Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Holiday Inn Express Mexico Basilica

Calzada Guadalupe No. 54, Mexico City, CMX 06250 Mexico

Check-In:   3:00 ÖS

Check Out:   1:00 ÖS

Minimum check-In yaşı:   18

E-posta:   gerencia.general@hiemexba.com.mx

Resepsiyonla irtibat kur::   52-55-57047900

Olanaklar ve Hizmetler

Kahvaltı Dahil
Kahvaltı Dahil
Otopark
Otopark
WiFi Dahil
WiFi Dahil
Toplantı tesisleri
Toplantı tesisleri

HAKKINDA OTELİMİZ

Mexico City Hotel Near Local Museums

Holiday Inn Express Mexico Basilica CDMX for its excellent location, the Holiday Inn Express Mexico Basilica is the best option for both business and leisure travelers. We are less than 15 minutes from the Mexico City International Airport, just 10 minutes from the Central Norte de Autobuses, 15 minutes from the Palacio de Bellas Artes and the historic center, main avenues such as Av. Circuito interior and Av. Calz de los misterios is nearby, giving you easy access to other areas of the city. Start your day with a complimentary American-style breakfast buffet, relax throughout the afternoon, and work out in the gym. At night, rest in comfortable rooms designed to give you the best night's rest. In addition, the hotel offers free Wi-Fi, a meeting room and a Business Center.

Ihg hotel

Konforlu Kalın

The rooms are very spacious and comfortable, equipped with the IHG standards

Additional Offers

OTEL ÖNE ÇIKANLAR

Don't forget to visit the Basilica of Santa María de Guadalupe.

Deneyim Mexico City

Our hotel in Mexico City is near a number of museums, including Tamayo Museum of Contemporary Art and National Museum of Anthropology, where visitors find one of the most impressive collections of pre-Columbian Native American artifacts in the world, plaza Garibaldi, and Tequila Museum, downtown Zocalo.

HER ZAMAN DAHİL

alt

EXPRESS Start™ Kahvaltı

Taze ve sıcak ikramımız. Sevdiğiniz tatlarla dolu Express Start Kahvaltımızla güne zinde başlayın.

Kahvaltı sunumu otel konumuna göre değişebilir

alt

EXPRESS ESSENTIALS

Küçük detaylar da bizim işimiz. Wi-Fi, kahve, çay ve uzaktayken kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiren tüm oda içi kolaylıklar gibi.

alt

EXPRESS ENERJİ DEPOLAYIN

Siz uyurken cihazınız şarj olsun. Yatak başındaki prizler, yumuşak bir yorgan, tercih ettiğiniz yastıklar ve dinlenebileceğiniz sessiz bir mekan, deliksiz bir uyku çekeceğiniz anlamına gelir.

Green Engage Image

Otellerimize çevre üzerindeki etkilerini ölçme ve yönetme araçları sağlayan yenilikçi, online, sürdürülebilir çevre sistemimiz olan IHG Green Engage, tüm otellerimizde kullanılmaktadır. Misafirlerimiz için çevremizi bugün ve gelecekte koruduğumuzdan böyle emin oluyoruz.