Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Gizlilik Beyanı

Bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği bizim için çok önemlidir. İster web sitemizi ziyaret edin, uygulamamızı kullanın, bir oda ayırtın, ister bağlılık programlarımızdan birisinin üyesi olun, bize verdiğiniz bilgilerin gereğince yönetilmesi ve nasıl kullanıldığı hakkında sizi bilgilendirme konusunda bize güvenmenizi istiyoruz.

Bu Gizlilik Beyanını, kim olduğumuzu, bilgilerinizi (web sitemiz, mobil uygulamalarımız, sosyal medya sayfalarımız üzerinden veya offline olarak) nasıl toplayıp yönettiğimizi ve bilgilerinizi nasıl kullanacağımız konusundaki seçeneklerinizi daha ayrıntılı anlatmak amacıyla hazırladık. İlgili yasaların gerektirmesi halinde belirli ilave haklar geçerli olabilir. Örneğin, bu Gizlilik Beyanında Kaliforniya ve Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) sakinlerine yönelik ek beyanlarımıza bakın.

Hakkımızda

InterContinental Hotels Group PLC'nin doğrudan ve dolaylı bağlı şirketleri de dâhil olmak üzere bu Gizlilik Politikası, InterContinental Hotels Şirketler Grubu (bu Gizlilik Beyanında topluca “IHG”, “biz”, “bize” veya “bizim” olarak anılacaktır) ve işimizin akışı içinde topladığımız ve kullandığımız bilgileri kapsamaktadır. "IHG", "biz", "bize", veya "bizim" sözcükleri InterContinental Hotels Group bünyesinde kişisel bilgileri işleyen ilgili şirkete atfen kullanılmaktadır.

Bilgileriniz ayrıca IHG markalı oteller tarafından da alınabilir ve kullanılabilir. Çoğu durumda bu oteller bağımsız kişilerin mülkiyetindedir ve bilgilerinizi kullanmaları bu gizlilik beyanına değil, kendi gizlilik beyanlarına tabidir.

IHG ve IHG markalı otellerimizle ilişkilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıya tıklayın.

IHG Hakkında
IHG markalı oteller hakkında
IHG Hakkında

100'den fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir ağırlama şirketiyiz. Ağırlıklı olarak markalarımızı bağımsız mülk sahiplerine franchise yoluyla vermekte ve otelleri onlar adına işletmekteyiz. Ayrıca temel bağlılık programımız olan IHG® Rewards Club gibi otelimizin işletmesiyle ilgili çeşitli programlar yürütüyoruz.

IHG markalı oteller hakkında

Markalarımızı bağımsız mülk sahiplerine franchise yoluyla vermekte ve otelleri onlar adına işletmekteyiz ("IHG markalı oteller"). IHG markasıyla faaliyet gösteren çoğu otelin mülkiyeti ve işletmesi, IHG ile otel işletme amacıyla IHG markasını kullanmalarına izin veren bir franchise anlaşması imzalayan bağımsız taraflara aittir. IHG markalı bir otelde kalmak için bizim üzerimizden rezervasyon yaparsanız bilgilerinizi ilgili otelle paylaşacağız. Ancak IHG, IHG markalı otellerin sahibi olmadığı veya bunları kontrol etmediği için, bilgilerinizi kullanmaları genellikle kendi gizlilik uygulamalarına tabi olacaktır.

Topladığımız bilgiler
ve bunları kullanma ve paylaşma şeklimiz

Web sitemizi, mobil uygulamamızı kullandığınızda kişisel bilgileri doğrudan sizden, sizinle ilgili bilgileri diğer kişilerden/kurumlardan/online kanallardan otomatik olarak ve IHG markalı tesislerdeki çeşitli teklifler veya hizmetler (IHG Connect Wi-Fi gibi) üzerinden topluyoruz. Özellikle IHG markalı bir otelde veya tesiste konaklama için IHG rezervasyonları üzerinden rezervasyon yaptırdığınız (veya birisi sizin adınıza rezervasyon yaptırdığı), ya da IHG® Rewards Club gibi bağlılık programlarımızdan birisine iştirak ettiğiniz veya kurumsal sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden bizimle etkileştiğiniz zaman sizinle ilgili bilgileri alıp kullanıyoruz. Web sitemizi veya mobil uygulamamızı kullanmak için bize kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmez; ancak bazı durumlarda kişisel bilgileriniz olmadan size hizmet sunamayabiliriz (örneğin, istenen rezervasyonu yapamaz ya da ödül programımıza kaydınızı yapamayız). Bilgilerinizi nasıl aldığımız, kullandığımız ve paylaştığımız konusunda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

IHG markalı bir otelde rezervasyon yaptırır veya kalırsanız
Bağlılık programlarımızdan birisine katılırsanız
Kurumsal sitemiz üzerinden bizimle etkileşmeniz halinde,
IHG markalı bir otelde rezervasyon yaptırır veya kalırsanız

Aldığımız bilgiler:
Doğrudan Sizden: Rezervasyon sistemimiz üzerinden rezervasyon yaptırdığınız veya IHG markalı bir otelde kaldığınız zaman sizden bilgi alırız. Rezervasyon ve kalışınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • IHG® Rewards Club numarası veya sık uçuş numarası gibi, hizmetlerimizden veya programlarımızdan ya da program partnerlerimizin hizmet veya programlarından birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler; ve
 • Tercih ettiğiniz oda türü, otelle ilgili spesifik talepleriniz gibi, rezervasyonunuz sırasında tercih ettiğiniz kalış ve oda tercihleri gibi bilgiler.

Rezervasyon veya konaklama sırasında, örneğin aile üyeleri veya iş arkadaşları gibi, diğer kişilerin kişisel bilgilerini bize vermeniz halinde, sizden söz konusu kişilerin kişisel bilgilerini bizimle paylaşmanıza rıza gösterdiklerinden emin olmanızı ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi istemeleri halinde bu Gizlilik Beyanını okumalarını önermenizi isteriz.

Diğer Kaynaklardan: Sizinle ilgili rezervasyon bilgilerini ayrıca IHG mülkiyetinde olmayan ve IHG tarafından işletilmeyen seyahat acenteleri, web siteleri, sizin adınıza rezervasyon yaptıran kişiler (örn. bir aile üyesi, şirket temsilcisi), işvereniniz gibi diğer kişilerden/kurumlardan alırız. Doğrudan IHG markalı tesislerimizden birisinde rezervasyon yaptırırsanız tipik olarak o rezervasyonun bir kopyasını alırız. Sizinle ilgili bilgileri ayrıca hava yollarından ve rezervasyonunuzla ilişkili diğer seyahat sağlayıcılarından (dolaylı olarak) alabiliriz; örneğin varış zamanınızı bir seyahat ortağından öğrenebilir ve bu bilgileri erken check-in seçenekleri konusunda sizinle irtibat kurmak için kullanabiliriz. Sizinle ilgili bilgileri örneğin IHG'nin sosyal medya sayfasında bir görüş bildirmeniz, ya da kamuya açık bir sosyal medya kaynağında IHG hakkında yorum yapmanız halinde sosyal medya sayfalarından alabiliriz. Bu bilgileri size ve diğer müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için kullanırız.

Otomatik: Web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamamızı veya sosyal medya sitelerimizi kullandığınız zaman sizinle ilgili bilgileri otomatik olarak alıyoruz. Bu tür durumlarda ülke bilgileriniz, İnternet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak alınabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma başlıklı bölümde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Özel Otel Programları/Biyometrikler: IHG'de sürekli olarak, bizimle olan deneyiminizi zenginleştirmenin daha başka yollarını arıyoruz. Sınırlı sayıda tesis sıra bekleme ihtiyacınızı ortadan kaldırmak için artık bir biyometrik check-in süreci sunuyor. Bazı tesisler ayrıca biyometrik bilgiler üzerinden oda erişimi imkanı verebilir. Bu programlar sadece tercihe dayalıdır ve katılımınızda aldığımız bilgiler sadece bu tercihin yapıldığı anda size verilen bildirimde tanımlanan programlarda kullanılacaktır.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Bilgilerinizi temel olarak otel rezervasyonlarınızı yapmak, IHG Rewards Club programımızı sunmak ve yönetmek için kullanıyoruz. Bu konaklamanızdan önce sizinle iletişim kurmayı (örneğin teyit e-postası göndermeyi) içerebilir. Kalışınızdan sonra size ayrıca kalış sonrası mesajlar, deneyiminizle ilgili görüşlerinizi öğrenmek için memnuniyet anketleri gönderebiliriz. Bir otelde kaldığınızda kalışınızla ilgili tüm bilgileri almayız; örneğin bir spa rezervasyonu yaptırdıysanız bu spa hizmeti ya IHG markalı bir otel (IHG değil) ya da yerel bir kurum tarafından sağlanabilir.

Rızanız olan veya yürürlükteki ilgili yasaların izin verdiği bazı durumlarda sizi ilgilendireceğine inandığımız ürün ve hizmetlerle ilgili olarak size pazarlama mesajları (ki bunlar kısa mesajlar veya otomatik arama teknolojisiyle yapılan çağrılar şeklinde de olabilir) gönderebiliriz. Ayrıca kalışınızla ilgili bilgileri web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda, ya da bağlı olmayan web sitelerinde veya mobil uygulamalarda hedefli reklam göstermek veya size daha alakalı mesajlar göndermek için de kullanabiliriz. Buna ilaveten bilgilerinizi ürün ve hizmetlerimizi değerlendirmek ve iyileştirmek, yeni otel ve hizmet yerleri planlamak ve pazar araştırmaları yapmak için toplu trend ve istatistiki analiz amacıyla diğer misafir bilgileriyle birleştiririz.

