Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
IHG Seyahat Uyarısı

COVID-19 YANITI

KORONAVİRÜS (COVID-19): Sağlığınızı ve seyahat planlarınızı destekliyoruz

IHG Hotels & Resorts'un misafiri olarak bize duyduğunuz güveni ve sadakatinizi takdir ediyoruz.

Koronavirüsün (COVID-19) tüm dünyada neden olduğu belirsizliğin farkında olarak, en büyük önceliğimiz misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve huzurudur. Bunu akılda tutarak, salgına karşı aldığımız tedbirler hakkında sizi bilgilendirmek istedik.

Gelecekteki seyahatleri güvenle planlamanıza ve sürekli değişim halindeki mevcut durumda misafirlerimize seçenekler sunmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

2020 yılının başında, daha kısıtlayıcı, iade edilmeyen fiyatların çoğunu kaldırdık ve misafirlerin seçebileceği ek esnek fiyatlar ekledik. Ayrıca, geri ödenmeyen/ön ödemeli rezervasyonlar yapmış olan misafirlerin rezervasyonları ceza almadan iptal etmeleri için yıl boyunca esneklik sunduk.

Misafirleri seyahat planlarını gerekli şekilde düzenlemeleri ve değiştirmeleri için çeşitli yollarla desteklemeye devam ediyoruz:

Gerektiğinde değişiklik yapma: Geri ödenmeyen/ön ödemeli fiyatlar da dahil olmak üzere, doğrudan IHG ile yapılantüm rezervasyonlar(IHG'nin web siteleri, mobil uygulaması, çağrı merkezleri veya doğrudan otelle), otelin iptal tarihinden önceücretsiz olarak değiştirilebilir. Ancak herhangi bir rezervasyonda tarihi değiştirmek farklı fiyatlandırmaya neden olabilir. Rezervasyonlarda yapılan değişikliklerin zaman dilimi ile ilgili ayrıntıları için rezervasyon onayındaki rezervasyon bilgilerini inceleyin.

Bir sonraki rezervasyonunuz için doğru seçimi yapma: Konuklarımızın en uygun olanı göz önünde bulundurmaları için birkaç farklı fiyat ve esnek rezervasyon seçeneğimiz bulunmaktadır:

 • En İyi Esnek Fiyat: Bu fiyat, rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek adına maksimum esneklik sunar. Bu fiyat teklifi, doğrudan rezervasyonlar için (otellerin belirtilen bireysel tesis politikasına bağlı olarak) varış gününden 24 saat öncesinde ve bazı durumlarda varış gününde (yerel otel saatiyle) 18.00’a kadar tamamen değiştirilebilir veya iade edilebilir.

 • Şimdi Rezervasyon Yaptır, Sonra Öde: Yeni güncellenen bu fiyat esneklik ve tasarruf sağlar. Depozito gerekmemesi ve doğrudan rezervasyonlar için konaklamanızdan 3 gün öncesine kadar iptal imkanıyla, kendi şartlarınıza uygun seyahat edebilirsiniz.

 • IHG Rewards Üyelerine Özel Fiyatlar: IHG Rewards üyeleri için, Şimdi Rezervasyon Yaptır Sonra Öde ve En İyi Esnek Fiyat teklifleri konusunda ek indirimler mevcuttur.

 • IHG Rewards geceleri: Bu rezervasyonları, otel tarafından belirlenen dönemin öncesinde herhangi bir ceza ödemeden değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.


Önemli Bilgiler:

 • Bu ve diğer fiyatların belirli iptal ve değişiklik koşulları da dahil olmak üzere kendi hüküm ve koşullarına sahip olduğunu lütfen unutmayın. Buna, iadesiz ön ödeme veya diğer kısıtlamalar dahil olabilir, örneğin özel etkinlik kısıtlamaları veya belirli teklifler. Daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon sırasında özel fiyat bilgilerine göz atın.

 • Oteller faaliyet gösterdikleri pazardaki yerel yasalara tabidir. Bundan dolayı, devlet mevzuat ve yönetmelikleri belirli durumlarda bu yasaları hükümsüz kılıp yerini alabilir (iade edebilme ve/veya iadenin türü ve zamanlaması dahil).

 • Önceden depozito veya ödeme gerektiren bir fiyat teklifini, fiyatın Şart ve Hükümleri kapsamında uygun zamanda iptal ederseniz, iadenizi mümkün olan en kısa zamanda işleme koymak için elimizden geleni yapacağız. Otellerin (yerel yasaların gerektirdiği yerlerde kupon halinde de olabilen) iadeleri işleme koymaları, iptal tarihinden itibaren yaklaşık 90 gün alabilir. Rezervasyonlar ücretsiz olarak değiştirilebilse de, farklı fiyatlar geçerli olabilir.

 • Üçüncü taraf aracılığıyla yapılan rezervasyonlar: Çevrim içi bir rezervasyon platformu (ör. Booking.com, Expedia) veya üçüncü taraf seyahat profesyonelleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlar için, lütfen doğrudan onlarla bağlantıya geçin ve onların hüküm ve koşullarına göz atın.

