLARAK ANILACAKTIR) ÜZERLERİNDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAKSIZIN UYMAYI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. TAHKİM MADDESİ VE TOPLU DAVADAN FERAGAT MADDESİ DE DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, BAZI ŞARTLAR BİR HUKUK MAHKEMESİNDE DAVA AÇMA HAKKINIZI KISITLAYABİLİR. Yetkili bir Kullanıcı değilseniz ve işbu Sözleşmenin şart ve hükümlerini kabul etmiyorsanız, rezervasyon yaptırmak dahil; ancak bununla sınırlı olmamak üzere, bu Siteyi kullanamaz veya sitede bulunan Materyalleri indiremezsiniz. Bu şart ve hükümleri kabul etmiyorsanız lütfen Siteden derhal ayrılın.

  Web sitesinde ("Site") bulunan belgeler, veriler, bilgiler ve sair materyaller (topluca "Materyal(ler)" olarak anılacaktır), InterContinental Hotels Group (topluca, “IHG® Hotels & Resorts” veya “IHG”) bünyesindeki bir şirket olan Six Continents Hotels, Inc. (“SCH”) aracılığıyla bilgi almak, rezervasyon yaptırmak ve benzeri hizmetlerden yararlanmak için teyit edilmiş IHG misafirleri ve misafir adayları ve/veya IHG® One Rewards Üyeleri (topluca "Yetkili Kullanıcılar" olarak anılacaktır) tarafından sadece ticari olmayan kişisel amaçlarla kullanılmak üzere sunulmaktadır; başka amaçlarla kullanılamaz.

  SHC dilediği anda, Materyallerin ve Sitenin sunumunun tabi olduğu şart ve hükümler ile duyurularda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  KULLANIM SÖZLEŞMESİ. En az 18 yaşında olduğunuzu, işbu sözleşmeyi yapmak ve bu Siteyi ve burada belirlenen tüm şart ve hükümlere uygun olarak kullanmak için gerekli yasal yetkiye sahip olduğunuzu taahhüt edersiniz. Bu Siteyi kullanmanızla (ayrıca sizinle birlikte yaşayan ve reşit olmayan kişiler de dahil; ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hesabınızın başkaları tarafından kullanılmasıyla) ilişkili mali sorumluluğun size ait olduğunu kabul edersiniz. Bu Sitenin, reşit olmayan kişiler tarafından sizin adınız ve hesabınızla kullanılmasının gözetiminiz altında gerçekleşeceğini kabul edersiniz. Ayrıca, sizin veya bu Siteyi kullanan aile üyelerinizin verdiği tüm bilgilerin doğru ve hatasız olduğunu, yanlış veya sahte olmadığını taahhüt edersiniz. Bu sitenin rezervasyon imkanlarının, sadece kendiniz veya yasal olarak adına hareket etme yetkiniz olan başka bir kişi için meşru rezervasyon yaptırma veya satın alma amacıyla kullanılacağını kabul edersiniz. Bu sitenin rezervasyon imkânlarının aşırı kullanılmasının veya istismarının, bu imkânlara erişiminizin yasaklanmasıyla sonuçlanabileceğini anladığınızı kabul edersiniz.

  Rezervasyonlar veya ücrete tabi sair hizmetler ile ilgili olarak tüm tutarların vadesinde ödenmesi; fiyatların, ürün veya hizmetlerin kullanılabilirliği ile ilgili tüm kurallara ve kısıtlamalara uymak da dâhil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yapılan satın alımın şart ve hükümlerine uymayı kabul edersiniz. Bu Sitenin kullanımından kaynaklanan tüm ücret, harç, resim, vergi ve değerlendirmelerden tamamen siz sorumlusunuzdur. Çoğu durumda IHG markalı otellerin mülkiyetinin bağımsız olduğunu ve işleminizin, doğrudan SCH ile yapılan bir işlem değil, otelin franchise sahibi/lisans sabihi ile yapılan bir işlem olabileceğini unutmayın. Bu Siteyi kullanmakla, otelin sahibine ve ilgili olan durumlarda SCH'ye karşı yükümlü olduğunuzu ve rezervasyon şart ve hükümlerine uyacağınızı kabul edersiniz.

