Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın

Şart ve Hükümlerimize bakın.

sıra
sıra

IHG® Rewards Club 
Üyelik Şart ve Hükümleri

InterContinental® Ambassador ve IHG® Business Rewards'ı da kapsayan IHG® Rewards Club programı ("Program"), Six Continents Hotels, Inc. ("SCH") ve tamamı InterContinental Hotels Group şirketleri olan bağlı ve yan şirketleri (topluca "IHG") tarafından sunulan bir bağlılık programıdır. Mr & Mrs Smith otelleri IHG Rewards Club Programı işbirliğinin bir parçasıdır ve IHG markalı oteller değildir. Bu Programa katılmakla bu şart ve hükümleri ("Şart ve Hükümler") kabul etmiş sayılırsınız. Bu Şart ve Hükümler, Programı ve IHG Rewards Club üyelerine (bundan böyle "Üyeler" veya "siz" olarak anılacaktır) sunulan avantajlardan bazılarını tanımlamaktadır. InterContinental markası bünyesindeki otellere özgü bir bağlılık programı olan InterContinental Ambassador programına ve kurumsal seyahat rezervasyonu yaptıranlara avantajlar sunan IHG Business Rewards programına özgü şartlar, bu Şart ve Hükümlerin sonraki bölümlerinde bulunabilir.

 

Genel Şartlar

 1. Kayıt: Program web sitesinde veya IHG markalı otellerde ya da SCH'nin yetki verdiği diğer kanallar üzerinden istenen bilgileri veren Yeni Üyeler Programa kayıt yaptırabilir.  Programa kayıt yaptırdığınız ve üyelik hesabınızı kullandığınız zaman aşağıda anlatılan avantajlardan yararlanma ve Hediye Geceler (aşağıda tanımlanmıştır) ve çeşitli ürünler için kullanabileceğiniz IHG Rewards Club Puanları ("Puan") hak kazanırsınız.  
 2. Halen Programdaki otel markalarına dahil olanlar: Six Senses Hotels Resorts Spas, Regent® Hotels & Resorts, InterContinental®, Kimpton® Hotels & Restaurants, HUALUXE® Hotels & Resorts, Crowne Plaza®, Hotel Indigo®, EVEN® Hotels, voco™ otelleri, Holiday Inn®, Holiday Inn Express®, Holiday Inn Resort®, Holiday Inn Club Vacations®, Staybridge Suites®, Candlewood Suites® ve avid® otelleri, Atwell Suites™ ve (topluca, “IHG Otelleri”). Programa katılan markalar SCH'nin takdirine bağlı olarak eklenip çıkarılabilir. Mr & Mrs Smith otelleri IHG tesisi değildir ve IHG Standartlarını takip etmez.
 3. IHG Rewards Club'a katılım ücretsizdir, ancak tüm Üyelerin geçerli irtibat bilgilerini vermeleri ve gerektiğinde bu irtibat bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Üye ile iletişimin gerekli olması halinde SCH bu iletişimler için Üyenin dosyadaki irtibat bilgilerini kullanacaktır. Bir hesapta birden fazla e-posta adresi bulunduğunu tespit etmesi ve/ya dolandırma veya istismar amaçlı etkinlikle ilişkili olduğundan şüphelenmesi halinde SCH, takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla, ilgili hesabı feshetme ve/ya verilen Üye Puanlarını geri alma hakkını saklı tutar.  SCH, geçerli irtibat bilgileri bulunmayan Üyelerin hesaplarını feshetme ve/ya Puanları geri alma hakkını saklı tutar.
 4. Programa katılmakla ve program avantajlarından yararlanmakla:
  1. herhangi bir anda sadece bir IHG Rewards Club hesabı bulundurmayı ve kullanmayı;
  2. Programda üyeliğinizi kullanan tek birey olmayı (yani, SCH'nin açık izni olmadığı sürece hesabınızı kimseyle paylaşmamayı);  
  3. verdiğiniz irtibat bilgilerinin doğru ve geçerli olduğunu; 
  4. Program hesabınızda gösterilen adınızın, yasal kimliğinize uyduğunu; 
  5. hesap için sadece bir e-posta adresi verdiğinizi; 
  6. Bu Şart ve Hükümlerini okuduğunuzu ve anladığınızı;
  7. en az 18 yaşında veya oturduğunuz eyalet veya ilde reşit yaşta (bunlardan hangisi daha büyükse) olduğunuzu; ve
  8. Programa sadece bireylerin katılması kabul edildiğinden, bir şirket ve/veya başka türlü bir kurum olarak kayıt yaptırmadığınızı kabul etmiş sayılırsınız.
 5. Üyeliğinize son vermek istediğiniz takdirde IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibat kurmanız gerekir.
 6. SCH, takdiri tamamen kendilerine ait olmak üzere Programın Üyelik Şart ve Hükümlerinde değişiklik yapma ya da bunları güncelleme ve/ya bu tür değişiklikler halihazırda tahakkuk etmiş olan hediyelerin veya Puanların değerini etkiliyor olsa bile, Programda dilediği zamanda değişiklik yapma, Programı askıya alma veya iptal etme HAKKINI SAKLI TUTAR. Bu Şart ve Hükümlerde veya Programda yapılan değişikliklere ilişkin duyuru için bu Şart ve Hükümlerin alt bilgi kısmındaki son güncelleme tarihini kontrol etmeniz gerekmektedir. Alt bilgi, bu Şart ve Hükümlerde veya Programın kendisinde değişiklik olduğunu gösteriyorsa değişiklikleri dikkatle incelemeniz gerekir. SCH bu tür değişiklik veya güncellemelere ilişkin duyuru yayınlandıktan ve size değişiklik yapılan Şart ve Hükümleri veya Program bilgilerini okuma fırsatı verildikten sonra Program Üyesi olarak kalmayı tercih etmeniz halinde, bu şekilde değişiklik yapılan Şart ve Hükümlerin sizi bağladığını veya değiştirilen Programın bir parçası olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Yürürlükteki Program Üyeliği Hüküm ve Koşulları, daha önce yayınlanmış olan tüm Program Üyelik Hüküm ve Koşullarının yerini alır.
 7. Üyeliğinizi iptal etme ve işlenen Puanları geri alma veya düzeltme hakkımız. SCH, aşağıdakiler nedenler dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, üyelerin Program üyeliğini iptal etme ve toplanan ancak kullanılmamış olan Puanların ve/ya avantajların tamamını veya bir kısmını geri alma hakkını saklı tutar: 
  1. Üyenin işbu Şart ve Hükümlerin ihlal etmesi;
  2. Üyenin yanlış bilgi vermesi veya bu Programın kötüye kullanılması;
  3. Üyenin üyelik ayrıcalıklarının kullanılmasıyla ilişkili olarak ülke, bölge ya da yerel yasa veya yönetmelikleri ihlal etmesi;
  4. Üyenin geçerli irtibat bilgilerini vermemesi ve güncellememesi;
  5. Üyenin Üye Konaklaması sırasında otel ücretlerini ve/ya diğer masrafları ödememesi, ki buna, Üyenin ödeme için verdiği çekin karşılıksız çıkması ya da herhangi bir nedenle geçersiz olması da dahildir;
  6. Yetkisiz bir şekilde kurumsal fiyatların istismarı (örneğin check-in sırasında uygun kimlik veya doğrulama ibrazıyla anlaşıldığı üzere), Puan veya hediye birikimini hatalı bir şekilde etkileyen davranışlar ya da Programın hediye kullanmayla ilgili kısmının istismarı (buna "robot" kullanımı veya sair otomatik promosyon girişi de dâhildir) dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla Üyenin Programın herhangi bir kısmıyla ilgili olarak sahtecilik yapması veya Programı kötüye kullanması;
  7. Üyenin birden fazla aktif hesabının bulunması; 
  8. Üyenin otel veya SCH personeline yönelik fiziki, sözlü ya da yazılı şiddet veya hakareti; 
  9. Puan, Puan çekleri veya Hediye Gecelerin satışı veya takası dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, SCH ve/ya IHG markalı oteller tarafından sunulan avantaj ve ayrıcalıkların istismarı/kötüye kullanılması ya da söz konusu avantaj veya ayrıcalıkların ilgili şart ve hükümlere aykırı bir şekilde kullanılması; ya da 
  10. Üyeler, Hediye Geceler hariç herhangi bir gecede birden fazla tesiste ödeme fiyatı üzerinden konaklayamaz; veya
  11. Üyenin, Programın, SCH'nin veya IHG markalı bir otelin aleyhine veya zararına fiillere girişmesi; ki tüm bunları tespit tamamen SCH'nin takdirine kalmıştır.  
 8. SCH'nin üyeliğinizi iptal etmesi halinde iptal işlemi vermiş olduğunuz irtibat bilgilerine ihbar yapıldığı anda yürürlüğe girecektir.  Üyenin SCH'ye doğru irtibat bilgileri vermemiş olması halinde, Üye hesabının iptalinin Üyeye bildirilmemesinden SCH sorumlu olmayacaktır.

  Üye veya SCH'nin üyeliği feshetmesi halinde Üye tüm Puanlarını, Puan çeklerini, Hediye Geceleri ve üyelikle ilişkili tüm avantajları kaybedecek ve Üye, bu Program kapsamında artık Puan kazanamayacak veya kullanamayacaktır.  SCH'nin üyeliği bu Şart ve Hükümlerde anılan nedenlerle sonlandırması halinde SCH Üyenin tekrar kayıt yaptırmasına izin vermeme hakkını saklı tutar. 

  Üye hesabına yanlışlıkla puan işlenmesi halinde SCH bu Puanları Üyenin hesabından düşebilir ve Üyenin Puan kullanma sürecini kötüye kullanması da dâhil, ancak bununla sınırlı kalmamak kaydıyla Programı kötüye kullanması halinde Üyenin hesabındaki tüm Puanları geri alabilir.

  Yukarıda belirtilen sonuçlara ilave olarak,
  Promosyonlar, Puan veya mil kredisi veya hediye kullanımı ile ilişkili program ihlalleri, sahtecilik veya istismar şüpheleri (Elite statüsü avantajlarının ticari kazanç sağlamak amacıyla satılması veya kullanılması da dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla) hesabınızın dondurulması, puan kullanımları uyarınca yapılan tüm puan transferlerinin, hediyelerin, çeklerin veya ürünlerin, hesabınızdaki tahakkuk etmiş puanların veya millerin geri alınması, hesabınızın iptali ve Programa gelecekte katılmanızın kabul edilmemesi de dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, SCH ve ilgili resmi makamlarca gerekli idari ve/veya yasal işleme tabidir.

 9. Bazı işverenler politika gereği çalışanların Programa katılmasını yasaklayabilir veya kısıtlayabilir.  Bazı ülkelerin yasaları da Programa veya Programın kimi yanlarına katılmayı yasaklayabilir. İşverenlerinin politikalarına ve ilgili yasalara uymak tamamen Üyelerin sorumluluğundadır. SCH, Üyenin bu politika veya yasalara uyması konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük taşımaz.
 10. Tahkim. SCH ticari markalarının vaya hizmet markalarının mülkiyeti, geçerliliği veya kullanılmasıyla ilişkili iddia veya ihtilaflar hariç olmak kaydıyla, işbu Program Şartlarıyla (Program Şartlarının geçersiz, yasalara aykırı, ya da hükümsüz olduğu iddiaları dahil) ilişkili olarak ortaya çıkan ve maddi tazminat ve/veya vekalet ücretleri veya sair zarar ziyan tazmin talepleri içeren iddia veya ihtilaflar tahkim için Amerikan Tahkim Birliği'ne (AAA) götürülecektir. SCH, yetkili mahkemeden geçici tedbir kararı, geçici veya ön ihtiyati tedbir kararı ve/ya tespit kararı (maddi zarar tazminatı tutarıyla ilgili tespitler hariç) alma hakkına sahip olacaktır.
 11. Tahkim duruşmaları avukat veya emekli yargıç olan bağımsız bir hakem tarafından yapılacaktır. Tahkim Georgia, Atlanta'da AAA'nın o tarihte geçerli Ticari Tahkim Kuralları uyarınca yapılacaktır. Federal Tahkim Yasası (9 U.S.C 1, et seq) kapsamındaki tüm konular, herhangi bir eyalet tahkim yasası yerine, yasa tarafından yönetilecektir. Siz ve SCH, ihtilafların halli gibi mahkeme kararı veya idari dava gibi mevcut diğer ihtilaf çözüm işlemlerini sürdürme haklarından feragat edersiniz. Siz ve SCH, bu tür ihtilaflar için jürili dava hakkından feragat edersiniz. Tahkim kuralları, bir mahkemede geçerli olan kurallardan farklıdır. Tahkimde yargıç veya jüri olmaz ve inceleme sınırlıdır, ancak hakem de bir mahkemeyle aynı tazminat ve tedbir kararlarını verebilir ve şart ve hükümlerde hükme bağlanan aynı kısıtlamaları dikkate alması gerekir.

