Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Gizlilik Beyanı

Bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği bizim için çok önemlidir. İster web sitemizi ziyaret edin, uygulamamızı kullanın, bir oda ayırtın, ister bağlılık programlarımızdan birisinin üyesi olun, bize verdiğiniz bilgilerin gereğince yönetilmesi ve nasıl kullanıldığı hakkında sizi bilgilendirme konusunda bize güvenmenizi istiyoruz.

Bu Gizlilik Bildirimini kim olduğumuz, bilgilerinizi nasıl topladığımız ve yönettiğimiz [web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve diğer IHG® Hotels & Resorts markalı dijital kanallar (ör. sahip olduğumuz markalı IHG Connect WiFi), sosyal medya sayfaları üzerinden veya çevrim dışı] ve bilgilerinizi nasıl kullandığımıza dair sahip olduğunuz seçimler hakkında daha fazla bilgi vermek için hazırladık. İlgili yasaların gerektirmesi halinde belirli ilave haklar geçerli olabilir. Örneğin, lütfen Amerika Birleşik Devletleri ve Kaliforniya ve Birleşik Krallık ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Nevada  ve Çin Halk Cumhuriyeti'nde (Bu beyanın amaçları bakımından Hong Kong Sar, Makao Sar ve Tayvan hariç) (“PRC”)  ve Brezilya'da ikamet edenlere yönelik bu Gizlilik Bildiriminde yer alan ek açıklamalarımızı inceleyin.


Hakkımızda

Bu Gizlilik Bildirimi, InterContinental Hotels Group PLC'nin doğrudan ve dolaylı yan kuruluşlarını içeren, InterContinental Hotels Group of Companies (Bu Gizlilik Bildiriminde topluca "IHG”, “IHG® Hotels & Resorts”, biz", "bize", veya "bizim" olarak belirtilmiştir) tarafından yayınlanmıştır ve faaliyetlerimizi gerçekleştirirken topladığımız ve kullandığımız bilgileri kapsar. "IHG", “IHG® Hotels & Resorts”, biz", "bize", veya "bizim" sözcükleri ile InterContinental Hotels Group içindeki kişisel verilerinizi işleyen ilgili şirketten söz ediyoruz. Bilgileriniz IHG® Hotels & Resorts markalı oteller tarafından da toplanabilir ve kullanılabilir. Çoğu durumda bu oteller bağımsız kişilerin mülkiyetindedir ve bilgilerinizi kullanmaları bu gizlilik beyanına değil, kendi gizlilik beyanlarına tabidir. IHG ve IHG® Hotels & Resorts markalı otellerimizle olan ilişkimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıya tıklayın.

100'den fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir ağırlama şirketiyiz. Ağırlıklı olarak markalarımızı bağımsız mülk sahiplerine franchise yoluyla vermekte ve otelleri onlar adına işletmekteyiz. Ayrıca temel bağlılık programımız olan IHG® One Rewards gibi otelimizin işletmesiyle ilgili çeşitli programlar yürütüyoruz.

Markalarımızı bağımsız mülk sahiplerine franchise olarak veriyoruz ve bağımsız mülk sahipleri adına otellerini yönetiyoruz (“IHG® Hotels & Resorts markalı oteller” veya “IHG markalı oteller”). IHG markasıyla faaliyet gösteren çoğu otelin mülkiyeti ve işletmesi, IHG ile otel işletme amacıyla IHG markasını kullanmalarına izin veren bir franchise anlaşması imzalayan bağımsız taraflara aittir. IHG markalı bir otelde kalmak için bizim üzerimizden rezervasyon yaparsanız, misafir olma isteğinizin sunulabilmesi amacıyla bilgilerinizi ilgili otele açıklayacağız. Ancak IHG, IHG markalı otellerin sahibi olmadığı veya bunları kontrol etmediği için, bilgilerinizi kullanmaları genellikle kendi gizlilik uygulamalarına tabi olacaktır. 


Topladığımız bilgiler ve bunları kullanma ve paylaşma şeklimiz

Sizin hakkınızda doğrudan sizden, başka kişilerden/tüzel kişilerden/çevrim içi kanallardan ve web sitemizi, mobil uygulamamızı veya diğer IHG markalı dijital kanalları kullandığınızda ve IHG markalı tesislerdeki çeşitli teklifler veya hizmetler (IHG Connect Wi-Fi gibi) üzerinden otomatik olarak kişisel bilgiler topluyoruz. Aşağıdaki bölümlerde daha fazla ayrıntı sunuyoruz. Özellikle IHG markalı bir otelde veya tesiste konaklamak için IHG rezervasyonları üzerinden rezervasyon yaptırdığınız (veya birisi sizin adınıza rezervasyon yaptırdığı) ya da IHG® One Rewards gibi bağlılık programlarımızdan birisine iştirak ettiğiniz veya kurumsal sitemiz, mobil uygulamamız veya IHG markalı dijital kanallar üzerinden bizimle etkileşimde bulunduğunuz zaman sizinle ilgili bilgileri toplayıp kullanırız. Web sitemizi veya mobil uygulamamızı kullanmak için bize kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmez; ancak bazı durumlarda kişisel bilgileriniz olmadan size hizmet sunamayabiliriz (örneğin, istenen rezervasyonu yapamaz ya da hediye programımıza kaydınızı yapamayız). Bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve açıkladığımız ve bunu nasıl tercih dışı bırakabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

Topladığımız bilgiler:

Doğrudan Sizden: Rezervasyon sistemimiz üzerinden bir rezervasyon yaptığınızda veya IHG markalı bir otelde kaldığınızda sizden bilgi toplarız. Rezervasyon ve kalışınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • IHG® One Rewards numarası veya sık uçan yolcu numarası gibi, hizmetlerimizden veya programlarımızdan ya da program partnerlerimizin hizmet veya programlarından birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler ve
 • Tercih ettiğiniz oda türü, otelle ilgili spesifik talepleriniz gibi, rezervasyonunuz sırasında tercih ettiğiniz kalış ve oda tercihleri gibi bilgiler.

Rezervasyon veya kalışınız sırasında, örneğin aile üyeleri veya iş arkadaşları gibi, diğer kişilerin kişisel bilgilerini bize vermeniz halinde, sizden söz konusu kişilerin kişisel bilgilerini bize açıklamanıza rıza gösterdiklerinden emin olmanızı ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi istemeleri halinde bu Gizlilik Beyanını okumalarını önermenizi isteriz.

Diğer Kaynaklardan: Sizinle ilgili rezervasyon bilgilerini ayrıca IHG mülkiyetinde olmayan ve IHG tarafından işletilmeyen seyahat acenteleri, web siteleri, sizin adınıza rezervasyon yaptıran kişiler (örn. bir aile üyesi, şirket temsilcisi), işvereniniz gibi diğer kişilerden/kurumlardan alırız. Doğrudan IHG markalı tesislerimizden birisinde rezervasyon yaptırırsanız tipik olarak o rezervasyonun bir kopyasını alırız. Sizinle ilgili bilgileri ayrıca hava yollarından ve rezervasyonunuzla ilişkili diğer seyahat sağlayıcılarından (dolaylı olarak) alabiliriz; örneğin varış zamanınızı bir seyahat ortağından öğrenebilir ve bu bilgileri erken check-in seçenekleri konusunda sizinle irtibat kurmak için kullanabiliriz. Sizinle ilgili bilgileri örneğin IHG'nin sosyal medya sayfasında bir görüş bildirmeniz, ya da kamuya açık bir sosyal medya kaynağında IHG hakkında yorum yapmanız halinde sosyal medya sayfalarından alabiliriz. Bu bilgileri size ve diğer müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için kullanırız.

Otomatik olarak: Web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamamızı veya sosyal medya sitelerimizi kullandığınız, diğer dijital kanallarımızla etkileşimde bulunduğunuz zaman ve belirli durumlarda sizinle e-posta ile iletişim kurduğumuz zaman sizinle ilgili bilgileri otomatik olarak toplarız. Bu tür durumlarda, ülke bilgileriniz, internet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve bu kanallarla etkileşimleriniz ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak toplanabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma başlıklı bölümde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG® One Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Özel Otel Programları/Biyometrikler: IHG'de sürekli olarak, bizimle olan deneyiminizi zenginleştirmenin daha başka yollarını arıyoruz. Sınırlı sayıda tesis sıra bekleme ihtiyacınızı ortadan kaldırmak için artık bir biyometrik check-in süreci sunuyor. Bazı tesisler ayrıca biyometrik bilgiler üzerinden oda erişimi imkanı verebilir. Bu programlar sadece tercihe dayalıdır ve katılımınızda aldığımız bilgiler sadece bu tercihin yapıldığı anda size verilen bildirimde tanımlanan programlarda kullanılacaktır.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Bilgilerinizi temel olarak otel rezervasyonlarınızı yapmak, IHG® One Rewards programımızı sunmak ve yönetmek için kullanıyoruz. Bu, kalışınızdan önce sizinle iletişim kurmayı (örneğin teyit e-postası göndermeyi) içerebilir. Kalışınızdan sonra size ayrıca kalış sonrası mesajlar, deneyiminizle ilgili geri bildirim almak için memnuniyet anketleri gönderebiliriz. Bir otelde kaldığınızda kalışınızla ilgili tüm bilgileri almayız; örneğin bir spa rezervasyonu yaptırdıysanız bu spa hizmeti ya IHG markalı bir otel (IHG değil) ya da yerel bir kurum tarafından sağlanabilir.

Rızanız olan veya yürürlükteki ilgili yasaların izin verdiği bazı durumlarda, sizi ilgilendireceğine inandığımız ürün ve hizmetlerle ilgili olarak size pazarlama mesajları (ki bunlar kısa mesajlar veya otomatik arama teknolojisiyle yapılan çağrılar şeklinde de olabilir) gönderebiliriz. Ayrıca kalışınızla ilgili bilgileri web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda, diğer dijital kanallarımızda veya bize bağlı olmayan web sitelerinde veya mobil uygulamalarda hedefli reklam göstermek veya size daha ilgili mesajlar göndermek için de kullanabiliriz. Ayrıca, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi değerlendirmek ve iyileştirmek, yeni otel konumlarını ve hizmetlerini planlamak ve diğer pazar araştırmaları için kullandığımız trend ve istatistiksel analizleri tamamlamak için bilgilerinizi diğer konuk bilgileriyle birleştiririz.

İstenen bilgilerin zorunlu olup olmadığını belirteceğiz; bu tür bilgilerin sağlanmaması, size belirli hizmetleri sunma yeteneğimizi olumsuz etkileyebilir ve/veya engelleyebilir.

Bilgilerinizi kimlere açıklıyoruz: Rezervasyon bilgilerinizi aşağıdaki şekilde açıklıyoruz:

 • Tesisler: Rezervasyon bilgilerini rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için kaldığınız tesise açıklıyoruz. Bilgilerinizin tamamını ilgili tesise açıklamadığımızı lütfen unutmayın; örneğin rezervasyon detaylarınızı (adı, kalış tarihleri, üye iseniz bazı IHG® One Rewards bilgilerinizi ve üye olup olmadığınızı, üye iseniz üyelik seviyenizi) açıklarız.
 • Hizmet Sağlayıcılar: Bilgilerinizi işletmemizle ilgili hizmetlerin sağlanması, ayrıca ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesine yardımcı olması açısından, hizmet sağlayıcılara açıklayacağız. Örneğin, pazar araştırması ve veri analizleri için bir hizmet sağlayıcı veya hizmet sağlayıcının ürününü kullanabilir ya da birlikte çalıştığımız online partnerlerimize verileri açıklayabiliriz; bu nedenle biz veya bizim adımıza online partnerlerimiz sizinle iletişim kurabilir ve kendi platformları veya diğer web siteleri ya da platformlar üzerinden size reklam servisi yapabilir. Bazı durumlarda yerel rıza gereklerine tabi olarak hizmet sağlayıcılarımız da çeşitli pazarlama kampanyalarımızda bize yardımcı olabilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.
 • İş ortakları: İlgili yasanın izin verdiği ya da sizin rıza gösterdiğiniz hallerde bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için IHG® One Rewards iş ortaklarımız ve diğerleri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla da açıklayabiliriz. Size daha sorunsuz bir seyahat teklifi sunma çabasıyla, ortak bir hizmet sağlayıcı üzerinden seyahat planlarınızda rol oynayabilecek diğer şirketlerle (ör. hava yolları, oto kiralama şirketleri) iş ortaklığı yapıyoruz ve yasaların izin verdiği hallerde yaklaşan seyahatinizle ilgili bazı bilgileri açıklayabiliriz. Bu bilgileri size sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi özelleştirmek (ör. geç/erken check-in) ya da diğer şirketlerden seyahatinizle ilgili teklifler almanızı sağlamak için kullanıyoruz. Bu mesaj ve teklifleri almak isteyip istemediğiniz konusunda seçenekleriniz bulunmaktadır; iletişim tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman IHG® One Rewards tercih merkezine giriş yapın. Ek olarak, belirli ABD eyaletlerinde ikamet edenlerin "Kişisel Bilgilerimi Satma veya Paylaşma" bağlantısına tıklama seçeneği olabilir, bu seçenek geçerli yasa kapsamında bir satış olarak değerlendirilebilecek paylaşımı ortadan kaldıracaktır. Diğer talepler küresel müşteri hizmetleri ofislerimizden birine veya Gizlilik Ofisimize yönlendirilebilir.

Ayrıca kalış bilgilerinizi aşağıdaki hallerde yürütme organları, profesyonel danışmanlar ve diğer kişiler de dahil olmak üzere başka kurumlara açıklarız:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.

 

Topladığımız bilgiler: Ana bağlılık programımız IHG® One Rewards dahil olmak üzere, bağlılık program ve hizmetlerimizden herhangi birine üyeliğinizin süresi içerisinde sizden bilgi alırız. Bu programlara kaydınız ve katılımınız sırasında alınan bilgiler arasında şunlar olabilir:

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz, doğum gününüz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • Üyelik numaranızın ve pin numaranız veya parolanızın yanı sıra havayolu veya oto kiralama partnerleri gibi program partnerlerimizden birisine üyeliğinizle ilgili bilgiler;
 • Bağlılık profilinizde vermeyi tercih ettiğiniz kişisel konaklama ve destinasyon tercihleriniz gibi bilgiler; ve
 • IHG'nin sizinle nasıl irtibat kurmasını istediğiniz, ne tür bilgiler almayla ilgilendiğiniz gibi pazarlama tercihleri.
 • IHG markalı tesislerde konaklamanız; tesis adı, konaklama tarihleri ve bazı durumlarda kalışınızın dolar cinsinden toplam tutarı (ve bazı durumlarda ilgili tesisteki harcamalarınızın madde madde dökümü).