  KABLOSUZ REZERVASYONLAR. Bu sitenin kullanımında her mobil cihazda fonksiyonellik garanti edilmez. Teknik yardım veya sorularınız için doğrudan hizmet sağlayıcınızla irtibat kurmanız gerekir. Güvenlik özelliklerinin operatöre/servis sağlayıcıya ve mobil cihaza göre farklılık gösterdiğini lütfen unutmayın. Ek olarak, dakika/ücret geçerli olabilir ve mobil operatörünüz/hizmet sağlayıcınız tarafından ücret uygulanabilir.

  DÖVİZ ÇEVİRME. Döviz kurları kamuya açık kaynaklara dayalıdır ve sadece bir rehber olarak kullanılmalıdır. Oda fiyatları sadece otelin yerel para birimi cinsinden garanti edilir. Döviz fiyatları her gün güncellenmez. Bu Sitede verilen döviz bilgilerinin doğru olduğuna inanılmaktadır ancak SCH ve/veya ana şirketi, bağlı şirketleri ve satış ortakları bu bilgilerin doğruluğunu garanti veya taahhüt etmez.

  GÖRÜNTÜLEME VE KOPYALAMA KONUSUNDA SINIRLI İZİN. Bu Sitede gösterilen içerik ve bilgiler (“IHG Materyalleri”) SCH ve/veya başka tarafların mülkiyetindedir. IHG bilgilerinin ticari olmayan bireysel kullanımı dışında başka amaçlarla indirilmesi, çoğaltılması veya yeniden başka bir yere aktarılması kesinlikle yasaktır.
  Bu Site sadece Yetkili Kullanıcılar tarafından kişisel amaçlarla kullanılır. Bu Sitenin ticari kullanımı kesinlikle yasaktır. Halen bir Yetkili Kullanıcıysanız, aşağıdaki kısıtlamalara tabi olmak kaydıyla ve sadece kişisel kullanım amacıyla Materyalleri inceleme ve kopyalama konusunda size sınırlı, devredilemez, geri alınabilir bir izin verilmiştir.

  YASAK DAVRANIŞLAR. Maddelerde belirtilenleri yapmamayı kabul ve taahhüt edersiniz: (a) SCH'nin önceden yazılı izni olmaksızın Materyalleri kopyalamak, sergilemek, bunlarda değişiklik yapmak veya bunları üçüncü taraflara aktarmak; (b) Siteyle bağlantılı ağlara müdahale etmek veya bu ağların işleyişini aksatmak; (c) Sitenin veya Site üzerinden sağlanan işlemlerin doğru işleyişine engel olan cihaz, yazılım veya rutinler kullanmak veya kullanmaya teşebbüs etmek; (d) verilerin veya programın silinmesine ya da Sitenin veya ekipman ya da sistemin çalışamaz hale gelmesine veya amaçlandığı şekilde kullanılamamasına neden olabilecek bilgisayar virüsü, bozuk veri, solucan, "Truva atları" veya sair komutlar veya dizaynlar içeren dosya, veri veya sair materyalleri iletmek; (e) eyalet yasalarına ya da yerel, federal veya uluslararası hukuka aykırı iletileri Siteye veya site üzerinden göndermek; (f) aşağılayıcı, karalayıcı, hakaret veya müstehcen materyal içeren iletileri Siteye veya Site üzerinden göndermek veya (g) üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek iletileri Siteye veya Site üzerinden göndermek.

  FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI. Bu Site ve Materyaller, IHG şirketleri ve/veya başka tarafların ticari markalarını, patentlerini, ticari sırlarını, teknolojilerini, ürünlerini, işlemlerini veya sair mülkiyet haklarını içermektedir ve bunlara atıfta bulunmaktadır. IHG şirketleri ve/veya başka tarafların bu tür ticari markaları, patentleri, ticari sırları, teknolojileri, ürünleri, işlemleri ve sair mülkiyet hakları ile ilişkili hiçbir izin, lisans veya hak şahsınıza tanınmamakta veya sunulmamaktadır. Bu siteden alınan materyallerin çoğaltılması veya saklanması, 1976 tarihli ve 17 U.S.C. sayılı ABD Telif Hakları Kanununa tabidir. Burada açıkça izin verilen hallerin dışında hiçbir Materyal çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz, sergilenemez, sitelere yüklenemez veya başka yere aktarılamaz. Materyallerdeki telif, ticari marka bildirimi veya mülkiyet bildirimlerini çıkaramaz ya da Materyalleri veya bu Siteyi, işbu Sözleşmede izin verildiği haller hariç olmak kaydıyla kullanamazsınız. Bu Sitedeki Materyallerin başka bir internet, intranet, web sitesi veya sair sitelerde veya bilgisayar ortamında kullanılması yasaktır. IHG ticari markalarını, logolarını ya da mülkiyete tabi sair bilgileri (resim ve metinler dâhil) çerçeve içine almak için çerçeve içine alma teknolojilerinden yararlanamazsınız. Adımızı, ticari markalarımızı veya mülkiyetimizde olan sair bilgileri kullanan meta imler veya sair “gizli metinler” kullanamazsınız.

  TELİF VE TİCARİ MARKA BİLDİRİMLERİ. Bu Sitedeki tüm içerik, IHG şirketlerinden ya da bağlı şirketlerinden, satış ortaklarından birinin ya da IHG'ye lisans veren bir şirketin telifle korunan mülkiyet hakkına tabidir. Bu Sitedeki tüm içerik, Amerika Birleşik Devletleri ve uluslararası telif yasalarıyla korunmaktadır.

  InterContinental Hotels Group ve IHG® Hotels & Resorts, InterContinental Hotels Group PLC'nin dünya çapında otel işletmeciliği faaliyetleri yürüten bağlı şirketlerini tanımlayan bir ticari unvandır. ABD ve Kanada'da çoğu IHG marka adını ve ticari markalarını franchise/lisans veren şirket, Holiday Hospitality Franchising, LLC.'dir. Bir IHG şirketine ait ticari markalar, bu Sitede yer alan logoların ve fotoğrafların indirilmesi hariç olmak kaydıyla, markaların sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın kullanılamaz veya kamuya açık yerlerde sergilenemez, gösterilemez. Burada açıkça verilmeyen tüm haklar saklıdır.

  SCH, ana şirketi, yan veya bağlı şirketleri, (tüm InterContinental Hotels Group şirketleri) mülkiyetinde olan hizmet markalarından bazıları aşağıda verilmiştir: IHG®, InterContinental®, Regent®, Kimpton®, voco®, Crowne Plaza®, HUALUXE®, EVEN®, Hotel Indigo®, Holiday Inn®, Holiday Inn Express®, avid®, Holiday Inn Resort®, Holiday Inn Club Vacations®, Staybridge Suites®, Candlewood Suites®, IHG® One Rewards, Six Senses®, Atwell Suites™, Vignette™.

  TELİF HAKKI POLİTİKASI

  SCH, başkalarının telif haklarına saygılıdır ve (a) uygun şartlar altında bu Siteden içerik silinmesine ve (b) başkalarının telif haklarını tekrar tekrar ihlal eden hesap sahiplerinin veya abonelerin hesabının askıya alınmasına veya sonlandırılmasına imkân veren bir politika benimsemiş ve uygulamaya koymuştur. Eğer bir telif sahibiyseniz ve çalışmanızın telif haklarını ihlal edecek şekilde kopyalandığına inanıyorsanız, lütfen IHG'nin aşağıda tanımlanan Telif Temsilcisi ile irtibat kurun ve aşağıdaki bilgileri verin:
  • İhlal edildiği düşünülen münhasır bir telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin ıslak veya elektronik imzası;
  • İhlal edildiği düşünülen telifli çalışmanın tanımı ya da tek bir online sitede birden fazla telifli çalışma tek bildirimde yer alıyorsa, o sitedeki bu türden çalışmaların temsili bir listesi;
  • İhlale veya ihlal davranışına konu materyalin tanımı ve materyalin yerini belirlememize imkân vermeye makul ölçüde yeterli bilgiler;
  • Şikâyet eden tarafla irtibat kurmamıza makul ölçüde yeterli olacak bilgiler (örneğin şikâyetçi tarafın posta adresi, e-posta adresi ve telefon numarası);
  • Şikayetçi tarafın, materyalin yetkisiz kullanıldığına inandığına ilişkin bir beyan ve
  • Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna, yalan beyan cezasına tabi olmak kaydıyla, şikâyetçi tarafın ihlal edildiği iddia olunan münhasır bir hak sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna ilişkin bir beyan.