  Hakem, davayı karara bağlarken Program Şartlarına uyacak, yürürlükteki yasaya aykırı karar vermeyecek, yürürlükteki yasayı uygulamakla yükümlü olacaktır. Tahkim konsolide, ortak, temsilci, grup veya zümre olarak değil, bireysel bazda yürütülecektir. Hakem, kararına uygun gördüğü maddi zarar ziyan (yasanın izin verdiği azami faiz üzerinden, vade tarihinden geçerli olmak kaydıyla faiziyle veya ödenmemiş tutarlarla birlikte), vekalet ücretleri ve giderleri için bir tazminat hükmü ekleyebilecektir. Hakemin kararı kesin olacak ve ilgili tüm tarafları bağlayacak ve hakem kararı yetkili bir mahkemece dosyaya işlenebilecektir.

  Yasayla gerekli haller dışında, tahkim duruşmalarının tamamı (hakemin kararları veya talimatları da dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla), gizli kalacak ve davanın tarafları dışındaki taraflara açıklanmayacaktır.

 12. Sınırlama Süresi. Program Şart ve Hükümlerinden kaynaklanan veya bunlarla ilişkili ortaya çıkan her türlü iddia ve dava, söz konusu iddia veya davaya neden olan olayların baş göstermesini müteakip bir (1) yıl içinde başlatılmalıdır, aksi takdirde bu iddia veya dava geçersiz olacaktır. Sınırlama Süresine ilişkin bu bölüm New Jersey'de oturanlar için geçerli değildir.
 13. Toplu Davadan Feragat. Program veya Programın Şart ve Hükümlerinden kaynaklanan iddialar nedeniyle SCH aleyhine toplu dava açmayacağınızı, SCH aleyhine toplu davalara iştirak etmeyeceğinizi, SCH aleyhine toplu tahkim davası açmayacağınızı kabul edersiniz.
 14. İbra. Her bir Program Üyesi, Programa katılmakla SCH'yi, reklam ve promosyon acentelerini, ilgili ana şirketlerini, bağlı şirketleri, satış ortaklarını ve onların yöneticilerini, memurlarını, temsilcilerini ve çalışanlarını Üyenin bu Programı kullanmasından veya kötüye kullanmasından kaynaklanan her türlü zarar ziyan veya tazminat talebine karşı korumayı ve bunlardan ibra ve etmeyi ve kurtarmayı kabul etmiş sayılır. İbraya ilişkin bu bölüm New Jersey'de oturanlar için geçerli değildir.
 15. Hesap Bilgilerinizi Koruyun. Her bir Program Üyesi, posta adresi ve e-posta adresi gibi ilgili irtibat bilgileri de dâhil olmak üzere, Programdaki ve IHG Rewards Club sistemindeki profilinin güncel tutulmasından sorumludur. Çoğu kişisel bilgiler ve iletişim tercihleri IHG Rewards Club web sitesinde hesabınıza giriş yaparak güncellenebilir.  İsim değişikliği için lütfen IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibat kurun ve isim değişikliğiniz için destekleyici yasal belgeleri hazır bulundurun (yeni adınıza düzenlenmiş sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, pasaport, ya da diğer yasal belgeler gibi).  Her bir Program Üyesi, üyelik hesabının ve PIN'inize erişimin kısıtlanmasından ve bu bilgilerin gizliliğinin korunmasından kendisi sorumludur ve PIN'ini kullananların etkinliklerinin sorumluluğunu kabul etmiş sayılır.  Hesabınız konusunda IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibat kurduğunuzda sahteciliğin önlenmesi ve güvenlik amacıyla sizden ilave bilgiler istenebilir.
 16. Program ve avantajları, sadece SCH ve bağlı ve yan şirketlerinin takdirine bağlı olarak sunulmaktadır. SCH, takdiri tamamen kendine ait olmak üzere ve dilediği anda bu Program veya diğer bağlılık programları çerçevesindeki hak veya yükümlülüklerini ilgili veya ilgisiz başka bir kuruluşa devir veya temlik edebilir.
 17. IHG® Rewards Club Puanlarıyla İlgili Şartlar

 18. Programa kayıt yaptırdığınız tarihten itibaren Nitelikli Kalışlarınız (aşağıda tanımlanmıştır) ve Nitelikli Harcamalarınız (aşağıda tanımlanmıştır) için puan kazanabilirsiniz. Program kayıtlarında belirtilen kayıt tarihinizden önceki kalışlar için puan verilmeyecektir.  Dünya genelindeki ANA ve InterContinental® Alliance Resorts ve Mr & Mrs Smith partner oteller hariç, IHG markalı bir otelde ilk kalışınız sırasında Programa kayıt yaptırmanız halinde kayıt yaptırdığınız o Nitelikli Kalışınız için 1.000 puan kazanacaksınız. IHG markalı otellerdeki Nitelikli Kalışlarda geçerli Puanlar, Üye avantajları çizelgesinde belirtilmiştir ve burada yer almaktadır.
 19. Kazanılan Puan miktarı otel markasına göre değişebilir.  Üyenin, ilgili avantajlardan yararlanmak için kullanması gereken Puan miktarı, avantaja ve otel markasına göre farklılık gösterebilir.
 20. "Kalış", check-in/check out sıklığına bakılmaksızın, bir gece veya aynı otelde arka arkaya birden çok gece konaklama anlamına gelir. Bir Kalış, bir Üye o Kalış için bir Nitelikli Fiyat ödediği zaman “Nitelikli Kalış”tır.
 21. Nitelikli Fiyatlar, iş ve tatil amaçlı yaptırılan çoğu rezervasyon fiyatını, örneğin Erken Rezervasyon fiyatları, En İyi Esnek Fiyat, Küresel anlaşmalı satış fiyatı (Kurumsal Gold fiyatları dâhil, ancak bununla sınırlı değil), ulusal/bölgesel/yerel resmi kurum fiyatlarını ve SCH rezervasyon sistemlerinde teyit edilen belirlenen gezi fiyatlarını kapsar. Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin Bölgesi (Anakara Çin, Hong Kong, Macau, Tayvan) otel ve tatil köylerinde Nitelikli Fiyatlara yerel bazda uygulanan tüm anlaşmalı fiyatlar dâhildir. Dünyanın diğer tüm bölgelerinde, sadece söz konusu fiyatlarda yapılan indirimin %30'dan az olması halinde Nitelikli Fiyatlara yerel bazda uygulanan anlaşmalı fiyatlar dahildir.  
 22. IHG merkezî rezervasyon ofislerinden, IHG Web sitelerinden, IHG Uygulamasından, yetkili seyahat acentelerinden (Expedia.com ve booking.com gibi online seyahat acenteleri ve online dikey seyahat portallarındaki yetkisiz acenteler hariç) veya doğrudan otelde yaptırılan rezervasyonlar Nitelikli Kalış olarak değerlendirilecektir.
 23. Grup fiyatından kalan Üyeler için, Üyenin bireysel olarak oda ve aşağıda tanımlandığı gibi diğer uygun ücretleri ödemesi halinde Puan verilecektir.  Üyenin odası bir ana fatura üzerinden ödenirse puan verilmeyecektir.
 24. “Nitelikli Harcamalar”, Üyenin odasına fatura edilen yiyecek ve içecek, telefon, çamaşırhane ve oda içi filmleri içerebilir. Nitelikli harcamaların otel markasına ve konumuna göre değişebileceğini lütfen unutmayın.
 25. MLAC*'daki InterContinental® Alliance Resorts ve otelleri hariç, Üyeler, söz konusu odaların Üyenin aynı otelde kalışıyla ilişkili olarak kullanılması ve her bir rezervasyonda IHG Rewards Club hesap numarasının belirtilmiş olması ya da bu birden fazla oda rezervasyonuyla ilgili harcamaların otel odası faturasında üyenin rezervasyonuyla ilişkilendirilmiş olması koşuluyla birden fazla otel odasıyla (en fazla 9 oda) ilgili Nitelikli Harcamalardan Puan kazanabilirler. 

  *MLAC şunları kapsar: Arjantin, Aruba, Bahamalar, Brezilya, Cayman Adaları, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Jamaika, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Venezuela

