Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Holiday Inn Paris - Elysées

24 Rue de Miromesnil, Paris, 75008 France  Yol Tarifi Al

Check-In: 3ÖS

CIKIS TARIHI: 11ÖÖ

Minimum Check-In Yaşı:  18

E-posta: contacts@hotelelyseesparis.com

Resepsiyonla irtibat kur: 33-1-43128787

Rezervasyon:

A contemporary city centre hotel with free Wi-Fi, in a key shopping district near Champs-Elysées.

Located in the centre of Paris, the Holiday Inn® Paris - Elysées hotel lies in the Golden Triangle, a high-end shopping destination for chic Parisians. Fashion boutiques line the nearby Champs-Elysées and Faubourg de Saint-Honoré, and major visitor attractions are easily accessible. It's a two-minute walk to Miromesnil Metro Station, and less than an hour by public transport to Charles de Gaulle Airport and Paris Orly Airport.

Enjoy music, dance and opera performances at the elegant Palais Garnier and art exhibitions at the Grand Palais museum – both venues are a walk from the hotel. A direct train from Miromesnil Metro Station gets you to the Eiffel Tower in just 15 minutes. Department stores Le Printemps and Galeries Lafayette are also nearby.

The hotel is close to many foreign embassies and offers a central location for business visitors to have casual meetings at nearby cafés and restaurants. There's free Wi-Fi throughout the hotel.

Start your day with a hot breakfast buffet. Kids stay and eat free. The hotel's 43modern rooms outfitted with satellite TV and a pillow menu ensure guests have a comfortable stay. After a busy day shopping and sightseeing, kick back with a refreshing drink in the hotel bar.

Olanaklar ve Hizmetler

Kids Eat Free
Kids Eat Free
Wİ-Fİ dahil
Wİ-Fİ dahil
Holiday Inn Otel Odaları

Konfor içinde Dinlenin ve Yeniden Şarj Olun

Bizim çift veya ikiz odalarında konaklamanın keyfini çıkarın ve (yumuşak veya sert) yastık menüsü istediğiniz en iyi yastık seçin. Kendi odasında bir kahve ya da bir çay yapmak ve düz ekran uydu TV seyretmek ya da ses geçirmez odada uyuyan önce TV'yi ödersiniz. Size kolaylık hava-cond, minibar

 

Otel paketleri mevcuttur

holidayinn otel yemek

Zevkini Çıkar Lezzetli Yemek Seçenekleri

Hot buffet breakfast served from 7AM to 10AM from Monday to Friday, and from 7.30 to 10.30 on weekend days Room service available from 6PM to 1AM everyday Bar open 24/7 Large selection of lunch trays for meetings

 

Çocuklar için ücretsiz konaklama ve yemek

Çocuklar Kalır ve Yemek Yer Ücretsiz!

Ebeveynleriyle aynı odayı paylaşan 17 ve altı yaş çocukların kalışı ücretsizdir. Holiday Inn® bünyesindeki herhangi bir restoranda ana menüden sipariş veren yetişkin başına 12 yaş ve altı en fazla 2 çocuk ücretsiz yemek yiyebilir. Yemek yiyen grup başına en fazla 4 çocuk.

Green Engage Görseli

Otellerimize çevre üzerindeki etkilerini ölçme ve yönetme araçları sağlayan yenilikçi, online, sürdürülebilir çevre sistemimiz olan IHG Green Engage, tüm otellerimizde kullanılmaktadır. Misafirlerimiz için çevremizi bugün ve gelecekte koruduğumuzdan böyle emin oluyoruz.