  İddia edilen ihlal bildirimleri IHG Telif Hakkı Temsilcisine aşağıdaki şekilde gönderilmelidir:

  Copyright Agent
  Six Continents Hotels, Inc.
  Three Ravinia Drive
  Suite 100
  Atlanta, GA 30346-2149

  E-posta: DMCAcomplaints@ihg.com
  Telefon: 770 604 8760
  Faks: 770 604 2378

  Siteye içerik gönderen taraflar, IHG şirketlerinin takdiri tamamen kendilerine ait olmak kaydıyla tekrarlanan telif hakkı ihlallerine girişildiğini tespit etmesi halinde söz konusu tarafların aboneliklerini veya hesaplarını askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tuttuklarını bilmelidir.

  MATERYALLERİN MÜLKİYETİ. Materyaller, IHG şirketleri veya lisans verenlerinin gizli ve mülkiyet haklarına tabi bilgileridir.

  BAĞLANTI VERİLEN WEB SİTELERİ. Bu Sitede başka web sitelerine bağlantılar bulunmaktadır. SCH bu tür bağlantıları sadece size kolaylık sağlamak ve bilgilendirme amacıyla vermektedir. SCH, söz konusu diğer web sitelerindeki bilgilerin tümünü incelememiştir. Bu bağlantıların verilmesi, SCH'nin veya diğer IHG şirketlerinin bu tür web sitelerinde bulunan veya bu tür web sitelerinden erişilen içeriği, reklamları, ürünleri, hizmetleri, politikaları veya sair materyalleri onayladığı veya desteklediği anlamına kesinlikle gelmez. SCH ya da bu Siteyle ilişkili ürün veya hizmetlerin diğer sağlayıcıları, diğer web sitelerinin içeriğinden hiçbir şekilde sorumlu değildir ve diğer web siteleriyle ya da söz konusu web sitelerinde bulunan içerik veya materyallerle ilgili herhangi bir taahhüt veya garanti vermez. Diğer web sitelerine erişmeye karar vermeniz halinde tüm risk sadece size aittir. Başka web sitelerinde bu Siteye bağlantılar bulunabilir. Bu tür bağlantıların verilmesi, diğer web sitesinin bu Sitede bulunan veya bu siteden erişilen içeriği, reklamları, ürünleri, hizmetleri, politikaları veya sair materyalleri onayladığı veya desteklediği anlamına gelmez.

  GİZLİLİK. Siteyi kullanımınız IHG Gizlilik Politikasına tabidir. Gizlilikle ilgili uygulamaları görmek istiyorsanız lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.

  GÜVENLİK. Size bir kullanıcı adı ve parola verilmişse, bu kullanıcı adı ve parola sadece sizin kişisel kullanımınız içindir. Kullanıcı adı veya parolanızı başkalarına veremez, başka birinin kullanıcı adınızı ve parolanızı Siteye erişmek için kullanmasına izin veremezsiniz. Kullanıcı adı ve parolanızın gizliliğini ve güvenliğini korumak sizin sorumluluğunuzdadır ve hesabınızda veya parolanızla gerçekleşen tüm etkinliklerin sorumluluğunu kabul edersiniz. Kullanıcı adı veya parolanızın güvenliğinin ihlal edilmesi halinde derhal IHG'ye bildirmeniz gerekir.