 26. Üye avantajları (InterContinental Ambassador ve IHG Business Rewards dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla), sadece ilgili bireysel Üye için geçerlidir. Otel içi Üye avantajları açısından, bir Üyenin söz konusu Üye avantajlarından yararlanabilmek için bizzat check-in yaptırması ve kalması gerekir ve bu avantajlar devredilemez, diğer Üyeler veya Üye olmayan kişiler tarafından kullanılamaz. Bu hükmün ihlali, Üyenin hesabının iptal edilmesiyle, ayrıca otelin ilgili harç ve ücretleri bu Üyelik avantajlarından yararlanma hakkı bulunmayan Üyelerden veya Üye olmayanlardan tahsil etmesiyle sonuçlanabilir.
 27. Puanların alışveriş değeri yoktur, nakit veya başka bir kredi yerine kullanılamaz ve bu Şart ve Hükümlere uygun olarak kullanılmak üzere sunulmadığı sürece hiçbir değer taşımaz. Üyelerin, tahakkuk eden Puanlar üzerinde hiçbir mülkiyet tasarrufu yoktur ve tahakkuk eden Puanlar üyeler için bir mülkiyet hakkı doğurmaz. Burada veya pazarlama materyallerinde Program Puanlarıyla ilişkili olarak "kazanmak" sözünün kullanılması, "toplamak," "biriktirmek" anlamına gelir ve puanların, kullanım için ibraz edilinceye kadar bir değeri olduğu sonucunu doğurmaz. Burada aksi belirtilen haller dışında puanlar satın alınamaz ve başkasına devredilemez.
 28. Puanların Süresinin Dolması. HESABINIZIN ON İKİ (12) AY VEYA DAHA UZUN SÜREYLE AKTİF OLMAMASI HALİNDE CLUB SEVİYESİ ÜYELİK PUANLARININ SÜRESİ (BURADA YER ALAN ÜYELİK AVANTAJLARINA VE ÜYELİK SEVİYELERİNE BAKIN) DOLACAKTIR, YANİ PUANLAR HESABINIZDAN SİLİNECEK VE KULLANILAMAYACAKTIR. Üyelik hesabınızdaki puanları korumak için, her on iki (12) aylık dönemde hesabınızda en az bir kere puan "kazanmanız" veya bir "puan" kullanma işlemi yapmanız gerekir. IHG Rewards Club kredi kartı sahiplerine sağlanan yılda bir gecenin kullanılması, Puanların süresinin dolmasını önleyen bir "kazanma" veya "kullanma" etkinliği oluşturmaz. Puanlarınızı bir Kalış için kullanmanız ve daha sonra bu Kalışı iptal etmeniz halinde, bu kullanma etkinliği Puanların süresinin dolmasını engellemez. Mevcut Elite üyeler için hesaptaki puanların süresi dolmaz, ancak on iki (12) ay boyunca herhangi bir "kazanma" veya "kullanma" etkinliği olmaması halinde Bir Elite Üyenin hesabı Club düzeyine geçtikten on iki (12) ay sonra puanların süresi dolabilir.
 29. Promosyon Puanları. IHG® Rewards Club, bonus Puan ve/veya partner kredisi sunan ve süreyle sınırlı promosyonlar düzenleyebilir. Bu promosyonlar, bu Şart ve Hükümlere tabidir, ancak bireysel promosyona özgü ilave şart ve hükümler de olabilir. Bu promosyonlardan birçoğu sadece SCH'den özel, hedeflenen iletişim alan Program Üyelerine yöneliktir. Katılmaya davet edilmediğiniz belirli hedefe yönelik bir kampanyaya kayıt yaptıramazsınız. Bunun yapılması Programın ihlalidir ve aşağıdakilerden birisiyle veya tümüyle sonuçlanabilir:  Hesabınızın dondurulması, tüm puan transferlerinizin, hediyelerinizin, kuponlarınızın, ya da hesabınızda tahakkuk eden puan kullanımı uyarınca verilecek ürünlerin tamamının irat kaydedilmesi, yanı sıra hesabın iptali ve Programa gelecekte katılmanızın reddedilmesi.
 30. Puan Satın Alma. Program çerçevesinde bir hediye almak için gerekli puana ulaşmak amacıyla, bir takvim yılı içinde en fazla 150.000 puana kadar ilave puan satın alabilirsiniz. Puanlar en az 1.000 puanlık artışlarla satın alınmalı ve ücreti, kabul edilen bir kredi kartıyla veya onaylanan bir ödeme yöntemiyle ödenmelidir. Daha fazla bilgi için IHG Rewards Club web sitesindeki "redeem" (Puan Kullanma) kısmındaki bağlantıyı izleyin, ya da yardım için bölge IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezinizi arayın. Yerel yasalara tabi olarak, iptal veya para iadesi yapılamaz.
 31. Puan Devirleri. Puanlar, özel olarak belirlenen iki Üye hesabı arasında devredilebilir. Bir Üye, gerekli sayıda Puanının başka bir Üyenin hesabına devrine izin verebilir. Devredilen her 1.000 puan için Üye izni 5 USD ücrete tabidir ve sadece geçerli, kabul edilen bir kredi kartıyla veya onaylanan bir ödeme yöntemiyle ödenebilir. Burada puan transfer etmek için talimatları takip edin veya yardım için bölgenizdeki iHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi'ni arayın. İstenen sayıda Puanın devredilebilmesi için bir Puan Devir Yetkisi formunun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Devir yetkisi alınıp işleme konduktan sonra devreden, devredilen Puanlar üzerindeki her türlü hakkından feragat eder. Yerel yasalara tabi olarak, iptal veya para iadesi yapılamaz. Yukarıda belirtilenin dışında Puan devri yapılamaz. Puanlar herhangi bir Üyenin malı değildir. Bu Şart ve Hükümler çerçevesinde izin verilen Puan Devirleri hariç olmak kaydıyla, SCH tarafından yazılı yetki verilmediği sürece kanunun işleyişi, ölüm, ya da ailevi ihtilaf ve/veya hukuki davalar da dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere, puanlar hiçbir şartta satılamaz, takas edilemez, üzerine rehin veya tedbir konamaz, rehin verilemez veya devredilemez. Puanların yetkisiz bir şekilde devredilmesi bu Şart ve Hükümlerin ihlali olarak değerlendirilir.
 32. Diğer Puan Ödülleri. IHG markalı oteller ve SCH'nin anlaşmalı olduğu diğer şirketler misafirlere, otel çalışanlarına, kendi çalışanlarına ve müşterilere Puan çekleri de dâhil olmak üzere hediye, takdir, ya da teşvik amacıyla Puan dağıtabilir.  Puan çeklerini postayla göndermeniz halinde Puanların (veya millerin) hesabınıza işlenmesi için lütfen 6-8 hafta zaman tanıyın. İnternetten yatırmalarda puanlar hesabınıza anında işlenecektir. Puan çekinizin bir kopyasını 6 ay süreyle veya depozitonuz hesap özetinizde veya IHG Rewards Club web sitesindeki hesap kaydında görülünceye kadar saklamanız tavsiye edilir. Puan çekleri sadece promosyon temelinde dağıtılır ve çeklerde belirtilen şart ve hükümlere tabidir.
 33. İstisnalar. Üyeler, Online Seyahat Acenteleri( OTA'lar), ya da online düşey seyahat portallarındaki yetkisiz seyahat acenteleri üzerinden yaptırılan rezervasyonlarda Kalışları sırasında Puan kazanmak ve/veya Üyelik avantajlarından yararlanamaz, ya da geriye dönük olarak puan kazanamaz. Bu kısıtlamaya aşağıdakiler dâhildir, ancak bunlarla sınırlı değildir: Yiyecek ve içecek alımları, otopark, odada yemek, filmler, Üyenin Kalışı süresince yaptığı diğer muhtelif harcamalarda Puan kazanma.

  Aşağıdaki, Niteliksiz Fiyat olan ve bir Kalışı Niteliksiz Kalış yapan aşağıdaki indirimli oda fiyatlarından kalışlarda puan verilmez: Bir ana hesap/folyo tarafından ödenen net toptan satış birey ve grup fiyatları, belirli paket fiyatları, çalışan indirimli fiyatı, arkadaş ve aile fiyatı, uçuş ekibi fiyatı, özel indirimli sözleşmeli fiyatlar, mevsimlik çalışan/uçuş ekibi fiyatı, %50 seyahat kulübü indirimli fiyatı, uçuşu iptal edilen yolcu fiyatı, IHG Rewards Club Hediye Geceler/Havayolu Otel Hediye fiyatı, üçüncü taraf web sitelerinin çoğu üzerinden yaptırılan rezervasyonlar için uygulanan fiyatların çoğu, ücretsiz otel kalışları ve Nitelikli Oda Fiyatı olarak tanımlanmayan diğer fiyatlar.

  İşbu Şart ve Hükümlerde aksi açıkça belirtildiği haller dışında, harcanan ABD doları küsuratları, ya da vergi, KDV, mal ve hizmet vergileri, hizmet ücretleri, bahşişler, ya da oteldeki küçük harcamalara Puan verilmez.

  Odanıza fatura edilmeyen ücretler, hediyelik eşya alımları ve (IHG® Business Rewards dışındaki) toplantı ücretleri puana tabi değildir.
 34. Sadece IHG® Rewards Club hesabında yer alan adıyla rezervasyon kaydı bulunan üye Puan ve Elit seviye statüsüne veya diğer promosyon hedeflerine ulaşmada kullanılacak Nitelikli Gece (bir Nitelikli Kalış boyunca tek gece) kredisi kazanacaktır.  Kuşkuya yer bırakmamak açısından, bir odada birden fazla Üyenin kalması halinde, Puan kazanma ve/veya avantajlardan yararlanma ile ilgili diğer tüm şartların karşılanmış olması halinde, üyelerden sadece birine Puan ve/veya avantaj sunulacaktır.  Üye otelde kalmadığı sürece, Üyenin hesap numarasının üye olmayan birisinin kalışında kullanılması yasaktır ve Üyenin hesabının iptal edilmesiyle ve tüm Puanlarının silinmesiyle sonuçlanabilir. Aynı kişi adına birden fazla hesabın bulunduğunun tespit edilmesi halinde SCH tüm hesapları kapatma ve verilmiş olan tüm Puanları geri alma hakkını saklı tutar. 
 35. Odanın ücreti tamamen ödenmiş olsa bile, üyenin otele gelmemesi halinde veya otel iptal tarihinden sonra iptal edilen odalar için puan ve/veya Nitelikli Gece kredisi verilmeyecektir. 
 36. Odanızın parasının bir konferans veya grup iş toplantısı çerçevesinde ticari bir grup, birlik, ya da şirket tarafından ödenmiş olması halinde (10 veya daha fazla oda) Puan verilmeyecektir. Bir sözleşme veya grup taahhüdü şartları çerçevesinde IHG markalı bir otelde kalmanız halinde, kendi odanızın ücretini ayrıca ödemediğiniz sürece Puan alamazsınız.
 37. Bonus Puan paketleri veya Bonus Mil paketleri için ilave şart ve hükümler geçerlidir, bu tür paketler satın almanız halinde bu şart ve hükümleri okumanız gerekir.
 38. Puan Düzeltmeleri. IHG Rewards Club hesabınızda gösterilen puanlar, fiili kalış bilgilerini, bu Şart ve Hükümlere veya bir promosyonun şartlarına dayalı düzeltmeleri, hediye edilen puanlardaki düzeltilen hataları ve Program değişikliklerini yansıtacak şekilde değişikliğe tabidir. Hesap etkinlik ekstrenizin hatalı olduğuna inanıyorsanız bölgesel IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkeziniz veya InterContinental Ambassador Hizmet Merkeziyle irtibat kurun. Hesap özeti tarihinden 60 gün sonra puan düzeltmeleri yapılmayacaktır. Lütfen tüm otel odası fiş ve makbuzlarınızı saklayın, çünkü bunlar bu otel kalışlarına dayalı puan düzeltme taleplerinde istenecektir.
 39. Verilerin Korunması. Çeşitli ülkelerin verilerin korunması yasaları uyarınca özellikle şu hususlara dikkatinizi çekmemiz gerekiyor: Programa üyelik için başvurmakla ve üyelik ayrıcalıklarından yararlanmaya devam etmekle, Programa kayıt sırasında veya Program üyeliğinizin devamında vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin (i) veri kontrolörü yetkisiyle SCH, 100'e yakın ülkedeki IHG otelleri de dâhil olmak üzere ona bağlı şirketler, satış ortakları ve/veya franchise alan şirketler ve IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezleri ve InterContinental Ambassador Hizmet Merkezleri tarafından işleneceğini ve (ii) Program kapsamında kişisel verilerinizin adımıza işlenmesi için dünyanın çeşitli yerlerinde SCH'nin ilişkili olduğu üçüncü taraflara, ya da yürürlükteki yasayla gerekli görülmesi halinde şirket yeniden yapılandırması, şirket birleşmesi veya satın alınması halinde kendi üyelik kayıtlarının, misafir hizmetlerinin idaresi ve reklam, pazarlama ve iletişim amacıyla kullanılmak üzere onlara aktarılabileceğini kabul etmiş ve bu yönde bize açıkça yetki vermiş sayılırsınız.  Söz konusu üçüncü taraflar veya SCH, posta, faks, telefon veya e-posta yoluyla sizinle irtibat kurabilir.  SCH ayrıca çeşitli şirketlere IHG Rewards Club üyelerinin bir listesini vererek, ilginizi çekebilecek veya sizin için bir değer taşıyabilecek ürün veya hizmetlerle ilgili bilgiler alma fırsatı sunuyoruz.  Bu, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Avustralya, Kanada veya isteğe bağlı bir onay süreci gerektiren diğer ülkelerde oturan üyeler için isteğe ve onaya bağlı bir avantajdır.  Bu tür avantajların isteğe ve onaya bağlı olarak sunulmasını gerektiren bir ülkede oturuyorsanız ve onay verirseniz, online tercih merkezinde uygun seçimi yapmanız, ya da IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezinizle veya InterContinental Ambassador Hizmet Merkezi ile irtibat kurmanız gerekecektir. ABD dâhil, dünyanın diğer tüm bölgelerinde oturan Üyeler, kayıt sonrasında bu avantajdan otomatik olarak yararlanacak, ancak online tercih merkezinde uygun seçimi yaparak veya kendi IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezi ile veya InterContinental Ambassador Hizmet Merkezi ile irtibat kurarak bu iş ortağı üçüncü taraf irtibat listelerinden veya posta listelerinden çıkarılmayı tercih edebilecektir.