İstenen bilgilerin zorunlu olup olmadığını belirteceğiz; bu tür bilgilerin verilmemesi size bazı hizmetleri sunabilmemizi olumsuz etkileyebilir ve/veya engelleyebilir.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Rezervasyon bilgilerinizi aşağıdaki şekilde paylaşıyoruz:

 • Tesisler: Rezervasyon bilgilerini rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için kaldığınız tesisle paylaşıyoruz. Bilgilerinizin tamamını ilgili tesisle paylaşmadığımızı lütfen unutmayın; örneğin rezervasyon detaylarınızı (adı, kalış tarihleri, üye iseniz bazı IHG Rewards Club bilgilerinizi ve üye olup olmadığınızı, üye iseniz üyelik düzeyinizi) paylaşırız.
 • Hizmet Sağlayıcılar: Bilgilerinizi işletmemizle ilgili hizmetlerin sağlanması, ayrıca ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesine yardımcı olması açısından, hizmet sağlayıcılarıyla paylaşacağız. Örneğin, pazar araştırması ve veri analizleri için bir hizmet sağlayıcı veya hizmet sağlayıcının ürününü kullanabilir ya da birlikte çalıştığımız online partnerlerimiz ile veri paylaşabiliriz; bu nedenle biz veya bizim adımıza online partnerlerimiz sizinle iletişim kurabilir ve kendi platformları veya diğer web siteleri ya da platformlar üzerinden size reklam servisi yapabilir. Bazı durumlarda yerel rıza gereklerine tabi olarak hizmet sağlayıcılarımız da çeşitli pazarlama kampanyalarımızda bize yardımcı olabilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.
 • İş ortakları: İlgili yasanın izin verdiği, ya da sizin rıza gösterdiğiniz hallerde bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için, IHG® Rewards Club partnerlerimiz ve diğerleri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz. Size daha sorunsuz bir seyahat deneyimi sunma çabasıyla, ortak bir hizmet sağlayıcı üzerinden seyahat planlarınızda rol oynayabilecek diğer şirketlerle (örn. hava yolları, oto kiralama şirketleri) iş ortaklığı yapıyor ve yasaların izin verdiği hallerde yaklaşan seyahatinizle ilgili bazı bilgileri paylaşıyoruz. Bu bilgileri size sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi özelleştirmek (örn. geç/erken check-in), ya da diğer şirketlerden seyahatinizle alakalı teklifler almanızı sağlamak için kullanıyoruz. Bu mesaj ve teklifleri almak isteyip istemediğiniz konusunda seçenekleriniz vardır; iletişim tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman IHG® Rewards Club tercih merkezine giriş yapın. Buna ek olarak Kaliforniya'da ikamet edenler, Kaliforniya yasası kapsamında bir satış oluşturabilecek paylaşımı ortadan kaldıracak olan "Satma" bağlantısına tıklama seçeneğine sahiptir. Diğer talepler Gizlilik Ofisine yönlendirilebilir.

Ayrıca kalış bilgilerinizi aşağıdaki hallerde yürütme organları, profesyonel danışmanlar ve diğer kişiler de dahil olmak üzere başka kurumlarla paylaşırız:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.
Bağlılık programlarımızdan birisine katılırsanız

Aldığımız bilgiler: Ana bağlılık programımız IHG® Rewards Club da dâhil olmak üzere, bağlılık program ve hizmetlerimizden birisine üyeliğinizin akışı içerisinde sizden bilgi alırız. Bu programlara kaydınız ve katılımınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz, doğum gününüz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • Üyelik numaranızın ve pin numaranızın yanı sıra havayolu veya oto kiralama partnerleri gibi program partnerlerimizden birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler;
 • Bağlılık profilinizde vermeyi tercih ettiğiniz kişisel konaklama ve destinasyon tercihleriniz gibi bilgiler; ve
 • IHG'nin sizinle nasıl irtibat kurmasını istediğiniz, ne tür bilgiler almayla ilgilendiğiniz gibi pazarlama tercihleri.
 • IHG markalı tesislerde konaklamanız; tesis adı, konaklama tarihleri ve bazı durumlarda kalışınızın dolar cinsinden toplam tutarı (ve bazı durumlarda ilgili tesisteki harcamalarınızın madde madde dökümü).

Bu bilgileri sizden, diğer kaynaklardan ve otomatik olarak alabiliriz.

Sizden/Sizin Adınıza Hareket Eden Başka bir Kişiden: Bilgilerinizi küresel rezervasyon ve müşteri hizmetleri ofislerimizden, web sitelerimizden, ya da mobil uygulamalarımız üzerinden alırız.

Programın işlerliğini sağlamak için kalışınızla ilgili bilgileri IHG markalı otellerden ve IHG ağındaki diğer tesislerden alırız.

Hizmet Sağlayıcılar: Ayrıca sizinle ilgili bilgileri posta adresinizin doğruluğunu teyit etme konusunda bize yardımcı olan kurumlar dahil olmak üzere başka kaynaklardan alabiliriz; bazı durumlarda tedarikçiden güncellenmiş adres doğrulaması almayız; bunun yerine, tedarikçi postamızı posta hizmeti gereklerine uygun olduğuna inandığı adresle güncellemekle yetinebilir.

Diğer Kaynaklar: Sizinle ilgili bilgileri örneğin IHG'nin sosyal medya sayfasında bir görüş bildirmeniz, ya da kamuya açık bir sosyal medya kaynağında IHG hakkında yorum yapmanız halinde sosyal medya sayfalarından alabiliriz. Bu bilgileri size ve diğer müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için kullanırız. Tipik olarak bu bilgileri Rewards profilinize eklemeyiz. Ayrıca kurumlardan tipik olarak toplu bir şekilde demografik bilgiler alırız. Bu bilgileri, size bilgi verdiğimiz alakalı fırsatları tanımlamak için profilinizdeki bilgilerle birlikte kullanabiliriz.

Arkadaşlarınız: Sizi bize tavsiye etmeleri halinde sizinle ilgili bilgileri arkadaşlarınızdan alabiliriz.

Otomatik: Web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamamızı veya sosyal medya sitelerimizi kullandığınız zaman sizinle ilgili bilgileri otomatik olarak alıyoruz. Bu tür durumlarda ülke bilgileriniz, İnternet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak alınabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma başlıklı bölümde ve Çerezler ve diğer izleme teknolojileri bölümünde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Bilgilerinizi bağlılık programlarımızla ilişkili hizmetlerimizi sunmak ve yürütmek için kullanıyoruz. Bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için de kullanıyoruz. İlgili yasanın izin verdiği, ya da sizin rıza gösterdiğiniz hallerde bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için, IHG® Rewards Club partnerlerimiz ve diğerleri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

Bu şunları içerebilir:

 • Bağlılık programına kayıt;
 • IHG Rewards Club iş ortaklarımızın sunduğu ürün ve hizmetler dahil olmak üzere, online aldığınız ürünlerin siparişi ve teslimatı;
 • Program veya hizmetlerimizden birine katılımınızla ilgili olarak size güncelleme, hesap ekstresi veya başka bilgilerin gönderilmesi;
 • IHG veya IHG Rewards Club iş ortakları veya bağlı şirketleri tarafından sunulan ürün ve hizmetlerle ilişkili olarak ve ilgili yasanın gerektirdiği hallerde sizin rızanızla size pazarlama mesajları gönderilmesi (ki buna kısa mesajlar veya otomatik çağrı teknolojisiyle yapılan çağrılar da dahil olabilir);
 • Sizi ilgilendirebileceğine inandığımız IHG ürün veya hizmetleriyle ilgili olarak size kişisel reklam veya mesajlar gönderilmesi ve
 • İstatistiki bilgiler, istatistiki analiz ve diğer araştırmalar.

İstenen bilgilerin çoğunun verilmesi gönüllülük esasına dayanıyor olsa da, belirli bilgilerin verilmemesi size bazı hizmetleri verme yeteneğimizi olumsuz etkileyebilir ve/veya engelleyebilir.

Bazen promosyonlarımızda IHG Rewards Club üyelerinden IHG Rewards Club'a arkadaş önermelerini istiyoruz. Bu tür durumlarda üyelerimizden her zaman önerdikleri kişinin kişisel bilgilerinin bize iletilmesini kabul ettiklerinden emin olmalarını ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi almak istemeleri halinde söz konusu arkadaşlarını bu Gizlilik Beyanını okumaya yönlendirmelerini istiyoruz.

Pazarlama tercihlerinizi nasıl yönetebilirsiniz: Online tercih merkezimizde tercihlerinizi yönetebilir ve bizden hangi pazarlama mesajları almak istediğinize karar verebilirsiniz. Tercih Merkezimizi ziyaret edebilir veya Tercih ve Bilgilerinizi Yönetmek bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Buna ek olarak, kişisel bilgilerinizin hedefli reklamlarda kullanılmamasını da tercih edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız konusunda daha fazla bilgi için lütfen Çerezleri yönetme ve mesaj listesinden çıkma bölümüne bakın.

Ayrıca sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını olduğu kadar Rewards Club Hesabınızdaki tercihlerinizi de düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak Kaliforniya'da ikamet edenler, Kaliforniya yasası kapsamında bir satış oluşturabilecek paylaşımı ortadan kaldıracak olan Satma bağlantısına tıklama seçeneğine sahiptir.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bağlılık programlarımıza katılımınızın seyri içinde bilgilerinizi aşağıdaki şekilde paylaşırız:

 • IHG® Rewards Club İş Ortakları: İstediğiniz ürün ve hizmetleri size sağlamak ve yasaların izin verdiği hallerde iş ortağının size kendi ürün ve hizmetlerini sunmasını sağlamak için. Ayrıca ortak markalı kredi kartı gibi bir ürünü sunmak için başka bir şirketle iş ortaklığı yapmayı da tercih edebiliriz. Bilgilerinizi nasıl paylaşacağımız konusunda seçenekleriniz var; tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman tercih merkezine giriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak Kaliforniya'da ikamet edenler, Kaliforniya yasası kapsamında bir satış oluşturabilecek paylaşımı ortadan kaldıracak olan Satma bağlantısına tıklama seçeneğine sahiptir.
 • Hizmet sağlayıcılar: programın yürütülmesi ve istediğiniz ürün ve hizmetlerin size sağlanması için. Ayrıca reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için hizmet sağlayıcılar kullanıyoruz. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda da paylaşacağız:

 • Kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • Herhangi bir idari bölgedeki bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller; ya da
 • Şirket birleşmesi, varlık satışı, ya da ilgili başka bir işlem durumunda.
Kurumsal sitemiz üzerinden bizimle etkileşmeniz halinde,

Aldığımız bilgiler: Kurumsal haberleri ya da hissedar belgelerini almak için kayıt yaptırdığınızda, anketlere katıldığınızda, değerlendirme gönderdiğinizde, müşteri hizmetleriyle irtibat kurduğunuzda veya sosyal medya üzerinden bize geri bildirim verdiğinizde sizinle ilgili bilgileri alıyoruz.