  SORUMLULUK REDDİ. BURADAKİ MATERYALLER; TİCARİ DEĞER VE MÜLKİYET HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ YA DA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİLERİ DE DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK VEYA ZIMNİ, YASA GEREĞİ VEYA BAŞKA TÜRLÜ HİÇBİR GARANTİ, TEMİNAT, TAAHHÜT, KOŞUL OLMAKSIZIN "OLDUĞU HALİYLE" VERİLMEKTEDİR. BAZI YETKİ BÖLGELERİ ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINI YASAKLADIĞI İÇİN YUKARIDAKİ İSTİSNALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. Ayrıca SCH; Materyallerdeki bilgilerin, yazıların, grafiklerin, bağlantıların veya sair kalemlerin doğruluğunu veya eksiksizliğini garanti etmez. SCH, dilediği zaman ve bildirime gerek duymaksızın Materyallerde ya da Materyallerde sözü edilen programlarda, politikalarda veya sair bilgilerde değişikliğe gidebilir. SCH, Materyalleri güncelleyeceğini taahhüt etmez.

  SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI. BİR IHG ŞİRKETİ, SİTEDEN VEYA SİTENİN KULLANILMASINDAN VEYA PERFORMANSINDAN, BU KULLANIM ŞARTLARINDAN, MATERYALLERDEN, ANLAŞMADAN VEYA BİR IHG ŞİRKETİNİN VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF SUNUCUNUN BU SİTEYLE İLİŞKİLİ ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN TEDARİK ETMESİNDEN VEYA EDEMEMESİNDEN KAYNAKLANAN VE İSTER SÖZLEŞMEYE İSTER HAKSIZ FİİLE DAYALI DAVALAR YOLUYLA OLSUN, KÂR VEYA VERİ KAYBI DA DÂHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR ÖZEL, DOLAYLI YA DA KOŞULA BAĞLI VEYA SAİR ZARAR ZİYANDAN HİÇBİR KOŞULDA SORUMLU OLMAZ. BU TÜR ZARAR ZİYAN KONUSUNDA IHG'YE GÖRÜŞ BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, DAVANIN SÖZLEŞMEYE, İHMALE YA DA SAİR BİR TAZMİNAT TEORİSİNE DAYALI OLARAK AÇILIP AÇILMADIĞINA BAKILMAKSIZIN BU SORUMLULUK SINIRLAMASI GEÇERLİ OLUR. BAZI YARGI BÖLGELERİ DOLAYLI ZARARLAR VEYA ARIZİ ZARARLAR İÇİN SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINI HARİÇ TUTTUĞU İÇİN, YUKARIDAKİ SINIRLAMA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

  ELEKTRONİK İLETİLERİN GİZLİLİĞİ KANUNU UYARISI (18 U.S.C. 2701-2711): BU SİTEDEN VEYA BU SİTEYE BAĞLANTI VEREN BAŞKA BİR SİTEDEN İLETİLEN İLETİLERİN GİZLİLİĞİ KONUSUNDA HİÇBİR GARANTİ VERMİYORUZ. SİTE TARAFINDAN ERİŞİLEN VEYA SİTEYİ KULLANMANIZLA BAĞLANTILI OLAN AĞLAR ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN BİLGİLERİN, E-POSTA ADRESLERİNİN, KAYIT VE KİMLİK BİLGİLERİNİN, DİSK ALANLARININ, İLETİLERİN, GİZLİ VEYA TİCARİ SIR BİLGİLERİNİN VEYA SAİR İÇERİKLERİN GİZLİLİĞİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ.

  FESİH/ERİŞİM KISITLAMASI. SCH, takdiri tamamen kendine ait olmak üzere, dilediği zaman ve bildirime gerek kalmaksızın Siteye ve Materyallere veya belli bölümlerine erişiminizde değişiklik yapma veya erişiminizi feshetme hakkını saklı tutar.

  İHBARLAR. İşbu Sözleşmenin hükümleriyle izin verilen veya zorunlu kılınan her türlü ihbar ve sair iletişimler elektronik posta, klasik posta veya bir IHG şirketi tarafından yapılıyorsa, bu Sitede duyuru yayınlama yoluyla yapılabilir. Elektronik postayla veya klasik postayla gönderilmesi halinde İhbarlar, elinize geçtiği anda ya da bu Sitede yayınlanması halinde, yayınlandığı anda yapılmış sayılır.