Bu bilgileri sizden, diğer kaynaklardan ve otomatik olarak alabiliriz.

Sizden/Sizin Adınıza Hareket Eden Başka bir Kişiden: Bilgilerinizi küresel rezervasyon ve müşteri hizmetleri ofislerimizden, web sitelerimizden, mobil uygulamalarımız veya diğer dijital kanallarımız üzerinden alırız.

Programın işlerliğini sağlamak için kalışınızla ilgili bilgileri IHG markalı otellerden ve IHG ağındaki diğer tesislerden alırız.

Hizmet Sağlayıcılar: Ayrıca sizinle ilgili bilgileri posta adresinizin doğruluğunu teyit etme konusunda bize yardımcı olan kurumlar dahil olmak üzere başka kaynaklardan alabiliriz; bazı durumlarda tedarikçiden güncellenmiş adres doğrulaması almayız; bunun yerine, tedarikçi postamızı posta hizmeti gereklerine uygun olduğuna inandığı adresle güncellemekle yetinebilir.

Diğer Kaynaklar: Sizinle ilgili bilgileri örneğin IHG'nin sosyal medya sayfasında bir görüş bildirmeniz, ya da kamuya açık bir sosyal medya kaynağında IHG hakkında yorum yapmanız halinde sosyal medya sayfalarından alabiliriz. Bu bilgileri size ve diğer müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için kullanırız. Tipik olarak bu bilgileri Rewards profilinize eklemeyiz. Ayrıca kurumlardan tipik olarak toplu bir şekilde demografik bilgiler alırız. Bu bilgileri, size bilgi verdiğimiz alakalı fırsatları tanımlamak için profilinizdeki bilgilerle birlikte kullanabiliriz.

Arkadaşlarınız: Sizi bize tavsiye etmeleri halinde, gerekli olan yerlerde izin veya diğer uygun bir yasal temel ile sizinle ilgili bilgileri arkadaşlarınızdan alabiliriz.

Otomatik olarak: Web sitemiz, mobil uygulamamız, e-postalarımız ve sosyal medya sitelerimiz üzerinden sizin hakkınızda otomatik olarak bilgi toplarız. Bu durumlarda, ülke bilginiz, internet protokolü (“IP”) adresiniz, medya erişim kontrol adresiniz ve sisteminiz veya cihazınız hakkında diğer özellikler uygun bir yasal temel doğrultusunda otomatik olarak toplanabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımız ve diğer teknolojilerimizi kullanmaı başlıklı bölümde ve Çerezler ve diğer izleme teknolojileri bölümünde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG® One Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Bilgilerinizi bağlılık programlarımızla ilişkili hizmetlerimizi sunmak ve yürütmek için kullanıyoruz. Bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için de kullanıyoruz. İlgili yasanın izin verdiği ya da sizin rıza gösterdiğiniz hallerde, bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için bağlılık iş ortaklarımız ve diğerleri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

Bu şunları içerebilir:

 • Bağlılık programına kayıt;
 • IHG® One Rewards iş ortaklarımızın sunduğu ürün ve hizmetler dahil olmak üzere, online aldığınız ürünlerin siparişi ve teslimatı;
 • Program veya hizmetlerimizden birine katılımınızla ilgili olarak size güncelleme, hesap ekstresi veya başka bilgilerin gönderilmesi;
 • IHG veya IHG® One Rewards ortakları veya diğer ortaklar veya bağlı şirketleri tarafından sunulan ürün ve hizmetlerle ilişkili olarak ve ilgili yasanın gerektirdiği hallerde sizin rızanızla size pazarlama mesajları gönderilmesi (ki buna kısa mesajlar veya otomatik çağrı teknolojisiyle yapılan çağrılar da dahil olabilir);
 • Sizi ilgilendirebileceğine inandığımız IHG ve/veya diğer ürün veya hizmetlerle ilgili olarak size kişisel reklam veya mesajlar gönderilmesi ve
 • İstatistiki bilgiler, istatistiki analiz ve diğer araştırmalar.

İstenen bilgilerin çoğunun verilmesi gönüllülük esasına dayanıyor olsa da, belirli bilgilerin verilmemesi size bazı hizmetleri verme yeteneğimizi olumsuz etkileyebilir ve/veya engelleyebilir.

Zaman zaman IHG® One Rewards Üyelerinden bir arkadaşlarını IHG® One Rewards'a gerekli olan yerlerde izin veya diğer uygun bir yasal temel ile yönlendirmelerini istediğimiz promosyonlar yayınlarız. Bu tür durumlarda üyelerimizden her zaman önerdikleri kişinin kişisel bilgilerinin bize iletilmesini kabul ettiklerinden emin olmalarını ve bu bilgileri nasıl kullandığımız konusunda daha fazla bilgi almak istemeleri halinde söz konusu arkadaşlarını bu Gizlilik Beyanını okumaya yönlendirmelerini istiyoruz.

Pazarlama tercihlerinizi nasıl yönetebilirsiniz: Online tercih merkezimizde tercihlerinizi yönetebilir ve bizden hangi pazarlama mesajları almak istediğinize karar verebilirsiniz. Tercih Merkezimizi ziyaret edebilir veya Tercih ve Bilgilerinizi Yönetmek bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Buna ek olarak, kişisel bilgilerinizin hedefli reklamlarda kullanılmamasını da tercih edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız konusunda daha fazla bilgi için lütfen Çerezleri yönetme ve mesaj listesinden çıkma bölümüne bakın.

Ayrıca sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını olduğu kadar IHG® One Rewards hesabınızdaki tercihlerinizi de düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Ek olarak, belirli ABD eyaletlerinde ikamet edenlerin Kişisel Bilgilerimi Satma veya Paylaşma bağlantısına tıklama seçeneği olabilir, bu seçenek geçerli yasa kapsamında bir satış olarak değerlendirilebilecek paylaşımı ortadan kaldıracaktır.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bağlılık programlarımıza katılımınızın seyri içinde bilgilerinizi aşağıdaki şekilde açıklarız:

 • Bağlılık Programı İş Ortakları: İstediğiniz ürün ve hizmetleri size sağlamak ve yasaların izin verdiği hallerde iş ortağının size kendi ürün ve hizmetlerini sunmasını sağlamak için. Ayrıca ortak markalı kredi kartı gibi bir ürünü sunmak için başka bir şirketle iş ortaklığı yapmayı da tercih edebiliriz. Bilgilerinizi nasıl açıklayacağımız konusunda seçenekleriniz var; tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman tercih merkezine giriş yapabilirsiniz. Ek olarak, belirli ABD eyaletlerinde ikamet edenlerin Kişisel Bilgilerimi Satma veya Paylaşma  bağlantısına tıklama seçeneği olabilir, bu seçenek geçerli yasa kapsamında bir satış olarak değerlendirilebilecek paylaşımı ortadan kaldıracaktır.
 • Hizmet sağlayıcılar: programın yürütülmesi ve istediğiniz ürün ve hizmetlerin size sağlanması için. Ayrıca reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için hizmet sağlayıcılar kullanıyoruz. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda da açıklayacağız:

 • Kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • Herhangi bir idari bölgedeki bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller; ya da
 • Şirket birleşmesi, varlık satışı, ya da ilgili başka bir işlem durumunda.

 

Topladığımız bilgiler: Kurumsal haberleri ya da hissedar belgelerini almak için kayıt yaptırdığınızda, anketlere katıldığınızda, değerlendirme gönderdiğinizde, müşteri hizmetleriyle irtibat kurduğunuzda veya sosyal medya veya diğer sosyal medya kanalları üzerinden bize geri bildirim verdiğinizde sizinle ilgili bilgileri toplarız.

Kurumsal Haberler: Alınan bilgiler şunları içerebilir:

 • Kurumsal haberleri almak için kayıt yaptırırken adınız, e-posta adresiniz, mesleğiniz, ülke/bölge ve haberler bağlamında e-posta hizmeti tercihleri gibi bilgiler.
 • Hissedar belgelerinin alınmasıyla ilgili bilgiler, örn. adınız, soyadınız, posta kodu, hissedar hesap numarası ve hissedar iletişimleri için e-posta adresi ve parola.

Kurumsal haberler veya hissedar belgeleri için kurumsal sitemizde kayıt yaptırırken bu bilgileri doğrudan sizden alırız.

Yarışmalar veya çekilişler: Bir yarışma veya çekilişe kayıt yaptırdığınızda sizden bilgi alırız; bu bilgileri IHG® One Rewards profilinize dahil etmeyebiliriz. Bu tür durumlarda, katılmayı tercih ettiğiniz ilgili yarışmanın, çekilişlerin veya hizmetin yürütülmesi ve idaresi için sizden sizinle ilgili bilgileri alacağız. Alınan bilgiler arasında adınız ve adresiniz gibi kişisel ayrıntıların yanı sıra vermeyi tercih edeceğiniz belirli demografik bilgiler de bulunabilir. Her durumda, bilgilerinizi, size aksini söylemediğimiz sürece bu Gizlilik Beyanında belirlenen genel ilkelerle tutarlı bir şekilde alacak, kullanacak ve güvenliğini sağlayacağız.

Bilgi Aldığımız Diğer Durumlar: Bültenlerimizi edinmek veya özel teklif ve promosyonlarımız hakkında bilgi almak için kayıt yaptırdığınızda, mobil uygulamalarımızdan birini indirdiğinizde, ya da diğer hizmetlerimizin birisinden yararlandığınızda da sizden bilgi alıyoruz. Sizden aldığımız bilgilerin türü sitemiz veya hizmetlerimizle etkileşiminize bağlıdır.

Otomatik olarak: Ayrıca web sitemizi ziyaret ettiğiniz, mobil uygulamamızı kullandığınız, e-postalarımızla etkileşim kurduğunuz veya sosyal medya sitelerimizi kullandığınız zaman da sizinle ilgili bilgiler alıyoruz. Bu tür durumlarda, ülke bilgileriniz, İnternet protokol ("IP") adresi, medya erişim kontrol adresi ve sisteminizle veya cihazınızla ilgili diğer karakteristik bilgiler otomatik olarak alınabilir. Bu bilgiler fonksiyonel amaçlarla olduğu kadar bu hizmetleri kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için de alınır. Bu bilgiler ayrıca toplu eğilim ve istatistiki analiz amacıyla ve size daha alakalı reklam ve mesajlar göstermek için de kullanılabilir. Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi aşağıda "Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma" başlıklı bölümde bulunabilir. Tipik olarak IP adresini IHG® One Rewards profilinizle ilişkilendirmiyoruz.

Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz: Sizden alınan bilgileri, kayıt yaptırdığınız kurumsal haberleri ve hissedar belgelerini size göndermek için kullanıyoruz. Kurumsal haberlerle ilgili iletişim tercihlerinizi aşağıdaki "İletişim tercihlerinizi yönetmek” bölümü uyarınca değiştirebilirsiniz.

Bir promosyon için kayıt yaptırırsanız, o promosyonu hesabınızla ilişkilendirebiliriz (ör. bir IHG® One Rewards programıyla ilgiliyse). Bir yarışma veya çekilişe kaydolursanız, bilgilerinizi bu yarışma veya çekiliş amacıyla kullanacağız. Çekiliş veya yarışmayla ilgili ilave kurallar olabileceğini, bu kuralların katılmayı düşündüğünüz etkinlik için bilgilerinizi nasıl kullanacağımızla ilgili ek bilgiler sağlayabileceğini lütfen unutmayın.

Online alınan veriler için Online Kanallara, ek bilgiler için Çerezler ve diğer izleme teknolojilerimize bakın.

Bilgilerinizi kimlere açıklıyoruz: Bilgilerinizi kurumsal sitemizde ve hissedarlarla ilgili görevlerimizde bize yardımcı olmak için bizim adımıza hizmet sağlayan hizmet sağlayıcılarımıza açıklayabiliriz. Bu hizmetler hissedar belgelerinin sağlanmasını ve hissedar listemizin yönetimiyle ilgili hizmetleri içerebilir. Bu şirketler, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.

Bilgilerinizi ayrıca aşağıdaki durumlarda da açıklayabiliriz:

 • kanunla gerekli olduğuna, otel misafirlerinin, çalışanların, kamunun veya IHG mallarının güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız haller;
 • bir davaya, mahkeme emrine, celp, yakalama emri veya yasal işlemlere uymak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller ya da
 • şirket birleşmesi, varlık satışı ya da ilgili başka bir işlem durumunda.

 


Bilgilerinizi yürürlükteki verilerin korunması yasalarına uygun olarak alma ve kullanmaya büyük önem veriyoruz.

Bilgilerinizi bunu yapmak için uygun yasal bir gerekçemiz olduğu hallerde alır, kullanır ve açıklarız.

Bu, aşağıdaki nedenlerle olabilir:

 • kişisel bilgilerinizi kullanmamıza izin vermiş olmanız;
 • örneğin rezervasyonunuzun yapılması ve yönetilmesi, sizinle anlaşma şartları uyarınca Bağlılık Programımızla ilişkili hizmetlerin sağlanması ve yürütülmesi gibi, sizinle aramızdaki sözleşme şartlarını yerine getirebilmemiz için bilgilerinizi kullanmamızın zorunlu olması;
 • yasal mercilere, vergi dairelerine, yürütme organlarına olan sorumluluklarımızı veya başka türlü yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için kişisel bilgilerinizi kullanmamızın zorunlu olması;
 • ticari bir kuruluş olarak, örneğin hizmetlerimizi yürütmek ve geliştirmek, (profil oluşturma ve hedefli reklamlar dahil) ürün ve hizmetlerimiz hakkında insanlara bilgi vermek açısından, bilgilerinizi kullanmanın meşru çıkarlarımıza uygun olması - bu tür durumlarda bilgilerinizi her zaman uygun bir şekilde koruyacak ve gizliliğinize saygı göstereceğiz, ayrıca Bilgilerinizi kullanma şeklimize itiraz etmek başlıklı bölümde de anlatıldığı gibi, bilgilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Kişisel bilgileri kullanmamızın yasal dayanağı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ofislerimizle iletişime geçin (ayrıntılar Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız bölümünde bulunabilir). Kişisel bilgilerinizi kullanmamıza olur verdiyseniz, IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurarak bu olurunuzu iptal edebilirsiniz (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde bulunabilir).