Kurumsal Haberler: Alınan bilgiler şunları içerebilir:

 • Kurumsal haberleri almak için kayıt yaptırırken adınız, e-posta adresiniz, mesleğiniz, ülke/bölge ve haberler bağlamında e-posta hizmeti tercihleri gibi bilgiler.
 • Hissedar belgelerinin alınmasıyla ilgili bilgiler, örn. adınız, soyadınız, posta kodu, hissedar hesap numarası ve hissedar iletişimleri için e-posta adresi ve parola.

Kurumsal haberler veya hissedar belgeleri için kurumsal sitemizde kayıt yaptırırken bu bilgileri doğrudan sizden alırız.

Yarışmalar veya çekilişler: Bir yarışma veya çekilişe kayıt yaptırdığınızda sizden bilgi alırız; bu bilgileri IHG Rewards Club profilinizin bir parçası olarak eklemeyebiliriz. Bu tür durumlarda katılmayı tercih ettiğiniz ilgili yarışmanın, çekilişlerin veya hizmetin yürütülmesi ve idaresi için sizden sizinle ilgili bilgileri alacağız. Alınan bilgiler arasında adınız ve adresiniz gibi kişisel ayrıntıların yanı sıra vermeyi tercih edeceğiniz belirli demografik bilgiler de bulunabilir. Her durumda bilgilerinizi, size aksini söylemediğimiz sürece bu Gizlilik Beyanında belirlenen genel ilkelerle tutarlı bir şekilde alacak, kullanacak ve güvenliğini sağlayacağız.

Bilgi Aldığımız Diğer Durumlar: Bültenlerimizi edinmek veya özel teklif ve promosyonlarımız hakkında bilgi almak için kayıt yaptırdığınızda, mobil uygulamalarımızdan birini indirdiğinizde, ya da diğer hizmetlerimizin birisinden yararlandığınızda da sizden bilgi alıyoruz. Sizden aldığımız bilgilerin türü sitemiz veya hizmetlerimizle etkileşiminize bağlıdır.

Otomatik: Ayrıca web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamamızı veya sosyal medya sitelerimizi kullandığınız zaman da sizinle ilgili bilgiler alıyoruz. Bu tür durumlarda ülke bilgileriniz, İnternet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak alınabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda "Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma" başlıklı bölümde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Sizden alınan bilgileri, kayıt yaptırdığınız kurumsal haberleri ve hissedar belgelerini size göndermek için kullanıyoruz. Kurumsal haberlerle ilgili iletişim tercihlerinizi aşağıdaki "İletişim tercihlerinizi yönetmek” bölümü uyarınca değiştirebilirsiniz.

Bir promosyon için kayıt yaptırırsanız o promosyonu hesabınızla ilişkilendirebiliriz (örn. bir IHG Rewards programıyla ilgiliyse). Bir yarışma veya çekilişe kaydolursanız, bilgilerinizi bu yarışma veya çekiliş amacıyla kullanacağız. Çekiliş veya yarışmayla ilgili ilave kurallar olabileceğini, bu kuralların katılmayı düşündüğünüz etkinlik için bilgilerinizi nasıl kullanacağımızla ilgili ek bilgiler sağlayabileceğini lütfen unutmayın.

Online alınan veriler için Online Kanallara, ek bilgiler için Çerezler ve diğer izleme teknolojilerimize bakın.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bilgilerinizi kurumsal sitemizde ve hissedarlarla ilgili görevlerimizde bize yardımcı olmak için bizim adımıza hizmet sağlayan hizmet sağlayıcılarımızla paylaşabiliriz. Bu hizmetler hissedar belgelerinin sağlanmasını ve hissedar kayıt kütüğümüzün yönetimiyle ilgili hizmetleri içerebilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda da paylaşabiliriz:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.

Veri Transferi

Küresel kurumsal ofisler, rezervasyon ve servis merkezleri, veri merkezleri ve otellerden oluşan bir ağ üzerinden faaliyet gösterdiğimiz için, bilgilerinizi başlangıçta alındığı ülke dışında bir ülkeye ya da ikamet ettiğiniz veya uyruğu olduğunuz ülke dışına transfer etmek zorunlu olabilir. Rezervasyon veya diğer hizmetlerin sağlanması sırasında bize vereceğiniz bilgiler, bu hizmetlerin yürütülmesi veya kolaylaştırılması amacıyla, dünyanın çeşitli yerlerindeki IHG'ye ait veya bağlı olan kurumlara ve otellere aktarılabilir. Ayrıca IHG markalı oteller, iş ortakları ve hizmet sağlayıcılarımız da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, bu bilgileri diğer kurumlara aktarmak gerekli olabilir.

Kaynağı Avrupa Birliği ("AB") olan bilgileri AB dışında bir ülkeye aktardığımız hallerde gizlilik haklarınızı korumak için bu tür aktarımların dikkatle yönetilmesini sağlayacak adımlar atacağız:

 • IHG Group bünyesindeki aktarımlar IHG Group üyelerinin imzaladığı bir sözleşme (grup içi sözleşme yoluyla) kapsamında yapılacaktır; söz konusu sözleşme uyarınca her bir üye, IHG Group bünyesinde aktarılan bilgilerinizin yeterli ve tutarlı bir düzeyde korunmasından sorumlu olacaktır;
 • verilerinizi bize hizmet sağlayan diğer şirketler de dâhil olmak üzere IHG Group dışına aktardığımız hallerde bilgilerinizin korunması için söz konusu taraflardan sözleşmeyle taahhüt ve güvence alacağız. Bu güvencelerden bazıları, örneğin, standart sözleşme maddeleri gibi iyi tanıan sertifikasyon düzenlemeleridir; 
 • kişisel bilgileri sadece yeterli düzeyde yasal koruma sağladığı bilinen ülkelere, ya da gizlilik haklarınızı korumaya yönelik yeterli alternatif düzenlemelerin bulunduğu ülkelere aktaracağız; ve
 • yasa yürütme organlarından veya yasa koyuculardan aldığımız bilgi istemleri, kişisel bilgiler açıklanmadan önce dikkatle doğrulanacaktır.

İdari bölgeler arasında veri transferi yaptığımız hallerde söz konusu transferin gizlilik haklarınızı koruyacak şekilde yönetilmesini sağlama çabasıyla yerel yasaların gerektirdiği adımları atacağız.

Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma

Hizmet sağlayıcılarımız ve biz, bilgi toplamak ve talep ettiğiniz veya katıldığınız hizmetleri size sağlayabilmek için web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda ve diğer iş alanlarında çerezler, pikseller, web işaretçileri, izleme araçları ve sair benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Yerel rıza şartlarına bağlı olarak bu ve eşlenmiş e-posta adresi gibi topladığımız diğer bilgileri, kullandığınız diğer cihazları (örneğin cep telefonu, tablet, diğer bilgisayar, vb. gibi) belirlememize veya hizmet sağlayıcılarımızın belirleyebilmesine yardımcı olmak amacıyla kullanabiliriz. Mobil uygulamalarımızı kullanıyorsanız ve konum bilgilerinizi bizimle paylaşmayı kabul ettiyseniz, yakın otel tavsiyeleri, özelleştirilmiş teklif ve promosyonlar gibi kişiselleştirilmiş belirli hizmetleri size sunmak için bu bilgiler GPS yoluyla alınabilir. Konum tercihleriniz cihaz düzeyinde ya da ilgili sosyal medya platformundaki ayarlar değiştirilerek ayarlanabilir veya değiştirilebilir. Bu bilgiler ayrıca bağlılık programlarımızdan birisine katıldığınızda üyeliğinizin doğrulanabilmesi için verdiğiniz kimlikle ilişkilendirilebilir bilgileri de içerir. Biz ve hizmet sağlayıcılarımız ayrıca cihazlarınıza hedefli reklam servisi yapmak için cihazlar arası izleme ve sizinle ilgili öğrendiğimiz diğer bilgileri kullanabiliriz. Topladığımız bilgileri ayrıca ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra, web sitemizi ziyaret ettiğinizde ve mobil uygulamalarımızı kullandığınızda deneyimlerinizi iyileştirmek için de kullanıyoruz. Bu üçüncü taraf işlevleri kullanıyorsanız ayrıca söz konusu üçüncü tarafların gizlilik politikalarıyla da korunursunuz. Bu konularda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

Çerezler ve diğer izleme teknolojileri

Çerez nedir: "Çerez," bir İnternet kullanıcısının web tarayıcısına veya cihazına yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır ve ilgili tarafı hem hatırlamak hem de ondan bilgi almak için kullanılır. Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde veya mobil uygulamalarımızı kullandığınızda size bir çerez atanabilir. İlgili yasanın izin verdiği bazı durumlarda çerezler ayrıca belirli e-posta kampanyaları için de kullanılabilir.

Ne tür çerezleri nasıl kullanıyoruz: Aşağıdakiler dâhil üç temel çerez türü kullanıyoruz:

 • Fonksiyonel Çerezler – Bu çerezler web sitesinin ve uygulamaların kullanımını destekler ve deneyiminizi zenginleştiren belirli özellikleri etkinleştirir. Örneğin rezervasyonunuzu kolaylaştırmak, bir sayfadan diğerine geçtiğinizde seçimlerinizi hatırlamak için fonksiyonel çerezler kullanırız. Fonksiyonel çerezleri ayrıca sizi aynı bilgileri tekrar tekrar girmekten kurtarmak için oturumu açma bilgileriniz ve otel tercihleriniz gibi şeyleri hatırlamak için de kullanırız.
 • Performans Çerezleri – Bu çerezler web sitemizi ve uygulamalarımızı desteklemek için ihtiyaç duyulan bilgileri toplar ve web sitemizi iyileştirmemizi, ziyaret ettiğinizde karşılaştığınız sorunları tespit etmemizi sağlar. Örneğin performans çerezleri web sitemize nasıl ulaştığınızla, ziyaretiniz sırasında web sitemizde nasıl dolaştığınızla ilgili bilgiler sağlayabilir. Bu çerezleri ayrıca web sitemize kaç ziyaretçi geldiği ya da reklamlarımızın ne kadar etkili olduğu gibi belirli istatistiki ve analitik bilgiler edinmek için de kullanırız.
 • Hedef Belirleme Çerezleri – Bu çerezler sizden, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmemize, ayrıca size sizi ilgilendireceğine inandığımız hedefli reklamlar sunmamıza yardımcı olan bilgileri almak için kullanılır. Web sitelerimizde ve uygulamalarımızda hedef belirleme çerezlerini çeşitli pazarlama inisiyatifleri ve kampanyaları için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Hedefli reklam başlıklı bölüme bakın.