  TABİ OLUNAN HUKUK. İşbu Kullanım Şartları, özel hukuk hükümlerine bakılmaksızın ABD Georgia Eyaleti yasalarına tabidir ve bu yasalar çerçevesinde yorumlanır ve uygulanır. Bu Sözleşmede veya Materyallerde belirlenen Tahkim hükmü kapsamına girmeyen iddialar için tek yetkili yargı makamı, Amerika Birleşik Devletleri Georgia Eyaleti eyalet veya federal mahkemeleridir.

  TAHKİM. Herhangi bir IHG ticari markasının veya hizmet markasının mülkiyeti, geçerliliği veya kullanımıyla ilgili herhangi bir iddia veya anlaşmazlık haricinde ve geçerli yasanın izin verdiği ölçüde, telafi amaçlı maddi tazminat ve/veya avukatlık ücretleri veya başka tazminatlar (“Kapsam İçindeki Talepler”) talep eden şekilde bu Sitenin, bu Kullanım Şartlarının, Materyallerin veya Sözleşmenin kullanılmasından veya performansından kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan herhangi bir anlaşmazlık tahkimi için Amerikan Tahkim Birliği'ne (AAA) gönderilir. SCH, yetkili mahkemeden geçici tedbir kararı, geçici veya ön ihtiyati tedbir kararı ve/veya tespit kararı (maddi zarar tazminatı tutarıyla ilgili tespitler hariç) alma hakkına sahip olur.
  Tahkim duruşmaları avukat veya emekli yargıç olan bağımsız bir hakem tarafından yapılır. Tahkim AAA'nın o tarihte geçerli Ticari Tahkim Kuralları uyarınca yapılır. Federal Tahkim Yasası (9 U.S.C 1 ve devamı) kapsamındaki tüm konular, herhangi bir eyalet tahkim yasası yerine, söz konusu yasaya göre ele alınır. Siz ve SCH, ihtilafların halli gibi mahkeme kararı veya idari dava gibi mevcut diğer ihtilaf çözüm işlemlerini sürdürme haklarınızdan feragat edersiniz. Siz ve SCH, bu tür ihtilaflar için jürili dava hakkından feragat edersiniz. Tahkim kuralları, bir mahkemede geçerli olan kurallardan farklıdır. Tahkimde yargıç veya jüri olmaz ve inceleme sınırlıdır; ancak hakem de bir mahkemeyle aynı tazminat ve tedbir kararlarını verebilir ve Sözleşmede hükme bağlanan aynı kısıtlamaları dikkate alması gerekir.

  Hakem; davayı karara bağlarken işbu Sözleşme ve Materyallere uyar, yürürlükteki yasaya aykırı karar vermez, yürürlükteki yasayı uygulamakla yükümlüdür. Hakem, (1) tüm tarafların onayı olmadan birden fazla bireyin iddiasını veya iddialarını bir tek davada birleştiremez; (2) potansiyel iddialar hakkında başkalarına bildirimde bulunmaya katılamaz veya bunu kolaylaştıramaz veya (3) grup, toplu, kolektif veya temsili şekildeki bir işlem için hakemlik yapamaz veya bunlara başkanlık yapamaz. Hakem, kararına uygun gördüğü maddi zarar ziyan (yasanın izin verdiği azami faiz üzerinden, vade tarihinden geçerli olmak kaydıyla faiziyle veya ödenmemiş tutarlarla birlikte), vekalet ücretleri ve giderleri için bir tazminat hükmü ekler. Hakemin kararı kesindir ve ilgili tüm tarafları bağlar ve hakem kararı yetkili bir mahkemece dosyaya işlenebilir.