 


Veri transferi

Kurumsal ofisler, rezervasyon ve servis merkezleri, veri merkezleri ve otellerden oluşan küresel bir ağ üzerinden faaliyet gösterdiğimiz için, örneğin rezervasyon veya IHG markalı bir otelde kalmak, sadakat programlarımızdan birine katılmak veya kurumsal sitemiz, web sitelerimiz, e-postalarımız veya diğer dijital kanallarımız aracılığıyla bizimle etkileşimde bulunmak gibi etkileşimlerle bağlantılı olarak topladığımız bilgilerinizi, orijinal olarak toplandığı ülke dışında veya ikamet ettiğiniz veya vatandaşı olduğunuz ülke veya dışında bir ülkeye transfer etmek gerekebilir. Rezervasyon veya diğer hizmetlerin sağlanması sırasında bize vereceğiniz bilgiler, bu hizmetlerin yürütülmesi veya kolaylaştırılması amacıyla, dünyanın çeşitli yerlerindeki IHG'ye ait veya bağlı olan kurumlara ve otellere aktarılabilir. Ayrıca IHG markalı oteller, iş ortakları ve hizmet sağlayıcılarımız da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, bu bilgileri diğer kurumlara aktarmak gerekli olabilir.

Avrupa Birliği ("AB") veya Birleşik Krallık ("BK") kaynaklı bilgileri, AB veya Birleşik Krallık ya da Brezilya dışında bir ülkeye transfer ettiğimiz zaman, gizlilik haklarınızı korumak amacıyla bu tür bir transferin dikkatli bir şekilde yönetildiğinden emin olmak için adımlar atacağız:

 • IHG Group bünyesindeki aktarımlar IHG Group üyelerinin imzaladığı bir sözleşme (grup içi sözleşme yoluyla) kapsamında yapılacaktır; söz konusu sözleşme uyarınca her bir üye, IHG Group bünyesinde aktarılan bilgilerinizin yeterli ve tutarlı bir düzeyde korunmasından sorumlu olacaktır;
 • verilerinizi bize hizmet sağlayan diğer şirketler de dâhil olmak üzere IHG Group dışına aktardığımız hallerde bilgilerinizin korunması için söz konusu taraflardan sözleşmeyle taahhüt ve güvence alacağız. Bu güvencelerden bazıları, standart sözleşme hükümleri gibi tanınmış sertifikasyon programlarıdır;
 • kişisel bilgileri sadece yeterli düzeyde yasal koruma sağladığı bilinen ülkelere, ya da gizlilik haklarınızı korumaya yönelik yeterli alternatif düzenlemelerin bulunduğu ülkelere aktaracağız; ve
 • yasa yürütme organlarından veya yasa koyuculardan aldığımız bilgi istemleri, geçerli kanunların izin verdiği yerlerde kişisel bilgiler açıklanmadan önce dikkatle doğrulanacaktır.

Yargı alanları arasında veri transferi yaptığımız hallerde söz konusu transferin gizlilik haklarınızı koruyacak şekilde yönetilmesini sağlama çabasıyla yerel yasaların gerektirdiği adımları atacağız.

 


Web sitelerimizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer teknolojilerimizi kullanma

Hizmet sağlayıcılarımız ve biz, bilgi toplamak ve talep ettiğiniz veya katıldığınız hizmetleri size sağlayabilmek için web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda ve diğer iş alanlarında çerezler, pikseller, web işaretçileri, izleme araçları ve sair benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Yerel rıza şartlarına bağlı olarak bu ve eşlenmiş e-posta adresi gibi topladığımız diğer bilgileri, kullandığınız diğer cihazları (örneğin cep telefonu, tablet, diğer bilgisayar, vb. gibi) belirlememize veya hizmet sağlayıcılarımızın belirleyebilmesine yardımcı olmak amacıyla kullanabiliriz. Mobil uygulamalarımızı kullanıyorsanız ve konum bilgilerinizi bizimle paylaşmayı kabul ettiyseniz, yakın otel tavsiyeleri, özelleştirilmiş teklif ve promosyonlar gibi kişiselleştirilmiş belirli hizmetleri size sunmak için bu bilgiler GPS yoluyla alınabilir. Konum tercihleriniz cihaz düzeyinde ya da ilgili sosyal medya platformundaki ayarlar değiştirilerek ayarlanabilir veya değiştirilebilir. Bu bilgiler ayrıca bağlılık programlarımızdan birisine katıldığınızda üyeliğinizin doğrulanabilmesi için verdiğiniz kimlikle ilişkilendirilebilir bilgileri de içerir. Biz ve hizmet sağlayıcılarımız ayrıca cihazlarınıza hedefli reklam servisi yapmak için cihazlar arası izleme ve sizinle ilgili öğrendiğimiz diğer bilgileri kullanabiliriz. Topladığımız bilgileri ayrıca ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra, web sitemizi ziyaret ettiğinizde ve mobil uygulamalarımızı kullandığınızda deneyimlerinizi iyileştirmek için de kullanıyoruz. Bu üçüncü taraf işlevleri kullanıyorsanız ayrıca söz konusu üçüncü tarafların gizlilik politikalarıyla da korunursunuz. Bu konularda daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın.

 


Çerezler ve diğer izleme teknolojileri

Çerez nedir: "Çerez", bir İnternet kullanıcısının web tarayıcısına veya cihazına yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır ve ilgili tarafı hem hatırlamak hem de ondan bilgi almak için kullanılır. Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde veya mobil uygulamalarımızı veya diğer dijital kanallarımızı kullandığınızda size bir çerez atanabilir. İlgili yasanın izin verdiği bazı durumlarda çerezler ayrıca belirli e-posta kampanyaları için de kullanılabilir.

Ne tür çerezleri nasıl kullanıyoruz: Aşağıdakiler dâhil üç temel çerez türü kullanıyoruz:

 • Fonksiyonel Çerezler – Bu çerezler web sitesinin ve uygulamaların kullanımını destekler ve deneyiminizi zenginleştiren belirli özellikleri etkinleştirir. Örneğin rezervasyonunuzu kolaylaştırmak, bir sayfadan diğerine geçtiğinizde seçimlerinizi hatırlamak için fonksiyonel çerezler kullanırız. Fonksiyonel çerezleri ayrıca sizi aynı bilgileri tekrar tekrar girmekten kurtarmak için oturumu açma bilgileriniz ve otel tercihleriniz gibi şeyleri hatırlamak için de kullanırız.
 • Performans Çerezleri – Bu çerezler web sitemizi ve uygulamalarımızı desteklemek için ihtiyaç duyulan bilgileri toplar ve web sitemizi iyileştirmemizi, ziyaret ettiğinizde karşılaştığınız sorunları tespit etmemizi sağlar. Örneğin performans çerezleri web sitemize nasıl ulaştığınızla, ziyaretiniz sırasında web sitemizde nasıl dolaştığınızla ilgili bilgiler sağlayabilir. Bu çerezleri ayrıca web sitemize kaç ziyaretçi geldiği ya da reklamlarımızın ne kadar etkili olduğu gibi belirli istatistiki ve analitik bilgiler edinmek için de kullanırız.
 • Hedef Belirleme Çerezleri – Bu çerezler sizden, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmemize, ayrıca size sizi ilgilendireceğine inandığımız hedefli reklamlar sunmamıza yardımcı olan bilgileri almak için kullanılır. Web sitelerimizde ve uygulamalarımızda hedef belirleme çerezlerini çeşitli pazarlama inisiyatifleri ve kampanyaları için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Hedefli reklam başlıklı bölüme bakın.

Çerezler ve nasıl kullanıldıklarına ilişkin daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: http://www.allaboutcookies.org/.

Çerezler: Yukarıda belirtildiği gibi reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için bir dizi hizmet sağlayıcı kullanıyoruz. Bu taraflar bilgi almamıza, size sizi ilgilendireceğine inandığımız reklamlar sunmamıza yardımcı olmak için bizim takdirimize dayalı olarak çerezler yerleştirebilir. Bazı durumlarda, bu taraflar ayrıca pazarlama uygulamalarımızla ilişkili olarak belirli istatistiki ve analitik bilgiler sağlayarak da bize yardımcı olabilir. Çerezler (ve diğer izleme teknolojileri) yoluyla toplanan bilgileri ayrıca kendi analitik ve pazarlama amaçları bakımından kullanılmak üzere üçüncü taraflara açıklayabiliriz. Bu üçüncü taraflar IHG markalı ve IHG markalı olmayan oteller hakkında size hedefli reklam gönderebilir. Paylaşılan bilgi kapsamı IP adresiniz/cihaz kimliğiniz gibi çerezler yoluyla alınan bilgileri ve web sitemizde yaptığınız aramayla ilgili bilgileri (ör. New York City'de otel aramanız) içerebilir, ancak adınızı veya IHG® One Rewards bilgilerinizi içermez. 

Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme: Ayrıca Gizlilik ve Çerezler Merkezinden de ulaşılabilen Çerez tercih aracımızda çerez tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Web sitelerimizi çerezler olmadan ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz, ancak bazı durumlarda belirli özellikler ve fonksiyonellik kullanılamayabilir. Çerezsiz ziyaret etmek için tarayıcınızı tüm çerezleri reddedecek veya bir çerez oluşturulurken size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Her bir tarayıcı farklıdır, bu nedenle çerez tercihlerinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın "Yardım" menüsüne bakın. Flash çerezlerini yönetmek için lütfen Flash Oynatıcı Yardımına bakın.

Hizmet sağlayıcılarımızın yerleştirdiği çerezlerle ilişkili olarak, Digital Advertising Alliance (“DAA”) tarafından yönetilen Online Davranışsal Reklam için Öz Düzenleme Programına iştirak ediyoruz. Bu taahhüdün bir parçası olarak IHG, DAA tarafından konan standartlara ve ilkelere uymayı kabul etmiştir. Hedefli reklamlar hakkında daha fazla bilgi almak ve/ya bu amaçlarla otomatik bilgi alınması seçeneğinin dışında tutulmak için lütfen http://www.aboutads.info/choices/ veya http://www.networkadvertising.org/managing/opt_out.aspadresini ziyaret edin. AB ve Kanada'da yerel DAA kuruluşları benzeri bir "reklam tercihleri" programı yürütüyor: Bakınız http://www.youronlinechoices.com (Avrupa) ve http://youradchoices.ca/ (Kanada). Bu hedefli reklam çerezlerini kabul etmezseniz, bu kabul etmeme tercihiniz bu tercihe eriştiğiniz web tarayıcıya veya mobil cihaza özgü olacaktır. Birden fazla cihaz veya tarayıcı kullanıyorsanız, kullandığınız her bir tarayıcı veya cihazda kabul etmeme tercihinizi ayarlamanız gerekecektir.

Diğer teknolojiler: Web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda, e-posta mesajlarımızda ve işimizin diğer alanlarında pikseller ve web işaretleyicileri (beacons) gibi diğer teknolojiler de kullanılabilir. Bu teknolojiler, ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra pazarlama çalışmalarımızı iyileştirmek için kullanılmaktadır. E-postalarımızdaki pikselleri reklam kampanyalarımızın başarısını belirlememize yardımcı olması için kullanırız, örneğin, bir e-postayı açıp açmadığınız, silip silmediğiniz veya iletip iletmediğiniz ya da e-postadaki bir bağlantıya tıklayıp tıklamadığınız hakkında bilgi almak için. 

Hedefli reklam: Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, web sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullandığınız, ya da diğer kurumların web sitelerini ziyaret ettiğiniz zaman birinci veya üçüncü taraf çerezleri, pikselleri ve web işaretleyicilerini kullanarak hedefli reklamlar gösterebiliriz. Bazı durumlarda bunlar kalıcı çerezler olabilir. Yukarıda Web sitelerimizin, mobil uygulamalarımızın ve diğer teknolojilerin kullanılması bölümünde de anlatıldığı gibi, biz ve hizmet sağlayıcılarımız ayrıca, söz konusu cihazlara hedefli reklam servisi yapabilmek için kullanıyor olabileceğiniz diğer cihazları ve web tarayıcılarını belirlemek amacıyla da çerezleri ve diğer bilgileri kullanabiliriz. Bunu yapma amacımız size sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz reklamlar sunmanın yanı sıra, web sitelerimizin ve mobil uygulamalarımızın fonksiyonelliği ve performansı da dâhil olmak üzere, kendi ürün ve hizmetlerimizi geliştirmektir. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki "Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme" başlıklı bölüme bakın.

İzleme: Halihazırda sistemlerimiz tarayıcının "do-not-track" (beni izleme) sinyallerini tanımıyor. Ancak bu bölümde anlatıldığı gibi belirli izleme özelliklerini kapatabilirsiniz (örn. çerezleri etkinsizleştirerek); ayrıca DAA ve Network Advertising Initiative (Ağ Reklamcılık İnisiyatifi) web sitelerinde verilen talimatları izleyerek hedefli reklamları kabul etmeyebilirsiniz.

Bazı idari bölgelerde ve yasanın izin veya sizin rıza gösterdiğiniz hallerde web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanarak yukarıda tanımlanan hizmetleri alırken ve size bu hizmetleri verme amacıyla, konum bilgilerinizi alabiliriz. Örneğin mobil uygulamalarımızı kullanıyorsanız ve konum bilgilerinizi bizimle paylaşmayı kabul ettiyseniz, özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri size sunmak için bu bilgiler GPS veya Bluetooth teknolojileri üzerinden alınabilir. Web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı kullanmanıza ilaveten, mobil cihazınıza yakın kablosuz ağlardan veya verici istasyonlarından, Internet protokol ("IP") adresinizden, ya da otellerimizde sunduğumuz diğer hizmetlerimizi kullanmanız sırasında konum bilgilerinizi alabiliriz. Konumunuzu "tweet" attığınızda olduğu gibi, sosyal medyayı kullanarak bize bilgi verdiğinizde de konum bilgilerinize erişebiliriz. Bu bilgileri IHG® One Rewards profilinizin bir parçası olarak saklamayız ve tipik olarak bu bilgileri talebinizin yerine getirilmesi için verdiğiniz anda kullanırız. Konum tercihleriniz cihaz düzeyinde ya da ilgili sosyal medya platformundaki ayarlar değiştirilerek ayarlanabilir veya değiştirilebilir.

