Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
Kazanma gücünüzü | artırın | Başkaları adına rezervasyon yaptırmak | artık çok daha ödüllendirici.
Hotel Indigo Bangkok

FAQs

FAQs

Hesap

IHG® Business Rewards, IHG® One Rewards'ın, başkaları adına rezervasyon yaptıran bireyleri ödüllendiren bir bağlılık programıdır. Üyeler, iştirakçi IHG® otellerinde iş konaklamaları, iş toplantıları ve şirket etkinliklerinin yanı sıra düğün hizmetleri gibi sosyal amaçlı rezervasyonlar yaptırdıklarında da IHG® One Rewards puanı kazanır.

IHG® Business Rewards ile aşağıdaki avantajlardan yararlanacaksınız:

  • Başkaları adına konaklama, toplantı odası ve etkinlik rezervasyonu yaptıran üyeleri nitelikli harcama için minimum bir eşik olmaksızın ödüllendirir 
  • İştirakçi otellerdeki nitelikli her 1 USD harcama karşılığı 3 IHG® One Rewards puanı kazanın 
  • Kazanacağınız puanlar, kişisel kalışlarınızda yararlanacağınız IHG® One Rewards Elite statüsünün elde edilmesinde hesaba katılır 
  • Üyelerin tek hesabı yönetmeleri yeterlidir, IHG® Business Rewards ve IHG® One Rewards için aynı üye numarası kullanılır 
  • Kişisel seyahatinizde IHG®'de kaldığınız zaman IHG® One Rewards'a özel avantajlardan yararlanın 
  • www.ihg.com/meetings adresinde online olan Rezervasyon Ofisi ile 9 adede kadar otel odası rezervasyonu yaptırılabileceği gibi, toplantı salonu rezervasyonu veya düğün hizmetleri gibi diğer ihtiyaçlar için doğrudan otel üzerinden de rezervasyon yaptırılabilir. 
  • Puanlarınızı Hediye Geceler, eşsiz etkinlik ve deneyimler, perakende ve restoran kuponları, dijital hediyeler, eşya ve eğlence, adınıza hayır amaçlı bağış ve daha birçok şeyde kullanmak için küresel kataloğumuza erişin 
  • Sadece üyelere özel kampanyalara ve promosyonlara erişim 
  • IHG'de kaldığınızda üyeler için ücretsiz İnternet

IHG® Business Rewards hesabınıza girip "Kişisel Bilgiler"e tıklayarak PIN numaranızı online olarak değiştirebilirsiniz. 

Yardım için IHG® One Rewards Müşteri Hizmetleri ekibi ile irtibat kurun. 

E-posta tercihlerinizi güncellemeniz, IHG® Business Rewards ile ilgili önemli bilgilerin yanı sıra üyelere özel kampanya ve promosyonlar ile ilgili bilgileri de almanızı sağlar. 

https://www.ihg.com/rewardsclub/tr/tr/account/home adresinden giriş yaptığınızda hesap bilgilerinizi görebilirsiniz.

Nitelikli harcamalardan kazanılan tüm IHG® Business Rewards puanları toplanarak IHG® One Rewards Gold Elite, Platinum Elite ve Diamond Elite statüsünün elde edilmesinde hesaba katılır. Elite statüsüyle tüm IHG® Business Rewards avantajlarına ilaveten bizde kaldığınızda özel ilave hediyeler alırsınız. IHG® One Rewards Gold Elite statüsüne ulaşmak için 7.000 Elite Nitelikli puana, IHG® One Rewards Platinum Elite statüsü için 30.000 Elite Nitelikli puana ve IHG® One Rewards Diamond Elite statüsü için de 55.000 Elite Nitelikli puana ihtiyacınız olacaktır. Elite statüsü avantajları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Hesabınızda oturumu açın, önce "Hesabım"ı, sonra da "Kişisel Bilgiler"i seçin. 

Puanlar

İştirakçi oteli doğrudan aradığınızda veya Rezervasyon Ofisimiz üzerinden rezervasyon yaptırırken nitelikli rezervasyonunuzun işlenebilmesi için IHG® Business Rewards üyelik numaranızı bildirin.

Evet. Özel etkinlik rezervasyonları da IHG® Business Rewards'a dâhildir ve dünyanın her yerinde nikah/düğün veya genel partiler için yer sağlayacak iştirakçi otellerimiz mevcuttur. İştirakçi bir IHG® otelinde nitelikli etkinlik rezervasyonu yaptıran IHG® Business Rewards üyesi, söz konusu etkinlik için Şart ve Hükümler'de belirtildiği şekilde IHG® One Rewards puanı kazanabilir.

