Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Holiday Inn Dusseldorf - Neuss

Anton-Kux-Strasse 1, Neuss, 41460 Germany  Yol Tarifi Al

Check-In: 2ÖS

CIKIS TARIHI: 12ÖS

Minimum Check-In Yaşı:  18

E-posta: info@hi-neuss.de

Resepsiyonla irtibat kur: 49-2131-1840

Quiet Neuss hotel with large rooms, Open Lobby and fast tram access to the heart of Dusseldorf

The Holiday Inn® Dusseldorf - Neuss hotel is a short walk from the historic centre of Neuss. From the Langemarckstraße tram station, just 10 minutes' walk away, it's a 15-minute ride to Dusseldorf city centre. The hotel has an underground car park and the Dusseldorf Airport (DUS) is 20 minutes away by car. Visit the luxury boutiques of Konigsallee, the bars of Altstadt or stroll along the Rhine promenade. Also Neuss, one of the oldest cities in Germany, offers a wealth of cultural opportunities. Shopping is close by too, at Rheinpark-Center Neuss mall.

Host up to 350 guests in the hotel's six naturally-lit meeting rooms. The Toshiba and 3M headquarters are nearby and it's a 20-minute drive to CCD Congress Center and Messe Dusseldorf.

At this hotel you can enjoy:

- Inclusive WiFi

- On-site parking at a daily fee

- Sauna and recreation room

- All Day Dining

- Kids stay & eat free

The modern furnished rooms and suites feature a pillow menu for a perfect night's sleep and are all equipped with a corner sofa. Start the day with a generous breakfast buffet at the hotel's modern Amaroso Restaurant with garden terrace, which also serves lunch and dinner. Relax in the sauna before enjoying a drink in the Sports Bar with Biergarten.

Olanaklar ve Hizmetler

Kids Eat Free
Kids Eat Free
Otopark
Otopark
Toplantı tesisleri
Toplantı tesisleri
Wİ-Fİ dahil
Wİ-Fİ dahil
Holiday Inn Otel Odaları

Konfor içinde Dinlenin ve Yeniden Şarj Olun

Feel at home in your modern and spacious guest room. The coffee or tea bar is just as much a part of it here as a spacious workstation, free internet, corner sofa as a cosy resting zone, comfortable box-spring beds and our Holiday Inn pillow menu for your personal comfort.

 

holidayinn otel yemek

Zevkini Çıkar Lezzetli Yemek Seçenekleri

Güne modern restoran Amaroso'da güzel bir kahvaltıyla başlayın ve daha sonra zevkinize göre Açık Lobimizde mi, Spor Barımızda mı, teraslı restoranımızda mı yoksa bira bahçemizde mi kendinizi daha rahat hissedeceğinize karar verin.

 

Çocuklar için ücretsiz konaklama ve yemek

Çocuklar Kalır ve Yemek Yer Ücretsiz!

Ebeveynleriyle aynı odayı paylaşan 17 ve altı yaş çocukların kalışı ücretsizdir. Holiday Inn® bünyesindeki herhangi bir restoranda ana menüden sipariş veren yetişkin başına 12 yaş ve altı en fazla 2 çocuk ücretsiz yemek yiyebilir. Yemek yiyen grup başına en fazla 4 çocuk.

Araştır Neuss

Neuss'un tarihi şehir merkezine olan yakınlığı ve Ren metropolü Düsseldorf'a olan birinci sınıf bağlantısı, 4 yıldızlı superior oteli iş ve özel girişimleriniz için ideal bir başlangıç noktası haline getirmektedir.

Green Engage Görseli

Otellerimize çevre üzerindeki etkilerini ölçme ve yönetme araçları sağlayan yenilikçi, online, sürdürülebilir çevre sistemimiz olan IHG Green Engage, tüm otellerimizde kullanılmaktadır. Misafirlerimiz için çevremizi bugün ve gelecekte koruduğumuzdan böyle emin oluyoruz.