Mobil uygulamalarımızı kullandığınız zaman sizinle ilgili bilgiler alırız. Cihazınızın üreticisi, işletim sistemi türü ve sürümü gibi bazı bilgiler otomatik alınırken, hassas konum bilgileri gibi, ilgili yasanın izin verdiği diğer bazı bilgiler ise sadece siz vermeyi kabul ederseniz alınır. Tipik olarak, mobil uygulamalarımızı kullandığınızda aldığımız kesin coğrafi konum bilgilerinizi IHG® One Rewards Hesabınızla ilişkilendirmeyiz. Bazen sunabileceğimiz belirli bir programa veya özelliğe katılımınızı desteklemek için coğrafi konum bilgilerinizi hesabınızla ilişkilendirmek zorunlu olabilir, ancak diğer durumlarda coğrafi konum bilgilerinizi bir birey olarak kimliğinizle ilişkilendirecek şekilde saklamayız.

Mobil uygulamamızı kullanmanız halinde yürüttüğümüz etkinlikler veya promosyonlar konusunda size bilgi vermek için zaman zaman size mesaj da gönderebiliriz. Bu tür mesajları artık almak istemiyorsanız bunları cihaz düzeyinde kapatabilirsiniz. Uygun bildirimleri almanızı sağlamak açısından, işletim sistemi ve kullanıcı tanım bilgisi gibi cihazınızla ilgili bazı bilgileri almamız gerekecektir.

Telefonunuzdaki mobil uygulamalarımızın işlevselliğini daha iyi anlayabilmek açısından mobil analiz yazılımı kullanıyoruz. Bu yazılım uygulamayı kullanma sıklığınız, uygulamada gerçekleşen olaylar, toplu kullanım, performans verileri, uygulamanın nereden indirildiği gibi bilgileri kaydedebilir.

Ayrıca web siteleri, sosyal medya ve bilgi paylaşım platformları gibi diğer online kaynaklardaki bilgileri kullanabiliriz. Bu bilgiler, hizmetlerimizi özelleştirmek ve iyileştirmek, sizinle daha etkili iletişim kurmak için kullanılabilir, çünkü müşterilerimizden birçoğunun iletişim kurmak ve bilgi açıklamak için çeşitli medya kanallarını kullandığını biliyoruz.

Web sitemizde ve mobil uygulamalarımızda Facebook "Beğen" düğmesi gibi çeşitli sosyal medya özelliklerini kullanabiliriz. Hizmet ve programlarımızla ilişkili olarak bu özellikleri kullandığınızda sizinle ilgili bazı bilgileri alırız. Hesap ve gizlilik ayarlarınıza tabi olarak, hizmetlerimizden birisini kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak, bu sosyal medya platformlarını kullandığınızda gönderdiğiniz mesajları görebiliriz. Bazı durumlarda şartlara bağlı olarak bu sosyal medya platformları konusunda sizinle irtibat kurabiliriz. Sosyal medya sitelerinde verdiğiniz bilgilerin yanı sıra bu açıklamaları çevreleyen kontroller, sosyal medya sitesinin ilgili politikalarına tabidir.

Bu kaynaklardan alınan bilgileri kullandığımız hallerde her bir kaynak için bilgilerinizin nasıl kullanılmasını istediğinize ilişkin verdiğiniz izinlere saygılı olacağız. Bu platformlardan aldığımız bilgileri IHG® One Rewards hesabınızla ilişkilendirmiyoruz.

Sosyal medya platformlarında bulunan gizlilik duyurularını ve tercih ayarlarını düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Belirli türden hedefli reklamları kabul etmeme konusunda daha fazla bilgi için yukarıdaki Çerezleri yönetme ve çerez kabul etmeme başlıklı bölüme bakın.

 


WI-FI hizmetlerinin (IHG Connect) kullanılması

IHG Connect WI-FI hizmetini (IHG Connect) kullandığınız zaman ilave bazı bilgileri alıp işleyebiliriz.

Ne tür bilgiler topluyoruz
 • Kayıt ve Kullanıcı Tarafından Sağlanan Bilgiler: IHG Connect'i kullanmak için kaydolduğunuzda soyadınız, IHG® One Rewards numaranız, oda numaranız ve bulunduğunuz yere ve yürürlükteki yasalara bağlı olarak diğer kişisel bilgileriniz (cep telefonu numarası gibi) dahil olmak üzere hakkınızda kişisel bilgiler toplayabiliriz. Ayrıca IHG Connect'i kullandığınızda, örneğin bize müşteri hizmetleriyle ilişkili istekler gönderdiğinizde olduğu gibi, çeşitli yollarla bize kendinizle ilgili kişisel bilgiler verebilirsiniz.
 • Cihaz Tanımlayıcılar.IHG Connect hizmeti verilirken IHG Connect'e erişmek için kullandığınız bilgisayar, teknoloji veya sair bir cihazla ilgili bir cihaz tanımlayıcıyı (IP adresiniz, MAC adresi, cihaz adı, veya sair benzersiz bir tanımlayıcı gibi) otomatik olarak alabiliriz. Cihaz tanımlayıcı, IHG Connect'e eriştiğinizde cihazınıza otomatik olarak atanan bir numaradır ve cihazınızı bu cihaz tanımlayıcıyla tanımlayabiliriz. IHG Connect kullandığınızda cihaz tanımlayıcınıza bakabilir ve bu bilgiyi verdiğimiz hizmeti geliştirmek için kullanabiliriz. Cihaz tanımlayıcınızı, IHG® One Rewards numaranız gibi sizinle ilgili diğer bilgilerle ilişkilendirebiliriz.
 • Diğer cihaz bilgileri: Ayrıca cihaz türü, ziyaret ettiğiniz web siteleri, uygulamalar ve ziyaretinizin gün ve saatleri, erişim veya IHG Connect (İnternet etkinlik bilgileri) kullanımı da dahil olmak üzere, cihazınızdan alınan bazı bilgileri otomatik olarak kaydedebiliriz. Bu bilgiler genellikle takma adlı ve/veya toplu olmakla birlikte, IHG® One Rewards numaranızla ve/veya diğer IHG hizmet hesap bilgileriyle veya kalıcı tanımlayıcılarla ilişkilendirilebilir. Bu veriler ağlarımızı yönetmemize yardımcı olur ve IHG Connect kullanımı konusunda bize bilgi verir. Ancak IHG Connect kullanırken gönderip aldığınız e-posta mesajlarının veya diğer elektronik iletişimlerin içeriğini almıyor ve işlemiyoruz.
 • Konum bilgileri: Hizmetimizi iyileştirebilmek ve özelleştirilmiş kampanya ve promosyonlar gibi belirli hizmetleri sunabilmek için, otellerimizde sunduğumuz WI-FI hizmetlerini kullandığınızda konumunuzla ilgili bilgileri alabiliriz.
Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz.

Verinin alındığı tarihte size aksinin açıklandığı, ya da yasa veya tarafınızca aksine yetki verildiği haller dışında kişisel bilgileri sadece bu Gizlilik Beyanında ifade edilen amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz. IHG Connect üzerinden aldığımız kişisel bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullanıyoruz:

 • hizmeti sunmak, sürdürmek, geliştirmek ve tüm özelliklerini sağlamak, istediğiniz hizmet ve bilgileri size vermek, yorumlara ve sorulara cevap vermek ve kullanıcılara destek sağlamak.
 • kullanıcılarımızın kullanım eğilimlerini ve tercihlerini anlamak ve analiz etmek, IHG Connect hizmetini iyileştirmek ve yeni ürün, hizmet, özellik ve fonksiyonellikler geliştirmek. İrtibat bilgilerinizi veya IHG® One Rewards numaranızı vermeniz halinde, size web kullanımınıza ve konumunuza bağlı olarak kişisel teklifler gönderebiliriz (rızanızla veya ilgili yasanın izin verdiği hallerde). Bu kampanyaları almak istemediğinizi IHG Connect hizmetini kullanmak üzere oturumu açarken ya da IHG® One Rewards hesabınızda dilediğiniz zaman belirtebilirsiniz. Aşağıdaki 'Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme' başlıklı bölüme bakın.

 


Kişisel Bilgilerin profil oluşturmak için kullanılması

Hedefimiz IHG markalı bir tesiste kaldığınızda size kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş bir deneyim sunmaktır. Uygun reklamları belirlemek ve deneyiminizi özelleştirmek için, çerezlerle ilişkili olarak yukarıdaki bölümde anlatıldığı şekilde, Google ve Facebook gibi şirketlerle hedefli reklam yayınlamamızı sağlayan ilişkilerimiz bulunmaktadır. Yukarıda Hedefli Reklamlar başlığı altında tanımlanan etkinliklere ilave olarak, siteler ve cihazlar arasında Facebook ve Google kullanıcılarını eşleştiriyoruz, bu da ilgilerinizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu bilgileri sizi en çok ilgilendiriyor olabilecek konular hakkında size bilgi verebilmek için pazarlama iletişimlerimizi uyarlamak için kullanıyoruz. Bilgilerinizi nasıl açıklayacağımız konusunda seçenekleriniz var; tercihlerinizi incelemek ve kullanmak için dilediğiniz zaman tercih merkezine giriş yapabilirsiniz. Ek olarak, belirli ABD eyaletlerinde ikamet edenlerin Kişisel Bilgilerimi Satma veya Paylaşma bağlantısına tıklama seçeneği olabilir, bu seçenek geçerli yasa kapsamında bir "satış" / "paylaşım" olarak değerlendirilebilecek açıklamayı ortadan kaldıracaktır.

 


Bilgilerinizin güvenliğini nasıl sağlıyoruz

Bize verdiğiniz bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini korumaya bağlıyız. Bunu yapmak amacıyla, bilgilerinize dair yetkisiz erişimi, açıklamayı, zararı veya bilgilerinizin kaybını önlemek amacıyla teknik, fiziki ve kurumsal güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Bilgilerin alınması, iletilmesi ve saklanmasının tamamen güvenli olması hiçbir zaman garanti edilemez, ancak bilgilerinizi korumak için uygun güvenlik önlemlerinin alınması için gereken adımları atıyoruz.

 


Tercihlerinizi ve bilgilerinizi yönetme

Sizinle nasıl iletişim kuracağımız da dâhil olmak üzere, bize verdiğiniz bilgileri kontrol edebilmeniz için gerekli araçlara sahip olmanızı istiyoruz. Yanlışlık veya değişiklik olması halinde bilgilerinizi güncellemek için bizimle irtibat kurmanız da önemlidir. Bilgilerinizi nasıl kontrol edeceğiniz, sizinle nasıl iletişim kuracağınız ve bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğiniz, değiştireceğiniz veya sileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki ilgili bölüme tıklayın. AB ve Birleşik Krallık Veri Sahipleri, lütfen ayrıca AB ve Birleşik Krallığa özgü bölüme bakınız. ABD'de ikamet edenler, lütfen ayrıca ABD'ye özgü bölüme bakınız. Kaliforniyalılar lütfen ayrıca  CA'ya özgü bölüme bakınız. Brezilya'da yer alan Veri Sahipleri, lütfen Brezilya'ya özgü bölüme de bakınız. Çin Halk Cumhuriyeti'nde yer alan Veri Sahipleri, lütfen ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti'ne özgü bölüme de bakınız.

Yukarıda tanımlanan hizmetlerin sağlanması sırasında biz, bazı durumlarda IHG markalı otellerimiz, IHG® One Rewards ortakları ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları bir rezervasyonla ilişkili olarak, ya da bağlılık programlarımızın bir üyesi olarak, veya sunduğumuz diğer hizmetleri desteklemek amacıyla online dijital hizmetler üzerinden (ör. online reklamlar, sosyal medya iletişimleri gibi) sizinle iletişim kurabilir.

Bazı durumlarda, özellikle de IHG® One Rewards veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “İletişim tercihleri” bölümüne tıklayarak iletişim tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. IHG® One Rewards üyeleri IHG® One Rewards Hizmet Merkezlerinden herhangi biri ile de iletişime geçebilirler. Buna ek olarak, pazarlama mesajları listesinden çıkma seçeneği mesajın içine eklenecektir. Diğer tüm durumlarda, ya da belirli bir mesaj listesinden çıkmakta güçlük çekiyorsanız global müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle ya da IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" bölümünde).

Bir mesaj türü listesinden çıkmanızın (abonelik iptalinin), başka bir tür mesaj listesinden çıkmanızı sağlamayabileceğini lütfen unutmayın. Aynı şekilde, iletişim listemizden çıkarılmanız, IHG markalı otellerimizin bağımsız olarak yürüttüğü belirli iletişimlerin listesinden de çıkarılacağınız anlamına gelmez.

Bize verdiğiniz bilgilerin hatalı olması veya değişmesi halinde küresel müşteri hizmetleri ofislerimizden birisiyle irtibat kurarak durumu bize bildirebilirsiniz. Bazı durumlarda, özellikle de IHG® One Rewards veya InterContinental Ambassador üyesi iseniz hesabınıza gidip oturumu açtıktan sonra “Kişisel Bilgiler” bölümüne tıklayarak kişisel bilgilerinizde güncelleme ve değişiklik yapabilirsiniz. Diğer tüm durumlarda lütfen IHG Gizlilik Ofisi ile irtibat kurun (ayrıntılar "Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız" başlıklı bölümde). Talebinize makul bir süre içinde cevap vereceğiz.

 


Web sitelerimizde ve uygulamalarımızda, bağlı olmayan tarafların işlettiği ve/ya kontrol ettiği web sitelerine bağlantılar bulunabilir. Bazı durumlarda bu web siteleri ortak markalı olabilir ve bizim logolarımızı veya diğer ticari markalarımızı sergileyebilir. Ziyaret ettiğiniz sayfadaki tekbiçimli kayıt bulucuyu ("URL") kontrol ederek web sitelerimizden birisinde olup olmadığınızı kolayca anlayabilirsiniz. Bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları bizimkinden farklı olabileceğinden, bu web sitelerinin gizlilik politikalarını incelemenizi tavsiye ederiz.

 


Çocuk

Web sitelerimiz çocuklara yönelik değildir ve 18 yaşından küçük çocuklar hakkındaki kişisel bilgileri amaçlı olarak istemiyor veya almıyoruz. Reşit olmayan birisinin bilgilerinin uygun olmayan bir şekilde alındığı bilgisini alır veya bunun farkına varırsak, bu bilgileri silmek için ticari anlamda makul her türlü adımı atacağız. Sınırlı durumlarda çocuklara yönelik kampanya veya programlar yürütebiliriz. Bu tür durumlarda bilgi uygulamalarının ayrıntıları programın veya kampanyanın şart ve hükümleri içinde sunulacaktır.