IHG® Business Rewards üyeleri iştirakçi otellerde gerçekleşen ve ücreti ödenen nitelikli etkinlikler karşılığında IHG® One Rewards puanı kazanmaya başlayacaktır.

IHG® Business Rewards ile puan kazanmada minimum harcama limiti yoktur ve üyeler, IHG® Business Rewards Şart ve Hükümlerine tabi ve otelin takdirine bağlı olarak nitelikli her bir etkinlik için en fazla 60.000 IHG® One Rewards puanı kazanabilir.

Nitelikli Harcama IHG® Business Rewards’a iştirak eden otellerdeki misafir odaları, toplantı ve etkinlikler, konferans salonları, toplantı ve konferanslarla ilişkili yiyecek ve içecek servisi ve her şey dâhil toplantı paketleri ile yapılan harcamaları içerir. Şart ve hükümler geçerlidir.

Nitelikli oda fiyatları, IHG® Business Rewards Şart ve Hükümleri uyarınca IHG® Dünya Rezervasyon Ofislerinden, IHG® Web sitelerinden, seyahat acentelerinden veya doğrudan otelde rezervasyon yaptığınız zaman geçerlidir. Yerel bazda uygulanan anlaşmalı ücretlerde yapılan indirimin %30'dan az olması halinde de puan verilebilir. Asya Pasifik otellerinde, nitelikli oda fiyatlarına yerel bazda uygulanan anlaşmalı ücretler de dâhildir.

Üyeler, başkaları adına rezervasyon yaptırdıklarında iştirakçi otellerdeki nitelikli her $1 USD eşdeğeri harcama karşılığı 3 IHG® One Rewards puanı kazanacaktır.

Üyeler, IHG® otellerindeki kişisel konaklamalarında IHG® One Rewards Şart ve Hükümleri uyarınca puan kazanabilir.

Üyeler web sitemiz üzerinden puan satın alabilir.

Hesabınızda oturumu açtıysanız toplam puanınız, IHG.com sitesinin her sayfasının üst sağ köşesinde "Bakiye:" karşısında gözükecektir. Oturum açıkken daha fazla bilgi için "IHG® One Rewards" açılır sekmesine, sonra "Hesabım"a ve daha sonra "Hesap Durumu ve Etkinliği"ne tıklayın. Toplam puanınıza ilave olarak IHG® Business Rewards nitelikli harcamanız karşılığı kazandığınız puan miktarını göreceksiniz.

Nitelikli iş toplantısı veya özel etkinlik gerçekleştikten ve ödemesi yapıldıktan sonra IHG® One Rewards puanlarının üye hesabına işlenmesi ilgili iştirakçi otelin sorumluluğundadır. Puanlarınızın işlenmesi 6 hafta kadar zaman alabilir. IHG® One Rewards puanlarınızın durumunu kontrol etmek için lütfen hesabınızı online olarak inceleyin veya rezervasyon yaptırdığınız otelle irtibat kurun.

Evet, başkaları adına aynı gece için birden fazla oda rezervasyonu yaptırabilir ve Şart ve Hükümlere tabi olarak IHG® One Rewards puanı kazanabilirsiniz.

Evet, IHG® otelinde kalan kişi IHG ® One Rewards'a kayıt yaptırmış olması ve IHG® One Rewards nitelikli fiyattan rezervasyon yaptırması koşuluyla IHG® One Rewards puanı kazanabilecektir. Rezervasyonu yapan kişi olarak, rezervasyon anında tüm misafirlerin IHG® One Rewards numaralarını kaydederek herkesin verilen puanları doğru almasını sağlamanız gerekir. Nitelikli fiyatlarla ilgili daha fazla bilgi için lütfen IHG® One Rewards Şart ve Hükümlerine bakın.

Evet, başkaları adına IHG® Business Rewards üzerinden yaptırdığınız rezervasyonlarda IHG® Business Rewards kazanma oranından puan kazanacaksınız. Kendi kalışınız için de puan kazanacaksınız ve kendi kalışınız için kazanacağınız puanlar, IHG® One Rewards kazanma oranı üzerinden olacaktır.

İki yoldan IHG® Business Rewards puanı kazanabilirsiniz: Dokuz adede kadar otel odası rezervasyonu için Rezervasyon Ofisini arayabilir veya online rezervasyon aracını kullanabilir, ya da oda rezervasyonu, iş toplantıları, düğün hizmetleri ve diğer özel etkinlikler için doğrudan oteli arayabilirsiniz.