Çerezler ve nasıl kullanıldıklarına ilişkin daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: http://www.allaboutcookies.org/.

Çerezler: Yukarıda belirtildiği gibi reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için bir dizi hizmet sağlayıcı kullanıyoruz. Bu taraflar bilgi almamıza, size sizi ilgilendireceğine inandığımız reklamlar sunmamıza yardımcı olmak için bizim takdirimize dayalı olarak çerezler yerleştirebilir. Bazı durumlarda bu taraflar ayrıca pazarlama uygulamalarımızla ilişkili olarak belirli istatistiki ve analitik bilgiler sağlayarak da bize yardımcı olabilir. Çerezler (ve diğer izleme teknolojileri) yoluyla toplanan bilgileri ayrıca kendi analitik ve pazarlama amaçları için kullanılmak üzere üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bu üçüncü taraflar IHG markalı ve IHG markalı olmayan oteller hakkında size hedefli reklam gönderebilir. Paylaşılan bilgi kapsamı IP adresiniz/cihaz ID'iniz gibi çerezler yoluyla alınan bilgileri ve web sitemizde yaptığınız aramayla ilgili bilgileri (örn. New York City'de otel aramanız) içerebilir, ancak adınızı veya IHG Rewards bilgilerinizi içermez.

Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme: Ayrıca Gizlilik ve Çerezler Merkezinden de ulaşılabilen Çerez tercih aracımızda çerez tercihlerinizi değiştirebilirsiniz Web sitelerimizi çerezler olmadan ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz, ancak bazı durumlarda belirli özellikler ve fonksiyonellik kullanılamayabilir. Çerezsiz ziyaret etmek için tarayıcınızı tüm çerezleri reddedecek veya bir çerez oluşturulurken size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Her bir tarayıcı farklıdır, bu nedenle çerez tercihlerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın "Yardım" menüsüne bakın. Flash çerezlerini yönetmek için lütfen Flash Oynatıcı Yardımına bakın.

Hizmet sağlayıcılarımızın yerleştirdiği çerezlerle ilişkili olarak, Digital Advertising Alliance (“DAA”) tarafından yönetilen Online Davranışsal Reklam için Öz Düzenleme Programına iştirak ediyoruz. Bu taahhüdün bir parçası olarak IHG, DAA tarafından konan standartlara ve ilkelere uymayı kabul etmiştir. Hedefli reklamlar hakkında daha fazla bilgi almak ve/ya bu amaçlarla otomatik bilgi alınması seçeneğinin dışında tutulmak için lütfen http://www.aboutads.info/choices/ veya http://www.networkadvertising.org/managing/opt_out.aspadresini ziyaret edin. AB ve Kanada'da yerel DAA kuruluşları benzeri bir "reklam tercihleri" programı yürütüyor: Bakınız http://www.youronlinechoices.com (Avrupa) ve http://youradchoices.ca/ (Kanada). Bu hedefli reklam çerezlerini kabul etmezseniz, bu kabul etmeme tercihiniz bu tercihe eriştiğiniz web tarayıcıya veya mobil cihaza özgü olacaktır. Birden fazla cihaz veya tarayıcı kullanıyorsanız, kullandığınız her bir tarayıcı veya cihazda kabul etmeme tercihinizi ayarlamanız gerekecektir.

Diğer teknolojiler: Web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda, e-posta mesajlarımızda ve işimizin diğer alanlarında pikseller ve web işaretleyicileri (beacons) gibi diğer teknolojiler de kullanılabilir. Bu teknolojiler, ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra pazarlama çalışmalarımızı iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Hedefli reklam: Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, web sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullandığınız, ya da diğer kurumların web sitelerini ziyaret ettiğiniz zaman birinci veya üçüncü taraf çerezleri, pikselleri ve web işaretleyicilerini kullanarak hedefli reklamlar gösterebiliriz. Bazı durumlarda bunlar kalıcı çerezler olabilir. Yukarıda Web sitelerimizin, mobil uygulamalarımızın ve diğer teknolojilerin kullanılması bölümünde de anlatıldığı gibi, biz ve hizmet sağlayıcılarımız ayrıca, söz konusu cihazlara hedefli reklam servisi yapabilmek için kullanıyor olabileceğiniz diğer cihazları ve web tarayıcılarını belirlemek amacıyla da çerezleri ve diğer bilgileri kullanabiliriz. Bunu yapma amacımız size sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz reklamlar sunmanın yanı sıra, web sitelerimizin ve mobil uygulamalarımızın fonksiyonelliği ve performansı da dâhil olmak üzere, kendi ürün ve hizmetlerimizi geliştirmektir. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki "Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme" başlıklı bölüme bakın.

İzleme: Hâlihazırda sistemlerimiz tarayıcının "do-not-track" (beni izleme) sinyallerini tanımıyor. Ancak bu bölümde anlatıldığı gibi belirli izleme özelliklerini kapatabilirsiniz (örn. çerezleri kapatarak); ayrıca DAA ve Network Advertising Initiative (Ağ Reklamcılık İnisiyatifi) web sitelerinde verilen talimatları izleyerek hedefli reklamları reddedebilirsiniz.

Konum Bilgileri ve Hizmetleri
Mobil Uygulamalar
Online Kanallar ve Diğer Bilgi Kaynakları
Konum Bilgileri ve Hizmetleri

Bazı idari bölgelerde ve yasanın izin veya sizin rıza gösterdiğiniz hallerde web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanarak yukarıda tanımlanan hizmetleri alırken ve size bu hizmetleri verme amacıyla, konum bilgilerinizi alabiliriz. Örneğin mobil uygulamalarımızı kullanıyorsanız ve konum bilgilerinizi bizimle paylaşmayı kabul ettiyseniz, özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri size sunmak için bu bilgiler GPS veya Bluetooth teknolojileri üzerinden alınabilir. Web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanmanıza ilaveten, mobil cihazınıza yakın kablosuz ağlardan veya verici istasyonlarından, Internet protokol ("IP") adresinizden, ya da otellerimizde sunduğumuz diğer hizmetlerimizi kullanmanız sırasında konum bilgilerinizi alabiliriz. Konumunuzu "tweet" attığınızda olduğu gibi, sosyal medyayı kullanarak bize bilgi verdiğinizde de konum bilgilerinize erişebiliriz. Bu bilgileri IHG Rewards profilinizin bir parçası olarak saklamayız ve tipik olarak bu bilgileri talebinizin yerine getirilmesi için verdiğiniz anda kullanırız. Konum tercihleriniz cihaz düzeyinde ya da ilgili sosyal medya platformundaki ayarlar değiştirilerek ayarlanabilir veya değiştirilebilir.

Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalarımızı kullandığınız zaman sizinle ilgili bilgiler alırız. Cihazınızın üreticisi, işletim sistemi türü ve sürümü gibi bazı bilgiler otomatik alınırken, hassas konum bilgileri gibi, ilgili yasanın izin verdiği diğer bazı bilgiler ise sadece siz vermeyi kabul ederseniz alınır. Tipik olarak, mobil uygulamalarımızı kullandığınızda aldığımız kesin coğrafi konum bilgilerinizi IHG Rewards Hesabınızla ilişkilendirmeyiz. Bazen sunabileceğimiz belirli bir programa veya özelliğe katılımınızı desteklemek için coğrafi konum bilgilerinizi hesabınızla ilişkilendirmek zorunlu olabilir, ancak diğer durumlarda coğrafi konum bilgilerinizi bir birey olarak kimliğinizle ilişkilendirecek şekilde saklamayız.

Mobil uygulamamızı kullanmanız halinde yürüttüğümüz etkinlikler veya promosyonlar konusunda size bilgi vermek için zaman zaman size mesaj da gönderebiliriz. Bu tür mesajları artık almak istemiyorsanız bunları cihaz düzeyinde kapatabilirsiniz. Uygun bildirimleri almanızı sağlamak açısından, işletim sistemi ve kullanıcı tanım bilgisi gibi cihazınızla ilgili bazı bilgileri almamız gerekecektir.

Telefonunuzdaki mobil uygulamalarımızın işlevselliğini daha iyi anlayabilmek açısından mobil analiz yazılımı kullanıyoruz. Bu yazılım uygulamayı kullanma sıklığınız, uygulamada gerçekleşen olaylar, toplu kullanım, performans verileri, uygulamanın nereden indirildiği gibi bilgileri kaydedebilir.

Online Kanallar ve Diğer Bilgi Kaynakları

Ayrıca web siteleri, sosyal medya ve bilgi paylaşım platformları gibi diğer online kaynaklardaki bilgileri kullanabiliriz. Bu bilgiler, hizmetlerimizi özelleştirmek ve iyileştirmek, sizinle daha etkili iletişim kurmak için kullanılabilir, çünkü müşterilerimizden birçoğunun iletişim kurmak ve bilgi paylaşmak için çeşitli medya kanallarını kullandığını biliyoruz.

Web sitemizde ve mobil uygulamalarımızda Facebook "Beğen" düğmesi gibi çeşitli sosyal medya özelliklerini kullanabiliriz. Hizmet ve programlarımızla ilişkili olarak bu özellikleri kullandığınızda sizinle ilgili bazı bilgileri alırız. Hesap ve gizlilik ayarlarınıza tabi olarak, hizmetlerimizden birisini kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, bu sosyal medya platformlarını kullandığınızda gönderdiğiniz mesajları görebiliriz. Bazı durumlarda şartlara bağlı olarak bu sosyal medya platformları konusunda sizinle irtibat kurabiliriz. Sosyal medya sitelerinde verdiğiniz bilgilerin yanı sıra bu açıklamaları çevreleyen kontroller, sosyal medya sitesinin ilgili politikalarına tabidir.