 


Bilgilerinizin sistemlerimizde saklanması

Bilgilerinizi genellikle bu gizlilik politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda makul ölçüde zorunlu olduğu sürece saklıyoruz. Bazı durumlarda yasa, yönetmelik, vergi veya muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak açısından zorunlu olması halinde işlem kayıtlarını (ki buna bilgileriniz de dâhil olabilir) daha uzun sürelerle saklıyoruz. Ayrıca muhtemel bir dava olabileceğine inanmak için makul nedenlerimiz varsa da bilgileri saklıyoruz.
Tuttuğumuz kayıtlara uyguladığımız bir veri saklama politikamız bulunmaktadır.

 

Bizimle nasıl irtibat kuracaksınız

Bu Gizlilik Beyanı ya da verilerin gizliliği uygulamalarımızla ilgili soru veya endişeleriniz için lütfen bizimle irtibat kurun:

 • E-postayla: privacyoffice@ihg.com
 • Posta ile:
  InterContinental Hotels Group
  İrtibat: Gizlilik Ofisi
  Three Ravinia Drive
  Atlanta, Georgia 30346

  InterContinental Hotels Group
  İrtibat: Gizlilik Ofisi
  Windsor Dials 1
  Arthur Road
  Windsor
  Berkshire, SL4 1RS, Birleşik Krallık

  AB'de GVKY ana kuruluşu:
  InterContinental Hotels Group
  İrtibat: Gizlilik Ofisi
  Thurn-und-Taxis-Platz 6
  60313 Frankfurt am Main
  Almanya
 • Telefonla: 1-770-604-8347
 • Faksla: 1-770-604-5275

Ayrıca privacyoffice@ihg.com adresine bir e-posta mesajı göndererek Veri Koruma Görevlimiz ile de irtibat kurabilirsiniz.

Yerel yasaların izin verdiği ölçüde yukarıdaki irtibat bilgilerini ayrıca IHG'nin elinde bulunan kişisel bilgilerinize erişmek, bu bilgileri düzeltmek ya da (bazı durumlarda) silmek, ya da kişisel bilgilerinizi olurunuza dayalı olarak işlediğimiz hallerde kişisel bilgilerinizin bu şekilde işlenmesine ilişkin olurunuzu geri çekmek için kullanabilirsiniz. Bu talepler yerel yasalara uygun olarak değerlendirilip işleme konacaktır.

Yerel yasalar kapsamında dilediğiniz anda bize veya yerel veri koruma denetim yetkilisine şikayette bulunma hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak şikayetinizi denetim yetkilisine iletmeden önce sorunları bizimle çözmeye çalışmanızı rica ediyoruz.

AB'de, IHG'nin GDPR ana denetim yetkilisi şu adresten iletişime geçilebilecek Hessen denetim yetkilisidir:
Der Hessische Beauftragte für Datenschutz und Informationsfreiheit (Hesse Veri Koruma ve Bilgi Edinme Özgürlüğü Müdürü)
Gustav-Stresemann-Ring 1
65189 Wiesbaden
Almanya

 


Birleşik Krallık/AB/AEA, ÇİN HALK CUMHURİYETİ ve Brezilya için Ek Bilgiler

AB VE İNGİLTERE VERİ KORUMA YASALARI KAPSAMINDA AB VE İNGİLTERE VERİ SAHİPLERİ HAKLARI

AB ve BK veri sahipleri, kişisel bilgileriyle ilgili olarak AB ve BK veri koruma yasaları kapsamında yasal haklara sahiptir. Sahip olabileceğiniz her bir hak konusunda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın. Haklarınızı kullanmak için lütfen Gizlilik ve Çerez Merkezimizde bulunan formları kullanın veya privacyoffice@ihg.com adresine e-posta göndererek Veri Koruma Görevlimizle iletişim kurun.

 • Kişisel bilgilere erişmek için
  Bizde kişisel bilgilerinizin olup olmadığını ve bunları kullanıp kullanmadığımızı teyit etmemizi ve bilgilerinizin bir kopyasını isteyebilirsiniz.
 • Kişisel bilgileri düzeltmek / sildirmek için
  Yanlış bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz. Bu tür bilgileri memnuniyetle düzeltiriz, ancak önce bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemiz gerekir.
  Kişisel bilgilerinizi sizden alış amacıyla artık kullanmamıza gerek olmadığına inanıyorsanız bu bilgileri silmemizi isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi kullanma olurunuzu geri almanız (bilgilerinizi kullanmak için daha önce sizden olur almışsak), bilgilerinizin meşru kullanımına itiraz etme hakkını kullanmanız ya da bu bilgileri yasalara aykırı bir şekilde kullanmamız ya da kişisel bilgilerinizi silmeye yönelik yasal bir yükümlülüğe tabi olmamız halinde bizden bu bilgileri silmemizi de isteyebilirsiniz.
  Örneğin yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bilgilerinizi kullanmaya devam etmemiz gerektiği, ya da yasal hak iddialarını belgelemek, kullanmak, ya da savunmak için bilgilerinizi kullanmamız gerektiği hallerde olduğu gibi, isteğinizi her zaman yerine getiremeyebiliriz.
 • Kişisel bilgileri kullanmamızı kısıtlamak için
  Aşağıdaki gibi bazı durumlarda bilgilerinizin kullanımını kısıtlamamızı isteyebilirsiniz:
  • bilgilerin doğru olmadığına ve doğrulamamız gerektiğine inandığınız hallerde;
  • bilgilerinizi kullanmamızın yasal olmadığı, ancak silmemizi istemediğiniz hallerde;
  • bilgilerin, alınış amaçları için artık gerekli olmadığı, ancak yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için bu bilgilere ihtiyaç duyduğumuz hallerde; ya da
  • kişisel bilgilerinizi kullanmamıza itiraz ettiğiniz, ancak bu bilgileri kullanmak için daha geçerli nedenlerimiz olup olmadığını incelememiz gerektiği hallerde.
  Kullanmamıza olur verdiğiniz ya da yasal hakları belirlemek, kullanmak veya savunmak için kullanmamız gerektiği ya da başka bir birey veya şirketin haklarını korumak için kullanmamız gerektiği hallerde kısıtlama talebinden sonra da bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz. 
 • Kişisel bilgileri kullanmamıza itiraz etmek için
  Veri korumayla ilgili temel haklarınızın ve özgürlüklerinizin kişisel bilgileri kullanma konusundaki meşru çıkarlarımızdan daha ağır bastığına inanmanız halinde, meşru çıkarlarımıza dayalı olarak haklı gerekçelere sahip olduğumuz bilgilerinizi kullanmamıza itiraz edebilirsiniz. İtiraz etmeniz, buna karşılık kişisel bilgilerinizi kullanma konusunda zorlayıcı meşru çıkarlarımız olduğunu gösterebilmemiz halinde bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.
  Ayrıca bilgilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla kullanmaya son vermemizi de isteyebilirsiniz.
 • Bilgilerinizin başka bir kuruluşa aktarılmasını istemek için
  Kişisel bilgilerinizi yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makineyle okunabilir bir formatta size verilmesini ya da doğrudan başka bir veri kontrolörüne (örneğin başka bir şirkete) aktarılmasını isteyebilirsiniz.
  Bu hakkı sadece bilgilerinizi sizinle olan sözleşmemizi ifa etmek için kullandığımız, ya da bilgilerinizi kullanmak için sizden olur istediğimiz hallerde kullanabilirsiniz. Bu hak, tuttuğumuz veya işlediğimiz ancak dijital formda saklanmayan bilgiler için geçerli değildir.
 • Bulunduğunuz yargı alanının dışına aktarmak için kullanılan kişisel bilgi önlemlerinin bir kopyasını alma hakkı
  Kişisel bilgilerinizin Avrupa Birliği veya İngiltere dışına aktarılmasının tabi olduğu önlemlerin veya bunlara atıfların bir kopyasını alma talebinde bulunabilirsiniz.
  Ticari şartları korumak için veri aktarma anlaşmalarında düzeltme yapabiliriz.

Bu hakları kullanma talebinde bulunduğunuzda kimliğinizi kanıtlamanızı isteyebiliriz. Bunu yapma amacımız, sadece doğru kişiyle karşı karşıya olduğumuzdan ve bilgileri doğru kişiye verdiğimizden emin olmaktır. Talebinizin temelsiz, tekrarlı veya aşırı olduğuna inanmadığımız sürece sizden ücret istemeyeceğiz. Ücretin zorunlu olduğu hallerde talebinizi işleme koymadan önce size bilgi vereceğiz.
Geçerli tüm taleplere bir ay içinde cevap vermeyi hedefliyoruz. Ancak talebinizin özellikle karmaşık olması veya birden fazla talepte bulunmanız halinde bu daha uzun bir zaman alabilir. Talebin karşılanmasının bir aydan daha uzun süreceğini düşünmemiz halinde durumu size bildireceğiz. Size daha hızlı cevap vermemize yardımcı olması açısından, ne almak istediğiniz veya ne istediğiniz konusunda daha fazla ayrıntı vermenizi isteyebiliriz.
Örneğin başkalarına olan gizlilik yükümlülüğümüzü etkilemesi durumunda, ya da talebi yasal olarak başka bir şekilde ele alma hakkımız olduğu hallerde istediğiniz şeyi her zaman yapamayabiliriz.

 


ABD EYALET TÜKETİCİ HAKLARI

Bu bölüm Gizlilik Beyanımızın diğer kısımlarına ek olarak sağlanmıştır ve Kaliforniya, Colorado, Connecticut, Nevada ve Virginia sakinleri için ilave bilgi sunar. Bu bölüm kapsamındaki haklar yasanın izin verdiği ölçüde sizin için geçerli olacaktır.

Bu bölümde kullanıldığı şekliyle, “Kişisel Bilgiler”, belirli bir tüketiciyi veya hanedeki bir kişiyi belirleyen, bu kişilerle ilgili olan, onları tanımlayan, bu kişiler ile makul olarak ilişkilendirilebilen ya da doğrudan veya dolaylı olarak makul bir şekilde bağlantılı olabilecek bilgiler anlamına gelir. Kişisel Bilgiler, kamuya açık olan, kimlik bilgilerinden arındırılmış veya toplu hale getirilmiş bilgileri içermez. Kişisel Bilgiler, geçerli eyalet gizlilik yasaları ile tanımlanan “kişisel verileri” içerir.

Özel Kaliforniya ve Colorado, Connecticut, Nevada ve Virginia tüketici hakları hakkında daha fazla bilgi almak için her bir eyalete yönelik bağlantıya tıklayın.

Talep Gönderme. Haklarınızı  Gizlilik ve Çerez Merkezimizi ziyaret ederek ya da 1 877 424 2449 (ücretsiz) numaralı telefondan bizi arayarak kullanabilirsiniz. Taleplerinize 45 gün içerisinde yanıt veririz, ancak ilave zaman gerekmesi halinde sizi bilgilendireceğiz.

Talebinizi gönderdiğinizde kimliğinizi doğrulamak için gerekli adımları atacağız. Talebinizdeki bilgileri sizinle ilgili elimizde bulunan Kişisel Bilgilerle eşleştirmeye çalışacağız. Kimlik doğrulama sürecimizin bir parçası olarak, sizden ek bilgi sunmanızı veya hesabınıza giriş yapmanızı isteyebiliriz.

Ayrımcılık Yapmama: Eğer aşağıda tanımlanan gizlilik haklarından herhangi birini kullanmayı tercih ederseniz, tarafımızdan ayrımcılık görmeyeceksiniz.

 

Topladığımız Kişisel Bilgiler ve Bu Bilgileri Nasıl Kullanırız ve Açıklarız

Kişisel Bilgi Kategorisi Toplama, Kullanma ve Açıklama Amaçları Kişisel Bilgilerin Açıklandığı Alıcıların Kategorileri
Gerçek adınız, takma adınız, posta adresiniz, benzersiz tanımlayıcınız (ör. programa kayıt olmayı tercih ederseniz IHG® One Rewards numaranız), IP adresiniz (web sitelerimize, e-postalarımıza veya diğer dijital kanallarımıza erişirseniz) e-posta adresiniz ya da diğer benzeri tanımlayıcılar dâhil olmak üzere tanımlayıcılar.
 • Rezervasyonlarınız hakkında iletişim dâhil sizinle iletişime geçmek.
 • İşlemleri işleme almak.
 • Rezervasyonlarınızı gerçekleştirmek.
 • IHG® One Rewards hesabınızı yönetmek.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • Tercihlerinize bağlı olarak size reklam ve pazarlama bilgileri sunmak.
 • IHG markalı tesisler
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
 • Ödeme işlemcileri
 • Ortak markalı iş ortakları
 • Ortak hava yollarımız ve kiralık araba şirketleri gibi seyahat hizmeti sağlayıcıları
 • Veri güçlendirme sağlayıcıları
Ad, imza, adres, telefon numarası, sürücü belgesi numarası ve finansal bilgiler (ör. rezervasyonunuz için ödeme bilgileri) gibi Kişisel Bilgiler dâhil Müşteri Kayıtları
 • Rezervasyonlarınız hakkında iletişim dâhil sizinle iletişime geçmek.
 • İşlemleri işleme almak.
 • Rezervasyonlarınızı gerçekleştirmek.
 • IHG® One Rewards hesabınızı yönetmek.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • Tercihlerinize bağlı olarak size reklam ve pazarlama bilgileri sunmak.
 • Haklarınızı ve çıkarlarınızı korumak 
 • IHG markalı tesisler
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
 • Ödeme işlemcileri
 • Ortak markalı iş ortakları
 • Ortak hava yollarımız ve kiralık araba şirketleri gibi seyahat hizmeti sağlayıcıları
Yaş dâhil Korunan Sınıflandırmaların Özellikleri.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • Tercihlerinize bağlı olarak size reklam ve pazarlama bilgileri sunmak.
 • IHG markalı tesisler 
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
Satın alınan, tedarik edilen veya düşünülen ürün veya hizmetlerin kayıtları, ya da diğer satın alma veya tüketim geçmişleri ya da eğilimleri dâhil Ticari Bilgiler.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • Tercihlerinize bağlı olarak size reklam ve pazarlama bilgileri sunmak.
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
 • Ortak markalı iş ortakları
 • Ortak hava yollarımız ve kiralık araba şirketleri gibi seyahat hizmeti sağlayıcıları
Tarama geçmişi, arama geçmişi ve tüketicinin bir İnternet Web sitesi, uygulama veya reklam ile etkileşimine dair bilgiler de dahil olmak üzere İnternet veya Diğer Elektronik Ağ Etkinliği Bilgileri.
 • Rezervasyonunuz hakkında iletişim dâhil sizinle iletişime geçmek.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • Tercihlerinize bağlı olarak size reklam ve pazarlama bilgileri sunmak.
 • IHG markalı tesisler
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
 • Ödeme işlemcileri
 • Ortak markalı iş ortakları
 • Ortak hava yollarımız ve kiralık araba şirketleri gibi seyahat hizmeti sağlayıcıları
Coğrafi Konum Verileri
 • Size odada veya otel içerisinde Wi-Fi hizmeti sunmak.
 • IHG markalı tesisler
 • İnternet hizmeti sağlayıcıları
IHG markalı tesislerden elde edilen kapalı devre televizyon kayıtları (güvenlik amaçları için toplanan) ve müşteri hizmetleri görüşmelerinin sesli kayıtları dâhil Duyusal Veriler.
 • Haklarınızı ve çıkarlarınızı ve aynı zamanda diğer misafirlerin haklarını ve çıkarlarını korumak.
 • Eğer CCTV görüntüsü elde edersek, bu verileri haklarınızı ve çıkarlarınızı, ve kolluk kuvvetleri dâhil diğer kişilerin haklarını ve çıkarlarını korumak için gerekli olması dışında ifşa etmeyiz.
Tüketicinin tercihlerini ve eğilimlerini (örn. tüketicinin tercih ettiği tesis türleri, tüketicinin ne sıklıkta seyahat ettiği, vs.) yansıtan bir tüketici profili oluşturmak veya geliştirmek için kullanılan çıkarımlar. 
 • IHG ile genel deneyiminizi iyileştirmek, örneğin ilgili pazarlama fırsatlarını belirleyip teklif etmek ve ilgilenebileceğiniz otel bilgilerini ve seyahat için ekstra hizmetleri göstermek.
 • Reklam iş ortakları
 • Analiz şirketleri
 • Ortak markalı iş ortakları
Bir tüketicinin tam coğrafi konumunu belirleyen Kişisel Bilgiler.
 • Size odada ve otel içerisinde Wi-Fi hizmeti sunmak.
 • Yakınlardaki tesislerin konumunu belirlemek.
 • IHG markalı tesisler
Bir tüketicinin erişim ihtiyaçları ile ilgili olarak toplanan ve analiz edilen Kişisel Bilgiler.
 • Rezervasyonlarınızı gerçekleştirmek veya engelli odası için talebinizi yerine getirmek.
 • Bizimle olan deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek.
 • IHG markalı tesisler