  Taraflardan birisi bir mahkemede bir Kapsam İçindeki Talep iddiasında bulunarak bu tahkim anlaşmasını ihlal ederse mahkeme (hakem değil); Sözleşme, bu tahkim anlaşması ve Grup, Toplu, Kolektif ve Temsili Dava Feragati dâhil olmak üzere bu Kullanım Şartlarının yorumlanması, oluşumu, varlığı, uygulanabilirliği, geçerliliği ve kapsamı ile ilgili anlaşmazlıkları çözme yetkisine sahiptir. Bununla birlikte, taraflardan birinin bu tahkim anlaşmasına uyması ve bir hukuk mahkemesine şikayette bulunmadan tahkim için başvuruda bulunması halinde, hakem; önceliği olan talebin keşfi veya esasları amacıyla, bu Kullanım Şartlarının yorumlanmasıyla ilgili olarak tüm ihtilafları çözme yetkisine sahiptir ancak Sözleşme ve bu tahkim anlaşması ile Grup, Toplu, Müşterek ve Temsili Hak İddialarından Feragat dahil olmak üzere bu Kullanım Şartlarının düzenlemesi, varlığı, uygulanabilirliği ve geçerliliği ile ilgili herhangi bir anlaşmazlığı çözme yetkisine sahip olmaz.

  Gizli. Yasayla gerekli haller dışında, tahkim duruşmalarının tamamı (hakemin kararları veya talimatları da dahil; ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), gizli kalır ve işbu Sözleşme tarafları dışındaki taraflara açıklanmaz.

  SINIRLAMALARIN SÜRESİ. Kapsam İçindeki Taleplerin tümü, söz konusu iddia veya davaya neden olan olayların baş göstermesini müteakip bir (1) yıl içinde başlatılır, aksi takdirde bu iddia veya dava geçersiz olur. Sınırlama Süresine ilişkin bu bölüm New Jersey'de oturanlar için geçerli değildir ve yerel yasanın onu yasakladığı yerlerde geçerli değildir.

  GRUP, TOPLU, KOLEKTİF VE TEMSİLİ TALEPLERDEN FERAGAT. Yasanın izin verdiği ölçüde, herhangi bir Kapsam İçindeki Talep için bir IHG şirketi aleyhine bir grup davası açmayacağınızı, bir IHG şirketi aleyhine bir grup davasına katılmayacağınızı, bir IHG şirketi aleyhine bir grup, toplu, kolektif veya temsili tahkime başvurmayacağınızı veya gitmeyeceğinizi veya bir IHG şirketi aleyhinde böyle bir tahkime katılmayacağınızı kabul edersiniz. Yasanın izin verdiği ölçüde, bu tür davaların bireysel olarak sizin tarafınızdan ve başka bireyler adına açılamayacağını kabul edersiniz.

  MUHTELİF HÜKÜMLER. Bu Sözleşme, bu belgenin ana konusuyla ilgili olarak taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur ve önceki tüm sözlü ve yazılı anlaşmaların yerine geçer. IHG'nin işbu Sözleşme uyarınca sahip olduğu hakları veya önlemleri kullanmamış olması ya da kullanmakta gecikmesi ya da bu Sözleşmenin şart ve hükümlerini uygulamaması veya uygulamakta gecikmesi, bunlarla ilişkili bir feragat olarak yorumlanamaz. Bu Sözleşmenin bir bölümünün veya hükmünün geçersiz, uygulanamaz ya da hükümsüz olduğunun anlaşılması halinde, kalan kısmı tam yürürlükte ve geçerli kalacaktır. Grup, Toplu, Kolektif ve Temsili Taleplerden Feragatin uygulanamaz olduğu tespit edilmesi durumunda bir grup, toplu, kolektif veya temsili dava temelinde açılan tüm davalar geçerli yargı yetkisi olan bir mahkemede yapılmalıdır ve bu mahkeme söz konusu talepler için münhasır mahkemedir. Buradaki başlıklar sadece kolaylık sağlama amacı taşımaktadır ve işbu Sözleşmenin yorumlanmasında kullanılamaz.

 

© Copyright 2001-2022 InterContinental® Hotels Group, Three Ravinia Drive, Suite 100, Atlanta, Georgia 30346-2121 ABD Tüm hakları saklıdır. Otellerin çoğunun mülkiyeti ve/veya işletmesi bağımsız kişi veya kurumlara aittir.

Yürürlük Tarihi: 13 Nisan 2022