Bu kaynaklardan alınan bilgileri kullandığımız hallerde her bir kaynak için bilgilerinizin nasıl kullanılmasını istediğinize ilişkin verdiğiniz izinlere saygılı olacağız. Bu platformlardan aldığımız bilgileri IHG Rewards hesabınızla ilişkilendirmiyoruz.

Sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme başlıklı bölüme bakın.

WI-FI hizmetlerinin (IHG Connect) kullanılması

IHG Connect Wi-Fi hizmetini (IHG Connect) kullandığınız zaman ilave bazı bilgileri alıp işleyebiliriz.

Ne tür bilgiler topluyoruz
 • Kayıt Bilgileri ve Kullanıcının Verdiği Bilgiler: IHG Connect'i kullanmak üzere kayıt yaptırdığınızda IHG Club numaranız da dâhil olmak üzere, sizinle ilgili kişisel bilgileri alabiliriz. Ayrıca IHG Connect'i kullandığınızda, örneğin bize müşteri hizmetleriyle ilişkili istekler gönderdiğinizde olduğu gibi, çeşitli yollarla bize kendinizle ilgili kişisel bilgiler verebilirsiniz.
 • Cihaz Tanımlayıcılar. IHG Connect hizmeti verilirken IHG Connect'e erişmek için kullandığınız bilgisayar, teknoloji veya sair bir cihazla ilgili bir cihaz tanımlayıcıyı (IP adresiniz, MAC adresi, cihaz adı, veya sair benzersiz bir tanımlayıcı gibi) otomatik olarak alabiliriz. Cihaz tanımlayıcı, IHG Connect'e eriştiğinizde cihazınıza otomatik olarak atanan bir numaradır ve cihazınızı bu cihaz tanımlayıcıyla tanımlayabiliriz. IHG Connect kullandığınızda cihaz tanımlayıcınıza bakabilir ve bu bilgiyi verdiğimiz hizmeti geliştirmek için kullanabiliriz. Cihaz tanımlayıcınızı, IHG Rewards Club numaranız gibi sizinle ilgili diğer bilgilerle ilişkilendirebiliriz.
 • Diğer cihaz bilgileri: Ayrıca cihaz türü, ziyaret ettiğiniz web siteleri, uygulamalar ve ziyaret gün ve saatleri, erişim veya IHG Connect (İnternet etkinlik bilgileri) kullanımı da dâhil olmak üzere, cihazınızdan alınan bazı bilgileri otomatik olarak kaydedebiliriz. Bu bilgiler genellikle takma adlı ve/veya toplu olmakla birlikte, bu bilgiler IHG Rewards Club numaranızla ve/veya diğer IHG hizmet hesap bilgileriyle veya kalıcı tanımlayıcılarla ilişkilendirilebilir. Bu veriler ağlarımızı yönetmemize yardımcı olur ve IHG Connect kullanımı konusunda bize bilgi verir. Ancak IHG Connect kullanırken gönderip aldığınız e-posta mesajlarının veya diğer elektronik iletişimlerin içeriğini almıyor ve işlemiyoruz.
 • Konum bilgileri: Hizmetimizi iyileştirebilmek ve özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri sunabilmek için, otellerimizde sunduğumuz WI-FI hizmetlerini kullandığınızda konumunuzla ilgili bilgileri alabiliriz.
Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz.

Verinin alındığı tarihte size aksinin açıklandığı, ya da yasa veya tarafınızca aksine yetki verildiği haller dışında kişisel bilgileri sadece bu Gizlilik Beyanında ifade edilen amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz. IHG Connect üzerinden aldığımız kişisel bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullanıyoruz:

 • hizmeti sunmak, sürdürmek, geliştirmek ve tüm özelliklerini sağlamak, istediğiniz hizmet ve bilgileri size vermek, yorumlara ve sorulara cevap vermek ve kullanıcılara destek sağlamak.
 • kullanıcılarımızın kullanım eğilimlerini ve tercihlerini anlamak ve analiz etmek, IHG Connect hizmetini iyileştirmek ve yeni ürün, hizmet, özellik ve fonksiyonellikler geliştirmek. İrtibat bilgilerinizi veya IHG Rewards Club numaranızı vermeniz halinde, size web kullanımınıza ve konumunuza dayalı kişisel kampanyalar gönderebiliriz (rızanızla veya ilgili yasanın izin verdiği hallerde). Bu kampanyaları almak istemediğinizi IHG Connect hizmetini kullanmak üzere oturumu açarken ya da IHG Rewards hesabınızda dilediğiniz zaman belirtebilirsiniz. Aşağıdaki 'Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme' başlıklı bölüme bakın.

Kişisel Bilgilerin profil oluşturmak için kullanılması

Hedefimiz IHG markalı bir tesiste kaldığınızda size kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş bir deneyim sunmaktır. Uygun reklamları belirlemek ve deneyiminizi özelleştirmek için, çerezlerle ilişkili olarak yukarıdaki bölümde anlatıldığı şekilde, Google ve Facebook gibi şirketlerle hedefli reklam yayınlamamızı sağlayan ilişkilerimiz bulunmaktadır. Yukarıda Hedefli Reklamlarbaşlığı altında tanımlanan etkinliklere ilave olarak, siteler ve cihazlar arasında Facebook ve Google kullanıcılarını eşleştiriyoruz, bu da ilgilerinizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu bilgileri sizi en çok ilgilendiriyor olabilecek konular hakkında size bilgi verebilmek için pazarlama iletişimlerimizi uyarlamak için kullanıyoruz. Bilgilerinizi nasıl paylaşacağımız konusunda seçenekleriniz var; tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman tercih merkezine giriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak Kaliforniya'da ikamet edenler, Kaliforniya yasası kapsamında bir satış oluşturabilecek paylaşımı ortadan kaldıracak olan Satma bağlantısına tıklama seçeneğine sahiptir.

Bilgilerinizin güvenliğini nasıl sağlıyoruz

Bize verdiğiniz bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini korumayı taahhüt ediyoruz. Bunu yapmak için, bilgilerinize yetkisiz erişimi, açıklamayı, zararı veya bilgilerinizin kaybını önlemek amacıyla teknik, fiziki ve kurumsal güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Bilgilerin alınması, iletilmesi ve saklanmasının tamamen güvenli olması hiçbir zaman garanti edilemez, ancak bilgilerinizi korumak için uygun güvenlik önlemlerinin alınması için gereken adımları atıyoruz.

Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme

Sizinle nasıl iletişim kuracağımız da dâhil olmak üzere, bize verdiğiniz bilgileri kontrol edebilmeniz için gerekli araçlara sahip olmanızı istiyoruz. Yanlışlık veya değişiklik olması halinde bilgilerinizi güncellemek için bizimle irtibat kurmanız da önemlidir. Bilgilerinizi nasıl kontrol edeceğiniz, sizinle nasıl iletişim kuracağımız ve bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğiniz, değiştireceğiniz veya sileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın. AB Veri Sahipleri ayrıca lütfen AB'ye özgü bölüme, Kaliforniya sakinleri ayrıca lütfenCA'ya özgü bölüme bakın.

İletişim tercihlerinizi yönetme
Bilgilerinizi yönetme
İletişim tercihlerinizi yönetme

Yukarıda tanımlanan hizmetlerin sağlanması sırasında biz, bazı durumlarda IHG markalı otellerimiz, IHG Rewards Club iş ortakları ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları bir rezervasyonla ilişkili olarak, ya da bağlılık programlarımızın bir üyesi olarak, veya sunduğumuz diğer hizmetleri desteklemek amacıyla online dijital hizmetler üzerinden (örn. online reklamlar, sosyal medya iletişimleri gibi) sizinle iletişim kurabilir.

Bazı durumlarda, özellikle de IHG® Rewards Club veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “İletişim tercihleri” bölümüne tıklayarak iletişim tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. IHG Rewards Club üyeleri ayrıca IHG Rewards Club Hizmet Merkezlerimizden birisi ile irtibat kurabilir. Buna ek olarak, pazarlama mesajları listesinden çıkma seçeneği mesajın içine eklenecektir. Diğer tüm durumlarda, ya da belirli bir mesaj listesinden çıkmakta güçlük çekiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle ya da IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde).

Bir mesaj türü listesinden çıkmanızın (abonelik iptalinin), başka bir tür mesaj listesinden çıkmanızı sağlamayabileceğini lütfen unutmayın. Aynı şekilde, iletişim listemizden çıkarılmanız, IHG markalı otellerimizin bağımsız olarak yürüttüğü belirli iletişimlerin listesinden de çıkarılacağınız anlamına gelmez.

Bilgilerinizi yönetme

Bize verdiğiniz bilgilerin hatalı olması veya değişmesi halinde global müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle irtibat kurarak durumu bize bildirebilirsiniz. Bazı durumlarda, özellikle de IHG® Rewards Club veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “Kişisel Bilgiler” bölümüne tıklayarak kişisel bilgilerinizde güncelleme ve değişiklik yapabilirsiniz. Diğer tüm durumlarda lütfen IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" başlıklı bölümde). Talebinize makul bir süre içinde cevap vereceğiz.

Çocuklar

Web sitelerimiz çocuklara yönelik değildir ve 18 yaşından küçük çocuklar hakkındaki kişisel bilgileri amaçlı olarak istemiyor veya almıyoruz. Reşit olmayan birisinin bilgilerinin uygun olmayan bir şekilde alındığı bilgisini alır veya bunun farkına varırsak, bu bilgileri silmek için ticari anlamda makul her türlü adımı atacağız. Sınırlı durumlarda çocuklara yönelik kampanya veya programlar yürütebiliriz. Bu tür durumlarda bilgi uygulamalarının ayrıntıları programın veya kampanyanın şart ve hükümleri içinde sunulacaktır.