 • Grup & Toplantı Rezervasyonları: Grup & Toplantı rezervasyonları için her bir duruma özel değişiklikleri müşterilerimizle birlikte yöneteceğiz Otellerimiz, grupların ihtiyaçlarını karşılamak için grup ve toplantı düzenleyicilerini aktif olarak desteklemektedir. Daha ayrıntılı konuşmak için, lütfen rezervasyonun yapıldığı otel ile iletişim kurun - Eğer otele ulaşılamıyorsa, 1800meetings@ihg.com adresine e-posta gönderin.

 • Six Senses Hotels Resorts Spas: Six Senses tesislerinde farklı fiyatlar, şartlar ve kısıtlamalar olabilir. Daha fazla ayrıntı için Six Senses web sitesine göz atın.


En yeni fiyat ve promosyonlarımız hakkında buradanbilgi edinin. Rezervasyon için ihg.com adresine gidin.

Bir rezervasyonu değiştirmek veya iptal etmek için, Konaklamanızı Yönetin bölümünü ziyaret edin veya Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri ekibimizi arayın.

Üyelerimiz en sadık misafirlerimizdir ve bugünlerde, zamanı gelince, kaçamak yaparak bizimle konaklamaları için daha çok neden sunmak istiyoruz. Gelişen durumu takip etmeye devam edeceğiz. İptal politikamızı ve bağlılık programımızdaki değişiklikleri değerlendirmeyi sürdüreceğiz. Bununla birlikte, bu yıl üyelerimizin statülerini, puanlarını ve avantajlarını sürdürmelerini desteklemek üzere bağlılık programımızda ek değişiklikler yapıyoruz.


Üyelik Statüsü:


 • Tüm üyelerin program statüsü, 2019'da kazandıkları statünün tüm avantajlarından yararlanabilmeleri sağlanarak Ocak (dahil) 2022'ye kadar otomatik olarak uzatıldı.

  • 2019'da Spire Elite statüsü kazanan ve Ocak 2022'ye kadar statülerini uzatan üyeler, Mart 2021 sonuna kadar 25.000 bonus puan veya Platinum Elite statüsü Seçenek avantajından yararlanacaktır.

  • 2020 yılında Spire Elite statüsü kazanmış olan üyeler, statüye ulaşma anında Seçenek avantajından yararlandılar. 2021'de başka bir Seçenek avantajı elde etmek için üyelerin 2021 kademe eşiği kriterlerini karşılaması gerekir.

 • Dünya genelinde devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle, Elite kriterinde %25 indirimi (gece veya puan) 2021 sonuna kadar uzatarak Elite statüsü kazanmayı ve sürdürmeyi kolaylaştırdık.
Ways to Qualify

 • Gold, Platinum ve Spire Elite üyelerde 2020 boyunca konaklama yapılan tüm nitelikli geceler 2021'e devredilecek ve 2021'de kazanılan statüde hesaba katılacaktır.


Puan Son Kullanma Tarihi:


 • Programımızın anahtar bir avantajı olarak, Elite statüsüne (Altın, Platin ve Spire) sahip tüm üyeler için puanların süresi asla dolmaz.

 • Club üyeleri için puanların son kullanma tarihini 30 Haziran 2021'e kadar uzattık (normalde puanlar 12 ay boyunca kullanılmadığı takdirde geçersiz hale gelir).


InterContinental Ambassador:


 • 15 Mart 2020 tarihindeki ücretsiz üç aylık üyelik uzatmasına ilaveten bunu üç ay süreyle daha uzattık. Ücretsiz üyelik uzatması böylece toplamda altı ay olmaktadır.

 • Üyeler ayrıca kullanılmamış Ücretsiz Hafta Sonu Gecelerinde de ilave üç aylık uzatma alacaktır; bu da üyelere bu sertifikaları kullanmak için altı ay daha fazla süre tanıyacaktır.

 • Uzatmalar, 15 Mart 2020 tarihinden sonra kayıt yaptıran veya üyeliklerini yenileyen üyeler için geçerli değildir.

 • COVID-19 ile ilgili işletme kısıtlamaları nedeniyle, 30 Haziran 2020 tarihine kadarki konaklamalarda Ambassador 'Avantaj Garantisi' askıya alınmıştır.

Ağırlama sektörü yerel topluluklardaki rolüyle her zaman gurur duymuştur. IHG'de buna Gerçek Konukseverlik diyoruz ve ekiplerimiz bunu her gün dünyanın dört bir yanındaki misafirlere sunmaya çalışıyor.