Evet, bir nitelikli toplantıda kazanılan toplam puan, iki IHG® Business Rewards üyesi arasında bölüşülebilir. Bu bilginin, iştirakçi otelinizde rezervasyon sırasında toplantı sözleşmesine eklenmesi gerekir. Toplantının gerçekleşeceği iştirakçi otelinizin, toplantı sözleşmenizin bir parçası olarak varılan anlaşmaya dayalı olarak puanları tahsis etmesi gerekecektir.

IHG® Business Rewards üyeleri sadece iştirakçi IHG® otellerinde gerçekleştirilen nitelikli etkinliklerde puan kazanabilir. Ancak kazanılan puanlar IHG® One Rewards havayolu iş ortaklarından mil almak için kullanılabilir. Ve üyeler kazanma tercihi olarak mil seçmeleri halinde kişisel kalışlarında IHG® One Rewards üzerinden mil kazanabilir.

Program

Doğrudan otelle irtibat kurabileceğiniz gibi, bu sayfanın üstündeki Müşteri Hizmetleri üzerinden Hizmet Merkezi ile de irtibat kurabilirsiniz.

Evet. IHG® One Rewards Elite statüsünün kazanılmasında hesaba katılan IHG® One Rewards puanı kazanacaksınız. Ancak Gold Platinum ve Diamond Elite bonus puanları (daha yüksek bir kazanma oranı), IHG® Business Rewards üzerinden yaptırılan rezervasyonlarla ilişkili puanlar için değil, sadece kişisel konaklamalarınızla ilişkili puanlar için kazanılacaktır.

Hayır, her bir IHG® Business Rewards hesabı kişiseldir. Daha fazla bilgi için lütfen Şart ve Hükümlerimizi okuyun.

Evet, IHG® Business Rewards bilgilerini iş arkadaşlarınızla lütfen paylaşın.

İştirakçi oteller www.ihg.com/businessrewards/us/en/participating-hotels adresinde bulunabilir

Özel istekler için lütfen doğrudan otelle irtibat kurun.

Hediyeler

Hediye Geceler, hediye çekleri, uçak biletleri, hatta anında müzik ve eğlence programı indirme gibi çok çeşitli hediyeler mevcuttur - bakınız hediyeler.

Online Etkinlik Yönetimi

IHG® Business Rewards Etkinlik Yönetimi aracı, sadece iştirakçi otellerde yeni etkinlik oluşturmanızı ve yaklaşan etkinliklere birden fazla online rezervasyon numarası eklemenizi sağlar. Ayrıca yaklaşan etkinliklerinizin listesini ve tahmini puanlarınızı da görebilirsiniz.

IHG® Business Rewards etkinliklerinize oturumu açtığınızda 'My Account' (Hesabım) sayfasından erişilebilir.

Yeni bir etkinlik oluşturmak için, kendi seçeceğiniz bir etkinlik adına ve en az bir yaklaşan rezervasyon numarasına ve misafirin soyadına ihtiyacınız olacaktır.

Evet. Araç, her bir otel tesisine (yerine) dayalı olarak bir etkinlik yaratır. Farklı otel tesislerinde (yerlerinde) gerçekleşen rezervasyonları girmek için, her bir otel yeri için farklı bir etkinlik adı oluşturun.

Araç, sadece yaklaşan etkinliklerle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Geçmişte yapılan, ancak puan almadığınız etkinlikler konusunda yardım için doğrudan otelle ya da IHG® Business Rewards Rezervasyon ve Hizmet Merkezi ile irtibat kurun.

IHG® Business Rewards sadece tek odalı rezervasyonları destekliyor. İlave yardım için IHG® Business Rewards Rezervasyonlar ve Hizmet Merkeziyle irtibat kurun.

Tek seferde 9 adede kadar rezervasyon numarası ekleyebilirsiniz, ancak bir etkinliğe ekleyebileceğiniz rezervasyon numarası sayısında sınır yoktur.

18 marka. 6.000'den fazla destinasyon. Hepsini keşfedin.

18 marka. 6.000'den fazla destinasyon. Hepsini keşfedin.
IHG Way of Clean

Temizlik ve misafir güvenini taahhüt ediyoruz.

* IHG® Business Rewards Terms and Conditions (Greater China)

* IHG® Business Rewards Terms and Conditions (excluding Greater China)

** IHG® One Rewards Global Membership Terms and Conditions

Corporate bookers and business travel agents must note that they are responsible for: 

1. informing and obtaining approval from their employer to participate in the programme, 

2. ensuring that their participation in the IHG® Business Rewards Programme does not contravene their terms and conditions of their employment, their employer's internal policies and procedures on the receipt of gifts and incentives or any other applicable laws, rules, or regulations.