 

Aynı zamanda yukarıda tanımlanan tüm Kişisel Bilgi kategorilerini, talep edilen hizmetleri tarafımıza sunmak dışında herhangi bir amaç için Kişisel Bilgilerinizi kullanma konusunda sözleşme ile kısıtlanmış olan hizmet sağlayıcılarımıza ve diğer tedarikçilere açıklayabiliriz. Yukarıdaki tabloda açıklanan Kişisel Bilgilerin toplanması, kullanılması ve açıklanması amaçlarına ek olarak, Kişisel Bilgileri düzenleyicilere, vergi görevlilerine, kolluk kuvvetlerine karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek için veya yasal sorumluluklarımızı diğer şekillerde yerine getirmek için toplayabilir, kullanabilir ve açıklayabiliriz.

Kişisel Bilgi Kaynakları 

Yukarıda tanımlanan Kişisel Bilgileri doğrudan sizden, sizin adınıza rezervasyon yapan diğer kişilerden/kurumlardan (ör. seyahat acentesi, seyahat grubunuzun bir üyesi, adınıza rezervasyon yaptıran birisi), çevrimiçi hizmetlerimize eriştiğinizde otomatik olarak çerezler ve diğer izleme teknolojileri aracılığıyla, hava yolları ve araba kiralama acenteleri dâhil seyahat iş ortaklarından ve IHG markalı otellerden (genel olarak mülkiyeti ve işletmesi bağımsız) toplarız. Kişisel Bilgileri ayrıca veri güçlendirme sağlayıcılarından da elde edebiliriz.  

Hedefli Reklamcılık, Kişisel Bilgilerin Satışı ve Paylaşılması

Aşağıdaki Kişisel Bilgi kategorilerini çapraz bağlamda davranışsal reklamcılık veya hedefli reklamcılık amacıyla üçüncü taraflara satabilir veya üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz:

 • Tanımlayıcılar
 • Ticari Bilgiler
 • İnternet veya diğer elektronik ağ etkinliği bilgileri
 • IP adresinize dayalı coğrafi konum verileri

Bu Kişisel Bilgilerin satıldığı veya paylaşıldığı üçüncü taraflar reklamcılar, veri güçlendirme sağlayıcıları ve analiz hizmeti tedarikçileridir. 

Ayrıca aşağıda belirtilen Kişisel Bilgi kategorilerini hava yollarına, seyahat verisi sağlayıcılarına, tatil sahibi ve ortak markalı kredi kartı iş ortaklarına satabiliriz:

 • Tanımlayıcılar
 • Müşteri Kayıtları
 • Ticari Bilgiler
 • Otel konumuna göre coğrafi konum verileri
 • Çıkarsamalar

Kişisel Bilgilerinizin satışına veya paylaşılmasına yönelik izninizi aşağıda belirtilen şekilde geri çekebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerin Saklanması

Yukarıda tanımlanan Kişisel Bilgi kategorilerini bu bölümde tanımlanan amaçlar için gerekli olduğu sürece veya diğer şekillerde yasa ile izin verilen şekilde saklarız. Bu genel olarak aşağıdakilerden birinin geçerli olduğu süre boyunca Kişisel Bilgilerin tutulması anlamına gelir: 

 • Faaliyetlerimizi yönetmek, bizimle olan ilişkinizi yönetmek veya Kişisel Bilgileri topladığımız başka bir amacı yerine getirmek için Kişisel Bilgilerinizin makul olarak gerekli olduğu sürece;  
 • Kişisel Bilgilerin toplandığı bağlam ile makul şekilde uyumlu olan açıklanan bir amacı yerine getirmek için Kişisel Bilgilerinizin makul olarak gerekli olduğu sürece; 
 • Haklarımızı veya mülkiyetimizi korumak veya savunmak için Kişisel Bilgilerinizin makul olarak gerekli olduğu sürece veya 
 • Diğer şekillerde geçerli yasalar veya yönetmelikler ile Kişisel Bilgilerinizi saklamak zorunda isek veya saklama iznimiz varsa.

Kişisel Bilgilerin birden fazla amaç için kullanıldığı durumlarda, en geç döneme sahip olan amaç sona erene kadar saklarız. 

 


CALIFORNIA TÜKETİCİ HAKLARI

Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası ("CCPA"), aşağıda açıklanan şekilde Kaliforniya'da mukim kişilere Kişisel Bilgileri ile ilgili olarak belirli taleplerde bulunma hakkı sağlamaktadır.

Bilgi Alma Hakkı. Hakkınızda hangi Kişisel Bilgileri topladığımızı bilme hakkınız vardır, bunlara aşağıdakiler dâhildir:

(1) Aşağıdakiler dâhil olmak üzere hakkınızda topladığımız Kişisel Bilgi kategorileri   

a. Kişisel Bilgilerin toplandığı kaynakların kategorileri

b. Kişisel Bilgileri toplamamız, satmamız, paylaşmamız ve açıklamamız için işle ilgili veya ticari amaçlarımız

c. Kişisel Bilgileri açıkladığımız alıcıların kategorileri

d. Sattığımız veya paylaştığımız Kişisel Bilgilerin kategorileri ve belirlenen her bir kategori için, söz konusu özel Kişisel Bilgi kategorisini sattığımız üçüncü tarafların kategorileri

e. Ticari bir amaçla açıkladığımız Kişisel Bilgilerin kategorileri ve belirlenen her bir kategori için, söz konusu özel Kişisel Bilgi kategorisini açıkladığımız alıcıların kategorileri

(2) Sizin hakkınızda topladığımız Kişisel Bilgilerin özel kısımları

Bir bilgi alma talebi göndermek için lütfen burada yer alan formu doldurun.

Silme Hakkı: Bazı istisnalara tabi olmak kaydıyla, sizden topladığımız Kişisel Bilgileri silmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Bir silme talebi göndermek için lütfen burada yer alan formu doldurun.

Yanlış Bilgileri Düzeltme Hakkı. Hakkınızda elimizde bulunan Kişisel Bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bu bilgileri düzeltmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Bir düzeltme talebi göndermek için, lütfen bizimle PrivacyOffice@ihg.com adresinden bize ulaşın.

Kişisel Bilgilerin Satışı ve Paylaşılmasına Yönelik İzni Geri Çekme Hakkı. Kişisel Bilgilerinizin satışına yönelik izninizi geri çekme ve Kişisel Bilgilerinizi çapraz bağlamlı davranışsal reklamcılık amaçları için paylaşmamamızı talep etme hakkına sahipsiniz. Çerez temelli satış ve paylaşıma yönelik izninizi geri çekmek için lütfen burada yer alan Çerez Ayarları altındaki “Çerez Tercihini Görüntüleme Aracı” seçeneğine tıklayın, çerez ayarlarını “Hayır” olacak şekilde değiştirin ve “Tercihleri Gönder” seçeneğine tıklayın. Kişisel Bilgilerin çevrimdışı satışına yönelik izninizi geri çekmek isterseniz, lütfen burada yer alan formu doldurun. Eğer genel bir izni geri çekme tercihi işareti kullanmak isterseniz, lütfen Genel Gizlilik Kontrolü (GPC) tarayıcı işaretini destekleyen bir tarayıcıyı indirin ve kullanın. Eğer GPC işaretini kullanmayı tercih ederseniz, desteklenen her bir tarayıcı veya kullandığınız tarayıcı uzantısı için bunu açmanız gerekecektir. 

Hassas Kişisel Bilgilerin Kullanılmasını ve Açıklanmasını Sınırlandırma Hakkı. Hassas Kişisel Bilgilerin kullanılması ve açıklanmasını sınırlandırma hakkının geçerli olduğu amaçlar için hassas Kişisel Bilgileri işlemeyiz ve bu nedenle de bu tür bir hakkı sunmayız. 

İtirazlar. Eğer bir talebinize verilen yanıta yönelik olarak bir itiraz göndermek isterseniz, bizimle PrivacyOffice@ihg.com adresinden iletişime geçerek itiraz edebilirsiniz.

Yetkili Temsilciler. CCPA, California tüketicilerinin haklarını CCPA kapsamında kullanmak için yetkili bir temsilci belirlemelerine izin verir. Talep göndermek için yetkili temsilci kullanmanız halinde, temsilcinizden bu talebi ibraz etmek için sizden yetki aldığını kanıtlayacak bilgileri sağlamasını isteyeceğiz. Sizin tarafınızdan imzalanmış yetki belgesi PrivacyOffice@ihg.com adresine gönderilmelidir. Ayrıca kimliğinizi doğrudan bize doğrulamanızı isteyebiliriz.

Eğer Kaliforniya'da çalışıyorsanız veya iş başvurusunda bulunduysanız, veya bizimle ticari bir bağlamda etkileşimde bulunuyorsanız, bir talep göndermek için bizimle lütfen PrivacyOffice@ihg.com adresinden bize ulaşın.

Ölçümler: Alınan Kaliforniya Tüketici Talepleri ve diğer bilgiler ile ilgili yıllık ölçümlerimiz, taleplerin sayısı ve yanıt vermemiz için geçen ortalama gün sayısı da dâhil olmak üzere, burada bulunabilir.

Shine the Light

Kaliforniya “Shine the Light” Kanunu kapsamında (Cal. Civ. Code § 1798.83), Bize belirli kişisel bilgileri sağlayan Kaliforniya sakinleri, kendi doğrudan pazarlama kullanımları için üçüncü taraflarla paylaştığımız (varsa) kişisel bilgileri hakkındaki bilgileri bizden ücretsiz isteme hakkına sahiptir.  Bu tür talepler bir önceki takvim yılında paylaşılan ilgili üçüncü taraf hakkında bir takvim yılında bir kez yapılabilir. Kaliforniya'da yaşıyorsanız ve bu tür bir talepte bulunmak istiyorsanız talebinizi yazılı olarak PrivacyOffice@IHG.com adresine gönderin. Talebinizde lütfen Kaliforniya'da ikamet ettiğinizi belgeleyin ve cevap için geçerli bir Kaliforniya adresi belirtin. 

 


California Mali Teşvik Bildirimi

InterContinental® Ambassador ve IHG® Business Rewards'ı da içeren IHG® One Rewards programı (“Program”) veya diğer bir markaya özel bağlılık programı Six Continents Hotels, Inc. ve alt ve bağlı kuruluşları tarafından sunulan bir bağlılık programıdır ve tümü burada IHG olarak ifade edilir.

IHG® One Rewards programı. IHG misafirlerine, IHG® One Rewards üye avantajları tablosunda açıklanan ve ücretsiz internet gibi avantajlar sağlayabilecek Programa katılma fırsatının yanı sıra, indirimli veya ücretsiz konaklamalar veya burada açıklanan diğer ögeler için kullanılabilecek puanlar kazanma fırsatını katılmak isteyenlere sunar. Bu avantajlar CCPA kapsamında finansal teşvikler olarak değerlendirilebilir ve buradaki diğer önemli şart ve hükümler ile birlikte açıklanmıştır. 

Topladığımız bilgiler. Programa katılmak için, IHG en azından adınızı, soyadınızı, adresinizi, e-posta adresinizi, ülke/bölgenizi, şehir ve posta kodunuzu toplar.

IHG Program üyeliğiniz sırasında sizden aşağıdaki ek bilgileri de toplayabilir. 

 • Adınız, e-posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, uyruğunuz, doğum gününüz ve ödeme kartı bilgileriniz;
 • Üyelik numaranızın ve PIN numaranız veya parolanızın yanı sıra havayolu veya oto kiralama iş ortaklarımız gibi Program iş ortaklarımızdan birine olan üyeliğiniz ile ilgili bilgiler;
 • Sadakat profilinizde vermeyi tercih ettiğiniz kişisel kalış ve destinasyon tercihleriniz gibi bilgiler;
 • IHG'nin sizinle nasıl irtibat kurmasını istediğiniz, ne tür bilgiler almayla ilgilendiğiniz gibi pazarlama tercihleri ve
 • IHG markalı tesislerde konaklamanız; tesis adı, konaklama tarihleri ve bazı durumlarda kalışınızın dolar cinsinden toplam tutarı (ve bazı durumlarda ilgili tesisteki harcamalarınızın madde madde dökümü).