Şu anda bunu normalde yaptığımız gibi yapamıyoruz ve ekibimiz çevremizdeki insanları desteklemek için yeni yollar bulmak zorunda. Binlerce otel arkadaşımız hızla değişikliklere uyum sağlıyor ve en çok ihtiyacı olanlara bir barınak sağlamak için ellerinden geleni yapıyor. Özellikle şu anda zorunlu işçilere ve cephe hattında çalışanlara ev sahipliği yapan oteller. Buna, sağlık hizmeti çalışanlarından, evlerinde kalan milyonlarca insana tedarik sağlayan ve onları birleştiren teslimat şoförlerine kadar tüm COVID-19 kahramanlarına bakmak dahildir:

Bir numaralı önceliğimiz sağlığınız, güvenliğiniz ve huzurunuzdur. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Doğru ve kapsamlı adımlar atmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile her ülkeye özgü gereksinimler için ilgili yetkililer dahil olmak üzere küresel ve yerel kuruluşlarla temas halindeyiz.

Tüm otellerimiz, tüm yerel yasalar dahil olmak üzere, kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürlerine uymakla yükümlüdür. Ayrıca; otellerimize en iyi uygulamaları ve yönergeleri sağlıyor; bu kaynakları, kendi yüksek standartlarımızla uygun olacak şekilde COVID-19 temizliğine özgü ilave rehberlik, eğitim ve bilgilerle destekliyoruz.

 • Otellerimize 24 saat yardım sağlamak için müdahale ekiplerinin harekete geçirilmesi.

 • Oteller, genel alanları (lobiler, asansörler, kapı kolları, umumi banyolar dahil) ve misafir odalarındaki yoğun temas noktalarını temizleme sıklığını artırmıştır.

 • Tüm otellere virüslere karşı etkili temizlik ürünleri ve protokolleri hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

 • Yiyecek ve içecek hizmetlerini, resmi öneriler doğrultusunda değerlendirmeye devam ediyoruz. Birçok otelimizde büfeler, ziyafetler, oda servisi ve catering ile ilgili yeni standartlar ve hizmet yaklaşımları uygulamaya konacaktır. Yiyecek ve içecek seçenekleri şu anda değişebilir, ancak misafirlerimizin esenliğini korumaya kararlıyız. Yemek seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili otele ulaşın.


Mr & Mrs Smith ile ilgili:

Mr & Mrs Smith otellerinin IHG Rewards Programı işbirliğinin bir parçası olduğunu, ancak IHG markalı oteller olmadığını lütfen unutmayın; bu nedenle IHG Way of Clean ve IHG Temizlik Vaadi bu tesisler için geçerli değildir. Mr & Mrs Smith otelleri mrandmrssmith.com/safety adresinde açıklanan ayrı sağlık ve güvenlik standartlarını takip eder.

Mevcut koşullar nedeniyle, bazı otellerimiz faaliyetlerini geçici olarak askıya almaktadır. Bu otellerde rezervasyonu yapılmış misafirlerle doğrudan IHG, seyahat acenteleri veya rezervasyon yaptıkları çevrimiçi rezervasyon platformu tarafından irtibata geçilecektir.

Her otel için kapanma süresi konuma göre değişecek ve her pazarın gereksinimlerine göre belirlenecektir.

Bazı oteller, misafirlerimizin ve otel personelimizin sağlık ve güvenliği için ve mevzuat ile mevcut en iyi uygulamalara uygun bir şekilde, değiştirilmiş veya azaltılmış hizmetler sunmaktadır, ör.: restoran ve bar hizmetlerinde azalma, alternatif misafir odası mobilyaları ve/veya olanaklar. Bu değişiklikler geçici olup, normal olanak ve hizmet seviyeleri mümkün olduğunca kısa bir sürede ve yasal gereksinimlere uygun bir şekilde geri dönecektir.

Ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlık için özür diler, normal çalışmalarımıza geri dönmeyi ve misafirlerimizi uygun bir zamanda tekrar tesisimizde ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğimizi bildiririz.

IHG Otel Meslektaşları: Lütfen sizi doğrudan istihdam fırsatlarına bağlayan ve yardımcı kaynaklar ve rehberlik içeren Otel Meslektaş İş Merkezimizi ziyaret edin.

Yardıma İhtiyacınız mı Var? Müşteri Hizmetleri ile irtibat kurun.

Doğrudan rezervasyonu olan IHG Rewards üyelerinin IHG® REWARDS HİZMET MERKEZLERİNİaramaları tavsiye edilir.

Ekiplerimiz, herkes için Gerçek Konukseverlik sloganıyla hizmet etmekten gurur duyuyor. Bu, bize her gün rehberlik eden ve böyle zamanlarda daha da ön plana çıkan en temel felsefelerimizden biri.

Bize duyduğunuz güven ve destek için teşekkür ederiz. Sizi çok yakında bir IHG otelinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Güncelleme: 2 Mart 2021

Dikkat: IHG, konuklarımızdan herhangi bir sicil bilgisi toplamamaktadır. Sosyal güvenlik numaranız gibi bilgilerinizi soran, tanımadığınız bir kişiden / telefon numarasından gelen aramanın, IHG ile hiçbir bir ilgisi olamaz. Lütfen bu dolandırıcılık girişimini ilgili yerel makamlara bildirin.