Bilgilerinizin sistemlerimizde saklanması

Bilgilerinizi genellikle bu gizlilik politikasında anlatılan nedenler için makul ölçüde zorunlu olduğu sürece saklıyoruz. Bazı durumlarda yasa, yönetmelik, vergi veya muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak açısından zorunlu olması halinde işlem kayıtlarını (ki buna bilgileriniz de dâhil olabilir) daha uzun sürelerle saklıyoruz. Ayrıca muhtemel bir dava olabileceğine inanmak için makul nedenlerimiz varsa da bilgileri saklıyoruz.

Tuttuğumuz kayıtlara uyguladığımız bir veri saklama politikamız bulunmaktadır.

Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız

Bu Gizlilik Beyanı ya da verilerin gizliliği uygulamalarımızla ilgili soru veya endişeleriniz için lütfen bizimle irtibat kurun:

InterContinental Hotels Group
Attn: Privacy Office
Three Ravinia Drive
Atlanta, Georgia 30346

 

InterContinental Hotels Group
Attn: Privacy Office
Broadwater Park
Denham, UB9 5HR, United Kingdom

 • Telefonla: 1-770-604-8347
 • Faksla: 1-770-604-5275

Ayrıca privacyoffice@ihg.com adresine bir e-posta mesajı atarak Veri Koruma Görevlimiz ile de irtibat kurabilirsiniz.

Yerel yasaların izin verdiği ölçüde yukarıdaki irtibat bilgilerini ayrıca IHG'nin elinde bulunan kişisel bilgilerinize erişmek, bu bilgileri düzeltmek ya da (bazı durumlarda) silmek, ya da kişisel bilgilerinizi olurunuza dayalı olarak işlediğimiz hallerde kişisel bilgilerinizin bu şekilde işlenmesine ilişkin olurunuzu geri çekmek için kullanabilirsiniz. Bu talepler yerel yasalara uygun olarak değerlendirilip işleme konacaktır.

Yerel yasalar kapsamında dilediğiniz anda bize veya yerel veri koruma denetim yetkilisine şikayette bulunma hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak şikayetinizi denetim yetkilisine iletmeden önce sorunları bizimle çözmeye çalışmanızı rica ediyoruz. 

Kaliforniya ve AB/AET için Ek Bilgiler

AB VERİ SAHİPLERİNİN VERİLERİN KORUNMASI YASALARI KAPSAMINDAKİ HAKLARI

AB veri koruma yasaları çerçevesinde AB veri sahipleri kişisel bilgilerle ilişkili yasal haklara sahiptir. Sahip olabileceğiniz her bir hak konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayın. Haklarınızı kullanmak için lütfen Gizlilik ve Çerez Merkezimizde bulunan formları kullanın veya privacyoffice@ihg.com adresine e-posta göndererek Veri Koruma Görevlimizle irtibat kurun.

 • Kişisel bilgilere erişmek için
  Bizde kişisel bilgilerinizin olup olmadığını ve bunları kullanıp kullanmadığımızı teyit etmemizi ve bilgilerinizin bir kopyasını isteyebilirsiniz.
 • Kişisel bilgileri düzeltmek / sildirmek için
  Yanlış bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz. Bu tür bilgileri memnuniyetle düzeltiriz, ancak önce bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemiz gerekir.
  Kişisel bilgilerinizi sizden alış amacıyla artık kullanmamıza gerek olmadığına inanıyorsanız bu bilgileri silmemizi isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi kullanma olurunuzu geri almanız (bilgilerinizi kullanmak için daha önce sizden olur almışsak), bilgilerinizin meşru kullanımına itiraz etme hakkını kullanmanız ya da bu bilgileri yasalara aykırı bir şekilde kullanmamız ya da kişisel bilgilerinizi silmeye yönelik yasal bir yükümlülüğe tabi olmamız halinde bizden bu bilgileri silmemizi de isteyebilirsiniz.
  Örneğin yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bilgilerinizi kullanmaya devam etmemiz gerektiği, ya da yasal hak iddialarını belgelemek, kullanmak, ya da savunmak için bilgilerinizi kullanmamız gerektiği hallerde olduğu gibi, isteğinizi her zaman yerine getiremeyebiliriz.
 • Kişisel bilgileri kullanmamızı kısıtlamak için
  Aşağıdaki gibi bazı durumlarda bilgilerinizin kullanımını kısıtlamamızı isteyebilirsiniz:
  • bilgilerin doğru olmadığına ve doğrulamamız gerektiğine inandığınız hallerde;
  • bilgilerinizi kullanmamızın yasal olmadığı, ancak silmemizi istemediğiniz hallerde;
  • bilgilerin, alınış amaçları için artık gerekli olmadığı, ancak yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için bu bilgilere ihtiyaç duyduğumuz hallerde ya da
  • kişisel bilgilerinizi kullanmamıza itiraz ettiğiniz, ancak bu bilgileri kullanmak için daha geçerli nedenlerimiz olup olmadığını incelememiz gerektiği hallerde.
  Kullanmamıza olur verdiğiniz, ya da yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için kullanmamız gerektiği, ya da başka bir birey veya şirketin haklarını korumak için kullanmamız gerektiği hallerde kısıtlama talebinden sonra da bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.
 • Kişisel bilgileri kullanmamıza itiraz etmek için
  Veri korumayla ilgili temel haklarınızın ve özgürlüklerinizin kişisel bilgileri kullanma konusundaki meşru çıkarlarımızdan daha ağır bastığına inanmanız halinde, meşru çıkarlarımıza dayalı olarak haklı gerekçelere sahip olduğumuz bilgilerinizi kullanmamıza itiraz edebilirsiniz. İtiraz etmeniz, buna karşılık kişisel bilgilerinizi kullanma konusunda zorlayıcı meşru çıkarlarımız olduğunu gösterebilmemiz halinde bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.
  Ayrıca bilgilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla kullanmaya son vermemizi de isteyebilirsiniz.
 • Bilgilerinizin başka bir kuruluşa aktarılmasını istemek için
  Kişisel bilgilerinizi yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makineyle okunabilir bir formatta size verilmesini ya da doğrudan başka bir veri kontrolörüne (örneğin başka bir şirkete) aktarılmasını isteyebilirsiniz.
  Bu hakkı sadece bilgilerinizi sizinle olan sözleşmemizi ifa etmek için kullandığımız, ya da bilgilerinizi kullanmak için sizden olur istediğimiz hallerde kullanabilirsiniz. Bu hak, tuttuğumuz veya işlediğimiz ancak dijital formda saklanmayan bilgiler için geçerli değildir.
 • Bulunduğunuz idari bölgenin dışına aktarmak için kullanılan kişisel bilgi önlemlerinin bir kopyasını alma hakkı
  Kişisel bilgilerinizin Avrupa Birliği dışına aktarılmasının tabi olduğu önlemlerin veya bunlara atıfların bir kopyasını alma talebinde bulunabilirsiniz.
  Ticari şartları korumak için veri aktarma anlaşmalarında düzeltme yapabiliriz.

Bu hakları kullanma talebinde bulunduğunuzda kimliğinizi kanıtlamanızı isteyebiliriz. Bunu yapma amacımız, sadece doğru kişiyle karşı karşıya olduğumuzdan ve bilgileri doğru kişiye verdiğimizden emin olmaktır. Talebinizin temelsiz, tekrarlı veya aşırı olduğuna inanmadığımız sürece sizden ücret istemeyeceğiz. Ücretin zorunlu olduğu hallerde talebinizi işleme koymadan önce size bilgi vereceğiz.

Geçerli tüm taleplere bir ay içinde cevap vermeyi hedefliyoruz. Ancak talebinizin özellikle karmaşık olması veya birden fazla talepte bulunmanız halinde bu daha uzun bir zaman alabilir. Talebin karşılanmasının bir aydan daha uzun süreceğini düşünmemiz halinde durumu size bildireceğiz. Size daha hızlı cevap vermemize yardımcı olması açısından, ne almak istediğiniz veya ne istediğiniz konusunda daha fazla ayrıntı vermenizi isteyebiliriz.

Örneğin başkalarına olan gizlilik yükümlülüğümüzü etkilemesi durumunda, ya da talebi yasal olarak başka bir şekilde ele alma hakkımız olduğu hallerde istediğiniz şeyi her zaman yapamayabiliriz.

 

Sayfa başına dön

 

CALIFORNIALI TÜKETİCİLER İÇİN EK BİLGİ

California Tüketici Gizlilik Yasası ("CCPA") uyarınca Californialı tüketicilere (ister bu web sitesi üzerinden, ister offline olsun) kişisel bilgilerini almamız, kullanmamız ve açıklamamız konusunda bilgi vermemiz gerekmektedir. Gizlilik Beyanımızın bu bölümünde ve CCPA uyarınca "kişisel bilgiler" doğrudan veya dolaylı olarak belirli bir tüketici veya haneyi belirten, onunla ilişkili olan, onu tanımlayan veya onunla ilişkilendirilebilen bilgileri kapsar ve buna belirli bir tüketici veya haneyle doğrudan veya dolaylı olarak ilişkilendirilebildiği, söz konusu tüketiciyi veya haneyi tanımladığı, onunla ilişkili olduğu veya onu tanımladığı ölçüde aşağıdaki tabloda belirlenen kategoriler de dahildir.

Bu Gizlilik Beyanı, IHG'deki pozisyonlara başvuran kişiler için geçerli değildir.

Aldığımız, Açıkladığımız ve Sattığımız Kişisel Bilgi Kategorileri

Californialı tüketiciler hakkında topladığımız kişisel bilgi kategorileri, her bir kategoriyi kullanma amaçlarımız ve her bir kategorideki bilgileri açıklayıp açıklamadığımız veya satıp satmadığımız aşağıda belirtilmiştir. Aşağıda belirlenen veri toplama uygulamalarımızın, yukarıda tanımlananlardan farklı olmadığını lütfen unutmayın; daha ziyade CCPA ele almamız gereken belirli veri kategorilerini belirtir ve bu bölümde yukarıda zaten verilmiş olan bazı bilgileri CCPA'da verilen kategorilere göre tanımlamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle bu bölümün, bu Gizlilik Beyanının kalanında verilen ilave bilgilerle ilişkili olarak okunması gerekir.

CCPA'nın "satış" terimini sadece verilerinizin para karşılığı satılmasını değil, verilerin her ne şekilde olursa olsun aktarılmasını içerecek şekilde çok genel anlamda tanımladığını lütfen unutmayın.