Bilgileri nasıl kullanıyoruz. Bilgilerinizi IHG® One Rewards Üyelik Şartları ve Hükümleri uyarınca Programımızla bağlantılı hizmetleri sunmak ve yürütmek için kullanıyoruz. Bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için de kullanıyoruz. İlgili yasanın izin verdiği ya da sizin rıza gösterdiğiniz hallerde, bilgilerinizi ayrıca ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak size özel teklifler sunabilmeleri için bağlılık iş ortaklarımız ve diğerleri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

Bu şunları içerebilir:

 • Bağlılık programına kayıt;
 • IHG® One Rewards iş ortaklarımızın sunduğu ürün ve hizmetler dahil olmak üzere, puan kullanarak çevrimiçi aldığınız ürünlerin siparişi ve teslimatı;
 • Ortak markalı kredi kartı ortaklarımız ve Holiday Inn Club Vacations;
 • Program veya hizmetlerimizden birine katılımınızla ilgili olarak size güncelleme, hesap ekstresi veya başka bilgilerin gönderilmesi;
 • IHG veya IHG® One Rewards ortakları veya diğer ortaklar veya bağlı şirketleri tarafından sunulan ürün ve hizmetlerle ilişkili olarak ve ilgili yasanın gerektirdiği hallerde sizin rızanızla size pazarlama mesajları gönderilmesi (ki buna kısa mesajlar veya otomatik çağrı teknolojisiyle yapılan çağrılar da dahil olabilir);
 • Sizi ilgilendirebileceğine inandığımız IHG ve/veya diğer ürün veya hizmetlerle ilgili olarak size kişisel reklam veya mesajlar gönderilmesi ve
 • İstatistiki bilgiler, istatistiki analiz ve diğer araştırmalar.

Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz: Bağlılık programlarımıza katılımınızın seyri içinde bilgilerinizi aşağıdaki şekilde açıklarız:

 • Bağlılık Programı İş Ortakları: İstediğiniz ürün ve hizmetleri size sağlamak ve yasaların izin verdiği hallerde iş ortağının size kendi ürün ve hizmetlerini sunmasını sağlamak için. Ayrıca ortak markalı kredi kartı gibi bir ürünü sunmak için başka bir şirketle iş ortaklığı yapmayı da tercih edebiliriz.
 • Hizmet sağlayıcılar: Programın yürütülmesi ve istediğiniz ürün ve hizmetlerin size sağlanması amacıyla görev alırlar. Ayrıca reklamlarımızın yönetimine, yürütülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmaları için hizmet sağlayıcıları kullanıyoruz. Bu şirketler, Kişisel Bilgilerinizi sadece bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği ölçüde kullanma yetkisine sahiptir.

Ayrıca bilgilerinizi başka durumlarda da açıklayabiliriz, bu durumlar kapsamlı olarak Gizlilik Beyanımız içerisinde yer alan "Bağlılık programlarımızdan birine katılırsanız" başlıklı bölümde açıklanmıştır.

Üyelerimiz teklifler ve hediyeler için iş ortaklarımız ile Kişisel Bilgilerinin paylaşılmasını hesaplarında bulunan İletişim Tercihleri üzerinden reddedebilirler ve üyelikten çıkabilirler. Reddederseniz, artık bilgilerinizi paylaşımın belirli eyalet yasaları kapsamında bir “satış” olarak değerlendirilebileceği şekilde bağlılık programı iş ortaklarımız ile paylaşmayız.

IHG® One Rewards'a Katılma. Programımıza çevrimiçi olarak, IHG web sitesi veya mobil uygulama üzerinden veya bir rezervasyon yaptığınız zaman kaydolabilirsiniz. Programa katılmanız için otel check-in sırasında da size teklifte bulunulabilir.

Müşteri Verilerinin Değeri. Belirli ABD eyalet yasaları ile tanımlanan değerleme yöntemleri uyarınca, tüketicilerimizin (üyelerimizin) Kişisel Bilgilerinin IHG için değerinin iyi niyetli bir tahmini 2022 yılında 0,38 ABD Dolarıdır. Bu tahmin, tüketici verileri ile ilgili olarak, bağlılık programı iş ortaklarımızla sahip olduğumuz ticari ilişkilerden elde edilen gelirin yıllık değerinin Programın ABD üyeleri ile bölünmesiyle hesaplanır. Bu tahmin herhangi bir bireysel tüketiciye özel değildir. Bir tüketici için Program üyesi olmanın gerçek değeri bireysel üyenin Programa katılımına bağlı olacağı için büyük oranda değişiklik gösterebilir.

IHG® One Rewards programından geri çekilme. Programdan istediğiniz zaman geri çekilme hakkına sahipsiniz. Bunu, IHG® One Rewards Müşteri Hizmetleri Merkezini bilgilendirerek yapabilirsiniz.

Belirli ABD yasaları kapsamında, üyeler Kişisel Bilgilerini silme hakkına sahiptir. Ancak, hesap bilgilerinizi silme hakkınızı kullanırsanız, artık Programa kaydolamayacaksınız ve biriken puanlarınız da silinecektir.

Bize Ulaşın

Gizlilik uygulamalarımızla ilgili sorularınız varsa veya şikayette bulunmak istiyorsanız ya da bu Gizlilik Beyanı'nın yazdırılabilir bir versiyonunu talep ediyorsanız PrivacyOffice@ihg.com adresinden lütfen bize ulaşın. Bu Kaliforniya gizlilik bildirimi 1 Ocak 2020'den beri yürürlüktedir ve son güncelleme 22 Haziran 2023'de yapılmıştır.

 


COLORADO, CONNECTICUT, NEVADA VE VIRGINIA TÜKETİCİ HAKLARI

Colorado, Connecticut veya Virginia sakiniyseniz, Kişisel Bilgileriniz ile ilgili olarak aşağıda açıklanan şekilde belirli talepleri iletme hakkına sahipsiniz.

Erişim ve Veri Taşınabilirliği: Kişisel Bilgilerinizi işleme alıp almadığımızı doğrulama, Kişisel Bilgilerinize erişme ve Kişisel Bilgilerinizin bir kopyasını taşınabilir bir formatta alma hakkına sahipsiniz. Bir erişim talebi göndermek için lütfen burada yer alan formu doldurun.

Silme: Bazı istisnalara tabi olmak kaydıyla, sizinle ilgili topladığımız Kişisel Bilgileri silmemizi isteme hakkına sahipsiniz. Bir silme talebi göndermek için lütfen burada yer alan formu doldurun.

Düzeltme Hakkı: Kişisel Bilgilerinizdeki yanlışlıkları Kişisel Bilgilerin içeriğini ve bunları işleme amaçlarımızı göz önünde bulundurarak düzeltmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Bir düzeltme talebi göndermek için, lütfen bizimle PrivacyOffice@ihg.com adresinden bize ulaşın.

Kişisel Bilgilerimin Satışı ve Hedefli Reklamcılık için İzni Geri Çekme. Kişisel Bilgilerinizin satışı ve Kişisel Bilgilerinizin hedefli reklamcılık amacıyla kullanımına yönelik izninizi çekme hakkına sahipsiniz. Kişisel Bilgilerinizin satışı ve çerezler aracılığıyla hedefli reklamcılığa yönelik izninizi geri çekmek için, lütfen burada yer alan Çerez Ayarları altındaki “Çerez Tercihini Görüntüleme Aracı” seçeneğine tıklayın, çerez ayarlarını “Hayır” olacak şekilde değiştirin ve “Tercihleri Gönder” seçeneğine tıklayın. Kişisel Bilgilerin çevrimdışı satışına yönelik izninizi geri çekmek isterseniz, lütfen burada yer alan formu doldurun.

Yetkili Temsilciler. Eğer Colorado veya Connecticut sakiniyseniz, Kişisel Bilgilerinizin satışına yönelik izninizi geri çekme hakkınızı kullanmak için yetkili bir temsilci atayabilirsiniz. Yetkili temsilci kullanmanız halinde, temsilcinizden bu talebi ibraz etmek için sizden yetki aldığını kanıtlayacak bilgileri sağlamasını isteyeceğiz. Sizin tarafınızdan imzalanmış yetki belgesi PrivacyOffice@ihg.com adresine gönderilmelidir. Ayrıca, kimliğinizi doğrudan bize doğrulamak için bilgi sağlamanızı da isteyebiliriz.

İtirazlar. Eğer bir talebinize verilen yanıta yönelik olarak bir itiraz göndermek isterseniz, bizimle PrivacyOffice@ihg.com adresinden iletişime geçerek itiraz edebilirsiniz. 

 


COLORADO TÜKETİCİLERİ İÇİN BAĞLILIK PROGRAMI AÇIKLAMALARI

Bu bölümün amacı Colorado'daki tüketicileri IHG® One Rewards bağlılık programına katılımınızla bağlantılı olarak Kişisel Bilgileri nasıl kullandığımız konusunda bilgilendirmektir. IHG® One Rewards hesabınız ile ilişkili Kişisel Bilgilerinizi silme hakkına sahipsiniz, ancak eğer Kişisel Bilgilerinizi silerseniz, ödüllerinizi hesabınız ile ilişkilendiremeyiz ve dolayısıyla program avantajlarından faydalanamazsınız. Aşağıda yer alan tablo hedefli reklamcılık amacıyla topladığımız, sattığımız veya işlediğimiz Kişisel Bilgi kategorilerini ve IHG® One Rewards ile bağlantılı her bir kategoriyi alan üçüncü tarafları tanımlamaktadır.

 

Kişisel Bilgi Kategorisi  Her Bir Kategoriyi Alan Üçüncü Taraflar 
Tanımlayıcılar

Üçüncü taraf reklam verenler

Seyahat verisi sağlayıcıları

Veri güçlendirme sağlayıcıları

Müşteri Kayıtları
Ticari Bilgiler

 

IHG® One Rewards programı aracılığıyla, tüketiciler IHG otellerinde indirimli veya ücretsiz kalışlar ve bağlılık programı iş ortağı hizmetleri ve ürünleri için hava yolları, yemek, araba kiralama, tatil sahipliği, otel iş birliği, sadakat platformu ve finansal bağlılık programı iş ortaklarından puan kazanabilirler.

Tüketiciler ayrıca IHG® One Rewards programı puanlarını hediye kartı, yardım kuruluşu, bağlılık platformu, tatil sahipliği ve otel iş birliği bağlılık programı iş ortakları bünyesinde bu iş ortakları tarafından sağlanan hizmetler veya ürünler için kullanabilir veya bu iş ortaklarına aktarabilirler,

Kişisel Bilgilerinizi nasıl işlediğimiz konusunda daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızın diğer bölümlerine bakın. 

NEVADA TÜKETİCİ HAKLARI 

Nevada sakinleri, “ele alınmış bilgiler” adı verilen belirli Kişisel Bilgilerin üçüncü taraflara satışına yönelik izinlerini geri çekme hakkına sahiptirler. IHG yasalar ile tanımlanan şekilde “ele alınan bilgileri” satmaz. Eğer Nevada'da ikamet ediyorsanız ve “ele alınan bilgilerin” üçüncü taraflara satışına ilişkin uygulamalarımızı değiştirmemiz halinde bilgilendirilmek istemeniz durumunda PrivacyOffice@ihg.com adresinden bize ulaşın.

 


ÇİN HALKININ CUMHURİYETİ İÇİN EK BİLGİLER (BU AÇIKLAMA AMAÇLARI İÇİN HONG KONG ÖYB, MAKAO ÖYB VE TAYVAN HARİÇ) (“PRC”) İÇİN EK BİLGİ

Aşağıda ve yukarıdaki Gizlilik Bildirimi arasında herhangi bir tutarsızlık varsa, PRC ile ilgili olarak aşağıdakiler geçerli olacaktır.

Veri denetleyicisi

ÇHC için, Intercontinental Hotel Groups (Shanghai) Co., Ltd., Tescilli ofis: 22nd Floor, Citigroup Tower, No. 33 Huayuanshiqiao Road, Çin (Shanghai) Pilot Free Trade Zone, veri sorumlusudur. Kişisel bilgileriniz ile ilgili veya Gizlilik Bildirimi ile ilgili sorular veya endişeler için lütfen privacyoffice@ihg.com ile iletişime geçin.

İzin

Geçerli yasaların gerektirmesi durumunda ve de gerektirdiği ölçüde kişisel bilgilerinizi toplamak, kullanmak, paylaşmak, (yurtdışı transferi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aktarmak, ifşa etmek veya başka bir şekilde işlemek için (geçerli olduğu durumlarda ayrı bir izin olmak üzere) izninizi alacağız.

Hassas kişisel bilgiler

Bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan bazı kişisel bilgi türleri "hassas" kabul edilir ve iş veya ikamet yargı alanınıza ve yürürlükteki yasalara bağlı olarak, bu kişisel bilgilerle ilgili olarak ek kurallar geçerli olacaktır. Bu Gizlilik Bildiriminde bulunan kişisel bilgilere yapılan referanslar, uygun olduğunda (varsa) hassas kişisel bilgilere referansı da içerdiği kabul edilecektir.

Yukarıdaki Gizlilik Bildiriminde açıklanan amaçlar için toplayabileceğimiz ve kullanabileceğimiz PRC yasaları ve yönetmelikleri kapsamında tanımlanan “hassas kişisel bilgiler” aşağıdakilerle ilgili bilgiler içerebilir:

 • ödeme kartı bilgileri;
 • konaklama kayıtları;
 • biyometrik bilgiler;
 • pin veya parola;
 • kesin coğrafi konumunuz;
 • web tarama geçmişi

Kişisel bilgilerinizin başka bir veri sorumlusu ile paylaşılması ve açıklanması

Sizin onayınızla, kişisel bilgilerinizi Gizlilik Beyanında yer alan “Topladığımız bilgiler ve bunları kullanma ve paylaşma şeklimiz” bölümünde açıklandığı şekilde başka bir veri sorumlusu ile paylaşabilir ve başka bir veri sorumlusuna açıklayabiliriz.