  Bölgesel IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezinize veya InterContinental Ambassador Hizmet Merkezine yazılı bir talep göndererek verilerinize erişme hakkına sahipsiniz.

 40. Tabi Olunan Kanun. İşbu şart ve hükümler, özel hukuk hükümlerine bakılmaksızın, ABD Georgia Eyaleti yasalarına tabi olacak, bu yasalar çerçevesinde yorumlanacak ve uygulanacaktır. Program Şart ve Hükümlerinde belirlenen Tahkim hükmü kapsamına girmeyen iddialar için tek yetkili yargı makamı, Birleşik Devletler Georgia Eyaleti eyalet veya federal mahkemeleridir.
 41. Alınmayan Bildirimler. SCH eksik, yanlış adrese gönderilen bildirimlerin, taleplerin, gönderilerin kaybından veya yasal olmayan, geciken, kaybedilen veya çalınan Hediye Çeklerinden sorumlu değildir.
 42. Yasal Kısıtlama. Üyenin oturmakta olduğu (yasal ikamet adresinin bulunduğu) ülke yasalarıyla yasaklanmış veya kısıtlanmış olması halinde bu Program veya programa katılım geçerli değildir ve/veya Puanların veya Frequency Alliance millerinin/kredilerinin verilmesi ve/veya hediyeler verilmesi geçersizdir.
 43. Vergi Yükümlülüğü. Vergi idareleri, iştirak yoluyla alınan IHG Rewards Club Puanları, hediyeler havayolu milleri yabancı, federal, eyalet ve mahalli vergiler, sürşarjlar, güvenlik harçları ve uçuş vergileri de dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla vergi yükümlülüğüne tabi olduğuna karar verebilir. Bu durumda hediyelerin alınması ve/veya kullanımıyla ilişkili beyan dâhil her türlü vergi yükümlülüğü IHG Rewards Club Üyesinin sorumluluğundadır.
 44. Programın Yorumu. Program Şart ve Hükümlerinin yorumu, SCH'nin takdirine bağlıdır.
 45. Ölüm Halinde IHG® Rewards Club Puanlarının Devri. Bir IHG Rewards Club üyesi hayata veda ettiği zaman üyenin Puanları üyenin varisinin/varislerinin IHG Rewards Club hesabına/hesaplarına devredilebilir. Devir talebinin, merhumun mirasının vasiyeti infaz memuru veya tereke yöneticisi tarafından, yetkili olduğunu gösterir mahkeme kararı veya tek varis durumunda merhumun vasiyetinin nüshası ve ölüm ilanı ile birlikte IHG Rewards Club Hizmet Merkezine gönderilmesi gerekmektedir. Talebin, ölüm tarihini müteakip olarak bir (1) yıl içinde alınması gerekmektedir. Devir ücretlerinden feragat edilecektir.
 46. Ticari Ürünlerde Garanti Verilmemesi. SCH, ana ve bağlı şirketleri, satış ortakları, franchising alan şirketleri ve acenteleri Frequency Alliance partnerlerinin ürün veya hizmetleriyle (Puan kullanarak alınan ürün veya hizmetler dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla) ilgili olarak açık veya zımni hiçbir teminat, garanti vermez veya taahhütte bulunmaz ve bu tür ürün veya hizmetlerin kullanılmasıyla ilişkili veya bu tür ürünlerin kusurlu olmasının veya çalışmamasının bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek zarar ziyan, masraf (yasal vekâlet ücretleri dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak koşuluyla), kaza veya rahatsızlıktan yükümlü olmayacaktır. Özellikle de ticari değer veya amaca uygunluk konusundaki her türlü zımni garanti reddedilmektedir. Ticari Ürünlerde Garantilere ilişkin bu bölüm New Jersey'de oturanlar için geçerli değildir.

  Üyelik Seviyeleri

  IHG® Rewards Club'ın temel üyelik seviyesi Club seviyesidir. Bu bölümde Club statüsünden Elite statüsüne geçişin gerekleri tanımlanmaktadır.

 47. Elite statüsünün tespiti amacıyla IHG Rewards Club Puanları ya Nitelikli Elite Puanları ya da Niteliksiz Elite Puanları olarak sınıflandırılır. Elite üyeliğin kazanılmasında sadece Nitelikli Elite Puanları hesaba katılır.
 48.  

  ETKİNLİK

  Sağlar

  Elite Nitelikli Puanları

  Sağlar

  Elite Niteliksiz Puanlar

  Otel Kalışları için ödenen Nitelikli Fiyatlar*

  X

   

  IHG® Rewards Club kredi kartlarıyla harcanan

  X

   

  Belirli partner etkinliğinde harcanan

  X

   

  IHG® Rewards Club Bonus Puan (veya Mil) Paketleri

  X

   

  IHG® Business Rewards yoluyla yapılan Nitelikli Harcama

  X

   

  IHG® promosyonlarından kazanılan puanlar

   

  X

  Elite statüsü bonusları**

   

  X

  Aktivasyon bonusları veya IHG® Rewards Club kredi kartları üzerinden sunulan belirli promosyonlar

   

  X

  Belirli partner promosyonları

   

  X

  Puan Kuponları

   

  X

  Puan satın alımları

   

  X

  Puan devirleri

   

  X

  Puan depozitoları

   

  X

   

  *Nitelikli Fiyata şunlar dâhildir: IHG rezervasyon sistemi tarafından onaylanan indirimsiz fiyat, standart şirket fiyatı, Küresel anlaşmalı satış fiyatı, ulusal/bölgesel/yerel resmi kurum fiyatı ve belirlenen gezi fiyatları.

  **IHG Rewards Club Gold Elite Üyeler Nitelikli Kalışlardan kazanılan tüm puanlarda %10 Elite bonusu alacaktır; Platinum Elite Üyeler Nitelikli Kalışlardan kazanılan tüm puanlarda %50 Elite bonusu alacaktır; ve Spire Elite Üyeler Nitelikli Kalışlardan kazanılan tüm puanlarda %100 Elite bonusu alacaktır. Özel kampanya, promosyon, IHG Rewards Club kredi kartı etkinliği, partner etkinliği, IHG Rewards Club Bonus Puan Paketleri, ya da IHG® Business Rewards üzerinden yapılan Nitelikli Harcamalar nedeniyle alınan Puanlar için Elite bonus Puanı verilmeyecektir. Elite bonus Puanları sadece IHG Rewards Club puanı toplamayı tercih eden Üyelere verilecektir.

 49. İlgili Elite üyelik seviyesi için aşağıdaki iki Elite üyelik kriterlerinden en az birisini başarıyla gerçekleştiren Üyelere çeşitli Elite statüleri verilecektir:
 50.  

  IHG® Rewards Club
  Gold Elite

  IHG® Rewards Club
  Platinum Elite

  IHG® Rewards Club
  Spire Elite

  Bir takvim yılında kazanılan Elite Nitelikli Puan miktarı

  7.000

  30.000

  55.000

  Bir takvim yılında gerçekleşen Elite Nitelikli Gece sayısı

  7

  30

  55

   

 51. Bir üye bir takvim yılında Elite üyelik statüsünü kazandıktan sonra bu statü izleyen takvim yılının sonuna kadar korunacaktır.  Üyeler tarafından kullanılan IHG® Rewards Club Hediye Geceleri, Elite üyelik kazanılmasında Nitelikli Geceler olarak işlem görecektir. Takvim yılının sonunda her bir statü seviyesi için gerekli olan sayının üstündeki Nitelikli Geceler, Üyenin izleyen takvim yılındaki Elite statüsüne hak kazanmasında hesaba katılacaktır. Elite Devir Geceleri sadece bir takvim yılı için geçerlidir.
 52. Üye Avantajları

 53. Programın bir üyesi olarak IHG otellerinde özel hizmet ve avantajlardan yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz. Avantajlar ve hizmetler zaman zaman değişebilir ve otele, ülkeye ve coğrafi bölgeye göre farklılık gösterebilir. Daha fazla bilgi almak ve avantajlar çizelgesini incelemek için buraya tıklayınÜyelere özel fiyatlar da dâhil olmak üzere çoğu avantaj, sadece otel rezervasyonlarını IHG web siteleri (mobil siteler dâhil), IHG uygulaması, IHG merkezi rezervasyon ofisi veya bir IHG otelinin resepsiyonu üzerinden yaptıran Üyelere sunulmaktadır. Üyelere özel fiyatlar Six Senses Hotels Resorts Spas tesisinde kullanılmaz.
 54. Hediye Geceler