Tanımlayıcılar ve Benzeri Veriler:

Toplama. Aşağıdaki verileri alıyoruz:

 • Tanımlayıcılar: gerçek adınız, takma adınız, posta adresiniz, benzersiz tanımlayıcınız (örn. programa kayıt olmayı tercih ederseniz IHG Rewards numaranız), IP adresiniz (web sitemize erişirseniz), e-posta adresiniz, ya da diğer benzeri tanımlayıcılar.
 • İmza, fiziki özellikler, telefon numarası, mali bilgiler (örn. rezervasyonunuzdaki ödeme bilgileri). Genel olarak, acil durumlar veya spesifik talep olmadığı sürece misafirlerimizden tıbbi bilgilerini almıyoruz (tipik olarak IHG markalı otellerin bize verdiği bilgiler, doğrudan sizden aldığımız bilgiler değil).
 • Satın alınan, tedarik edilen veya düşünülen ürün veya hizmetler, ya da diğer satın alma veya tüketim geçmişleri ya da eğilimleri dahil ticari bilgiler.
 • Tarama geçmişi, arama geçmişi ve tüketicinin bir İnternet Web sitesi, uygulama veya reklamla etkileşimiyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, İnternet veya sair elektronik ağ etkinlik bilgileri.

Kaynaklar: Bilgileri doğrudan sizden, sizin adınıza rezervasyon yapan diğer kişilerden/kurumlardan (örn. seyahat acentesi, seyahat grubunuzun bir üyesi, adınıza rezervasyon yaptıran birisi), IHG markalı otellerden (mülkiyeti ve işletmesi bağımsız) alırız. Sınırlı durumlarda bu bilgileri hava yolları ve oto kiralama şirketleri gibi özenle seçilen seyahat iş ortaklarından alabiliriz. İnternet veya sair elektronik bilgiler bağlamında sitemizi ve hizmetlerimizi kullandığınızda bu bilgileri otomatik olarak alırız.

Bilgi Alma Amaçları: Bu bilgileri almamızın ve kullanmamızın temel amacı rezervasyonlarınızı gerçekleştirmek ve bizimle olan deneyiminizi zenginleştirmek ve kişiselleştirmektir. Özellikle de bilgilerinizi rezervasyonunuzu gerçekleştirmek, IHG Rewards hesabınızı yönetmek, pazarlamayı size yönlendirmek (tercihlerinizle ilişkili olarak), size hedefli ve kişiselleştirilmiş reklamlar göndermek için ve ilgili yasaların gerektirdiği şekilde kullanırız.

Bilgileri Açıklama: Bu bilgileri ticari amaçlarla ve talimatınız doğrultusunda IHG markalı tesislerle paylaşırız (örneğin, merkezi rezervasyon departmanımız üzerinden rezervasyon yaptırırsanız, isteğinizi yerine getirebilmesi için bu bilgileri ilgili tesisle paylaşırız). Ayrıca bazı bilgilerinizi kalışınızı kişiselleştirmek amacıyla hava yolları ve oto kiralama şirketleri de dahil olmak üzere özenle seçilmiş iş ortaklarımızla paylaşırız; örneğin sabah erken geleceğinizi biliyorsak, size erken check-in önerebiliriz. IHG markalı tesislerde WiFi hizmetlerimizi kullanırsanız, size WiFi sağlamak için cihazınızın MAC adresi gibi bazı benzersiz tanımlayıcıları internet servis sağlayıcılarımızla paylaşırız.

Satış: Web sitesi çerezleri (ve mobil uygulamalar için geliştirilen benzer teknolojiler) üzerinden sizinle ilgili belirli bilgileri toplayan üçüncü taraf hedefli reklam şirketlerini kullanıyoruz. Bu üçüncü taraflar sizinle ilgili bilgileri alıp diğer web sitelerine/mobil uygulamalara yerleştirilen çerezler üzerinden hakkınızda toplanan verilerle birleştirebilir. CCPA kapsamında, bilgilerin bu şekilde paylaşılması bir "satış" olarak değerlendirilebilir. Bilgilerinizi ayrıca merkezi bir pazarlama/analiz şirketi üzerinden özenle seçilmiş pazarlama iş ortaklarına, reklam teknolojisi tedarikçilerine ve sosyal medya platformlarına veririz. Bilgilerinize erişebilecek olan kurumları ve erişebilecekleri bilginin kapsamını yönetiriz. Bu tür bir açıklama sadece sınırlı pazarlarda olur ve Californialı tüketiciler iletişim portalımız üzerinden ve web sitemizdeki/mobil uygulamamızdaki Satma bağlantısına tıklayarak diledikleri anda açıklama onayını geri çekebilir.

Korumalı Sınıflandırmalar/İşitsel/Görsel Veriler:

Toplama: California yasaları uyarınca ırk, cinsiyet, yaş, din, ulusal köken, engellilik, vatandaşlık bilgileri, ya da genetik bilgiler gibi koruma kapsamı sınıflandırmalar hakkında bilgi istemeyiz. Ancak, sadece örnek olması açısından aşağıdaki hallerde bu kategorilerle ilgili bilgileri alabiliriz: IHG şirket ofislerinde ve bazı IHG markalı otellerde güvenlik nedeniyle kapalı devre televizyon kullanılmaktadır ve cihazlar, kayıt yoluyla bu tür bilgileri alabilir. Özel durumlar (örneğin belirli bir tesiste güvenlik endişesi gibi) dışında IHG markalı tesislerden kayıtları almayız. IHG Rewards kaydı yaptırırken yaş aralığınızı belirtme seçeneğiniz var, ancak bu bilgiyi açıklamanızı şart koşmuyoruz. Engelli kullanımına uygun oda isteme seçeneğiniz var.

Kaynaklar: Bilgileri doğrudan sizden, sizin adınıza rezervasyon yapan diğer kişilerden/kurumlardan (örn. seyahat acentesi, seyahat grubunuzun bir üyesi, adınıza rezervasyon yaptıran birisi), IHG markalı otellerden (mülkiyeti ve işletmesi bağımsız) alırız. Sınırlı durumlarda bu bilgileri hava yolları ve oto kiralama şirketleri gibi özenle seçilen seyahat iş ortaklarından alabiliriz.

Bilgi Alma Amaçları: Bu bilgileri almamızın ve kullanmamızın temel amacı bizde kalışınızı zenginleştirmek ve kişiselleştirmek, özellikle de size istenen belirli oda türünü sağlamaktır. Güvenlik nedeniyle ve hak ve çıkarlarımızı olduğu kadar diğer misafirlerin hak ve çıkarlarını korumak için de videolu gözetleme kullanabiliriz.

Bilgileri Açıklama: Özel taleplerle ilgili bilgileri ticari amaçlarla ve talimatınız doğrultusunda IHG markalı tesislerle paylaşırız (örneğin, merkezi rezervasyon departmanımız üzerinden rezervasyon yaptırırsanız, isteğinizi yerine getirebilmesi için bu bilgileri ilgili tesisle paylaşırız). CCTV kamera görüntülerini almamız halinde, hak ve çıkarlarımızı ve diğer kişilerin hak ve çıkarlarını korumak için zorunlu olduğu hallerin dışında bu tür verileri açıklamayız.

Satış: Bu bilgileri satmayız.

Biyometrik ve Coğrafi Konum Bilgileri:

Alınan Bilgiler: Bizde kalışınızı zenginleştirme ve daha hızlı ve kolay bir check-in süreci sağlamak çabasıyla, sınırlı sayıda IHG markalı tesiste biyometrik tanımlayıcılar kullanarak check-in ve/veya odaya giriş imkanı gibi bazı hizmetler sunabiliriz. İlgilenen misafirin programa açıkça olur vermesi gerekir. IHG'nin bu hizmetleri sunduğu yerlerde program yoluyla alınan spesifik biyometrik veriler ve bu tanımlayıcıların kullanılması ve diğer taraflara verilmesi konusunda bilgi vereceğiz, böylece belirli bir programa katılmayı tercih edip etmediğinizi belirtebileceksiniz. Mobil uygulamamız ve web sitemiz veya internet servis sağlayıcıları üzerinden, IHG Connect (WiFi) gibi tesiste sunduğumuz belirli hizmetler yoluyla ve sizin rızanızla coğrafi konum bilgilerinizi alırız. Bu bilgileri analiz amacıyla (örneğin misafirlerimizin hizmetlerimize erişebileceği genel alanı belirlemek için), deneyiminizi kişiselleştirmek için (örn. ilgilenebileceğiniz otelleri önermek) ve sınırlı bazı pazarlarda konumunuza dayalı özel teklifler sunmak için kullanırız.

Kaynaklar: Biyometrik bilgileri ve coğrafi konum bilgilerini, biyometrik bilgileri almaya yönelik cihazları, ya da coğrafi konum bilgileri durumunda kendi cihazınızı kullandığınız zaman doğrudan sizden ve otomatik olarak alırız.

Bilgi Alma Amaçları: Bu bilgileri almamızın ve kullanmamızın temel amacı bizde kalışınızı zenginleştirmek ve kişiselleştirmektir. Bilgilerinizi özellikle daha hızlı bir check-in ve/veya odaya giriş deneyimi sağlamak için kullanırız. Coğrafi konum bilgileri bağlamında ayrıca izin verildiği hallerde konumunuza dayalı alakalı teklifler sunmaya çalışırız.

Bilgileri Açıklama: Bu hizmetin sunulduğu yerlerde biyometrik bilgilerinizi kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olan hizmet sağlayıcılarına verebiliriz. Söz konusu konaklama amacıyla, biyometrik tanımlayıcınızı konakladığınız IHG markalı tesise verebiliriz.

Satış: Biyometrik bilgilerinizi satmayız.

Çıkarsamalar

Tüketicinin tercihlerini ve eğilimlerini (örn. tüketicinin tercih ettiği tesis türleri, tüketicinin ne sıklıkta seyahat ettiği, vs.) yansıtan bir müşteri profili oluşturmak veya geliştirmek için yukarıda belirlenen bilgilerden çıkarsamalar yapabilir (veya bunu yapmak için hizmet sağlayıcıları kullanabiliriz). Alakalı pazarlama fırsatlarını belirlemede yardımcı olması açısından birleştirilmiş ve kimlik bilgilerinden arındırılmış verileri satın alabilir ve bu verileri profilinize (örn. yaş aralığınıza dayalı olarak) ekleyebiliriz.