Uluslararası veri transferleri

IHG küresel düzeyde faaliyet gösteren bir konaklama grubu olduğundan, size dünya çapında ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet sunmak için ayrıca onayınızla (yürürlükteki yasalar gerektiriyorsa) kişisel bilgilerinizi, bilgileri bu Gizlilik Beyanında açıklanan amaçlarla ve açıklanan şekilde işleyecek olan Six Continents Ltd (Birleşik Krallık) gibi Çin ana karası dışında yer alan IHG ile ilişkili kuruluşlara ("IHG Yabancı Bağlı Kuruluş") aktarabiliriz. IHG, sınır ötesi veri aktarımının ve kişisel bilgilerinizin IHG Yabancı Bağlı Kuruluşları tarafından işlenmesinin yürürlükteki yasaların gerekliliklerine uygun olmasını ve bu tür mekanizmaların yürürlükteki yasalar uyarınca kişisel bilgilerinizle ilgili olarak yeterli düzeyde koruma sunmasını sağlamak için uygun önlemleri alacaktır. Eğer herhangi bir IHG Yabancı Bağlı Kuruluşuna yönelik olarak kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınızı kullanmak isterseniz, bahsi geçen kuruluş ile "Bizimle İletişime Geçin" bölümünde açıklanan yöntemler aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizi nasıl depoluyoruz ve koruyoruz

Kişisel bilgilerinizi, bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan amaçlara ulaşmak için gerekli olduğu sürece ve hizmetlerimizi kullandığınız sürece veya geçerli yasaların gerektirdiği şekilde saklayacağız. Kişisel bilgilerinizi endüstri standartlarına uygun şekilde korumak için makul güvenlik önlemleri alıyoruz ve kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişimden, kullanımdan, değiştirmeden, açıklanmadan ve hasardan korumak için kişisel bilgilerinizi korumak üzere şifreleme teknolojisinin kullanılması gibi çeşitli teknolojileri ve girişimleri kullanmaya bağlıyız. Kişisel bilgi güvenliği vakalarını geçerli yasalara ve yönetmeliklere uygun şekilde ele alacağız ve ilgili personelin kişisel bilgilerin önemi ve kişisel bilgilerin korunması ile ilgili sorumluluklar konusundaki farkındalığını artırmak üzere onlar için kişisel bilgilerin korunması hakkında eğitim ve yaygınlaştırma gerçekleştireceğiz.

Bağlı olmayan kuruluşlar tarafından sağlanan SDK'ler ve diğer benzer yazılım teknolojileri

ÇHC yasalarına göre, IHG'nin SDK'lerı açıklaması gerekir. Uygulama bakımından, aşağıda açıklanan bilgiler gizlilik bildiriminde başka bir yerde ve özellikle IHG'nin çerez kullanımına ilişkin açıklamamızda belirtilmiştir. Çerez politikalarımızda listelenen izleyicilerin hangilerinin SDK olduğu hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen Gizlilik Ofisi ile iletişime geçin.

İstikrarlı işleyiş sağlamak ve bu Gizlilik Bildirimi'nde tanımlanan hizmetleri sunmak için mobil uygulamalarımızda ve mini programlarımızda bize bağlı olmayan kuruluşlar tarafından sağlanan yazılım geliştirme setleri (SDK'lar) ve diğer benzeri teknolojiler kullanırız. Entegre SDK'larımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen SDK listemize bakın.

Bağlı olmayan kuruluşlar tarafından sağlanan bu özellikleri ve eklentileri kullanıyorsanız, bu kuruluşların gizlilik politikaları sizin için de geçerli olabilir. Bu kuruluşlardan bazıları kullanmak ve işlemek için sizden veri toplayabilir ve bunu yapmadan önce onayınızı alabilir. Her durumda, özelliklerini ve eklentilerini kullanmadan önce verilerinizi nasıl topladıklarını ve işlediklerini anlamak için bu bağlı olmayan kuruluşların gizlilik politikalarını okumanızı öneririz.

Kişiselleştirilmiş pazarlama

Size kişiselleştirilmiş reklam sağlamak için kişisel bilgilerinizi toplayabiliriz.

Kişiselleştirilmiş reklamları Uygulamamızda "Hesap" - "Kişiselleştirilmiş öneriler" bölümünde kapatabilirsiniz. Kapattıktan sonra, kampanya teklifleri ve özel teklifler dahil kişiselleştirilmiş reklamları almazsınız.

Mobil cihaz izinleri

Mobil uygulamamızı kullanarak belirli işlevleri kullanmayı seçerseniz, bunu etkinleştirmek üzere mobil cihazınızdaki özellikleri kullanmak için ilgili izinleri isteyeceğiz.

Bir otel rezervasyonu yapmak için bir ödeme yöntemi eklediğiniz zaman kamerayı kullanarak ödeme kartınızı tarayarak ödeme bilgileri eklemeyi seçerseniz sizden kamera izni isteyeceğiz.

Rezervasyon yapıldıktan sonra rezervasyonu takviminize eklemeyi seçerseniz, rezervasyonu takviminize eklemenize yardımcı olmak için sizden takvim izni isteyeceğiz.

Bir otel rezervasyonu yaparken sesli arama işlevini kullanmayı seçerseniz, bunu etkinleştirmek için cihazınızda dikte etmeye izin vermek üzere sizden mikrofon izni isteyeceğiz.

Bulunduğunuz yere yakın otelleri arama işlevini kullanmayı seçerseniz, bunu etkinleştirmek için konumunuza erişmek üzere sizden izin isteyeceğiz.

Haklarınız

Gizlilik Bildirimi'nde belirtilen haklara ek olarak, Çin Halk Cumhuriyeti veri koruma yasalarının izin verdiği durumlarda aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 • Kişisel bilgilerinize erişmek ve bir kopyasını almak için
  Sizin hakkınızda elimizde bulunan kişisel bilgilere erişme veya bunların kopyasını alma hakkına sahipsiniz.
 • Kişisel bilgilerinizi aktarmak için
  Geçerli yasaların izin verdiği durumda kişisel bilgilerinizin başka bir veri sorumlusuna aktarılmasını isteme hakkına sahipsiniz.
 • Hesabınızın kaydını silmek için
  Ayrıca, küresel müşteri hizmetleri ofislerimizden birisi ile iletişime geçerek bağlılık programı hesabınızın kaydını silmemizi isteme hakkına sahipsiniz
 • Silme ve düzeltme isteme hakları
  Yanlış bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz (ayrıntılar, Bize nasıl ulaşılır bölümünde bulunmaktadır). Bu gibi bilgileri memnuniyetle düzeltiriz ancak önce bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemiz gerekir.
  Kişisel bilgilerinizi onları sizden toplama amacı ile artık kullanmamıza gerek olmadığına inanıyorsanız bilgilerinizi silmemizi isteyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi kullanmak için bize verdiğiniz onayı geri almanız (bilgilerinizi kullanmak için sizden başta onay almışsak) veya bilgilerinizin daha başka meşru kullanımına itiraz etme hakkını kullanmış olmanız durumunda ya da bu bilgileri yasalara aykırı bir şekilde kullanmış olmamız ya da kişisel bilgilerinizi silmemiz için yasal bir yükümlülüğe tabi olmamız hâlinde bizden bunları silmemizi isteyebilirsiniz.
  Örneğin yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bilgilerinizi kullanmaya devam etmemiz gerektiği zaman ya da yasal iddiaları belgelendirmek, uygulamaya koymak ya da savunmak için bilgilerinizi kullanmamızın gerektiği durumlarda olduğu gibi, isteğinizi her zaman yerine getiremeyebiliriz.
 • Mobil cihaz izinlerini kullanma onayını geri alma hakları
  Cihaz ayarlarınızda, mobil cihaz izinleri için verdiğiniz yetkiyi geri alabilir veya onayınızı geri çekebilirsiniz.

Yukarıdaki haklarınızdan herhangi birini kullanmak için, privacyoffice@ihg.com adresine e-posta göndererek de bize ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki haklardan yararlanmak için yapılan tüm geçerli taleplere, kimliğinizi doğrulamamızın üzerine 15 iş günü içinde yanıt vermeyi amaçlıyoruz. Daha hızlı yanıt vermemize yardımcı olmak için, sorgunuz hakkında daha çok ayrıntı vermenizi isteyebiliriz.

Örneğin başkalarına olan gizlilik yükümlülüğümüzü etkilemesi durumunda, ya da talebi yasal olarak başka bir şekilde ele alma hakkımız olduğu hallerde istediğiniz şeyi her zaman yapamayabiliriz.

IHG WeChat Mini Program aracılığıyla ürün kuponları satın alma

IHG WeChat Mini Programımız aracılığıyla bir ürün kuponu satın aldığınızda, WeChat OpenID, UnionID, üyelik numaranız ve satın alma, iade etme ve geri ödeme kayıtlarınızı toplarız. Bilgilerinizi öncelikli olarak satın alım işlemlerini sizinle eşleştirmek, ürün taleplerinin veya para iadelerinin durumunu göstermek ve sizi gerekli ürün bilgileri değişiklikleri konusunda bilgilendirmek için işleriz. Satın alma, iade ve geri ödeme kayıtlarını herhangi bir zamanda kontrol edebilirsiniz. Bilgilerinizi ürün kuponunu sağlayan otel ile size ürün kuponunda açıklanan hizmetleri sunmak için paylaşırız. Eğer bu tür kişisel bilgileri sağlamayı reddederseniz, size yukarıda bahsi geçen hizmetleri sağlayamayız.

 


BREZİLYA VERİ SAHİPLERİNİN BREZİLYA VERİLERİN KORUNMASI YASALARI KAPSAMINDAKİ HAKLARI

Brezilya veri sahipleri, kişisel bilgileri ile ilgili olarak diğer geçerli yasalar yanında, Brezilya'nın 13.709/2018 (LGPD) sayılı Federal Yasası kapsamında yasal haklara sahiptir. Haklarınızı kullanmak için lütfen Gizlilik ve Çerez Merkezimizde bulunan formları kullanın veya privacyoffice@ihg.com adresine e-posta göndererek Veri Koruma Görevlimizle irtibat kurun.

 • Kişisel bilgilere erişmek için
  Bizde kişisel bilgilerinizin olup olmadığını ve bunları kullanıp kullanmadığımızı teyit etmemizi ve bilgilerinizin bir kopyasını isteyebilirsiniz.
 • Kişisel Bilgilerin Düzeltilmesi
  Bizden yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz. Bu tür bilgileri memnuniyetle düzeltiriz, ancak önce bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemiz gerekir.
 • Kişisel bilgilerin silinmesi/anonimleştirilmesi
  Kişisel bilgilerinizi toplama nedeni ortadan kalktığı için kullanmamıza ihtiyacımız olmadığını, söz konusu verilerin aşırı ve geçerli yasaları ihlal ederek işlendiğini düşünüyorsanız, bizden kişisel bilgilerinizi silmemizi, anonimleştirmemizi veya bloke etmemizi isteyebilirsiniz. Bilgilerinizi kullanma konusunda bize verdiğiniz izni geri çektiyseniz bilgilerinizi silmemizi de isteyebilirsiniz (bilgilerinizi kullanmak için başlangıçta onayınızı talep etmiş olmamız durumunda).Örneğin yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bilgilerinizi kullanmaya devam etmemiz gerektiği, ya da yasal hak iddialarını belgelemek, kullanmak, ya da savunmak için bilgilerinizi kullanmamız gerektiği hallerde olduğu gibi, isteğinizi her zaman yerine getiremeyebiliriz.
 • Bilgilerinizi nasıl kullandığımıza itiraz etme hakkı
  Rızanız dışında herhangi bir yasal temelde meşrulaştırdığımız bilgilerinizi kullanmamıza yalnızca geçerli yasanın ihlal edilmesi durumunda itiraz edebilirsiniz. İtiraz etme durumunuzda, kişisel bilgilerinizi kullanmaya devam etme konusunda yasal geçerlilik sahibi olduğumuzu gösterebilmemiz halinde bilgilerinizi kullanmaya devam edebiliriz.
 • Bilgilerinizin başka bir kuruluşa aktarılmasını isteme
  Bizden kişisel bilgilerinizin size sunulmasını veya doğrudan başka bir veri sorumlusuna aktarılmasını isteyebilirsiniz (ör. başka bir şirket).
 • Diğer haklar
  Ne zaman vermiş olursanız olun, istediğiniz zaman kişisel verilerinizin işlenmesine verdiğiniz rızayı iptal edebilirsiniz.
  Ulusal veri koruma otoritesi gibi yetkili devlet makamlarına hak talebinde bulunabilirsiniz.
  Verilerinizi paylaştığımız tüm kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar hakkında bilgi vermemizi isteyebilirsiniz.
  Kişisel, profesyonel, tüketici veya kişiliğinizin yönlerini tanımlamaya yönelik kararlar da dahil olmak üzere, yalnızca ilgi alanlarınızı etkileyen kişisel verilerin otomatik olarak işlenmesi hakkında alınan kararların gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz.

Bu hakları kullanma talebinde bulunduğunuzda kimliğinizi kanıtlamanızı isteyebiliriz. Bunu yapma amacımız, sadece doğru kişiyle karşı karşıya olduğumuzdan ve bilgileri doğru kişiye verdiğimizden emin olmaktır.

Geçerli tüm taleplere 15 (on beş) gün içinde cevap vermeyi hedefliyoruz. Ancak talebinizin özellikle karmaşık olması veya birden fazla talepte bulunmanız halinde bu daha uzun bir zaman alabilir. Talebin karşılanmasının 15 (on beş) günden daha uzun süreceğini düşünmemiz halinde durumu size bildireceğiz. Size daha hızlı cevap vermemize yardımcı olması açısından, ne almak istediğiniz veya ne istediğiniz konusunda daha fazla ayrıntı vermenizi isteyebiliriz.

Örneğin başkalarına olan gizlilik yükümlülüğümüzü etkilemesi durumunda, ya da talebi yasal olarak başka bir şekilde ele alma hakkımız olduğu hallerde istediğiniz şeyi her zaman yapamayabiliriz.

Yukarıdaki haklar ve bu Gizlilik Bildirimi arasında herhangi bir tutarsızlık varsa, Brezilya ile ilgili olarak aşağıdakiler geçerli olacaktır.

 


Bu Gizlilik Beyanında Değişiklik

Bazı durumlarda gelişen düzenleyici mevzuata veya işletmemizin ihtiyaçlarına uygunluk sağlamak amacıyla bu Gizlilik Beyanında değişiklik yapmamız gerekebilir. İlave bildirim konusundaki yürürlükteki yasal gereklere tabi olarak, işbu Gizlilik Beyanında yapılacak değişiklikler web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden ilan edilecektir. Ancak kişisel bilgilerinizin alındığı tarihte belirtilenden farklı bir şekilde kullanılmasına neden olabilecek değişikliklerin yapılması halinde, web sitemizde, değişiklik yürürlüğe girmeden 30 gün önce, bir duyuru yaparak veya size bir e-posta göndererek size bilgi vermek gibi uygun adımları atacağız. İlgili yasanın gerekli gördüğü hallerde bu tür değişikliklerde olurunuzu alacağız.

 

 

Yürürlük Tarihi: 22 Haziran 2023