 55. IHG Rewards Club Puanları Hediye Gece almak için kullanılabilir; Hediye Gece için gerekli Puan miktarı marka, otel ve günü kapsayan ama bunlarla sınırlı olmayan etmenlere göre değişebilir. Puan gerekleri IHG Army Otelleri ve seçkin Mr & Mrs Smith otelleri hariç, dünya genelinde IHG markalı otellerde geçerlidir. Otel veya varış yeriyle ilgili Hediye Gece puan gereklilikleri herhangi bir anda değişebilir. Puanlar, Üye tarafından kullanılmak üzere ibraz edilinceye kadar bir değer taşımaz.
 56. IHG Rewards Club bildirime gerek duymaksızın dilediği anda Reward Nights (Hediye Geceler) programını kısıtlama, askıya alma, programda değişiklik, programı sonlandırma, ikame verme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 57. Hediye Gece kullanmak için önceden rezervasyon zorunludur. Hediye Gece rezervasyonları seyahat acentesi tarafından yaptırılamaz.  Üyeler, bölgelerindeki IHG Rewards Club Hizmet Merkezini arayarak veya IHG Rewards Club web sitesinde Hediye Gece rezervasyonu yaptırarak, Hediye Geceler için puan kullanabilir.  Üyelerin, Hediye Gece için Puanlarını online kullanmak için sisteme giriş yapmaları gerekir. Rezervasyon garantisi için, Hediye Gece rezervasyonlarında kredi kartı gereklidir. Hediye Gece rezervasyonları online iptal edilebilir, Mr & Mrs Smith Hediye Gece online iptalleri tesisten tesise değişebilir. Misafirler, online mümkün değilse MRO'yu aramak için bildirim alırlar. Hediye Gece rezervasyonunun check-in yaptırdıktan sonra iptal edilmesi de dâhil olmak üzere, bir Hediye Geceyle ilgili sahtecilik veya kötüye kullanma, Puanların silinmesiyle ve/veya işbu Şart ve Hükümler çerçevesinde başka çarelerle sonuçlanabilir.
 58. Üçüncü taraf bir lehdarın (ilgili rezervasyonu yaptıran üyenin kendisi yerine), Çin Bölgesindeki (Anakara Çin, Hong Kong, Macau, Tayvan) bir tesiste Hediye Gece kalışı için check-in yaptırmak istemesi halinde üyenin, Hediye Gece kalış tarihinden en az 7 gün önce IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezini araması gerekmektedir. Üye, kayıt ve doğrulama amacıyla SCH tarafından istenen söz konusu üçüncü taraf lehdarın spesifik kişisel bilgilerini vermelidir. Üyenin, verilen bilgilerde değişiklik yapmak için yukarıda belirtilenle aynı işlemi takip etmesi gerekir.  Üyenin istenen bilgileri zamanında vermemesi ve/ya değiştirmemesi ya da verilen bilgilerin herhangi bir nedenle doğru olmaması halinde üçüncü taraf lehdar resepsiyonda check-in yaptıramayacak ve ilgili rezervasyon iptal edilecektir. Üçüncü taraf lehdar check-in ile ilgili olarak yukarıda belirtilen gereklilik Kalışlar, Puan, promosyon veya başka şekilde kazanılan tüm Hediye Geceler için geçerlidir.
 59. Her Hediye Gece, sadece duble veya büyük çift kişilik yataklı odada bir gece ve vergi için geçerlidir. Mr & Mrs Smith ve Six Senses Hotels Resorts Spas otel odası türleri değişebilir. Hediye Gecelerde, her şey dâhil tatil köylerinde çift kişilik konaklama esas alınmaktadır. Çift kişi dışındaki kişiler ekstra ücrete tabi olabilir. Ayrıntılar için IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın.
 60. Her bir rezervasyona IHG Rewards Club Üye numarasının kaydedilmesi, her bir oda için gerekli puanların kullanılması ve tesisin uygun olması koşuluyla, aynı tesiste aynı tarihte birden fazla otel odası için (en fazla 9 oda) Hediye Gece rezervasyonları yaptırılabilir.
 61. Hediye Geceler için indirim uygulanmayan tarih bulunmamaktadır; ancak oda envanteri kısıtlıdır ve önceden satışa tabidir. Buna ek olarak, Üyeler InterContinental Residences, IHG Army Hotels, seçkin Six Senses Hotels Resorts Spas ve seçkin Mr & Mrs Smith otellerinde Hediye Geceler için Puan kullanamayabilir.
 62. Hediye Gecelere yemek ve içecek, bahşişler veya sair harcamalar dâhil değildir. Bu ücretler, check-out öncesinde doğrudan otele ödenecektir. Otele gidiş gelişteki ulaşım ücretleri dâhil değildir.
 63. Kanunla yasaklanan yerlerde Hediye Geceler geçersizdir.
 64. IHG Rewards Club Puanları veya partner milleri/kredileri, Hediye Gece konaklamalarına eşdeğer oda fiyatları için verilmez; ancak diğer tüm nitelikli ücretler için Puan verilir. Hediye Gece konaklamaları, üyenin bir Hediye Gece için puan kullandığı konaklamalar olarak tanımlanır ve Puan ve Nakit vasıtasıyla ayırtılan Hediye Geceler dâhildir.
 65. IHG Rewards Club Üyesi avantajları, Platinum Elite ve Spire Elite Üyeleri için Garantili Oda Müsaitliği haricinde Hediye Gece kalışlarında kullanılabilir.
 66. Hediye geceler, otel içinde kullanımlar, kullanılabilir hediye çekleri ve eşyalar satılamaz. Bunun yapılması; otelin satılan veya ticari kazanç için kullanılan Hediye Gecenin kullanılmasına izin vermemesiyle sonuçlanabileceği gibi, hesabınızın dondurulmasıyla, Puan Kullanma uyarınca yapılan tüm puan devirlerinin, hediyelerin, hediye çeklerinin, ya da ürünlerin ve hesabınızda tahakkuk eden puan veya millerin geri alınmasıyla, ayrıca hesabın iptaliyle ve Programa gelecekte katılmanızın reddedilmesiyle sonuçlanabilir.
 67. Mr & Mrs Smith otelleri hariç olmak üzere, Hediye Gece rezervasyonunu otelin rezervasyon iptali için belirlediği süreden önce iptal ettiren ve otelde kalmayan Üyelerinin o rezervasyon için kullanılan puanları IHG Rewards Club hesabına iade edilecek ve bir işlem ücreti alınabilecektir. Mr & Mrs Smith otellerinde üyelerin, puanların IHG Rewards Club hesabına iade edilebilmesi için, check-in gününden 30 gün önce Hediye Gece rezervasyonlarını iptal etmeleri gerekir.
 68. Mr & Mrs Smith otelleri hariç olmak üzere, Hediye Gece rezervasyonunu iptal süresi içinde iptal ettirmeyen ve rezervasyonunu kullanmayan (otelde kalmayan) Üye, kayıtta rezervasyon garantisi için kullanılan kredi kartından çekilmek üzere otelin geçerli politikasına bağlı olarak oda başına gelmeme ücretine, artı vergiye tabidir. Mr & Mrs Smith otellerinde, varışa 30 gün içinde iptal edilen tüm rezervasyonlar için Hediye Gece puanları kaybedilir.
 69. Six Senses Hotels Resorts Spas tesisinde, bir üye iptal süresi geçtikten sonra Hediye Gece ve Ücretsiz Gece'yi iptal eder veya “otelde kalmazsa” üyenin puanları iade edilmez ve/veya Ücretsiz Gece sertifikası geçersiz kılınır.
 70. IHG® Rewards Club "Puan ve Nakit"

 71. IHG Rewards Club "Puan & Nakit," Hediye Gece alma amaçlı bir seçenektir. Mevcut Puanlarınızın yeterli olması halinde Hediye Gece için kullanabileceğiniz gibi, Puanınız Hediye Gece için yeterli değilse gerekli toplam Puana ulaşmak için mevcut Puanlarınıza ilave tedrici artışlı Puan paketleri de satın alabilirsiniz.
 72. Gerekli Puan miktarları herhangi bir anda değişikliğe tabidir. Puan satın alma için geçerli, kabul edilen bir kredi kartı veya onaylanmış bir ödeme yöntemi kullanmanız gerekmektedir. 
 73. Puan ve Nakit Hediye Geceleri IHG Rewards Club web sitesinde, IHG mobil uygulamasında veya IHG rezervasyon çağrı merkezi üzerinden kullanılabilir.
 74. Puan satın alımı gerçekleştikten sonra ABD doları cinsinden toplam tutarın belirttiğiniz geçerli kredi kartından veya onaylanan ödeme yöntemiyle hemen tahsil edileceğini kabul edersiniz. Satın alınan Puanların ücreti iade edilmez. Hediye Gecenin, Hediye Gece şart ve hükümleri ile her bir otelin iptal politikasına uygun olarak iptal edilmesi halinde, satın alınan Puanlar IHG Rewards Club hesabınıza tekrar işlenecektir. 
 75. Bu hediyenin ABD doları dışındaki para birimleriyle gösterilen nakit kısımları, USD dışı ödemenin ödeme tarihindeki USD eşdeğerini yansıtacak şekilde IHG Rewards Club tarafından gerektiği şekilde ayarlanacaktır. Diğer tüm Hediye Gece şart ve hükümleri geçerlidir.
 76. Diğer Hediyeler (Bölgesel Farklılıklar Söz Konusudur)

 77. Puanlarınızı IHG Rewards Club web sitesinin "redeem" ("puan kullan" bölümü üzerinden, ya da Bölgenizdeki Müşteri Hizmetleri Merkezini arayarak hediye almak için kullanabilirsiniz. Online gösterilen hediyeler sadece mevcut oldukları sürece kullanılabilir. 
 78. Ürün kampanyaları, ikamet edilen bölgeye ve ülkeye göre değişir.
 79. Tüm hediyeler sayıyla sınırlıdır ve ürün, nakliye veya diğer tedarikçilerin koyduğu şart ve hükümler ile ilişkili kısıtlamalara tabidir. 
 80. Belirli hediyeler için gerekli Puan miktarı herhangi bir anda değiştirilebilir. SCH, dilediği anda bu Programdaki hediyeleri veya hediye seçimlerini (eşit veya daha büyük değerdeki) silme, ekleme, kısıtlama, askıya alma, sonlandırma, bunlarda değişiklik yapma, yerine başka hediye verme, ya da bunları iptal etme hakkını saklı tutar.
 81. Puanlar, Program yoluyla SCH tarafından sunulanın dışındaki başka bir bağlılık programında kullanılamaz.
 82. Ürünler, Hediye Çekleri ve Diğer Hediyeler.  "IHG® Rewards Club Merchandise and More" veya "Gift Cards" (Hediye Çekleri) seçilmesi sizi özel etiketli bir web sitesini barındıran (ABD sitesi için buraya, global site için ise buraya tıklayın) ("Site"ye) (ilave şart ve hükümlere tabidir) ve Üyelere Site üzerinden sunulan ürünler için puan karşılığı veya puan ve para kombinasyonu karşılığı ürün, hediye çeki ve sair hediye hizmetleri ("Hizmetler") sunan üçüncü bir tedarikçi olan Maritz LLC'ye ("Maritz") yönlendirir.  Hediyeler için puan kullanmayla ilişkili olarak SCH’nin size karşı yükümlülüğü, Maritz’den ürünleri almanızla birlikte tamamen ortadan kalkar.  IHG® Rewards Club ile Maritz arasındaki Puan çevirme oranları, takdiri tamamen SCH’ye ait olmak üzere zaman zaman değiştirilebilir. Şart ve hükümlerin tamamı için bakınız: ABD: https://catalog.ihg.com/79462IHHCLUBIHGREWCB/Help#ProcessSecurity veya Global: https://www.globalcatalogue.ihg.com/terms.
 83. Puanlarınızı hediye alımında kullanabilmek için hesabınızda gerekli miktarda Puan bulunmalıdır. Alınabilecek hediyelerle ilgili ilave bilgiler aşağıdaki sitelerde bulunabilir:
  • Hediye Çeki Hediyeleri.  Bir hediye çekini seçtikten sonra spesifik şart ve hükümlere bakın.
  • Concierge (ABD, Meksika, Birleşik Krallık, Almanya, Anakara Çin, Japonya ve Orta Doğu'da mevcuttur). Şart ve hükümler, istenen hediyeye bağlı olarak değişecektir.
  • Dergiler. Bir dergiyi seçtikten sonra spesifik şart ve hükümlere bakın.
  • Dijital Hediyeler (Dijital Hediyeler bilgilerine erişmek için hesabınızda oturumu açmanız gerekir). Şart ve hükümler için bu bağlantıyı izleyin.