Kaynaklar: Bu Bildirimde tanımlanan veri toplamaya dayalı çıkarsamalar yaparız.

Bilgi Alma Amaçları: Çıkarsamaları IHG'deki genel deneyiminizi zenginleştirmek için kullanırız. Örneğin çıkarsamaları alakalı pazarlama fırsatlarını belirlemek ve sunmak için kullanabiliriz.

Bilgileri Açıklama:Bilgilerinizi size ilgili teklifler sunmak için özenle seçilmiş pazarlama iş ortaklarına, reklam teknolojisi tedarikçilerine ve sosyal medya platformlarına verebiliriz.

CALIFORNIA TÜKETİCİ HAKLARI

California yasaları tüketicilere aşağıda belirtilen belirli ticari uygulamalarda belirli haklar vermekte ve kısıtlamalar getirmektedir. Californialı tüketiciler topladığımız, kullandığımız ve sattığımız kişisel bilgilerin kendilerine verilmesini isteme hakkına sahiptir.

Satma. Californialı tüketiciler, kişisel bilgilerini satmamızı reddetme hakkına sahiptir. 18 yaşından küçük olan tüketicilerle ilgili kişisel bilgileri bilerek toplamayız, 18 yaşından küçük olduğunu bildiğimiz tüketicilerle ilgili kişisel bilgileri sattığımıza dair bilgi sahibi değiliz. Reddetme haklarınızı kullanmak için Satma sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca bu web sitesinin altbilgi bölümündeki bağlantıya tıklayarak, ya da Gizlilik Ofisi ile irtibat kurarak satma talebi gönderebilirsiniz. Satma talebini göndermek için yetkili temsilci kullanmanız halinde, temsilcinizden bu talebi ibraz etmek için sizden yetki aldığını kanıtlayacak bilgileri sağlamasını isteyeceğiz. Sizin tarafınızdan imzalanmış yetki belgesi PrivacyOffice@ihg.com adresine gönderilmelidir. Ayrıca kimliğinizi doğrudan bize doğrulamanızı isteyebiliriz.

Kopya, Silme Talebi ve Bilme Hakkı. Bazı istisnalara tabi olmak kaydıyla Californialı tüketiciler her 12 ayda en fazla iki kere ve ücretsiz olmak kaydıyla, aşağıdaki taleplerde bulunma hakkına sahiptir. Haklarınızı nasıl kullanacağınız konusunda talimatlar için Talep Gönderme bölümüne bakın:

Silme: bazı istisnalara tabi olmak kaydıyla, sizinle ilgili topladığımız kişisel bilgilerin silinmesini isteme hakkı.

Kopyala: Geçmiş 12 ay boyunca aldığımız kişisel bilgilerin belirli kısımlarının bir kopyasını isteme hakkı.

Bilme Hakkı (Bilgi Toplama): kişisel bilgileri aldığımız hallerde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere geçmiş 12 ay içinde kişisel bilgileri nasıl kullandığımızla ilgili bazı bilgilerin kendilerine verilmesini isteme hakkı: alınan kişisel bilgi kategorileri; kişisel bilgi kaynakları kategorileri; kişisel bilgilerin satılmasındaki iş ve/veya ticari amaçlar; ve kişisel bilgileri verdiğimiz veya paylaştığımız üçüncü taraf kategorileri.

Bilme Hakkı (Bilgileri Verme ve Satma): kişisel bilgileri iş amacıyla verdiğimiz veya sattığımız hallerde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere geçmiş 12 ay içinde kişisel bilgileri nasıl kullandığımızla ilgili bazı bilgilerin kendilerine verilmesini isteme hakkı: alınan kişisel bilgi kategorileri; tüketicinin kişisel bilgilerinin satıldığı üçüncü taraf kategorileri ve her bir üçüncü taraf kategorisine satılan spesifik kişisel bilgi kategorileri; kişisel bilgilerin verildiği üçüncü taraf kategorileri; ve iş amacıyla üçüncü tarafa verdiğimiz veya paylaştığımız kişisel bilgi kategorileri. 

Talep Gönderme. Haklarınızı Gizlilik ve Çerez Merkezimizi ziyaret ederek, ya da 1 877 424 2449 (ücretsiz) nolu telefondan bizi arayarak kullanabilirsiniz. Ek zamana ihtiyaç olmadığı sürece (ki bu durumda size bildiririz) Kopyalama, Silme ve Bilme Hakkı taleplerinize 45 gün içinde cevap vereceğiz.
Talebinizi gönderdiğinizde kimliğinizi doğrulamak için gerekli adımları atacağız. Talebinizdeki bilgileri sizinle ilgili elimizde bulunan kişisel bilgilerle karşılaştıracağız. Doğrulama sürecimizin bir parçası olarak sizden ek bilgi vermenizi isteyebilir, yardımcı olması açısından kimlik doğrulama hizmetlerini kullanabilir, ya da IHG® Rewards Club üyesi iseniz kimlik doğrulama sürecinin bir parçası olarak hesabınızda oturumu açmanızı isteyebiliriz. Gönderdiğiniz talebin türüne bağlı olarak kişisel bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini korumak için ancak kimliğinizi makul bir eminlik derecesinde doğruladıktan sonra talebinizi yerine getireceğiz.

Yetkili Temsilciler. CCPA, California tüketicilerinin haklarını CCPA kapsamında kullanmak için yetkili bir temsilci belirlemelerine izin verir. Talep göndermek için yetkili temsilci kullanmanız halinde, temsilcinizden bu talebi ibraz etmek için sizden yetki aldığını kanıtlayacak bilgileri sağlamasını isteyeceğiz. Sizin tarafınızdan imzalanmış yetki belgesi PrivacyOffice@ihg.com adresine gönderilmelidir. Ayrıca kimliğinizi doğrudan bize doğrulamanızı isteyebiliriz.

Teşvikler ve Ayrımcılık. CCPA, Californialı tüketicilere karşı CCPA kapsamındaki haklarını kullandıkları için ayrımcılık yapılmasını yasaklıyor ve Californialı tüketicilere kişisel bilgileriyle ilgili sunulan mali teşvikleri çeşitli şartlara bağlıyor.

Ayrımcılık: tüketici verileri temelinde tüketiciye sağlanan değerle ilgili olmadığı sürece, tüketicilerin CCPA kapsamı haklarını kullanmaları halinde mal veya hizmet vermeyi reddetmek veya farklı düzeyde veya kalitede mal veya hizmet vermek veya ücret talep etmek, ya da farklı fiyat veya oranlar istemek, ya da cezalar uygulamak da dahil olmak üzere, işletmelerin tüketicilere karşı ayrımcılık yapmaları yasaktır.

Teşviklerin Açıklanması: işletmelerin kişisel bilgilerin alınması, satışı ya da silinmesi için mali teşvikler sunması halinde tüketiciler, mali teşvik sunumlarının ve maddi şartlarının kendilerine bildirilmesi ve önceden bilgilendirilmiş olur alınmaksızın bu tür tekliflere olur vermiş gibi değerlendirilmemesi hakkına sahiptir ve dilediği anda bu tekliflere olurunu çekebilecektir. İşletmelerin haksız, makul olmayan, zorlayıcı veya fahiş mali teşvikler sunmaları yasaktır. Hâlihazırda teşvik sunmuyoruz.

California Tüketici Hakları Yönetimi Ölçümleri

Aldığımız, uyduğumuz, reddettiğimiz taleplerin sayısı, önceki takvim yılı için gerekli olduğu durumlarda taleplere önemli ölçüde yanıt verdiğimiz ortalama gün sayısı gibi ölçümler buradayayınlanacaktır.

California Shine-the-Light Kanunu kapsamındaki California Gizlilik Haklarınız

California “Shine the Light” Kanunu kapsamında (Cal. Civ. Code § 1798.83), Bize belli kişisel bilgileri veren California sakinleri, kendi doğrudan pazarlama kullanımları için üçüncü taraflarla paylaştığımız (varsa) kişisel bilgileri hakkındaki bilgileri bizden ücretsiz isteme hakkına sahiptir. Bu tür talepler bir önceki takvim yılında paylaşılan ilgili üçüncü taraf hakkında bir takvim yılında bir kez yapılabilir. California'da yaşıyorsanız ve bu tür bir talepte bulunmak istiyorsanız talebinizi yazılı olarak PrivacyOffice@IHG.com adresine gönderin. Talebinizde lütfen California'da ikamet ettiğinizi belgeleyin ve cevap için geçerli bir California adresi belirtin.

Bize Ulaşın

Gizlilik uygulamalarımızla ilgili sorularınız varsa veya şikayette bulunmak istiyorsanız ya da bu Gizlilik Beyanı'nın yazdırılabilir bir versiyonunu talep ediyorsanız PrivacyOffice@ihg.com adresinden lütfen bizimle irtibat kurun. Bu California gizlilik bildirimi 1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe girecektir ve son güncelleme 22 Temmuz 2020'de yapılmıştır.

Bu Gizlilik Beyanında Değişiklik

Bazı durumlarda gelişen düzenleyici mevzuata veya işletmemizin ihtiyaçlarına uygunluk sağlamak amacıyla bu Gizlilik Beyanında değişiklik yapmamız gerekebilir. İlave bildirim konusundaki yürürlükteki yasal gereklere tabi olarak, işbu Gizlilik Beyanında yapılacak değişiklikler web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden ilan edilecektir. Ancak kişisel bilgilerinizin alındığı tarihte belirtilenden farklı bir şekilde kullanılmasına neden olabilecek değişikliklerin yapılması halinde, web sitemizde, değişiklik yürürlüğe girmeden 30 gün önce, bir duyuru yaparak veya size bir e-posta göndererek size bilgi vermek gibi uygun adımları atacağız. İlgili yasanın gerekli gördüğü hallerde bu tür değişikliklerde olurunuzu alacağız.

Yürürlük Tarihi: 22 Temmuz 2020