Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Seyahat Uyarısı | IHG

ihg-lp-updated-travel-advisory-hero-1440x450
İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği
IHG Rewards Club Güncellemeleri
Topluluk Desteği
Sağlık ve Güvenlik
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
Global Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri

Seyahat Uyarısı Politikamız

InterContinental Hotels Group (IHG), rezervasyonunuzun zaman zaman planlanmayan hava veya doğal afetlerden etkilenebileceğini biliyor.  Bu tür durumlarda rezervasyonlarınızı yönetebilmeniz, bu öngörülemeyen şartlarda plan yapabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz düzeyde size bilgi ve hizmet verebilmek için mümkün olan her türlü çabayı göstereceğiz. Seyahat Uyarısı varsa, uyarı, rezervasyonunuzun nasıl etkilenebileceği ve olabildiğince az stresle ve güçlükle nasıl hareket edilebileceği konularında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

KORONAVİRÜS (COVID-19): Sağlığınızı ve seyahat planlarınızı destekliyoruz

IHG Hotels & Resorts'un misafiri olarak bize duyduğunuz güveni ve sadakatinizi takdir ediyoruz.


Koronavirüsün (COVID-19) tüm dünyada neden olduğu belirsizliğin farkında olarak, en büyük önceliğimiz misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve huzurudur. Bunu akılda tutarak, salgına karşı aldığımız tedbirler hakkında sizi bilgilendirmek istedik.

 

İptal Politikası ve Rezervasyon Esnekliği
IHG Rewards Club Güncellemeleri
IHG Rewards Club Güncellemeleri
IHG Rewards Club Güncellemeleri


Üyelerimiz en sadık misafirlerimizdir ve bu günlerde, zamanı gelince, kaçamak yaparak bizimle konaklamaları için daha fazla neden sunmak istiyoruz. Gelişen durumu takip etmeye devam edeceğiz ve iptal politikamızı ve sadakat programımıza değişiklikler yapmayı değerlendirmeyi sürdüreceğiz. Bunu akılda tutarak, bu yıl üyelerimizin statülerini, puanlarını ve avantajlarını sürdürmelerini desteklemek üzere sadakat programımızda ek değişiklikler yapıyoruz.


Üyelik Statüsü:


 • Tüm üyelerin program statüsü Ocak 2022'ye kadar otomatik olarak uzatılacak ve üyelerin 2019 boyunca kazandıkları statünün tüm avantajlarından yararlanabilmeleri sağlanacaktır.

  • Spire Elite üyeleri için bu, 25.000 bonus puan Seçenek avantajını veya Platinum Elite statüsünü her yıl birine hediye etmeyi içerir.

  • Bu değişiklik, önümüzdeki haftalarda otomatik olarak üye hesaplarına yansıtılacaktır.

 • Daha kısıtlı seyahat planları ve üyelerin Elite seviye statüsü kazanabileceği daha kısa bir süre nedeniyle, bu yıl gerekli kriterleri (geceler veya puanlar) %25 veya daha fazla düşürdük, yani üyeler 2020 boyunca daha yüksek bir seviyeye hak kazanabilir:
ihgrc-2020-status-update-turkish-lvp-1440x450


Puan Son Kullanma Tarihi:


 • Programımızın anahtar bir avantajı olarak, Elite statüsüne (Altın, Platin ve Spire) sahip tüm üyeler için puanların süresi asla dolmaz.

 • Club üyeleri için puanların son kullanım tarihini 31 Aralık 2020'ye kadar durdurduk (normalde puanlar 12 ay boyunca kullanılmadığı takdirde geçersiz kılınırlar).


InterContinental Ambassador:


 • Following the complimentary three-month membership extension provided on March 15, 2020, we have extended this for a further three-months. Complimentary membership extension now totals six-months.

 • Members will also receive an additional three-month extension on unredeemed Complimentary Weekend Nights – giving members six more months to redeem these certificates.

 • Extensions are not applicable for members who enrolled or renewed after March 15, 2020.


IHG Rewards Club kredi kartları yıl dönümü gecesi sertifikaları (ABD ve BK):


 • 2020'de kullanım süresi sona erecek olan yıl dönümü sertifikalarının son kullanım tarihlerini uzatmaktayız. 1 Mart 2020 tarihinden itibaren kullanılamayacak olan sertifikalar, artık 31 Aralık 2020’ye dek kullanılabilir. 

 • 2020’de düzenlenmiş olan sertifikaların 18 aylık bir kullanım dönemi olacaktır. 

 • Daha fazla bilgi vermek amacıyla kart üyeleriyle iletişime

 

Çin'deki üyelerimiz için, IHG Rewards Club statüsü hakkında en son bilgiler için burayı tıklayın.

 

Topluluk Desteği
Topluluk Desteği
Topluluk Desteği


Konukseverlik sektörü her zaman yerel topluluklar içindeki rolü ile gurur duymuştur. IHG'de buna Gerçek Konukseverlik diyoruz ve ekiplerimiz bunu her gün dünyanın dört bir yanındaki misafirlere sunmaya çalışıyor.