  Bağlılık Programı İş Ortakları

 84. IHG ailesindeki iştirakçi otellerde IHG Rewards Club Puanları veya iştirakçi Bağlılık Programı İş Ortağına göre değişebilen Bağlılık Programı İş Ortakları (Alliance) mili/kredisi kazanmayı tercih edebilirsiniz. Bağlılık Programı İş Ortağı (Alliance), ayrıca IHG Rewards Club üyesi de olan söz konusu üçüncü taraf programının üyelerinin Puan toplamak yerine söz konusu üçüncü taraf programından mil veya kredi toplamasına imkân tanımak amacıyla SCH'nin anlaşma yaptığı bir üçüncü taraf bağlılık programıdır.
 85. Takdiri tamamen SCH'ye ait olmak üzere, Bağlılık Programı İş Ortakları (Alliances) zaman zaman değişebilir.  Bir üyenin belirli bir Bağlılık Programı İş Ortağı mili/kredisi toplamayı tercih etmesi ve söz konusu Bağlılık Programı İş Ortağının daha sonra programdan çıkarılması halinde, söz konusu üyenin tercihi otomatik olarak IHG Rewards Club Puanı toplama olarak değiştirilecektir.  
 86. IHG Army Otelleri Bağlılık Programı İş Ortakları programına katılmıyor.  
 87. Özel promosyonlar veya kampanyalar haricinde aynı kalış için aynı anda hem IHG Rewards Club puanı hem de Bağlılık Programı İş Ortakları mili/kredisi kazanamazsınız. 
 88. Bir seferde sadece bir Bağlılık Programı İş Ortağı seçebilir veya sadece birisine geçebilirsiniz. Seçiminizi değiştirmek için IHG Rewards Club web sitesine gidin veya bölgenizdeki IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın.
 89. Bu Şart ve Hükümlerinde açıkça aksi belirtilmediği sürece, Bağlılık Programı İş Ortağı mili/kredisi küsuratıyla sonuçlanan Nitelikli Kalışlar veya Puan kazandıran diğer etkinlikler, aşağı doğru yuvarlanacaktır.
 90. Nitelikli Kalışlar için otomatik işlemeyi seçmeniz halinde kazandığınız Bağlılık Programı mili/kredisi seçmiş oluduğunuz Bağlılık Programı İş Ortağına bağlı olarak değişecektir.  İlave bilgiler için buraya bakın.
 91. Bir Üyenin talebinden önceki 56 saat içerisindeki tüm Kalış etkinlikleri son istenen Bağlılık Programı İş Ortağı hesabına işlenecektir. 
 92. Söz konusu millerin/kredilerin kazanılmasında ve kullanılmasında belirtilen Bağlılık Programı İş Ortaklığı programının şart ve hükümleri geçerlidir. SCH, ana şirketi, bağlı şirketleri, satış ortakları, franchise şirketleri ve acenteleri, Bağlılık Programı İş Ortağı mili/kredisi veya diğer Bağlılık Programı İş Ortağı programının şart ve hükümlülükleri için hiçbir yükümlülük kabul etmez.
 93. Bağlılık Programı İş Ortağı milleri/kredileri nakit veya başka bir kredi yerine kullanılamaz ve ilgili Bağlılık Programı İş Ortağı programının şart ve hükümlerine uygun olarak kullanılmak üzere ibraz edilmediği sürece hiçbir değer taşımaz.
 94. Bağlılık Programı İş Ortağı mili/kredisi toplamayı tercih eden IHG Rewards Club Üyelerine, sadece Nitelikli Oda Fiyatları üzerinden rezervasyonu yapılan ve ücreti ödenen otel kalışları için her bir Bağlılık Programı İş Ortağı ile ilişkili hediye verilecektir.  Daha fazla bilgi için IHG Rewards Club web sitesini ziyaret edin ya da bölgenizdeki IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın.
 95. SCH zaman zaman, Bağlılık Programı İş Ortaklarının hediye seçeneklerini Üyelik iletişimleri vasıtasıyla IHG Rewards Club üyelerine sunabilir. Zaman zaman IHG Rewards Club üyelerine kampanyalar sunan Bağlılık Programı İş Ortakları bağımsız yüklenicilerdir. Programla ilişkili sair materyallerdeki hiçbir şey, partner ifadesinin kullanılması da dâhil olmak ancak bununla sınırlı kalmamak kaydıyla, SCH ile Bağlılık Programı İş Ortakları arasında bir temsilcilik, ortaklık, ya da ortak girişim ilişkisini amaçlamaz ve bu şekilde bir ilişki şeklinde yorumlanamaz. SCH, ana şirketi, bağlı şirketleri, satış ortakları, franchise şirketleri ve acenteleri, Bağlılık Programı İş Ortakları veya diğer bağımsız işletmelerin Program hediyelerini, IHG Rewards Club puanı toplanmasını, ya da sundukları ürün veya hizmetlerin verilmesini etkileyebilecek şekilde değişiklik yapmaları veya hizmetlere son vermeleri de dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, Bağlılık Programı İş Ortaklarının davranışlarından ve/veya program veya hizmetlerinden sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.
 96. SCH sadece IHG Rewards Club Programı çerçevesindeki hediyelerin verilmesinden sorumludur.
 97. SCH, Bağlılık Programı İş Ortağının Programdan çekilmesinden, ya da Bağlılık Programı İş Ortağının hizmetindeki değişikliklerden sorumlu değildir.
 98. Puanların Mile veya Krediye Çevrilmesi. Puanlarınızı sadece burada verilen Bağlılık Programı İş Ortakları için belirtilen blok artışlar halinde iştirakçi Bağlılık Programı İş Ortakları miline/kredisine çevirebilirsiniz. Tercih ettiğiniz havayolu hediyesini almak için ihtiyaç duyulan Bağlılık Programı mili/kredisi miktarını belirlemek için Bağlılık Programı İş Ortağı programınıza başvurun. Sık uçuş millerinin işleniş tarihi havayoluna göre değişir ve millerin sık uçuş hesabınıza işlenmesi 6 haftaya kadar zaman alabilir. Bir Bağlılık Programı İş Ortağı programında Bağlılık Programı İş Ortağı miline/kredisine çevrilen IHG Rewards Club puanlarında IHG Rewards Club Programı sadece, ilgili havayolu veya diğer satıcının gerekli krediyi hesabınıza işlemesini ayarlamaktan sorumlu olacaktır. Bu şekilde hesaba işlendikten sonra her türlü kayıp, iflas, hırsızlık veya geçersizlik riski size ait olacak ve IHG Rewards Club puanları için hiçbir iade veya başka bir hediyeye çevirme seçeneği olmayacaktır. Puanlar Bağlılık Programı İş Ortağı miline/kredisine çevrildikten sonra geri Puana çevrilemez veya başka bir Bağlılık Programı İş Ortağı programına aktarılamaz. Hesapla ilgili olarak, belirtilen Bağlılık Programı İş Ortağı programı tarafından bir hesap özeti düzenlenecektir. Programa katılım belirtilen Bağlılık Programı İş Ortağı programının şart ve hükümlerine tabi olacaktır.
 99. Bağlılık Programı İş Ortağı kredileri mil dışında başka bir kredi şeklinde verilebilir. Bağlılık Programı İş Ortağı kazanma yapısı ayrıntıları için buraya tıklayın.
 100. SCH, ANA ŞİRKETİ, BAĞLI VE YAN ŞİRKETLERİ, FRANCHİSE ŞİRKETLERİ VE TEMSİLCİLERİ, BAĞLILIK PROGRAMI İŞ ORTAKLARININ SUNDUĞU MAL, ÜRÜN VE HİZMETLERLE İLGİLİ OLARAK AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ VEYA TEMİNAT VERMEZ VEYA BUNLARLA İLGİLİ HİÇBİR TAAHHÜTTE BULUNMAZ, BAĞLILIK PROGRAMI İŞ ORTAĞININ VEYA SAİR SATICILARIN BAĞLILIK PROGRAMININ ŞART VE HÜKÜMLERİ VEYA İŞLEYİŞİYLE İLGİLİ HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ; BAĞLILIK PROGRAMI İŞ ORTAKLARININ MAL, ÜRÜN VEYA HİZMETLERİNİN KULLANILMASIYLA İLİŞKİLİ OLARAK YA DA SÖZ KONUSU ÜRÜNLERİN SAVUNULMASI VEYA HATASI, YA DA BAĞLILIK PROGRAMI İŞ ORTAĞI PROGRAMINA KATILMANIZIN BİR SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK ZARAR, ZİYAN, MASRAF (VEKÂLET ÜCRETLERİ VEYA SAİR YASAL HARÇLAR DÂHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI KALMAMAK KAYDIYLA), KAZA VEYA HASARDAN YÜKÜMLÜ TUTULAMAYACAKTIR. ÖZELLİKLE DE TİCARİ DEĞER VEYA AMACA UYGUNLUK KONUSUNDAKİ HER TÜRLÜ ZIMNİ GARANTİ REDDEDİLMEKTEDİR. BU SORUMLULUĞUN REDDİ VE SINIRLI YÜKÜMLÜLÜK HÜKMÜ NEW JERSEY'DE OTURANLAR İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.
 101. Diğer IHG® Rewards Club Programları

  InterContinental® Ambassador Şart ve Hükümleri

 102. IHG® Rewards Club Üyesi olarak InterContinental Ambassador programı üyeliği de satın alabilirsiniz. InterContinental Ambassador statüsü satın almanız, daha yüksek düzeyde takdir ve sadece dünya genelindeki InterContinental Otel ve Tatil Köyü tesislerinde geçerli olan InterContinental® Ambassador statüsünün yayımlanan tüm avantajlarından yararlanma hakkı elde edersiniz. 
 103. InterContinental Ambassador üyeliğiniz varsa burada yer alan şart ve hükümlere ilave olarak IHG Rewards Club üyelik Şart ve Hükümlerinin tamamına tabisiniz.
 104. Kimpton Inner Circle
  Kimpton Inner Circle, bir IHG Rewards Club üyesine Kimpton Hotels & Restaurants'ta kalırken daha yüksek düzeyde tanınma ve garantili avantajlar sağlayan, yalnızca davetiye ile kazanılan bir statüdür. Bu üyeler, burada belirtilen şart ve hükümlere ek olarak, tüm IHG Rewards Club üyelik Şart ve Hükümlerine tabidir.

   

IHG® Business Rewards Şart ve Hükümleri (Çin Bölgesi - Anakara Çin, Hong Kong, Macau, Tayvan hariç)

 1. IHG® Business Rewards programı, IHG® Rewards Club programının bir parçası olarak Six Continents Hotels, Inc. (SCH) tarafından yürütülmektedir ve kurumsal rezervasyon yaptıranlara, ticari seyahat/toplantı acentelerine veya bireysel rezervasyon yaptıranlara aşağıdaki IHG® Business Rewards şart ve hükümlerinin (aşağıda belirtilen haller dışında) yanı sıra IHG Rewards Club Şart ve Hükümlerine tabi olarak, İştirakçi Otellerde yapılan Nitelikli Harcama (aşağıda tanımlanmıştır) karşılığı IHG Rewards Club puanı vermektedir. 
 2. Üyelik

 3. IHG Business Rewards üyeliği kurumsal rezervasyon yaptıran, ticari seyahat/toplantı acentesi olan veya bireysel rezervasyon yaptıran kişilere açıktır ve aşağıdaki şartlara tabidir. 
  1. Kurumsal rezervasyon yaptıran, ticari amaçlarla işvereni nam ve hesabına İştirakçi Otellerde Nitelikli Harcama rezervasyonu yaptıran kişidir. 
  2. Ticari seyahat/toplantı temsilcisi, bir seyahat/toplantı acentesinde çalışan ve İştirakçi Otellerde müşterileri adına iş amaçlı Nitelikli Harcama üzerinden rezervasyon yaptıran ve bir acente konsorsiyum grubunun bir üyesi olarak kendisinin veya seyahat/toplantı acentesinin bir IHG şirketi ile merkezi bir anlaşması bulunmayan kişidir.
  3. Bireysel rezervasyon yaptıran, İştirakçi Otellerde kendi adına Nitelikli Harcama rezervasyonu yaptıran kişidir.
  4. Şirketler ve/veya diğer kurumlar programa katılamazlar. 
  5. Bir IHG şirketi ile merkezi anlaşması bulunan iş seyahati/toplantısı acenteleri, ya da çalıştıkları acentenin merkezi anlaşması bulunan acente çalışanları kayıt yaptıramazlar.
 4. IHG Business Rewards üyesi olmak için kişinin söz konusu şart ve hükümler ile IHG Rewards Club şart ve hükümlerini kabul ettiğine ilişkin teyit de dâhil olmak üzere, IHG Business Rewards web sitesindeki zorunlu kayıt bilgilerini vermesi gerekmektedir. Bu şart ve hükümlerin kabul edilmesi de dâhil olmak üzere, IHG Business Rewards üyesi olarak kaydı tamamlanıncaya kadar puan kazanılamaz.
 5. Tüm IHG Rewards Club üyelerinin, geçerli irtibat bilgilerini vermeleri ve gerektiğinde bu irtibat bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. IHG Business Rewards üyesi ile iletişimin gerekli olması halinde SCH bu iletişimler için üyenin dosyada bu amaçla verilmiş olan irtibat bilgilerini kullanacaktır. Bir hesapta birden fazla e-posta adresi bulunduğunu tespit etmesi ve/veya dolandırma veya istismar amaçlı etkinlikle ilişkili olduğundan şüphelenmesi halinde SCH, takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla, ilgili hesabı feshetme ve/veya verilen Üye Puanlarını geri alma hakkını saklı tutar.
 6. SCH, bir IHG şirketi, ya da IHG markalı bir otel çalışanları a) kendi çalıştıkları otelde veya b) SCH ya da bir IHG şirketi adına yaptırılan rezervasyonlarla ilişkili olarak, ya da bir IHG oteliyle ilişkili olarak IHG Business Rewards etkinlikleri karşılığı Puan kazanamaz.
 7. Üyeler, IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezine yazılı ihbarda bulunarak (e-posta dâhil), IHG Business Rewards üyeliklerini iptal edebilir. Üyeler, IHG Rewards Club üyeliklerini iptal etmeksizin IHG Business Rewards üyeliklerini iptal edebilir, ancak IHG Business Rewards üyesi olmak için IHG Rewards Club üyesi olarak kalmaları gerekir.  IHG Business Rewards üzerinden rezervasyon yaptırmayla ilgili bilgiler IHG Business Rewards web sitesinde bulunabilir.
 8. YASALARA UYGUNLUK VE RÜŞVETLE MÜCADELE

 9. Kanunla yasaklandığı hallerde IHG Business Rewards'a katılmak ve Puan kazanmak veya kullanmak geçersizdir ve (kuşkuya yer bırakmamak açısından, uluslararası geçerliliği bulunan Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler rüşvetle mücadele yasaları da dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla) yürürlükteki diğer yasa ve yönetmeliklere tabidir. 
 10. Bazı işverenler politika gereği çalışanlarının IHG Business Rewards programına katılımını yasaklayabilir veya kısıtlayabilir ve bu tür politikalara uygunluk konusunda SCH hiçbir sorumluluk veya yükümlülük almaz. Üyeler, iş akitlerinin şart ve hükümlerine, işverenlerinin kurum içi politika ve prosedürlerine ya da tabi oldukları sair kural ve düzenlemelere uymaktan sorumludur.
 11. Kurumsal rezervasyon yaptıranlar ile ticari seyahat/toplantı acenteleri açısından, IHG Business Rewards’a katılım için kişinin işvereninin önceden onayı gerekir. Üyeler bu ön onayı almaktan sorumludur ve online kayıt sürecinde bu şart ve hükümleri kabul etmekle kişiler, işverenlerinin IHG Business Rewards’a katılmalarına onay verdiğini teyit etmiş sayılır. SCH, bir IHG Business Rewards üyesi olmanın veya bu üyeliği sürdürmenin bir koşulu olarak, talep edildiğinde doğrulama amacıyla yazılı işveren onayı isteyebilir ve söz konusu yazılı onayı ibraz edemeyen IHG Business Rewards üyelerinin üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutar. Üyeler, bir IHG Business Rewards üyesinin, IHG Business Rewards'a katılmak için işvereninin önceden yazılı onayını almamasından kaynaklı üçüncü taraf iddialarıyla ilişkili yükümlülük, masraf ve/veya zarar ziyana karşı SCH'yi ve bağlı şirketlerini tazmin etmeyi ve korumayı kabul eder.
 12. İşvereni değişen bir IHG Business Reward üyesinin (a) online irtibat bilgilerini güncellemesi; (b) yeni işvereninden IHG Business Rewards'a katılmak için önceden onay alması; ve (c) SCH tarafından istenen diğer bilgileri vermesi gerekir. Kuşkuya yer bırakmamak açısından, bu şart ve hükümler IHG Business Rewards üyesi için kişiseldir ve işveren değişikliğine bakılmaksızın tamamen söz konusu üye için geçerli olacaktır.
 13. İştirakçi oteller

 14. IHG Business Rewards İştirakçi Otellerdeki Nitelikli Harcamalar için geçerlidir. İştirakçi Otellerin listesi IHG® Business Rewards web sitesinden temin edilebilir. IHG Army Hotels, IHG Business Rewards katılımcısı değildir. İştirakçi Otellerin listesini görmek için buraya tıklayın. Tamamen SCH’nin kendi takdirine bağlı olarak, İştirakçi Oteller listesinde bildirime gerek duyulmadan herhangi bir anda değişiklik yapılabilir. 
 15. Nitelikli Harcama

 16. Nitelikli Harcamalar, tamamı IHG Business Rewards şart ve hükümlerine tabi olacak şekilde misafir odaları, toplantı ve etkinlikler, konferans salonları, toplantı ve konferanslarla ilişkili yiyecek ve içecek servisi ve her şey dâhil toplantı paketleri ile yapılan harcamaları içerir.
 17. Herhangi bir IHG şirketi ile performans karşılığı ödeme merkezi anlaşması bulunan ticari seyahat/toplantı acenteleri tarafından veya onlar üzerinden yapılan hiçbir harcama, Nitelikli Harcama olarak değerlendirilmez.
 18. İlgili İştirakçi Otelin takdirine bağlı olarak aksi yönde anlaşma yapılmadığı sürece, IHG Business Rewards programı dışındaki sair özel kampanyalarla/promosyonlarla ilişkili olarak IHG Business Rewards’ta puan kazanılamaz.
 19. Misafir odalarında Nitelikli Harcamaya sadece IHG Business Rewards üyesinin başkaları adına ayırttığı misafir odaları dâhildir. IHG Business Rewards üyesinin kendi odası için yapılan harcamalar dâhil değildir.
 20. Nitelikli harcamaya vergiler, bahşişler, servis ücretleri, kurum dışı satıcı/tedarikçi ücretleri, toplantıya katılanların bireysel yemek ve içecekleri veya sair harcamaları ve boş zamanlardaki harcamalar gibi cep harcamaları dâhil değildir.
 21. Puan Kazanma

 22. Üyeler, işbu Şart ve Hükümlere tabi olarak İştirakçi Otellerde Nitelikli Harcama kapsamında ödedikleri her 1 USD veya yerel para eşdeğeri karşılığı üç (3) IHG Rewards Club puanı kazanacaktır. Puanlar en yakın tam sayılı Puana yuvarlanacaktır. IHG Business Rewards Programı çerçevesinde kazanılan IHG Rewards Club puanları, Elite Nitelikli Puanlar olarak değerlendirilir ve IHG Rewards Club Elite statüsü kazanılmasında hesaba katılır. IHG Business Rewards Programı yoluyla kazanılan IHG Rewards Club puanlarından Gold Elite, Platinum Elite ve Spire Elite bonus puanı kazanılmaz.
 23. IHG Business Rewards programı çerçevesinde sadece Nitelikli Harcama karşılığı bir kez puan verilir ve sadece doğrudan IHG merkezi rezervasyon ofisleri, bir IHG web sitesi üzerinden veya doğrudan iştirakçi otele rezervasyon yaptıran IHG Business Rewards üyesi puan kazanabilir. Kurumsal rezervasyon yaptıranlar ile bireysel rezervasyon yaptıranlar, ister online ister offline olsun, bir seyahat/toplantı acentesi üzerinden yapılan rezervasyonlardan puan kazanamaz. Aynı Nitelikli Harcama için Puan talebinde bulunan birden fazla IHG Business Rewards üyesi arasında ihtilaf olması halinde takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla SCH, hangi promosyonda hangi IHG Business Rewards üyesine Puan verileceğini kendisi karar verecektir. Bu karar kesin ve ilgili IHG Business Rewards üyeleri açısından bağlayıcı olacaktır.
 24. En fazla iki IHG Business Rewards üyesi bir toplantıdaki/etkinlikteki Nitelikli Harcama karşılığı alınan Puanları paylaşma konusunda anlaşabilir.
 25. Toplantıya/etkinliğe katılan IHG Rewards Club Üyeleri, kişisel oda faturalarının bir Ana Hesaptan ödenmesi halinde kalışları sırasında IHG Rewards Club Puanı kazanmayacaktır.
 26. İlgili promosyonların şart ve hükümleriyle değiştirilmediği sürece, tüm misafir odası rezervasyonları ve ilgili etkinlikle bağlantılı diğer Nitelikli Harcamalar da dâhil olmak üzere, bir toplantıda/etkinlikte en fazla 60.000 Puan kazanılabilir. Aynı kuruluş tarafından aynı İştirakçi Otelde aynı tarihlerde veya arka arkaya tarihlerde gerçekleştirilen iki veya daha fazla toplantı/etkinlik tek toplantı veya etkinlik olarak değerlendirilecektir.
 27. Doğrudan İştirakçi Otel ile yaptırılan rezervasyonlar açısından Üyeler, ilgili misafir odaları, toplantı veya etkinlikler için rezervasyon yaptırmadan önce ilgili İştirakçi Otele Nitelikli Harcama karşılığı IHG Business Rewards puanı kazanmak istediklerini bildirmeli ve IHG Business Rewards üyelik numaralarını belirtmelidir.
 28. İştirakçi Otel ile ilgili satış ve catering sözleşmesi uyarınca gerekli ödemenin yapılmış olması koşuluyla puanlar, Nitelikli Harcama ile ilişkili toplantı, etkinlik veya kalış tarihini müteakip 45 gün içinde IHG Business Rewards üyesinin hesabına işlenecektir.
 29. Vergi idareleri, IHG Business Rewards'a iştirak yoluyla alınan Puanlar ve hediyeler yabancı, federal, eyalet ve mahalli vergiler, sürşarjlar, güvenlik harçları ve uçuş vergileri de dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla vergi yükümlülüğüne tabi olduğuna karar verebilir. Bu durumda hediyelerin alınması ve/veya kullanımıyla ilişkili beyan dâhil her türlü vergi yükümlülüğü IHG Business Rewards üyesinin sorumluluğundadır.
 30. Hesap etkinliklerinin hatalı olduğuna inanan üyeler, ilk önce ilgili İştirakçi Otel ile irtibat kurmalıdır. Üyenin, sorunu İştirakçi Otelle çözememesi halinde IHG® Business Rewards Rezervasyonlar ve Hizmet Merkezi ile irtibat kurması gerekir. Hesap özeti tarihini müteakip 60 günden sonra puan düzeltmeleri yapılmayacaktır. Üyeler tüm otel odası fiş ve makbuzlarını saklamalıdır, çünkü bunlar Puan düzeltme taleplerinde istenecektir.
 31. Hediyeler

 32. Puanların hediye karşılığı kullanılması IHG Rewards Club genel Şart ve Hükümlerine tabidir.
 33. İşverenleri tarafından yasaklanmadığı sürece, IHG Rewards Club Toplantı Kredileri IHG Business Rewards üyelerine önden yüklemeli kart şeklinde verilir. IHG Rewards Club Toplantı Kredileri, IHG Army Otelleri ile Kimpton Hotels & Restaurants markası dışında, dünya genelinde IHG Markalar Ailesi bünyesindeki otellerdeki ödemelerde geçerlidir. IHG Rewards Club Toplantı Kredileri nakde çevrilemez. Önden yüklemeli Kart şart ve hükümleri geçerlidir. Toplantı Kredilerinin kullanılması IHG Business Rewards programı çerçevesinde Nitelikli Harcama olarak değerlendirilmez.

IHG® Business Rewards Şart ve Hükümleri (Çin Bölgesi - Anakara Çin, Hong Kong, Macau, Tayvan)

IHG® Business Rewards programı, IHG® Rewards Club programının bir parçası olarak Six Continents Hotels, Inc. (SCH) tarafından yürütülmektedir ve kurumsal rezervasyon yaptıranlara, ticari seyahat/toplantı acentelerine veya bireysel rezervasyon yaptıranlara aşağıdaki IHG® Business Rewards Şart ve Hükümlerine tabi olarak İştirakçi Otellerde yapılan Nitelikli Harcama karşılığı Puan vermektedir.