Şu anda bunu normalde yaptığımız gibi yapamıyoruz ve ekibimiz çevremizdeki insanları desteklemek için yeni yollar bulmak zorunda. Binlerce otel arkadaşımız hızla değişikliklere uyum sağlıyor ve en çok ihtiyacı olanlara bir barınak sağlamak için ellerinden geleni yapıyor. Özellikle şu anda zorunlu işçilere ve cephe hattında çalışanlara ev sahipliği yapan oteller. Buna, sağlık hizmeti çalışanlarından, evlerinde kalan milyonlarca insana tedarik sağlayan ve onları birleştiren teslimat şoförlerine kadar tüm COVID-19 kahramanlarına bakmak dahildir:

Sağlık ve Güvenlik
Sağlığınız, Güvenliğiniz ve Huzurunuz
Sağlığınız, Güvenliğiniz ve Huzurunuz


Bir numaralı önceliğimiz sağlığınız, güvenliğiniz ve huzurunuzdur. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Doğru ve kapsamlı adımlar atmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile her ülkeye özgü gereksinimler için ilgili yetkililer dahil olmak üzere küresel ve yerel kuruluşlarla temas halindeyiz. 

 

Tüm otellerimiz, tüm yerel yasalar dahil olmak üzere, kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürlerine uymakla yükümlüdür. Ayrıca; otellerimize en iyi uygulamaları ve yönergeleri sağlıyor; bu kaynakları, kendi yüksek standartlarımızla uygun olacak şekilde COVID-19 temizliğine özgü ilave rehberlik, eğitim ve bilgilerle destekliyoruz.

 

 • Otellerimize 24 saat yardım sağlamak için müdahale ekiplerinin harekete geçirilmesi.

 • Oteller, genel alanları (lobiler, asansörler, kapı kolları, umumi banyolar dahil) ve misafir odalarındaki yoğun temas noktalarını temizleme sıklığını artırmıştır.

 • Tüm otellere virüslere karşı etkili temizlik ürünleri ve protokolleri hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

 • Yiyecek ve içecek hizmetlerini, mevcut gıda güvenliği önerileri doğrultusunda değerlendirmeye devam ediyoruz.
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma
Geçici Otel Kapanışları ve Hizmetleri Azaltma


Mevcut koşullar nedeniyle, bazı otellerimiz faaliyetlerini geçici olarak askıya almaktadır. Bu otellerde rezervasyonu yapılmış misafirlerle doğrudan IHG, seyahat acenteleri veya rezervasyon yaptıkları çevrimiçi rezervasyon platformu tarafından irtibata geçilecektir.

Her otel için kapanma süresi konuma göre değişecek ve her pazarın gereksinimlerine göre belirlenecektir.

 

Bazı oteller, misafirlerimizin ve otel personelimizin sağlık ve güvenliği için ve mevzuat ile mevcut en iyi uygulamalara uygun bir şekilde, değiştirilmiş veya azaltılmış hizmetler sunmaktadır, ör.: restoran ve bar hizmetlerinde azalma, alternatif misafir odası mobilyaları ve/veya olanaklar. Bu değişiklikler geçici olup, normal olanak ve hizmet seviyeleri mümkün olduğunca kısa bir sürede ve yasal gereksinimlere uygun bir şekilde geri dönecektir.

Ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlık için özür diler, normal çalışmalarımıza geri dönmeyi ve misafirlerimizi uygun bir zamanda tekrar tesisimizde ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğimizi bildiririz.

IHG Otel Meslektaşları: Lütfen sizi doğrudan istihdam fırsatlarına bağlayan ve yardımcı kaynaklar ve rehberlik içeren Otel Meslektaş İş Merkezimizi ziyaret edin.
 

Global Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri
Global Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri
Global Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri

 

Tüm misafirlerimizi zamanında desteklediğimizden emin olmak için bizimle iletişime geçmenizin birkaç yolu vardır:
 

 • Rezervasyonunuzu online olarak Kalışınızı Yönetin üzerinden veya IHG uygulamamızdan değiştirin ya da iptal edin

 • Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleriekibimizi arayın

 • Seyahat acenteleri veya online rezervasyon platformları aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda (ör. Booking.com, Expedia) lütfen doğrudan bu firmalarla iletişime geçin

 • Fatura bilgileri veya sorularınız için otelle doğrudan iletişime geçmek üzere lütfen bu formu doldurun

 • Talebiniz acil değilse veya bir sorunu bildirmek istiyorsanız lütfen bu yorum formunu kullanın. Rezervasyon ve Müşteri Hizmetleri ekibimiz en kısa zamanda size konuyla ilgili dönüş sağlayacaktır.

 

 

Ekiplerimiz, herkes için Gerçek Konukseverlik sloganıyla hizmet etmekten gurur duyuyor. Bu, bize her gün rehberlik eden ve böyle zamanlarda daha da ön plana çıkan en temel felsefelerimizden biri.


Bize duyduğunuz güven ve destek için teşekkür ederiz. Sizi çok yakında bir IHG otelinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

 

Güncelleme: 18 Mayıs 2020


Dikkat: IHG, konuklarımızdan herhangi bir sicil bilgisi toplamamaktadır. Sosyal güvenlik numaranız gibi bilgilerinizi soran, tanımadığınız bir kişiden / telefon numarasından gelen aramanın, IHG ile hiçbir bir ilgisi olamaz. Lütfen bu dolandırıcılık girişimini ilgili yerel makamlara bildirin.