Üyelik

 1. IHG Business Rewards üyeliği kurumsal rezervasyon yaptıran, ticari seyahat/toplantı acentesi olan veya bireysel rezervasyon yaptıran kişilere açıktır ve aşağıdaki şartlara tabidir. 
  1. Kurumsal rezervasyon yaptıran, ticari amaçlarla işvereni nam ve hesabına İştirakçi Otellerde Nitelikli Harcama rezervasyonu yaptıran kişidir.
  2. Ticari seyahat/toplantı temsilcisi, bir seyahat/toplantı acentesinde çalışan ve İştirakçi Otellerde müşterileri adına iş amaçlı Nitelikli Harcama üzerinden rezervasyon yaptıran ve bir acente konsorsiyum grubunun bir üyesi olarak veya doğrudan IHG şirketi ile merkezi bir anlaşması olmayan kişidir.
  3. Bireysel rezervasyon yaptıran, İştirakçi Otellerde kendi adına Nitelikli Harcama rezervasyonu yaptıran kişidir.
  4. Şirketler ve/veya diğer kurumlar programa katılamazlar.
  5. Herhangi bir IHG şirketiyle komisyon anlaşması olan ticari seyahat/toplantı acenteleri kayıt yaptıramaz.
 2. IHG Business Rewards programı davetiye yoluyla üye kaydı yapmaktadır. IHG Business Rewards üyesi olmak için, kayıt davetiyesi alan ve bunu kabul eden kişilerin IHG Rewards Club Şart ve Hükümleri ile bu IHG Business Rewards şart ve hükümlerini kabul ettiğini teyit etmeleri gerekir. Bu şart ve hükümlerin kabul edilmesi de dâhil olmak üzere, IHG Business Rewards üyesi olarak kaydı tamamlanıncaya kadar puan kazanılamaz.
 3. Tüm IHG Rewards Club üyelerinin, geçerli irtibat bilgilerini vermeleri ve gerektiğinde bu irtibat bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. IHG Business Rewards üyesi ile iletişimin gerekli olması halinde SCH bu iletişimler için üyenin dosyada bu amaçla verilmiş olan irtibat bilgilerini kullanacaktır. Bir hesapta birden fazla e-posta adresi bulunduğunu tespit etmesi ve/veya dolandırma veya istismar amaçlı etkinlikle ilişkili olduğundan şüphelenmesi halinde SCH, takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla, ilgili hesabı feshetme ve/veya verilen Üye Puanlarını geri alma hakkını saklı tutar.
 4. SCH, bir IHG şirketi, ya da IHG markalı bir otel çalışanları a) kendi çalıştıkları otelde veya b) SCH ya da bir IHG şirketi adına yaptırılan rezervasyonlarla ilişkili olarak, ya da bir IHG oteliyle ilişkili olarak IHG Business Rewards etkinlikleri karşılığı Puan kazanamaz.
 5. Üyeler, IHG Rewards Club Müşteri Hizmetleri Merkezine yazılı ihbarda bulunarak (e-posta dâhil), IHG Business Rewards üyeliklerini iptal edebilir. Üyeler, IHG Rewards Club üyeliklerini iptal etmeksizin IHG Business Rewards üyeliklerini iptal edebilir, ancak IHG Business Rewards üyesi olmak için IHG Rewards Club üyesi olarak kalmaları gerekir.
 6. YASALARA UYGUNLUK VE RÜŞVETLE MÜCADELE

 7. Kanunla yasaklandığı hallerde IHG Business Rewards'a katılmak ve Puan kazanmak veya kullanmak geçersizdir ve yürürlükteki diğer yasa ve yönetmeliklere tabidir. Kuşkuya yer bırakmamak açısından buna uluslararası geçerliliği olan Birleşik Krallık ve ABD rüşvetle mücadele yasaları da dâhildir.
 8. Bazı işverenler politika gereği çalışanlarının IHG Business Rewards programına katılımını yasaklayabilir veya kısıtlayabilir ve bu tür politikalara uygunluk konusunda SCH hiçbir sorumluluk veya yükümlülük almaz. Üyeler, iş akitlerinin şart ve hükümlerine, işverenlerinin kurum içi politika ve prosedürlerine ya da tabi oldukları sair kural veya düzenlemelere uymaktan sorumludur.
 9. Kurumsal rezervasyon yaptıranlar ile ticari seyahat acenteleri açısından, IHG Business Rewards'a katılım için IHG Business Rewards üyesinin işvereninin önceden onayı gerekir. Üyeler bu ön onayı almaktan sorumludur ve online kayıt sürecinde bu şart ve hükümleri kabul etmekle IHG Business Rewards üyeleri, işverenlerinin IHG Business Rewards'a katılmalarına onay verdiğini teyit etmiş sayılır. Buna ek olarak, ticari amaçlarla müşterileri nam ve hesabına İştirakçi Otellerde Nitelikli Harcama rezervasyonu yaptıran ticari seyahat/toplantı acenteleri, IHG Business Rewards’a katılımlarını açıklayacaktır. Kurumsal rezervasyon yaptıranlar ile ticari seyahat acenteleri, takdiri kendilerine ait olmak üzere işverenin onayı ve ticari seyahat acentesinin beyanını ihgbrregistration.cn@ihg.com adresine göndererek SCH'ye ibraz edebilir. SCH, bir IHG Business Rewards üyesi olmanın veya bu üyeliği sürdürmenin bir koşulu olarak, talep edildiğinde doğrulama amacıyla yazılı işveren onayı veya ticari seyahat acentesi beyanını isteyebilir ve söz konusu yazılı onayı veya beyanı ibraz edemeyen IHG Business Rewards üyelerinin üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutar. IHG Business Rewards üyeleri, bir IHG Business Rewards üyesinin, IHG Business Rewards'a katılmak için işvereninin önceden yazılı onayını almamasından kaynaklı üçüncü taraf iddialarıyla ilişkili yükümlülük, masraf ve/veya zarar ziyana karşı SCH'yi ve bağlı şirketlerini tazmin etmeyi ve korumayı kabul eder.
 10. İşvereni değişen üyelerin (a) online irtibat bilgilerini güncellemeleri; (b) yeni işverenlerinden IHG Business Rewards'a katılmak için önceden onay almaları; ve (c) SCH tarafından istenen diğer bilgileri vermeleri gerekir. Kuşkuya yer bırakmamak açısından, bu şart ve hükümler IHG Business Rewards üyesi için kişiseldir ve işveren değişikliğine bakılmaksızın tamamen söz konusu IHG Business Rewards üyesi için geçerli olacaktır.
 11. İştirakçi oteller

 12. IHG Business Rewards İştirakçi Otellerdeki Nitelikli Harcamalar için geçerlidir. İştirakçi Otellerin listesi IHG Business Rewards web sitesinden temin edilebilir. IHG Army Hotels, IHG Business Rewards katılımcısı değildir. İştirakçi Otellerin listesini görmek için buraya tıklayın. Tamamen SCH’nin kendi takdirine bağlı olarak, İştirakçi Oteller listesinde bildirime gerek duyulmadan herhangi bir anda değişiklik yapılabilir.
 13. Nitelikli Harcama

 14. Nitelikli Harcamalar, tamamı IHG Business Rewards şart ve hükümlerine tabi olacak şekilde misafir odaları, toplantı ve etkinlikler, konferans salonları, toplantı ve konferanslarla ilişkili yiyecek ve içecek servisi ve her şey dâhil toplantı paketleri ile yapılan harcamaları içerir.
 15. Herhangi bir IHG şirketi ile performans karşılığı ödeme merkezi anlaşması bulunan ticari seyahat/toplantı acenteleri tarafından veya onlar üzerinden yapılan hiçbir harcama, Nitelikli Harcama olarak değerlendirilmez.
 16. İlgili İştirakçi Otelin takdirine bağlı olarak aksi yönde anlaşma yapılmadığı sürece, IHG Business Rewards programı dışındaki sair özel kampanyalarla/promosyonlarla ilişkili olarak IHG Business Rewards’ta puan kazanılamaz.
 17. Misafir odalarında Nitelikli Harcamaya sadece IHG Business Rewards üyesinin başkaları adına ayırttığı misafir odaları dâhildir. IHG Business Rewards üyesinin kendi odası için yapılan harcamalar dâhil değildir.
 18. Nitelikli harcamaya vergiler, bahşişler, servis ücretleri, kurum dışı satıcı/tedarikçi ücretleri, toplantıya katılanların bireysel yemek ve içecekleri veya sair harcamaları ve boş zamanlardaki harcamalar gibi cep harcamaları dâhil değildir.
 19. Puan Kazanma

 20. Üyeler, işbu Şart ve Hükümlere tabi olarak İştirakçi Otellerde Nitelikli Harcama kapsamında ödedikleri her 1 USD veya yerel para eşdeğeri karşılığı üç (3) IHG Rewards Club puanı kazanacaktır. Puanlar en yakın tam sayılı Puana yuvarlanacaktır. IHG® Business Rewards programı çerçevesinde kazanılan IHG Rewards Club Puanları, Elite Nitelikli Puanlar olarak değerlendirilir ve IHG Rewards Club üyeliği Elite statüsü kazanılmasında hesaba katılır. IHG Business Rewards Programı yoluyla kazanılan IHG Rewards Club Puanlarından Elite Gold ve Platinum bonus Puanı kazanılmaz.
 21. IHG Business Rewards programı çerçevesinde sadece Nitelikli Harcama karşılığı bir kez puan verilir ve doğrudan IHG merkezi rezervasyon ofisleri, bir IHG web sitesi üzerinden veya doğrudan iştirakçi otele rezervasyon yaptıran IHG Business Rewards üyesi puan kazanabilir. Kurumsal rezervasyon yaptıranlar ile bireysel rezervasyon yaptıranlar, ister online ister offline olsun, bir seyahat/toplantı acentesi üzerinden yapılan rezervasyonlardan puan kazanamaz. Aynı Nitelikli Harcama için Puan talebinde bulunan birden fazla IHG Business Rewards üyesi arasında ihtilaf olması halinde takdiri tamamen kendine ait olmak kaydıyla SCH, hangi promosyonda hangi IHG Business Rewards üyesine Puan verileceğini kendisi karar verecektir. Bu karar kesin ve ilgili IHG Busines Rewards üyeleri açısından bağlayıcı olacaktır.
 22. En fazla iki IHG Business Rewards üyesi bir toplantıdaki/etkinlikteki Nitelikli Harcama karşılığı alınan Puanları paylaşma konusunda anlaşabilir.
 23. Toplantıya/etkinliğe katılan IHG Rewards Club Üyeleri, kişisel oda faturalarının bir Ana Hesaptan ödenmesi halinde kalışları sırasında IHG Rewards Club Puanı kazanmayacaktır.
 24. İlgili promosyonların şart ve hükümleriyle değiştirilmediği sürece, tüm misafir odası rezervasyonları ve ilgili etkinlikle bağlantılı diğer Nitelikli Harcamalar da dâhil olmak üzere, bir toplantıda/etkinlikte en fazla 60.000 Puan kazanılabilir. Aynı kuruluş tarafından aynı İştirakçi Otelde aynı tarihlerde veya arka arkaya tarihlerde gerçekleştirilen iki veya daha fazla toplantı/etkinlik tek toplantı veya etkinlik olarak değerlendirilecektir.
 25. Doğrudan İştirakçi Otel ile yaptırılan rezervasyonlar açısından Üyeler, ilgili misafir odaları, toplantı veya etkinlikler için rezervasyon yaptırmadan önce ilgili İştirakçi Otele Nitelikli Harcama karşılığı IHG Business Rewards puanı kazanmak istediklerini bildirmeli ve IHG Business Rewards üyelik numaralarını belirtmelidir.
 26. İştirakçi Otel ile ilgili satış ve catering sözleşmesi uyarınca gerekli ödemenin yapılmış olması koşuluyla puanlar, Nitelikli Harcama ile ilişkili toplantı, etkinlik veya kalış tarihini müteakip 45 gün içinde IHG Business Rewards üyesinin hesabına işlenecektir.
 27. IHG Business Rewards programına katılım yoluyla alınan puan veya hediyeler vergiye tabi olabilir. Puan veya hediyelerin alınması ve/veya kullanımıyla ilişkili olarak vergi dairelerine beyan/bildirim dâhil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, her türlü vergi yükümlülüğü IHG Business Rewards üyesinin sorumluluğundadır.
 28. Hesap etkinliklerinin hatalı olduğuna inanan IHG Business Rewards üyeleri, ilk önce ilgili İştirakçi Otel ile irtibat kurmalıdır. Üyenin, sorunu İştirakçi Otelle çözememesi halinde IHG® Business Rewards Rezervasyonlar ve Hizmet Merkezi ile irtibat kurması gerekir. Hesap özeti tarihini müteakip 60 günden sonra puan düzeltmeleri yapılmayacaktır. Üyeler tüm otel odası fiş ve makbuzlarını saklamalıdır, çünkü bunlar Puan düzeltme taleplerinde istenecektir.

  Hediyeler

 29. Puanların hediye karşılığı kullanılması IHG Rewards Club genel Şart ve Hükümlerine tabidir.